BLOG: dth22

• dth22
      dth22
      Bronz
      Registrace: 02.04.2013 Příspěvky: 61
      Zdravím, čítam si tu tak tie blogy a možno, že by bol pre mňa prínosom feedback v podobe blogu. Nemám vôbec tak zaujímavý život ako niektorí chlapci tu, ale dúfam, že nazbieram nejaké views okrem mojich.

O mne:
      Nedávno som mal 24, meno nepoviem, robím do derivátov. Keďže si neviem plne kvantifikovať a naprogramovať ten môj bordel v hlave sedím stále pri pc. V rámci masírovania prefrontal cortexu som hľadal novú činnosť. Pickol som poker, ktorý tesne vyhral nad šachom vďaka nosebleeds a mojej nulovej averzii voči riziku(aký pekný eufemizmus pre gamblera). Chalani sú borci. Vyrastal som na venture kapitalistoch, private equity a chcel som sa po škole uberať týmto smerom, ale nakoniec som skončil na burze. Som tu asi v minorite, keďže nesnívam o živote poker pro. Mám rád surrealizmus, lasagne, som veľký fanúšik vedy a štedrý sponzor bratislavských reštaurácií, pozdravujem medusa group. :D

Dávať si konkrétnejšie pokrové cieľe nechcem, aby som sa nemusel neskôr hanbiť a u mňa je dosť šialenosť predikovať časovú vyťaženosť midterm+, tak si dám len také všeobecné žvásty.

GOALS 2014

POKER GOALS:
      :spade: baviť sa hrou a časom sa vyprofilovať
      :heart: byť agilný študent
      :diamond: neprestať blogovať po mesiaci

LIFE GOALS:
      :club: vodičský preukaz
      :spade: diverzifikovať kúpou ďalšieho offline biznisu
      :heart: profit 5 mil. $

Keď všetko splním, kúpim si toto http://www.audi.sk/modely/r8/r8_coupe/

Začnem až v apríli, ale založil som si blog teraz, aby som sa k tomu aj reálne dokopal. =)
  • 18 odpovědí
    • dth22
      dth22
      Bronz
      V mojom rebríčku výrazne poskočil za vkus. :heart: A ja som chcel zobrať biele fólie. Nie, nie... :s_mad:

• NeznyDebil
      NeznyDebil
      Stříbro
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,030
      dth22 původně napsal

adoptuj mě :D

Jinak myslím, že pár lidí o investují se tu najde (myslím že mattusko a pár dalších se tomu věnuje) tak se porozhlédni a budeš určitě spokojen i nepokrově :-)
    • dth22
      dth22
      Bronz
      =) Áno, už som zistil, že chalani tu vo veľkom skupujú ETFs. Tieto long-term veci nie sú zrovna moja doména, tak sa radšej nebudem zapájať.
    • dth22
      dth22
      Bronz
      Mal som veľa roboty, tak som tú moju pokrovú kariéru odložil o 2 mesiace.

Včera bol môj oficiálne prvý deň čo som hral poker.

Result: Neuveriteľne zábavna hra. Už sa ani nečudujem prečo to každý hráva. :) Tuším tie zápasy v starcrafte nebudem toľko pozerať po nociach a zapnem radšej pár stolov.

I keď štatistická vzorka žiadna sláva... Dám si cieľ 30k hands mesačne. To by malo byť nejaké serióznejšie volume.(?) Času mám po menej, takže budem musieť len čisto hrať, aby som to dal. Neviem, či to je pre môj progres najlepšie. :/ Teda na nosebleed stoloch ma zrovna do roka neuvidíte. :D a druhého Gus Hansena tam robiť nemienim, lol.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      To musí byť zvláštny pocit točiť doláriky na microlimitoch po tom, čo pretáčas (očividne) slušné prachy na burze/forexe. Keď si to prehodím v opačnom garde, po tom čo som odbluffoval 3 stacky na NL200 ma fakt moc nebavilo tradovať demo účet :f_biggrin:
    • dth22
      dth22
      Bronz
      Zvláštny pocit je cítiť sa ako úplne trdlo v pokri medzi vami. :)

Pridávam short term goals:
      :spade: Žiadne zápasy/streamy v sc do konca júna.
      :heart: Nestávkovať na ne.

Dopozerám ešte Jaedong-ov stream a potom to už vypínam. :D
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      dth22 původně napsal
      LIFE GOALS:
      :club: vodičský preukaz
      :spade: diverzifikovať kúpou ďalšieho offline biznisu

Keď všetko splním, kúpim si toto http://www.audi.sk/modely/r8/r8_coupe/
      Jen aby to v té době už nebyl veterán :coolface:

GL; budu sledovat
    • dth22
      dth22
      Bronz
      @svbrdk: haha :D . Čítam aj ja tvoj. :)

Po hodine som prišiel na to ako sa postujú handy, no koniec...

Dám aj handu a rozbor nech sa na mne nasmejete.

Pacific, $0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $4 (100 bb)
      BB: $1.42 (35.5 bb)
      UTG: $1.89 (47.3 bb)
      MP: $5.61 (140.3 bb)
      CO: $6.15 (153.8 bb)
      Hero (BTN): $4.48 (112 bb)

Preflop: Hero is BTN with A K
      UTG calls $0.04, MP folds, CO raises to $0.08, Hero raises to $0.24, 2 folds, UTG raises to $0.52, CO folds, Hero calls $0.28

Najprv limpne, potom ma bluff 4betne s KJ a ja to callnem namiesto 5bet.

Flop: ($1.18) A Q J (2 players)
      UTG checks, Hero checks

A blokujem, KK beatujem, AK nič, jediné čo ma sere je QQ, JJ, lenže s tým by mal callovať 3bet preflop. Keby som nebol preflop shove, tak betujem všetky 3 streety pre value, lenže on je random retard čo môže mať všetko a tak nastáva môj tilt check fest do showdownu.

Turn: ($1.18) 7 (2 players)
      UTG checks, Hero checks

River: ($1.18) 3 (2 players)
      UTG checks, Hero checks

Results:
      $1.18 pot ($0.05 rake)
      Final Board: A Q J 7 3
      UTG showed K J and lost (-$0.52 net)
      Hero showed A K and won $1.13 ($0.61 net)

Inak short term goals som splnil idem kukať zápasy celú noc. :banana:
    • JokerFish90
      JokerFish90
      Bronz
      Registrace: 28.06.2014 Příspěvky: 72
      Zajimavy blog.
      Inteligentni clovek, ktery si jde za svym by mel byt v pokeru uspesny celkem rychle. Jako lifetime vyhry 5M USD Jsou dobra prasarna, ale jestli ti to vyjde, tak klobouk dolu :gl:
    • dth22
      dth22
      Bronz
      Neviem, či zrovna v pokri tú hranicu pokorím, haha.
    • HAAANZ
      HAAANZ
      Bronz
      Registrace: 11.10.2012 Příspěvky: 166
      čo ma sere je QQ, JJ, lenže s tým by mal callovať 3bet preflop

Když je to takový retard (jak píšeš), nemůžeš očekávat, že uvažuje jako ty. Tudíž smýšlet, že by měl callovat QQ,JJ (protože by to bylo rozumné) není to pravé ořechové. Takový Ti může QQ,JJ limp pushnout a naopak callnout 3bet s 45o.

Ve spoustě případů ryby limp/RR s monster. Často zde narazíš do AA, KK, AK.

as play: Flop určitě push. Tady jsi přišel o vallue. Jestli je to takový retard, tak Ti takovouto handu zaplatí. "Mám přeci džeka a gutshot, to Ti kámo nepoložím" :f_biggrin: Kor když je short. To by Ti v takové situaci zaplatil asi každý na tomto limitu. Má behind 1,37 a v potu 1,18. Není co řešit :f_thumbsup:

Další věc, že kdyby měl QQ, JJ, tak jako agresor by určitě betoval na F na takovém boardu.
    • LuckyN18
      LuckyN18
      Bronz
      Registrace: 22.12.2015 Příspěvky: 11
      Ahoj.
      Citala som tvoj velmi zaujimavy pripevok mimo poker v Matuskovom blogu :s_thumbsup:
      Hras este poker ? Nejaky update ???
    • dth22
      dth22
      Bronz
      Ahoj, len pre teba. :) Ked je ten novy rok a vsetci rekapituluju. Celkom sranda, ze po roku a pol pisem dalsi prispevok sem.

Co sa stalo:
      :spade: Poker som par mesiacov momentalne nehral a ani to ze mam moznost uzko spolupracovat (a aj som spolupracoval) s midstakes borcom, tak som absolutne nespravil progress ako by som mal, ale ze absolutne. Som fanusik nosebleed hier. Nikdy som nemal za ciel byt poker pro. (posledne dve vety= som ryba max si piknem nl100(progress typu nl2, 5 , 2, 5, 2 ,5, 2, 5, 10 fuck it yolo nl100) a aj to ma tam rozoberu na suciastky, overall som lifetime v pluse asi 200$ lol, takymto failom sa maloktory clovek moze pochvalit :) ) Najviac ma z mojej pokrovej kariery bavilo citat Jandu a Chena, hranie sa v vsemoznych gto softoch a robenie sa ze akoze viem co priblizne stlacam a nebavi ma hrat kvantum hands mesacne, absolutne ma nebavi ziadny iny format okrem cg a ani live cg, cisto len online. Povazujem sa za velmi podpriemerneho hraca a ked sa da tak radsej ani moje pokrove uspechy nerozoberam a robim sa ze poker nehram pred real poker pros. Moja poker kariera je definicia ako nezacat s pokrom.
      :heart: Offline biz mi nezarabal. Vela ludi rozpravalo, ze vedia nieco co nevedeli a ja som to zaplatil.
      :diamond: Poslednu cast minuleho roka som stravil v azii
      :club: Zo starcraftu som stale nevyrastol a ani pravdepodobne ani nevyrastiem, mam pre majoritnu cast populacie nepochopene divne konicky a cely som divny
      :spade: 2015 bol zdaleka moj najlepsi rok co sa tyka profesneho rastu, keby som stretol seba 2014 verziu tak si dam facku a nasmerujem sa hned spravnym smerom a progress by bol este lepsi, keby som stretol seba verziu 2009 tak sa rovno kopnem do vajec. A to som 2015 stravil vacsinou pri pokri, starcrafte alebo robenim uplne random veci.
      :heart: Oficialno-neoficialne som zalozil dsq, je to asia based, bud to bude dalsi fail a uz vazne koncim s mojimi pokusmi o najsamlepsi prop desk siroko daleko alebo nie. Jadro je tvrde, strasne vela potencialu ale taktiez svojim sposobom slusne retardovane vzhladom na priemerny vek, je to divocina
      :diamond: stretol som neuveritelnych ludi co su xy nasobne inteligentnejsi ako ja (co nie je ziadna vyhra lol) a vela som sa naucil. Toto je moje najvacsie stastie v zivote, ze nejakou zahadou vzdy stretavam takychto ludi a este vacsou zahadou mi je ze ti ludia su vobec ochotni sa so mnou rozpravat a akceptuju ma
      :club: spravil som uplne troll hru na telefon o kolegovi a ta hra sa stala okamzite hit z coho ja sa strasne skodoratosne smejem a dalej trollujem a dotycna hlavna postava ma vrazdi ocami
      :spade: 2015 mam strasnu zivotnu krizu na jednej strane tu su borci viz highlights 2015 a na druhej ja nemehlo co realne nikdy nic nedokazal

Pre mna highlighty 2015
      :spade: blue origin a ich pretnutie karman line a nasledne pristanie https://www.youtube.com/watch?v=9pillaOxGCo
      :heart: spaceX a falcon9 pristatie https://www.youtube.com/watch?v=1B6oiLNyKKI
      :diamond: NASA, voda a mars
      :diamond: vydanie legacy of void

Co si myslim, ze sa stane:
      :spade: na jar sa vraciam do Azie, ked sa vyjasnia veci v eu, tak tam ostavam natrvalo. Pocas zivota som si tam nasiel ocividne viac priatelov ako v eu, ludia su mi blizsi a je s tym aj dost spojeny dsq bod spomenuty vyssie
      :heart: na stare kolena budem programovat ako zamestnanec alebo umyvat zachody= budem nejako realne produktivny clen spolocnosti a vsetok moj networth dam na vedu a vzdelanie aka gatesov givingpledge.org verzia pre zobrakov, do toho realneho ma nezobrali, ze mi chyba priblizne miliarda $
      :diamond: kupim si super advanced astro. teleskop a budem na to balit baby oh wait...

Overall ja a moj zivot je dost velky fail ked sa na to takto pozriem. PF 2016.

45 editov: gramaticke chyby. Aj tak ich tam je asi stale vela.
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 639
      Update uz nebude?
    • dth22
      dth22
      Bronz
      No ty kks, tu to fakt niekto cita. :D Kludne dam nejaky strucny update. :) Vsetko plati to co predtym + novinky. Najprv ale video!

:spade: vraciam sa na skolu (PhD in computer science +-soon), plan bol stihnut to do cca 30 a uz je pomaly na case zacat. Pocitam a programujem takmer kazdy den, takze dufam ze to dam. Moj denny rezim je strasne hardcore uz teraz, bude to dost sranda, no ale plan je plan a treba sa ho drzat. :)
      :heart: Chcel by som ist na grindhouse, ale musim si predtym zaplatit diamond alebo pustit par bi na midstakes na tracknutej herni. Ono neviem ci to z mojej strany bude kosher, pretoze imo nie som na diamond+ urovni skillovo a tam budu asi vsetko midstakes bestie. Ale ako spravny introvert moj poker (ne)skill vyvazim rozpravanim o random temach pri grile a budem dufat ze ma nevyhodia. :D
      :club: Musim poriesit coachingy s hracom co chape poker na teoretickej urovni velmi velmi dobre, pretoze vo vela veciach mam strasny bordel, kopec otazok a malo casu na svoj vlastny research(citaj som hlupy a lenivy). Pri tej exploitativnej casti som to mal takto tiez bola to uplna parada. :) Teoriu mam len z kniziek a rio videi, ale predsa len nemam na konte xy k hodin v tomto ako poker bossovia.
      :spade: inak uz sa zacala medialna vojna flash, boxer(sc bossovia) vs deepmind, no to bolo aj pri GO a atari games a ako to dopadlo, deepmind je momentalne na doome (tajna footage here https://www.youtube.com/watch?v=nMR5mjCFZCw ) a opat potvrdili ze sc maju v plane. + CIG ma pod palcom https://sites.google.com/site/starcraftaic/
      :diamond: Zacal som robit na mojom semibotovi(nazov som dal velmi optimisticky: Skynet RIPoker 1.0), co si budeme hovorit dieru do sveta som v pokri zrovna nespravil, ale chcem to trocha zachranit pouzitim mojich skillov z nonpoker oblasti. Prvykrat v zivote budem dost lizat hranu legalnosti. Moj nick na herni chvalabohu vie len par ludi a ti ma snad nereportnu inak bude unfriend na facebooku! lol

Ale nie bude to len realtime analyticky tool na ranges a nejake jednoduche vypocty k tomu. strasne ocr hackzzz. I ked neviem ci aj to je uplne ok. :D Budem to hrat na nevedomost ked mi pride mail od stars. :D

edit: ja vzdy post najprv poslem a az potom si precitam tie blbosti co som popisal. Priemerne 12-krat kazdy post editujem. :D
    • erikteh
      erikteh
      Bronz
      Registrace: 19.07.2014 Příspěvky: 76
      kam na skolu konkretne?
    • dth22
      dth22
      Bronz
      mff cuni, tuwien, fi muni

Vzhladom na cas este neviem konkretne kde budem.

dodatok k prvemu bodu: Nakoniec mi dost hra do karat ze este chvilku budem viac obcanom sk ako utecencom a mam priestor ist na skolu teraz pocas hlucheho obdobia, pretoze uprimne potom by som to uz nedal a asi by som to dost lutoval neskor. Chcem si nechat zadne vratka do buducnosti a zamakat na cv/trackecorde/whatever. Citim, ze za 10 rokov ma to bude tahat inde ako kde som teraz. Uvidime ci vobec vydrzim 10 rokov. Ok, tolko moje filozoficke uvahy/emocne vylevy.

edit: Skoro som zabudol. Su tu nejaki moji ludia? :D Potencionalni buduci spoluziaci hlaste sa, treba mi ukazat krajinu. :) Taku Vieden poznam, ale v Cechach som bol na posledy na invexe v 2006 ked som bol plny tuzby stat sa progamerom a bez karpalneho tunela. :D
    • dth22
      dth22
      Bronz
      a je to tu :)
      https://deepmind.com/blog/deepmind-and-blizzard-release-starcraft-ii-ai-research-environment/

maly update: (aby nebol tento post uplne ot)
      :spade: moj casovy harmonogram som odhadoval par mesiacov dozadu veeelmi optimisticky
      :heart: asi dostanem perma ban na jednej herni :D ja snad porusujem vsetky body v tos-ku
      :diamond: bol som na testoch v mense, dufam ze budem v 2% percentile, pretoze stale robia zaujimave akcie a je moznost stretnut zaujimavych ludi imo. Ale nerobim si iluzie o mojej inteligencii a aj keby motyka vystrelila, tak to bude s odretymi usami, skor ale nie no :( za mesiac sa dozviem vysledky, oskenujem a hodim sem ten list od nich ked bude zaujem, nech sa mate aspon na niecom zasmiat :D kludne hned za to dam aj nejaky moj rozbor handy nech vas dorazim :)
      :club: este stale som nemal poker coaching co som chcel a ani som sa nezaboril do teorie nejak extra, rio som nepozeral ani nepamatam. V tomto smere to je velmi zle. Doug ma ten upswing, ale zda sa mi to nejake moc fundamentalne, co ma dost sklamalo zrovna od neho. Chcem pochopit pokru, nechcem tomu venovat vela casu. Ani Jandu som este nedocital, Chena som tiez este nedokoncil :D Coucha, ktory ma bude mat uz lutujem dopredu :D