BLOG: Kočka myš

• kolisek11
      kolisek11
      Zlato
      Registrace: 13.02.2013 Příspěvky: 101
      Ahoj všem,

konečně jsem se rozhoupal k tomu abych si založil blog a naplno začal využívat tuhle výbornou stránku. Jelikož tento rok maturuji, chci si na tento blog psát cíle, které každý den budu muset splnit. Tohle bude sloužit jako výborná kontrola.

Něco málo o plánech které mám:

Poker hraji už pár let, ale věnoval jsem se spíše MMT a byl jsem ve většině případů samouk. V posledních měsících jsem hrál na Winamaxu graf. Jak už jsem nahoře psal, letos maturuji a tak na delší turnaje nemám vůbec čas a proto jsem se rozhodl, že se zkusím věnovat CG. Vůbec si nemyslím, že je tento formát jednoduchý, spíše naopak. Myslím si, že se dá více časově zvládat a dá se prolínat více s reálným životem. :) V plánu mám začít na NL10. Myslíte si, že je to dobrá volba? Nebo bych si to měl projít vše od začátku?

Hned bych využil vaše zkušenosti a rád bych se zeptal zda mi doporučíte hrát FR nebo SH? Člověk by si měl vybrat sám, ale už máte zmáknuté věci typu: na FR nejsou na větších limitech stoly a další faktory podle kterých bych se měl rozhodovat.

A ještě bych se chtěl zeptat na hernu, kterou byste mi doporučili? Bohužel už si nemůžu s PSGY spárovat Pokerstars, William a sedmičky.. :(

Dnes večer si zde napíši úkoly na následující den.

Díky předem za odpověď a GL u stolů :s_biggrin:
  • 10 odpovědí
    • kolisek11
      kolisek11
      Zlato
      Jelikož jsem ještě neměl vybraný bonus od PSGY, rozhodl jsem se, že vyzkouším hernu "Winner Poker". Hrál jsem NL10 SH a po session na mě v pokladně svítilo o 22$ více.. Příjemný začátek, ale mám obavu kvůli trafficu, moc stolů tam nejede.

Bohužel jsem dnes hrál bez pomoci HM, protože se mi z neznámého důvodu nepodařil zprovoznit. Teď si rozepíšu plán na zítra a rovnou si to hodím do google kalendáře, abych si to rozvrhl podle času.

Úkoly na následující den:

:diamond: budíček po 7,5 hod. spaní (cca 6:00)
      :diamond: dojít si ráno zaběhat, abych se pořádně probral
      :diamond: dočíst knížku k maturitě
      :diamond: důkladně projít 2-3 základní články k CG a vypsat si poznámky
      :diamond: schůzka s kamarádem, který mi pomůže pořádně nastavit HM a
      pořádně mi vysvětlí základní věci
      :diamond: zítra nejspíš jen jednu session přibližně 1,5 hodiny
      :diamond: naučit se jednu maturitní otázku

Doufám, že se vše povede. Nejsou to sice nějaké převratné věci, ale je třeba začít pomalu a všechny věci důkladně splnit. :f_cool:
    • kolisek11
      kolisek11
      Zlato
      Úkoly na následující den:

:diamond: budíček po 7,5 hod. spaní (cca 6:00) SPLNĚNO
      :diamond: dojít si ráno zaběhat, abych se pořádně probral SPLNĚNO
      :diamond: dočíst knížku k maturitě částečně splněno - chybí ještě pár stran
      :diamond: důkladně projít 2-3 základní články k CG a vypsat si poznámky nesplněno!! Mám pouze jeden kompletní článek (přečtený a vypsané poznámky) druhý článek mám přečtený, ale nemám kompletně vypsané poznámky.
      :diamond: schůzka s kamarádem, který mi pomůže pořádně nastavit HM a
      pořádně mi vysvětlí základní věci SPLNĚNO konečně se mi podařilo propojit "Winner Poker" a vše funguje jak má. Zatím používám pár základních statistik, ale je to velký pokrok vpřed a v HM se začínám konečně orientovat
      :diamond: zítra nejspíš jen jednu session přibližně 1,5 hodiny SPLNĚNO
      :diamond: naučit se jednu maturitní otázku částečně splněno základ na okecání tam je :s_biggrin:

S dnešním dnem jsem až na nesplnění studie pokeru spokojený. Pokud něčeho chci dosáhnout nemohu takhle zanedbávat studii!!!

Session dnes nedopadla dobře. Na "Winner Pokeru" je hodně mizerný traffic, proto jsem byl dnes nucen pustit 4 stoly NL4. Pustil jsem si k tomu i jednu NL10, ale pak jsem se rozhodl že jí vypnu a budu se soustředit důkladně na 4 stoly a koukat pořádně na hráče a staty. Bohužel než jsem to stačil vypnou, podařilo se mi prohrát stack. Proto jsem dnes prohrál 12$. Kdyby nebylo téhle hry, byl bych na NL4 2$ v plusu = spokojenost.

Ještě bych sem rád vypsal poznámky, které jsem si vypsal ze základního článku ze short-handed teorie Článek

:spade: člověk musí hrát v 6-maxu pochopitelně více kombinací
      :spade: začít se hodně věnovat 3-betům, abych vybalancoval svoji hru a dostal zaplaceno za monster handy
      :spade: zprovoznit hm (splněno), který je u SH ještě více důležitější než u FR
      :spade: pokud se člověk chce podívat do hry měl by otvírat i s menšími páry, které mají šanci vyhrát i v showdownu
      :spade: hrát v začátku jen 4 stoly a pořádně číst hru, protože je více dynamičtější.

Pro většinu z vás už jsou to samozřejmé věci, ale já si je potřebuji zafixovat v hlavně. Proto se k ním budu vracet a pročítat si je.

A v poslední řadě si zadám úkoly na následující den:

:club: budíček po 7,5 hod spaní (cca 6:00)
      :club: dojít si ráno zaběhat, abych se pořádně probral
      :club: konečně dorazit tu knížku a začít další
      :club: dodělat si článek, který jsem dnes nestihl + 1 další k tomu
      :club: kouknout na jednu otázku k maturitě
      :club: zařídit věci na pokerový turnaj
      :club: 2-3 hodiny session (rozdělit si je na dvě části)
      :club: naučit se sem vkládat handy z HM a využívat fórum kde se probírají handy

Jinak zítra se zúčastním finálového freerollu (který i pořádám) kde prvních 9 lidí hraje o 12 000,- Kč. Držte palce ať se BK trochu rozroste. :s_cool:
    • kolisek11
      kolisek11
      Zlato
      Přidávám další článek s poznámkami:

konkrétně "základy hry před flopem"

:spade: než se začnu více orientovat v HUDu budu používat jen "standardní" ORT tabulku.

:spade: zjistit odpověď proč otevírat 4bb (vždy jsem měl zafixované 3bb)

:spade: problematika ohledně limpů (kouknout na equilab (zadat si např. 10,20,30% VPIP, abych věděl s čím limpery 3betovat a nebyl dominovaný)

:spade: snažit se vyhýbat 3betu OOP

:spade: důkladně rozlišovat a hlavně si při hře uvědomit dva druhy 3betů

A) 3bet value - "předpokládám, že mám lepší handu a chci dostat 4bet nebo call"

B) nečitelný 3bet - praktikovat ho spíše na hráče, kteří jsou ochotní zahodit zahodit (raisovat spíše suited konektory, nízké páry, případně A,5s a >, protože držíme tzv. blokera)

oba druhy 3betů MUSÍM MÍT VYBALANCOVANÉ, abych dostal zaplaceno pokud mám dobré karty

Článek je poměrně rozsáhlý, proto jsem se rozhodl zpracovat jen část a k druhé části se vrátím až zmíněné body nahoře budu automaticky praktikovat u stolů.

Mohl by mě někdo odpověď na otázku ohledně open 4bb?
      Nevíte někdo o nějakém článku, který se zabývá problematikou limpů?

Díky!
    • kolisek11
      kolisek11
      Zlato
      Jeden rychlý update:

Mám za sebou téměř 12 hodin live pokeru, který se velmi povedl. Závěrečný místní freeroll jsem poměrně s přehledem ovládl a cashoval jsem 4,8k... Poté následovala CG která končila kolem šesté hodiny ráno. Na tuhle místní cash chodím celkem pravidelně a rád. Stačí 2-3 hry za večer aby si člověk něco odnesl. K turnajové výhře jsem přidal ještě 6k z CG. Velmi vydařený večer! Víc takových :s_cool: Zítra vyhodnotím úkoly z pátka a zadám si úkoly na neděli.

Dneska akorát procházím blogy ostatních hráčů. Jsem celkem dost unavený a po "dnešku" si dám odpočinkový den. :) Večer si jdu poslechnout po delší době Divokého Billa, docela se těším..

Tak GL všem u stolů! A jeden song k poslechu jako příprava na večer :)

• kolisek11
      kolisek11
      Zlato
      Konečně se sem učím vkládat handy.. Jak byste zahráli v téhle hře na turnu?

IPoker, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (MP): $9.55 (95.5 bb)
      CO: $17.04 (170.4 bb)
      BTN: $14.71 (147.1 bb)
      SB: $18.75 (187.5 bb)
      BB: $21.38 (213.8 bb)
      UTG: $10.30 (103 bb)

Preflop: Hero is MP with J K
      UTG folds, Hero raises to $0.30, CO folds, BTN calls $0.30, SB calls $0.25, BB folds

Flop: ($1) 9 2 Q (3 players)
      SB checks, Hero checks, BTN bets $0.70, SB folds, Hero raises to $2.20, BTN calls $1.50

Turn: ($5.40) T (2 players)
      Hero bets $3.80, BTN raises to $7.60, Hero calls $3.25 and is all-in

River: ($19.50) 5 (2 players, 1 is all-in)

Results: $19.50 pot ($1.30 rake)
      Final Board: 9 2 Q T 5
      Hero mucked J K and won $18.20 ($8.65 net)
      BTN showed T 8 and won $0.00 (-$9.55 net)
    • kolisek11
      kolisek11
      Zlato
      Tak už jdu zase spamovat... :f_biggrin:

Jestli to někdo čte, může si k tomu pustit jeden pohodový song :f_love:

V první řadě bych se chtěl pokárat za víkend, který nebyl vůbec podle představ! Jak už jsem zmiňoval v pátek jsem měl velmi náročnou session a tak jsem v sobotu vůbec nic neudělal!!! Takhle to prostě nejde.. Dnes jsem konečně vyřešil vkládání hand na fórum a tak vás tady začnu otravovat.. :)

Další věc za kterou si musím vynadat je totální blbost, která se týká hraní. session... Odehrát 140 a po nějaké době 126 minut bez přestávky je prostě blbost.. Člověk to teď zpětně ví, ale v té chvíli to moc neřeším, byť jsem věděl, že nehraji úplně podle svých představ. Od teď si nastavím na mobilu max 90 minut a potom to musím dokázat vypnout!!!

Dnes jsem se rozhodl, že sem nebudu každý den psát cíle na následující den, ale vždy v neděli napíšu cíle na týden, z kterých si budu sám dělat pod úkoly, které si zapíši k sobě, abych tady nepsal pořád o škole a dalších aktivitách mimo poker.

Po krátkém rozhovoru s nejmenovaným člověk jsem zjistil, že k ideální hře na SH mám hodně daleko. Takové obecné věci o pokeru vím, ale nemůžu tu hru pořád srovnávat s FR. Proto jsem si řekl, že si zaplatím pár hodin coachingu, aby mě coach nasměroval kde mám největší problémy a já se tomu případně sám individuálně věnoval. Ještě se musím rozhodnout koho oslovím a kdo na mě bude mít nervy... :s_cool:

A teď už k plánům na následující týden:

:club: konečně se rozhodnout kde budu hrát a vložit cca 500$ abych měl pěkný first deposit bonus

:club: každý den zpracovat článek nebo kouknout na video

:club: nahrát za týden 4k hand (chci se věnovat spíše studiu)

:club: zjistit podrobnosti o coachingu

mimo pokerové cíle na následující týden:

:heart: každý den spát 7,5 hod.

:heart: každé ráno běhat

:heart: naučit se maturitní otázky

:heart: podívat se na SCIO testy (kvůli přijímačkám na VŠ)

:heart: snažit se jíst zdravě

:heart: přečíst 1-2 knížky k maturitě

A to je asi tak všechno

GL všem do dalšího týdne! :f_grin:
    • kolisek11
      kolisek11
      Zlato
      Týden utekl jako voda a přišel čas na jeho shrnutí:

:club: konečně se rozhodnout kde budu hrát a vložit cca 500$ abych měl pěkný first deposit bonus (ještě neprovedeno, vyřeším to až zítra na coachingu).

:club: každý den zpracovat článek nebo kouknout na video podíval jsem se na jedno video od twinna, což je dost málo. Na tomhle musím zamakat. Musím se přiznat že mě ty videa bohužel hrozně uspávají (tím to nemyslím vůbec zle). Články z bronzové sekce jsem prošel všechny - spokojenost.

:club: nahrát za týden 4k hand (chci se věnovat spíše studiu) nahráno 5,5k - spokojenost

:club: zjistit podrobnosti o coachingu zařízeno

mimo pokerové cíle na následující týden:

:heart: každý den spát 7,5 hod. (přes týden splněno 5/7)

:heart: každé ráno běhat (5/7)

:heart: naučit se maturitní otázky - tady je to bída :s_biggrin:

:heart: podívat se na SCIO testy (kvůli přijímačkám na VŠ) napsáno - čekám na výsledek

:heart: snažit se jíst zdravě - spokojenost - poprvé v životě jsem jedl rybu :f_cool:

:heart: přečíst 1-2 knížky k maturitě - splněno

Stanové cíle se mi tak nějak podařilo splnit. Není to sice na 100%, ale tenhle týden to snad bude lepší!

Ve hře jsem sestoupil z NL10 na NL4, po doporučení od coache, dokud neuvidí jestli to můžu hrát nebo ne. Na NL4 jsem skončil každý den v plusu. Nebyla to žádná sláva, ale dokud jsou ty čísla zelený, je to dobrá zpráva! Zítra budu mít první coaching tak jsem plný očekávání. Pak dám vědět :f_grin:

Dneska taky proběhla sweatka s xpravdou a tímto mu děkuji za jeho ochotu! ;) Do budoucna to bude mít určitě velký přínos...

A teď cíle na následující týden, které budou skoro stejné:

:spade: Coaching

:spade: 1-2 sweatky s xpravdou

:spade: dokopat se konečně k videjkám (alespoň 2x)

:spade: pokud nedostanu žádné "úkoly" z coachingu, začít se zabývat články ze stříbrné sekce

:spade: nahrát 5k hand

GL všem! :f_cool:
    • kolisek11
      kolisek11
      Zlato
      Včerejší coaching byl a hlavně bude přínosný. Probrali jsme mnou natočené video, kde jsem říkal své myšlenky aby jsme věděli na jaké úrovni hry se pohybuji. Musím se zaměřit na důvod c-betu. Často volím c-bet, ale pak zjistím, že vyženu jen horší handy a lepší mě callnou. Když jsem na svoje natočené video koukal, zpětně jsem tam viděl chyby které při hře člověk ani nepostřehne. Rozhodně doporučuji všem si zkusit jednu session natočit a zpětně analyzovat.

Tady mám zatím základní věci na které se budu zaměřovat v nejbližších dnech, když půjdu hrát. Vždy před session si tyhle základní věci přečtu:

Sizing open raisu:
      UTG: 3,5 BB
      MP: 3 BB
      CO: 3 BB
      BU: 2,5 BB
      SB: 3 BB

Zatím používat standardní ORC , které je k dispozici na PS - striktně dodržovat!

Všímat si LIMPERŮ (pokud člověk víckrát limpne - NENÍ REG --> hned označit)
      Proti limperům otvírat standardně podle ORC + samozřejmě přidat 1bb za jednoho limpera

Musím si značit hráče, rozdělovat podle barev na:

FISH - standardně si jí budu značit zelenou barvou a po větším vzorku hand přidám do skupiny (pasivní FISH [např. 36/3] nebo agresivní FISH [např. 38/35]).
      REG - [22/18 - 26/21]
      LAG - [27/22, 29/24]
      NIT - [15/11]
      ROCK - [pod 10]
      MIDSTACK - informace k těmto hráčům ještě doplním

POZNÁMKY:

zjistit jaké poznámky jsou pro mě vhodnější:
      a) všeobecné tendence - z dané hry udělat pouze závěr (např. je schopný zaplatit dva barely na FD i když nemá pot odds)
      b) přesná situace - napsat si určitou hru přesně jak proběhla (od akce preflop až do riveru)

VELIKOSTI SÁZEK:
      Koukat na soupeřovi sázky a pokud dojde k showdownu zapsat si kolik a s čím sázel na flopu
    • kolisek11
      kolisek11
      Zlato
      :spade: Coaching - splněno

:spade: 1-2 sweatky s xpravdou - nesplněno

:spade: dokopat se konečně k videjkám (alespoň 2x) 1/2 částečně splněno

:spade: pokud nedostanu žádné "úkoly" z coachingu, začít se zabývat články ze stříbrné sekce (prošel jsem si znovu dva články z bronzu - stříbrné zatím nemusím) splněno

:spade: nahrát 5k hand - bohužel opravdu není time viz. dole NESPLNĚNO

Zdravím všechny čtenáře (jestli to vůbec někdo čte),

bohužel se mi tenhle týden nepodařilo splnit moc věcí. Měl jsem ve středu, čtvrtek a pátek volno a tak jsem většinu času dělal věci do školy, protože je to skoro poslední možnost. Čím víc se maturita blíží, tím víc musím makat a zanedbávat poker. Mrzí mě to, že si nemůžu přes den ani zahrát, ale maturita je teď přednější. Až to v klidu udělám bude na poker spousta času.

Za zmínku stojí, že jsem ve středu navštívil turnaj na Rozvadově. Taková menší turbína za 140e. Můj turnajový život přibližně zhasl na 50/140 potom co jsem shovnul z CO A,Qo za 10bb (20k) a dostal call od BB s 8,9o (stack 60k). Potkal jsem tam úplně náhodou Lucii a tak jsem se setkal s prvním členem PSGY. :)

Po prvním coachingu se mi zdá, že se moje hra zlepšila a je více "organizovaná". Ale určitě je tam ještě hromada chyb. Tenhle týden mě čeká další coaching tak doufám, že se zase o malinko posunu dál. Mě zatím moc graf neříká, ale jestli vám něco řekne, můžete se podívat... :D Graf Ještě jsem se chtěl zeptat někoho znalého: Můžu si v HM vyfiltrovat handy podle čísla? Např. vidím v grafu, že jsem prohrál stack a chtěl bych vidět z jakého důvodu (variace, špatně zahrané) a chtěl bych si vyfiltrovat jen ty velké handy.

Dokud nebudu mít maturitu hotovou, přestanu si dávat pokerové cíle, protože se mi je často nepodaří splnit a akorát mě to bude demotivovat. Týden vždycky budu zpětně hodnotit.

Tak se mějte a ať to točí! :f_cool:
    • kolisek11
      kolisek11
      Zlato
      Týden nám zase rychle utekl a je třeba zhodnotit následující týden.

V první řadě mám radost ze své hry. Měl jsem dva coachingy a rozhodně je to znát. Začal jsem používat program "preflop ranges" a hrozně moc to usnadnilo mojí hru. Nedostávám se často do problémových spotů. Fakt palec nahoru pro lidi, kteří tenhle super program vytvořili. Za týden jsem nahrál 4,7k hand, což je pro mě na aktuální zaneprázdněnost solidní číslo. Další pozitivní věcí je, že jsem se naučil vypínat session po určité době. Jedna session tenhle týden nepřesáhla 1 hodinu 20 minut. Taky stojí za zmínku, že jsem konečně dosáhl zlatého statusu! :f_cool:

Tenhle týden jsem žádný článek nepřečetl, ale snažím se využívat HJ fórum, které pravidelně čtu a dané situace rozebírám. Po každé session si projdu největší prohrané spoty a snažím se říct, kde jsem udělal chybu. Pokud opravdu nevím postnu to do HJ fóra. Také jsem absolvoval jednu sweetku s xpravdou, kde jsem se snažil zaměřit jaké boardy jsou (ne)vhodné pro cbet.

Byť mě zatím o peníze nejde, doufám že v následujícím týdnu zlepším svojí winrate. Zatím si nevydělám ani na tu elektriku viz :D :s_biggrin:

Mějte se!