Blog: The most fun in the poker world, it is a fixed limit holdem cash game

• Platon83
      Platon83
      Bronz
      Registrace: 24.06.2012 Příspěvky: 226
      Zdravim komunitu pokerstrategy , uz je to nejaky ten piatok od doby,
      co som naposledy blogoval. Bolo to este na konkurencnom fore pokergaming.cz , kde som robil svoje prve
      pokrove kroky az do doby, kedy som chytil najvacsi , nielen pokrovy ale aj real life swing a zakoncil som to predajom % MTT session, ktora dopadla uspesne /2place 50$ freez za 3.5K/ ...

Napriek tej trefe to bolo obdobie temna v mojom zivote /vela som chlastal , nevyvijal takmer ziadnu fyzicku aktivitu, dusevne som upadal,
      podliehal casto depresiam, co som riesil chlastom a prejedanim sa/ ....

Priblizne tak 1/3 % sa mi podarilo kupujucim rozposlat, a zvysok som v akomsi pre mna dodnes nepochopitelnom tranze prehral na MTT s.
      Limity mi nedovolili rozposlat to cele naraz hned po trefe, co sa mi a hlavne kupujucim stalo osudne ....
      Az nakoniec svietila v cashieri jedna velka tucna nula, a ja som sa ocitol na pokraji zufalstva...

Predtym som casto kupoval aj predaval % a tak to bol pre vacsinu komunity sok, ked som nasiel odvahu a po tyzdnoch neozyvania sa , napisal do threadu ako sa veci maju ....

Mal som a aj mam velke vycitky svedomia pre to co som urobil . Je to nalepka, ktora sa so mnou uz bude tahat po cely cas mojej dalsej kariery . S tym vsak dokazem zit, kedze nikdy v buducnosti uz neplanujem nic predavat, kupovat ani stakovat sa a veci podobne . Trapi ma vsak, ze od toho incidentu sa mi tie dlhy poriadne nakopili , pozicka na splatenie pozicky, casto s nevyhodnym urokom a pod takym tlakom sa cloveku nerobia veci lahko a uz vobec nie poker, ktory vyzaduje maximalnu dusevnu pohodu a sustredenost.

Takze to logicky slo od deviatich k piatim . Musim povedat, ze ludia sa zachovali voci mne az prekvapujuco ohladuplne a nikto ma nejakym sposobom z nich neterorizuje, ci uz su to kamarati z realneho zivota, ci pokrovi hraci, ktorym dlzim peniaze /o to vacsiu motivaciu mam to cim skor urovnat/ .
      Mojim najvacsim nepriatelom a zaroven najvacsim hnacim motorom su vycitky svedomia a tuzba vyplatit vsetky dlhy. Takze to tak v kratkosti moj pribeh .

Este ohladne pokroveho posobenia, uz som hral snad vsetko co sa v NL holdeme da hrat /od Donov , SnGs, mtt-sng s , cash game, HU s/ . Najviac sa mi darilo asi na 18man sng s , kde som
      za par tisic turnajov urobil profit s RKB okolo 5K ... Na Mtt s to slo hlavne na Fulltilte , kde zhruba za 300trns som v + 7K$ , a na PS som nejaku tu trefu tiez zaznamenal...

Minuly rok som hraval prevazne 6 max hyper turba , pomahal mi s nimi Fejz /Phase89/ za co mu patri velka vdaka, hoci to nedopadlo tri krat slavne, zarobil som ledva na prezitie a z dlhov sa mi moc nepodarilo
      ukrojit , ale moj pokrovy skill Martin posunul o niekolko levelov vyssie /uvedomil som si x,y veci, ktore som dovtedy robil dost zle/ ....

Koncom minuleho roka som velmi vazne uvazoval aj nad tym,
      ze sa na poker vykaslem uplne, a skusim si na tie dlhy zarobit pracou priznacnou pre vacsinu populacie . Problem ale nastal , ked som si uvedomil, ze najvacsiu sancu ako sa dlhov zbavit,
      mam tak ci onak cez poker . Urobil som si pre kazdy pripad este v zime opatrovatelsky kurz, s tym, ze ak by sa naskytla nejaka dobra pracovna prilezitost , tak ju vyuzijem . To sa ale nestalo.

A tak niekedy koncom Januara som sa pustil s par usd v cashieri do budovania bankrollu cez FL4 s planom akonahle budem mat prijatelny bankroll tak prejst na NL5. Fixed limit Holdem
      je ale natolko skvela varianta pokru, ze ma uplne pohltila a rozhodol som sa na nej ostat . Momentalne hravam FL50/FL100 a hoci prezivam zatial najvacsi downswing /cca 400 BB/ , este som
      sa nepristihol, ze by sa mi stavalo aby som sa do hry musel nutit . Co predtym nastalo pri akejkolvek variante prakticky uz po par tyzdnoch .

Pohltal som vsetkyStepanove /Strixrove/ najsamlepsie
      videa , zucastnujem sa stvrtkovych kouchingov, snazim sa revievovat sessions - pravidelne pracovat s equilabom a verim, ze vysledky sa dostavia a pomaly sa zacnem dostavat do cisel
      pri ktorych sa mi bude darit vyraznejsie ukrojovat z dlhov. Musim vyzdvihnut aj celu miestnu komunitu Limitakov, ktora na mna dopotial posobi velmi priatelskym dojmom a jevzdy ochotna pomoct.
      Dufam, ze sa to nezmeni po tomto mojom blogu :D ....

Ciele do blizkej buducnosti:

:spade: stabilizovat sa na FL50 - FL 100
      :spade: denne sportovat ako poslednych par tyzdnov
      :spade: upravit stravu, tam by som videl asi najvacsi problem, preco tie kila ubudaju hrozne pomaly, napriek tomu, ze sa uz pomerne casto a v ramci moznosti aj intenzivne hybem
      :spade: nepolavovat v studiu , nezanedbavat teoreticku cast
      :spade: nadalej pestovat svoj mindset, ktory je tak o 200% lepsi nez pred rokom, ale stale este nie bezchybny /to nebude nikdy, vzdy je co zlepsovat/
      :spade: nadalej nechlastat ani kvapku /kedze akykolvek kontakt s alkoholom u mna konci vacsim, ci mensim pruserom/ naposledy som sa opil zaciatkom novembra 2013, odvtedy ani hlt
      :spade: updatovat svoj novy blog v ramci volneho casu /nech to ma aspon aku taku uroven /

Este nejake info o mne:

:heart: byvam v Banskej Bystrici , s rodicmi , bratom a psom Bobom /taky maly bastardik z utulku, *nie ten co vidite na fotke / . Predtym som byval v podnajme, ale vzhladom na moju situaciu,
      ze mam co splacat , je pre mna vyhodnejsie byvat u rodicov, kym sa z toho nedostanem .
      :heart: som tu uz tri desatrocia
      :heart: moje nepokrove meno je Miroslav
      :heart: som ateista
      :heart: milovnik sportu a filmovy maniak , za mladych cias som velmi rad cital /citam aj teraz, ale omnoho menej/
      :heart: fanusik kapely Gogol Bordello /gypsy punk/ ohladne hudby skor klasika z cias nasich otcov /Pink Floyd, The Doors, Hendrix, Joplin, Dylan a pod./ ale nebranim sa ani inym hudobnym stylom/
      :heart: fanusik klubov SSC Napoli, Houston Rockets, Talianskej , Uruguajskej, Belgickej,Ruskej,Chorvatskej a Slovenskej futbalovej repry a Srbskych tenistov /Anna Ivanovic , Janko Tipsarevic/

:diamond: po tom ako som zacal hrat poker

:diamond: pred pokrom /ten v strede vedla maskota Benfici Lisabon/

a este som vyhrabal fotku nasho psa Boba, je to fotene v case kedy bolo velke halo okolo volby noveho Papeza, tak sme si s bratom trochu spravili srandu /dufam, ze sa to nedotkne prilis ortodoxnych veriacich/:

• 64 odpovědí
    • Platon83
      Platon83
      Bronz
      Fuha asi budem mat co robit, aby ta uprava nejak vyzerala /robil som to v textovom dokumente a len skopiroval / a ani tie fotky mi tam nepaclo :/ ... Ak mi niekto poradite , ako vkladat obrazky z pc do prispevkov, budem Vam povdacny ..... Vecer sa s tym skusim pohrat a hodim aj nejake grafy z doterajsieho tazenia na FL, ak na to pridem - som hrozna lama v tychto veciach :)
    • Radagast13
      Radagast13
      Bronz
      Registrace: 20.02.2011 Příspěvky: 1,154
      Ahoj

Obrazky vkladam pres imageshack.com. Jednoduche a rychle reseni.

Jinak vitej na foru a zkus jeste upravit ten "wall of text". Takova nechutarna se ani nechce cist :f_biggrin:

GL@HF !
    • Platon83
      Platon83
      Bronz
      Ahoj, dik za radu :) ano je to otrasne, ked som videl aku to narobilo spust , tak sa mi to ani nechcelo opravovat a chcel som to zmazat rovno, no neprisiel som na to ako .... Ale hecnem sa a nejak to upravim, nech to trochu vyzera ...
    • luciikk
      luciikk
      Bronz
      Registrace: 17.05.2011 Příspěvky: 1,046
      Čauko, nedávno ten imageshack právě zpoplatnili, já vkládám obrázky tady http://tinypic.com/ (pak jen ctrl c/ctrl v tohle - IMG Code for Forums & Message Boards).

Ať se nejvíc daří, budu sledovat! Gl
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,153
      Ahoj,
      spoléhat se na řešení dluhů (navíc z pokeru) skrze výdělky v pokeru mi nepřijde jako úplně nejrozumnější řešení. Vždycky budeš hrát pod tlakem a budeš frustrovaný, když místo výdělků budeš zažívat špatná období. Rozhodně ti poker nerozmlouvám a stále se z něj dají vydělat pěkné peníze, jen se nevyplatí na něj spoléhat jako na jediný zdroj příjmů (což mluvím z vlastní zkušenosti).

Píšeš že si v lednu začínal s pár dolary na FL4...jaký máš v současné době bankroll na ty stakes FL50-FL100?
    • Platon83
      Platon83
      Bronz
      to Lucka: Ahoj, vdaka za uvitanie a za pomoc s obrazkami, uz som to uploadol ! :)

to Karisek:

Ahoj, ano mas pravdu plne s tebou suhlasim , je to nesmierne psychicky narocne, kazdy vacsi swing sa znasa nelahko . Napriek tomu to musim skusit ... Minuly rok som skusal aj pracovat aj hrat , robil som v miestnom pokrovom klube dealera a popri tom hral, to ale moc neslo okrem toho, ze som bol utahany ako pes , tak ani jedno ani druhe som nerobil na 100% a to ja nemam moc rad .... Ohladne pokru , nespolieham nan ako na jediny zdroj prijmu, aj preto som si v zime spravil dodatocne opatrovatelsky kurz ... Co sa tyka ukonceneho vzdelania mam Strednu Hotelovu Akademiu /maturita/ , chodil som aj na vysku , ale mladost - pochabost , vyprdol som sa na to, co ma dnes nesmierne mrzi - kedze strednou som preplaval, bez akehokolvek vztahu k odboru a okrem par mesiacov, kedy som robil na recepcii v jednom hoteli /som nikdy uz v obore nerobil/ ... Rozmyslal som robit casnika, ale tam je zasa problem s nadvahou /po 115KG vaziacich 30nikov zasa taky dopyt nie je :) , kazdy si radsej logicky zamestna peknu , sympaticku mladu babu do baru/ ... Ohladne rollu ked som zacal FL100 /mixlovat s FL50/, tak som mal par tisic fpps a 650$ , co uz viem , ze je malo, preto hram momentalne cisto FL 50 a najblizsi prechod na 100ku, planujem s 1200 BB, i ked po tom co som sa nedavno dozvedel od Gersila, ani to nie je moc bezpecne
    • Platon83
      Platon83
      Bronz
      Slubil som este nejake grafy:

:diamond: kedze som nedavno uspesne odinstaloval HEM1, tak zo spominanych microstakes mam len Marcovy komplet graf:

:diamond: Drviva vacsina je to FL10, FL20 niekolko tisic ruk aj FL4 a za cervenou ciarou FL50

No a spominany downswing /graf za posledny tyzden 11K hands FL50, 9K hands FL100

Tie posledne sessions som ubral pocet stolov z 8/9 na 6/7 a zda sa, ze by tomohlo ist o cosi lepsie ...

Predsa len som precenil svoje schopnosti , nielenze este urcite nie som dobre pripraveny na FL100, ale hlavne nie som pripraveny
      na tak velky pocet stolov zatial ...

VIP goal na tento mesiac som si stanovil 7.5K VPPs, coz by sa mi malo podarit uhrat aj pri hrani 6/7 stolov FL50 7-8 hodin denne , pretoze je 1/3 mesiaca a mam nahratych 3 000 VPP bodov ... Takze ako sa hovori: menej je niekedy viac ! a v tomto duchu sa budem uberat po zbytok mesiaca....

A na zaver by som Vam odporucil, kto mate radi serialy a este ste nevideli:

http://www.csfd.cz/film/328992-temny-pripad/ ... Prve tri casti od prvej po poslednu minutu pre mna velmi putave, bez hluchych miest a hlavne postava a herecky vykon Mc Conaugheyho ma uplne dostali ....
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,153
      Ty jo musí se nechat, že má odvahu a píli. Volume 66k rukou za měsíc, solidní multitabling, rychlý postup stakes. Ty ses nám tu vyloup z ničeho nic a hned tu máme rega se kterým je třeba počítat. :s_thumbsup:
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      Registrace: 06.12.2012 Příspěvky: 2,028
      Mě se tvůj přístup libí takže držím vsechny palce, určitě nezanedbavej studium !

Co se toho Fl100 tyka tak s rollem třeba 800$ to tam můžeš chodit zkoušet a když prohrajes třeba 200BB tak pujdes zas rebuild na padesátku mě to vyšlo na podruhé hadam .

Ono to kilo je o dost těžší jako padesátka tak je třeba s tím počítat protože tam hrajou i regové z dvoukilak když nemaj traffic

Budu sledovat zdar
    • Platon83
      Platon83
      Bronz
      to Karisek : :) vdaka za povzbudive slova , ono co sa tyka multitablingu, tak zasa nie som uplna fish, v rokoch 2010,2011 som mal status Supernovy dokonca ....PS: drzim palce nech lepsie runnujes a nech si to este rozmyslis s tym odchodom z FL ! Potreba aby ludi na tejto nasej variante skor pribudalo,
      nez ubudalo a tym zvlast, ked je u teba tak dobry potencial , tak hlavu hore !

to Gersil: dakujem, tiez drzim palce !

Ohladne 100ky, je to zatial urcite najvacsi rozdiel medzi levelmi 50 -100,
      treba medzi 10 - 20 a 20 - 50 som to pocitoval minimalne, ale tu mi to zatial pride ako presunut sa z Bazalov rovno na Nou Camp
    • Platon83
      Platon83
      Bronz
      Testovanie Alpha7 v plnom prude :) ... U mna zatial spokojnost - dizajnovo
      sa mi to paci viac , filtre su Ok a hlavne ten novy table skin merkury mi dost vyhovuje....

• Postradatelny
      Postradatelny
      Bronz
      Registrace: 29.07.2011 Příspěvky: 657
      Ahoj.. Přeji hodně štěstí ve hře... Trošku mi to trvalo než jsem to přelouskal ale je to dlouho co jsem četl nějakou slovenskou knihu. Ted' mi to tvůj blok nahradí :P .. Nevím jestli jsem to někde nepřehlédl ale jak dlouho vlastně haješ jen FL? Míváš občas i nějaké špatné návyky z NL?
    • Platon83
      Platon83
      Bronz
      Ahoj, vdaka ! - Cisto FL hram od konca Januara tohto roku ....

Urcite mam spatne navyky z NL a to hlavne ked hram viacej stolov tak sa mi stava, ze missnem Cbet flop, z casu na cas ....

Celkovo to je citit dost , kedze na FL50 mam 88.9 , na FL 100 - 90.4 .... Na tych nizsich stakes som ho mal dokonca len okolo 87% a kym som nevidel Stepanove videa tak nejakych 70% :D .... Dalsi zlozvyk je asi donkbet, tam by som mal takisto ubrat ...
    • Platon83
      Platon83
      Bronz
      Prvy den na testovacej verzii Alpha7 dopadol prevelice uspesne a tak po par neveselych updatoch mam opat dovod na radost ! 2588 hand 130 BB + ! :s_cool: :s_cool: :s_cool: :P

• Postradatelny
      Postradatelny
      Bronz
      Registrace: 29.07.2011 Příspěvky: 657
      Tak to máš výborný výsledky na to že to hraješ tři měsíce. Se budu těšit na další grafy :)
    • Platon83
      Platon83
      Bronz
      :spade: :spade: :spade:

Posledne dni runnujem celkom fajn a tak po odkruteni 2K hands,
      si idem pozriet slager Anglickej Premier league o ligovy titul
      medzi Liverpoolom a Manchestrom City.
      Co sa sice krizuje s mojim SSC /hodim si ho na sekundarnu obrazovku bez zvuku aspon :) / a po futbale pojdem badbintonovat ....

:diamond: :diamond: :diamond:

Za ostatne mesiace sa mi vobec nepaci akym smerom sa zacal uberat Pokerstars ohladne promo akcii ...
      Tieto nezmyselne shot out rulety su vazne na smiech ,...

Vrcholom je ten dnesok, kedy sa rozda 6tisic+ vstupeniek
      na 11$ vyrocny SS donkament a vitaz vezme 20 000$ /WTF !!!/ ....
      Uz teraz mi je luto toho chudaka co sa preflipuje do Heads Upu a za druhe miesto si vezme 11$ vstupenku !
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      Pěkný run :)
      Ty promo jsou crapy ale není divu, říkaly ze budou zaměřovat promos na rekreační hráče
    • Platon83
      Platon83
      Bronz
      Mas pravdu Gersil, rekreacnych hracov je treba - bez nich by to cele nemalo
      ziadny zmysel /mne pride ale uleteny hlavne ten pomer vyhier z toho/...
      15tisic hracov nevyhra nic, 6tisic vyhra 11$ vstupenku a 1 /slovom jeden!!!!/
      vyhra 20 000$ .... Tak preco to neurobia povedzme /6 000 ticketov a 20 tisic
      rozdelia medzi prvych 1-2 tisic ludi a nejak rovnomernejsie ? ....
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      Hale tomu taky nerozumím na druhou stranu "nic" tě to nestojí ta promo tak bych to tak nehrotil prostě se rozhodly ze radši než dávat lidem po pár $ tak to vše nahrnou prvnimu jako pořádný hit