BLOG: Let's LEVEL UP! (NL2->NL100)

• Impersonal23
      Impersonal23
      Bronz
      Registrace: 05.04.2014 Příspěvky: 121
      Ahoj všichni pokerem zasažení hráči :)

Už jsem se představil na začátku měsice dubna 2014
      Třeba budoucí proker hráč :)
      takže to nebudu dělat znovu.

Chci se profightit skrze limit NL2 k NL5 :s_biggrin:
      Bankroll: 45$ + 10$ ve vstupenkách do SnG (pokerstars).

Budu hrát MSS s tabulkama z PS kolem sebe, jelikož jsem pochopil po 6k Kč, které zmizely kvůli nulovému bankroll managementu a tiltu, že jsem začátěcník :)

Počítám, že budu hrát 4 stoly 2-4 hodiny večer každý den pokud nepřijde tilt nebo domácí práce :D

Nejspíš budu mít bankroll na NL5 (50$) hodně brzo, ale nejdřív se chci aklimatizovat na NL2 a dostat se pod kǔži MSS + ještě možná porazím nějakej ten SnG od Pokerstars na který budu mít vstupenky zdarma, jelikož jsem dřív hrál jenom SnG a v rámcích beginnera vím jak se dostat lehce do peněz :s_cool:

To je prozatím všechno :D

---až dojde k nějakýmu posunu ať nahoru nebo dolu, tak se zase ozvu---

------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Vyhrát = znalosti, zkušenost, štěstí a 6th smysl :)
  • 14 odpovědí
    • Dandiiik
      Dandiiik
      Bronz
      Registrace: 19.07.2009 Příspěvky: 1,736
      Čus, držím palce, ať se daří. A přejdi určitě co nejdřív na BSS, až se budeš trochu cítit. Je to zajímavější :s_thumbsup:
    • Impersonal23
      Impersonal23
      Bronz
      Přechod:
      Tak jsem jsem přešel na NL5 insta potom, co jsem zjistil jak je NL2 slow a low -> volume na pokerstars dobrý - hodně stolů a hodně hráčů, ale ten poker tam mě nudí. Nic se tam neděje, průměr VPIP je pod 20, takže nuda -.-

Bankroll up:
      Už mám 50$, jelikož jsem hrál 2 SnG (free tickets od pokerstars). Na prvním nic ale druhý SnG 90 KO (1,5$) - skončil 6. + KOčko, tak nabyl bankroll asi 5$ :) Uvidíme ještě ty další.

NL5 + software help:
      Jinak hraju na NL5 4 stoly. Mám před sebou tabulky na MSS, takže všechna rozhodnutí korigována - easy rozhodnutí :s_cool:
      Stáhnul jsem si i pokertracker 4. Přijde mi to zbytečný na těchto mikro stakes, ale zase to zapisuje všechny handy, takže pak se koukám co jsem dělal špatně :] --> jestli/jakmile se profightuju do vyšších limitů, tak určitě nezbytný -- super sbírání informací od protihráčů.

PODVOD - spíš ochrana PS před SSS a MSS :D :
      !zjistil jsem zároveň, že pokerstars zvýší min buy-in pokud hráč vloží několikrát méně než 100BB a pak s vyšší částkou opustí stůl - takže trošku problém pro MSS, ale zatím to jde zvládat a po 20 hodinách se to resetuje..

A MSS:
      MSS už jsem dostal pod kůži - rychle :) Orientuju se v tabulkách :D
      Všechna rozhodnutí jsou přesná a spíše dělám chyby, když se rozhodnu sám --- aneb kdo chce vyhrávat, musí si uvědomit, že je začátečník :)

INFO:
      Současný bankroll: 55 $
      Hra: NL5
      Stoly:4
      Počet hodin denně: 2-4 (20:00-00:00)
      Poměr studium a hra: 50%

Jestli někdo bude číst, tak budu rád -- hodlám pokračovat :D
      Prozatím good luck & have fun :)

-----------------------------------------------------------------------------------
      Krása je všude, stačí ji vidět :)
    • husky333
      husky333
      Bronz
      Registrace: 06.03.2013 Příspěvky: 1,364
      Ahoj a :gl:
    • Impersonal23
      Impersonal23
      Bronz
      PROČ zase přechod??!![/B] :s_o: Aneb přecházím z MSS na BSS

Vysvětlení:
      Snažím se přejít na BSS ze třech (s)prostých důvodů:

ZAPRVÉ:
      Na pokerstars je nemožné hrát 9 stolů 3 hodiny v kuse jeden den, aniž by vám nezvyšovali minimální buy-in na maximální během 2. hodiny

ZADRUHÉ:
      Na pokerstrategy čtu skoro všude doporučení hrát BSS --> je více propracovanější, je zde více článků na nějaké to čtení a hlavně :f_biggrin: je mnohem větší zábava to hrát - zahraju si více hand a musím se více rozhodovat sám post flop :)

ZATŘETÍ:
      Být u stolu s plným stackem metráku BBček je lepší, než tam smolit 40-30 BBs. Hraje se s tím lépe, je jednodušší foldovat poté, co jste raisnuli, jelikož vám to nesebere 1/4 stacku a znova: JE TO ZÁBAVA :s_cool:

- to jsou tak hlavní důvody

Zase se zadařilo --> nemám hrát SnG ?? :D
      No tak zase jsem si za freeticket zahrál SnG 1,5$ KO (90) ---> :s_biggrin: Skončil jsem na 3. místě, zchramstnul jsem 4x bounty a odnesl si 14$+- ---> BOOOOOOST my bankroll guys

A jak si vysvětlím, že hraju 9 stolů najednou?
      No z prostého důvodu
      -> čím více stolů hrajete, tak tím více vám přijde hratelných kombinací preflop
      --> čím více vám přijde hratelných kombinací, tím více hrajete
      ---> čím více hrajte, tím více se vaše hra zlepšuje (samozřejmě že 20+ stolů je moc!!)

Novinka:
      Zapojil jsem se do cornieho výzvy: [VÝZVA] Z $50 na $10.000 VÝZVA PRO VŠECHNY
      , tak doufám, že potrhám rekordy :D -- asi zas tolik nehraju :/

INFO:
      Současný bankroll: 66$
      Hra: NL2
      Stoly:9
      Hra denně: 2-4 (20:00-00:00)
      Poměr studium a hra: 50%

CO dál?
      No dál bych ohromně rád vyhrál Učíme se vyhrávat - informace
      abych si
      1. mohl koupit pokertracker, který mi hodně pomáhá a bude trvat dlouho, než si budu moci vzít z bankrollu 60$
      2. zbytek bych docknul na účet u pokerstars - na tuty - vyšší bankroll :)

Nechtěl bych už teď nic moc měnit a usadit se na NL2 s BSS při 9 stolech :)
      Při nějaké další změně, zase postnu :)
    • Impersonal23
      Impersonal23
      Bronz
      Tak přechod na BSS je trošku vášnivější než jsem si myslel :s_mad: !!

Štěstí a zkušenosti z minulosti:
      Jak jsem vyhrál ty 2 SnG za freetickety, tak ten zisk se mi podařilo hezky během dvou dnů projet :s_cry: -19$ -- píše se to těžko, ale chci sem psát všechno.
      Kdybych ty SnGs nevyhrál tak teď mám BR kolem 30$ což by bylo špatný, protože ---->

PROČ TOLIK chlape??!!:
      hraju 12 stolů najednou, čímž mám vlastně 24$ na stolech a to by nebylo zrovna fajn pro psychiku :D + to ještě dá člověku takových zkušeností :)
      Tolik stolů hraju, protože mi nabíhají rychle VPPs a SP, takže chrome (pokerstars) a silver (PS) je zachvíli doma.

A důvod toho, proč pořád pokračuju v této hře??!!
      No tak hlavně jsem 18$ prohrál jeden den tím, že jsem neměl dostatek zkušeností, dělal jsem špatná rozhodnutí, viz. *, a přišly asi 3 badbeaty (=-6$)

*
      Super chyba:
      "Neschopnost položit over pair na turnu proti allinu, když jsem calloval flop"
      - stalo se mi to asi 3x. Stejná situace. 2x mi ukázal trojici a 1x dokončenou draw.

Chyba:
      "S nízkou flushí docallování river all-inu i když jsem si byl na 65% jistej, že má lepší flush"
      - tušení tam bylo a nic moc jinýho nemohl mít jelikož flop byl dry & low a pre-flop byl od BU, CO - limp a já check (BB)

Mini chyba:
      "S nižším setem calling all-in na flopu - protihráč vyšší set"
      - to by nebylo ani tak špatné, ale jde o to, že jsem na toho hráče měl asi 200 hand a byl to TAG-rock

Zlepšení ale přišlo:
      Jak jsem začal tak mohutně ztrácet, tak jsem se rozhodl více studovat.
      Svojí hru jsem upravil natolik, že druhý den jsem už byl v plusu na konci session, ale co se nestalo :D

Tak o tom jsem ještě neslyšel:
      Normálně mě chytnul HAPPY TILT :s_o: na konci session.
      Jelikož jsem byl strašně šťastný, že jsem dělal výborný ziskový rozhodnutí, tak jsem si myslel, jak jsem neporazitelnej :s_evil: . Stálo mě to 4$ a okamžitě jsem ukončil session :)

Největší ponaučení :s_biggrin: :
      - stále mít v hlavě, že jsem začátečník
      - nepouštět se do velkých potů, pokud je tam náznak, že soupeř má něco lepší -- umět foldovat over pairy, sety a nízké flush draw
      - krást malý poty, C-betovat a krást blindy -- proti hráčům se staty

POKERTRACKER:
      Díky tomuhle programu můžu hrát těch 12 stolů najednou, jinak by to nešlo. Už mi to ušetřilo spoustu peněz a je mnohem jednodušší se rozhodovat :)

Abych to shrnul, tak tady je info za poslední 2 dny.

Profit (za poslední 2 dny): -19$
      Bankroll: 47$
      Stoly: 12
      Hra denně: +-3 hodiny
      Hand: 9270 (z toho 6700 za poslední 3 dny - 9 hodin hraní)

Dneska chci hrát ještě lépe jak včera, takže --> kladný profit :s_grin: .
      Za 8 minut mi začíná hraní, takže jdu to připravit :)
      Mějte se krásně všichni :)
    • Impersonal23
      Impersonal23
      Bronz
      + bych chtěl ještě moc poděkovat Corniemu (http://cs.pokerstrategy.com/community/profile/Cornie4ever)
      za udělení nejlepšího blogu týdne :)
    • Impersonal23
      Impersonal23
      Bronz
      Jsem na tom mnohem lépe se svojí Cashgame hrou :s_cool:

Hrál jsem 3x +- 2 hodinové sessions. Vzal jsem to v klidu
      - když někdo narval allin, tak jsem pokládal i menší sety
      - naučil jsem se i pokládat QQ preflop proti allinu do dvou hráčů od jinýho :) 3x ukázal AA po callu druhýho. Samozřejmě u rocků hlavně :)
      --> tímto jsem si zachránil asi tak 10$ -- miluju PT4 :D

Sessions:
      1) No nejdřív jsem začal ztrátou 6$ -- tilt lehce po 2 bad beatkách :D . Odsednul jsem a vrátil si zklidněnej asi po hodině a nahrál jsem krásně 2,5$ za 1 hodinu

2) Hrál jsem asi 1:45. Chodily hezký karty a všechno, ale odsednul jsem když jsem byl ještě v plusu (1$ :D ), abych podpořil svoji psychiku, která vázla :) -- lepší skončit dřív a v plusu. Příště se chce mnohem víc hrát.

3) Ta byla dnes. Opět klasicky 12 stolů. Už jsem porozuměl více hře + jsem četl silver články o ranges.
      Můj styl hry už je propracovanější. Badbeaty chodily stejně jako luckbeaty, takže zbytek jsou většinou flopový cbety, stealy, restealy (i s trashema) a lehce propracovaný blufy ve vhodných situacích.
      Nakonec 5,5$ v plusu za 2:30 hodiny.

Získal jsem status chrome na PS a silver na PSgy.

Budu v tom pokračovat jak je to teď. Moc mi to vyhovuje :)

INFO:

Bankroll: 50$
      Limit: NL2
      Stoly: 12
      Hra denně: +-2,5 hodiny
      Hand: 15 356
    • Impersonal23
      Impersonal23
      Bronz
      Hou hou. Tak zase píšu i když to bude horší jak předtím, ale je to pokrok :)

Vzdávám to!!:
      Už je to tak. Prostě nemůžu dál. Končím... :s_frown:
      Děkuji, že jste četli blog...

Samozřejmě doufám, že v tom budete pokračovat :s_grin:

Končím to je pravda, ale s 12 stoly najednou!
      Opravdu zkušenost mi ukázala, že nejsem schopen hrát profitabilně tolik okének + ještě na svým monitoru -0,7 palců :D

---> stalo se mi, že jsem nestihl raisnout AA, KK,..
      ---> byl jsem více agresivnější, než bych si přál
      ---> bez šance to promýšlet

Přesídluji na 6 stolů.

Důvodem toho bude, že jak jsem získal stříbřitý status :s_cool: , tak jsem si přečetl článek o multitablingu --- užitečný :)

Možná bych ho hodil do bronze, jelikož kdyby tam byl, tak by se mi asi začínalo mnohem lépe :)

Na závěr:
      No abych to neprodlužoval, tak napíšu jak na tom jsem a jdu pokračovat dál :)

Info - neboli super propad na ntou:
      Bankroll - jajajaj -: 34$
      Stoly: 6!!
      Hra denně: kolem 2 hodin
      Hand: 18 706
    • Impersonal23
      Impersonal23
      Bronz
      Strategy a pochopení:
      Už se začínám cítít u stolů sebejistě což mi chybělo.
      Už začínám mít trošku šajnu jak co hrát a pouštím se i do obtížných potů.
      Poprvé jsem zkoušel 4bet bluf - samozřejmě se staty na hráče. Jak mi jednou vyšel :s_biggrin: , tak jsem ho zkusil pak znova :f_cool: (4bet/fold je docela trapas :D ) a radši se do nich nepouštím prozatím.
      Na NL2 to není moc potřeba :) Věřím, že to ještě přijde :)

Snížení bylo radikálnější:
      S těmi stoly jsem to nakonec dal jenom na 4.
      Zjišťuju, že je možný mít stejně velký profit na 4 stolech stejně jako na 16, ba větší, resp. nebýt v mínusu :f_biggrin:
      + rozhodování je lepší a cítím jak se ze mě stává lepší hráč :s_cool:

JSEM ZAČÁTEČNÍK - PŘIZNÁVÁM TO SOBĚ:
      To je asi to nejdůležitější co jsem se zatím naučil --> mám se toho ještě dost co učit.
      Hlavně opadlo sebeobviňování z chybných rozhodnutí -- MOHU SI JE DOVOLIT -- protože jsem začátečník :f_grin: . Tím se vlastně ze mě třeba stane mistr :)

BANKROLL JE ZPĚT:
      Díky tomu, že jsem na začátku své krátké znovu započaté kariéry grindil, jsem se dostal do allin shootoutu, který mi hodil 8$, což byla vzpruha.

Teď už je to ale i s cashkou lepší -->
      1) snížil jsem počet hand až na <1/10 - klidně 200-500 hand denně :)
      2) jsem většinou v plusu (byť jen malinko) nebo v miniaturním mínusu za session
      3) čtu blogy, koukám na videa, čtu silver články a postuju handy + se snažím i komentovat, ale zkušenější na vyšších limitech tam pak řeknou opak :)
      4) začal jsem cvičit (posilovat), dávám důraz na svůj duchovní život a snažím se být happy :) ¨
      + nenechám poker, aby mi bral čas s přítelkyní nebo čas na školu :)

Od doby co jsem na 4 stolech:
      12,4$ v plusu za 5:40 --> jako +- 2 dolary na hodinu, ale na začátek, jsem rád za plus :)

Čas je na tom bídně:
      Bohužel teď není moc času na hraní, tak spíše studuji.
      Hlavně musím dělat věci do školy + další koníčky (klavír, sport,..)
      Příští týden jedeme na vodák, takže budu dlouho bez postu :s_cry:

Dávám stále review na CornieChallenge - udržuju mě to v motivaci :)

Od NL10 začnu dělat grafy :)

- začal jsem číst blog hráče Dekaedr - celkem zajímavej :) BLOG: 50$ -->> 10000$ [Dekaedr]

Klasické INFO na závěr:
      Bankroll: 52$
      Stoly: 4
      Hra denně: kolem 0:50-2 hodiy
      Hand: 20 219
    • Impersonal23
      Impersonal23
      Bronz
      Tak po delší době:
      Jak jsem byl se třídou na tom vodáku (který byl mimochodem fajne), tak bylo velice složité se dostat opět do "pokerworld".
      Stálo mě to nějaké ty $$, jelikož jsem hrál velice strange game, která se vymykala všemu, co jsem se naučil - resp. jsem byl super agresivní :f_confused: u stolů, ale už se zase šikuji pomalu do svého klasického režimu :s_cool: a

přišlo další pochopení:
      dělá mi problém přepnout si v hlavě, že hraji poker pro poker a peníze jsou akorát vedlejším efektem :)
      Pořád jsem se díval do cashieru a byl v loji, když jsem prohrál 2$ i na badbeat a snažím se si to přenastavit :s_thumbsup: a

přišlo ještě další pochopení:
      když narazíte na rybu :f_biggrin: a poznáte, že je to ryba :f_thumbsup: a vy se rozhodně jako ryba :s_cool: chovat nebudete - spíše zařadíte mód rybář - tak Vám to vrátí všechny badbeaty :)
      Našel jsem jednoho chlápka či děvče, který smrděl rybinou jenom přišel :)
      Skončil jsem s ním v plusu 5$ jenom na dva top páry :)

Plán na příští týden či více:
      Můj plán na příští týden je si naplánovat, jak si rozepíšu plán svojí hry. Z jaké pozice budu openovat ty a ty handy a tak :) Doufám, že mi to v něčem pomůže (hledat nějaký leaky a tak) + mi to pomůže, že když nebudu déle hrát, tak na to mrknu a budu IN :)

na závěr ještě hodím info, ale teď vám chci všem popřát GOOD LUCK neboli ---> :gl: :sdrink: <--- ať se daří :)

INFO:
      Bankroll: 57$
      Stoly: 4
      Hra denně: kolem 1-2 hodiny
      Hand: 24.500
    • Ex1tusCZE
      Ex1tusCZE
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 25.01.2011 Příspěvky: 191
      Nazdárek! Jak se daří?

Píšu ohledně toho, že máš zbytečně složité reporty v Cornie Challenge + ti tam vždy jedna informace chybí. Potřeboval bych, abys to trochu změnil. :)

Tady máš všechny věci, které jsou potřeba (nic víc, nic míň):

Týdenní profit (celkem, nemusíš to rozepisovat)
      Týdenní počet hand
      Celkový profit (ten ti vždycky chyběl)
      Celkový počet hand
      Současný bankroll

Cokoliv dalšího (nebo chybějícího) zbytečně přidělává práci. :)

Díky moc za pochopení a za spolupráci
      Mirek
    • Impersonal23
      Impersonal23
      Bronz
      Jasánek :) Hned příští report upravím do této podoby :)

--> teď bloging :D

Short report za dnešek:´
      Musím se vám pochlubit jak jsem dneska podal svojí 2:15 session ve stylu NIKDY TO NEVZDÁVEJ - HRAJ A PLAY!!

Ze začátku jsem hrál super bad - což jsem zjistil, že na na NL2 není potřeba přeceňovat sílu 3bet blufů a bluf barrelovat na turnu je pro mě zatím EV-

Toť vše :) Zatím..
    • Impersonal23
      Impersonal23
      Bronz
      Ahoj všichni po dlouhé době :)

Měl jsem teď horší pokerové období, které se snad už trošku mění :s_cool:

Přespřílišná agrese:
      Na začátku své session jsem často přesmíru agresivní a hraji handy, které bych pravděpodobně vůbec neměl + je moje postflop hra založena na superproblafování, které moc nevychází a já takto přijdu o 4$ za dva nesmyslné alliny a poté se dostanu do plusu přes 2$ většinou :f_frown:

Usedat za stoly s klidem:
      Před začátkem své session bych se potřeboval uklidnit a hrát striktně tabulkově aspoň prvních 20 minut hry. Poté už se do toho dostanu a začnu hrát svoji A game :)

Fishky jsou plné penízků:
      Když narazíte na rybu, tak je to jak zlatý důl. Dřív jsem to nechápal, ale už mi to dochází, když jste schopni z ní dostat během 20 hand přes 3BI.
      Nechce to ale přehánět s agresí, protože stejně jako ji můžete sežrat, tak ona může sežrat vás. Je důležité poznat rozdíl kdy jste :s_cool: a kdy :f_cool:

To je prozatím shrnutí mých myšlenek, jelikož už je celkem late a chci spát :D
      Napíšu více někdy jindy :) Více zajdu podrobněji do své A game a psychiky :)

Zatím :) :gl:

INFO:
      BR - 54$
      Studium/hra - 5%/95% (potřebuji to honem rychle změnit)
    • Impersonal23
      Impersonal23
      Bronz
      Vřelé díky za opětovné udělení NEJLEPŠÍHO BLOGU TÝDNE :)
      To potěší takovým způsobem, že mám chuť v něm pokračovat úplně maximální :banana:

Návrat ke staršímu aneb uvidíme co to přinese:
      Dneska bych chtěl začít hrát (jako už jsem dříve hrál) 9 stolů najednou :s_ugly:

A moje důvody: :s_cool:

1) Potřebuji zvýšit volume - nemám moc času na hraní, tak bych potřeboval ten čas co mám maximálně využít
      2) Jsem si jistější - už se nebudu muset babrat v návodu jakou handu hrát a jak, jelikož už jsem tak nějak spojen a spokojen se svou A game a už i vím když přestat (neboli poznám, když přichází B,C ---> Z game :D -> respektive :f_cool: game)
      3) Nebudu vymýšlet blbosti - se čtyřmi stoly se mi často stává, že nemám co dělat a vymýšlím tak super kombinace, že přehraju sám sebe a skončí to allin blufem, kterej je callnutej (v nejlepším případě mi přijdou 4% na river a pak už jen :coolface: )
      4) Trackovací software - už jsem si ošahal PokerTracker4 a vím jak ho používat

Takže dneska a v příštích dnech:
      budu hlavně testovat to, jak mi to půjde. Už jsem schopen se ovládat mnohem lépe než na začátku. Chce to hlavně usedat k pokeru s chladnou hlavou a bez agrese :sdrink:

Brodím se:
      Zatím se brodím okolo +- 50$. Někdy variance a někdy přespřílišná agrese mi ubírají EV+ z mé hry a to je pak něco :facepalm:

Zatím přeji všem plno zdaru a zdraví plno :gl: