Ask Me Anything (AMA) - iambanker

• Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900

Ask me anything

Sme radi, že pozvanie prijal ďalší veľmi dobre známy a obľúbený člen a coach našej komunity, iambanker. Tentokrát má však naše AMA trocha iný nádych, nakoľko iambanker sa rozhodol k vážnemu rozhodnutie, o ktorom si môžete prečítať v jeho predstavení dole. Určite budete mať mnoho otázok, preto sa neváhajte pýtať, čo vás zaújima.

Ask me anything alebo Opýtaj sa ma čokoľvek, je priestor, kde sa vždy môžete určeného hosťa pýtať čokoľvek, čo Vás napadne, resp. by ste sa radi dozvedeli. Samozrejme v hraniciach slušnosti. :)

V tomto threade preto môžete písať svoje otázky na hosťa, na ktoré si následne dotyčný nájde čas a zodpovedá ich. Akcia bude prebiehať týždeň, a to od dneška do nedele. To je čas, v ktorom máte možnosť klásť svoje otázky. Môžete napísať aj viac otázok, ale hosť posúdi, na čo a ako odpovie.

Hosť

Matej "iambanker"

Ahoj,

vítam Vás v mojom AMA threade a ešte predtým, než začnem čeliť Vaším otázkam, pár úvodných slov. Aktívne(profesionálne?) sa pokru venujem asi 2 roky, z toho približne posledný rok ma väčšina z Vás pozná vďaka môjmu pôsobeniu ako HJ, Coach a videoproducer pre CG sekciu. Okrem toho ešte stále študujem vysokú školu so zameraním na financie, štatistiku a pravdepodobnosť. Väčšinu času za posledné obdobie som strávil hlavne pokrom a školou, v občasných voľných chvíľach sa venujem z veľkej časti čítaniu a burnouty som s obľubou prekladal pozeraním seriálov. Jednou z dôležitých noviniek posledného obdobia je, že som sa rozhodol odísť do (aktívneho?) dôchodku čo sa týka mojich pokrových aktivít, tzn. okrem iného nebudem pokračovať v Gold coachingoch, HJ a frekvencia videí sa pravdepodobne tiež zníži. Nebudem to ďalej rozvádzať v tomto texte, rád odpoviem na Vaše konkrétne otázky čo sa týka tejto témy.
  • 89 odpovědí
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      děcka nestyďte se :D

začnu..

Co bylo pro tebe impulzem k tomu rozhodnutí odejít do (aktivního) pokerového důchodu? čas, dostatek peněz, nový zájmy...

Je něco, co by tě přimělo se pokeru zase věnovat v takové míře jako dosud?

Dík za odpovědi
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      Registrace: 19.06.2013 Příspěvky: 1,388
      Prečo si sa rozhodol prestať s couchingami/HJ sekciiou atd? (edit: vidím že double post)

Platil si si niekedy v minulosti nejakého coacha? Ak áno tak koho,akú si mal skúsenosť apod.?

Aký je tvoj dlhodobý poker cieľ(napr. limit)?

Aké boli hlavné zdroje získavania vedomostí v pokri?

Je nejaká časť tvojej hry ktorú by si chcel zlepšiť?

Myslíš si že v budúcnosti bude ťažší posun limitmi alebo aký maš celkovo názor na zvyšovanie obťiažnosti hry?

thx a gl

edit2 : sory pochopil som to tak že quituješ iba prácu pre ps a ostávaš nadalej aktívnym hráčom...ak to tak nieje tak niektoré moje otázky budú zrejme bezvýznamné.)
    • DuckMySuck
      DuckMySuck
      Bronz
      Registrace: 20.01.2010 Příspěvky: 139
      Graf v $, včetně EV, za tento rok? :D
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,313
      dochodok sa tyka aj private coachingov?
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      1. Zoraď obrázky zostupne podľa toho ktorý sa Ti páči viac.

A:

B:

C:

D:

E:

F:

2. Aké povolanie by si pravdepodobne vykonával vo feudálnom stredovekom Uhorsku keby si mal na výber?

3. Koľko zhruba váži žltá?
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      Registrace: 28.06.2011 Příspěvky: 5,519
      irik83 původně napsal
      Co bylo pro tebe impulzem k tomu rozhodnutí odejít do (aktivního) pokerového důchodu? čas, dostatek peněz, nový zájmy...

Je něco, co by tě přimělo se pokeru zase věnovat v takové míře jako dosud?
      Najprv by som uviedol, ze toto rozhodnutie som spravil uz v podstate na zaciatku tohto roka = je to dlho zvazovana a premyslena volba. Pokusim sa to zhrnut v 3 bodoch:

1. Dlhodoba strata motivacie - uz v podstate v obdobi konca minule roka a hlavne na zaciatku tohto roka som bojoval s velkym problemom, stratou motivacie hrat a analyzovat. Samozrejme som sa hned nezlomil a nevzdal to po prvej nechuti, naopak snazil som sa s tym bojovat viacerymi sposobmi - od nutenia sa k hre, snahe vytvorit si pocit, ze ma to bavi az cez motivovanie sa samotnymi peniazmi. Nic z toho avsak neviedlo k zamyslanemu cielu a v podstate nechut ku hre pretrvavala. Je to spojene rovnako s tym, ze osobne som nikdy nemal v pokri prilis vysoke ambicie, resp. taku tu chut byt najlepsi ako maju napr. TLN alebo matusko.

2. Dosiahnute moznej pridanej hodnoty - poker som okrem zaujmu o samotnu hru hraval aj kvoli zlepseniu ostatnych skills - mindset, risk mngmt, prehlbovanie logickeho myslenia, pochopenie pojmu pravdepodobnost v realite etc. V poslednej dobe ale vo mne zacal prevladat pocit, ze v tychto oblastiach som uz dosiahol potencionalne maximum a dalsie zotrvanie by uz nemalo dodatocny prinos (nechcem tym povedat, ze by som bol mindset guru, skor mam na mysli take to pravidlo 80-20, kde som uz ziskal tych 80%)

3. Cas - posledne cca dva roky zivota som stravil aktivne pokrom, co teda vobec nelutujem, ale pravdou ostava, ze to bolo na ukor ostatnych veci. Ako som uz spominal, nikdy som nemal v pokri prilis vysoke ambicie, napr. som vzdy vedel, ze sa pokru jednoznacne nechcem venovat cely zivot. Aj napriek tomu, ze som sa snazil venovat cas aj ostatnym aktivitam (velmi malo spanku), tak som nebol schopny venovat sa im v takej miere ako by som chcel (mam na mysli skolu/potencionalne buduce zamestnania).

Aktualne si neviem predstavit typ impulzu, ktory by viedol k navratu do povodneho stavu motivacie. Vo zvysenej miere by som sa pokru aktualne asi zacal venovat iba v pripade, keby som dlhodobo nemohol najst iny zdroj prijmu.
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Ani tak nemám dotaz, jako spíš takový drobný podotek... Jakkoliv jsou moje pokerové znalosti a schopnosti na jiném levelu než ty tvoje, dostal jsem se po X-letech pokud jde o můj vztah k pokeru do úplně stejného stádia (jinak řečeno tvůj poslední post ke mě sedí jak "prdel na hrnec") a víceméně jsem dospěl (nebo spíše ještě "dospívám") ke stejnému rozhodnutí.

Předpokládám že se spousta otázek bude k tomuto tématu ještě vracet, takže dávám follow.
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      Registrace: 30.05.2008 Příspěvky: 6,035
      preco mas tak gay nick na FTP? :)

gl
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      nomorefish původně napsal
      Platil si si niekedy v minulosti nejakého coacha? Ak áno tak koho,akú si mal skúsenosť apod.?
      Nie, neplatil. Jediny o kom som uvazoval ako o potencionalnej moznosti bol z ENG komunity Internet, asi kazdy post, ktory som od neho cital bol pre mna prinosom, ale jeho hourly je mimo moje moznosti :)

Aký je tvoj dlhodobý poker cieľ(napr. limit)?
      Odpovedal som +/- vyssie, konkretne som kedysi chcel targetovat aspon nl1k.

Aké boli hlavné zdroje získavania vedomostí v pokri?
      Zo zaciatku vyrazny prinos malo HJ, kde som proste stravil velmi vela casu spamovanim svojch hands alebo komentovanim ostatnych. Doteraz uplne nechapem podla mna nie dostatocnu aktivitu v tychto forach, pretoze v tom podla mna lezi obrovska value za relativne maly casovy naklad (na rozdiel napr od videii). Od urciteho momentu bol potom hlavnym zdrojom progresu cas straveny pri analyzach, jednoducho som hodiny presedel s otvorenym notepadom, combonatorom/EQlabom a premyslanim nad tym, kde a co sa da zlepsit :) . Toto som este prekladal spatnou analyzou svojich HHs (pouzival som filter win/loss >12bb a po session presiel kazdu jednu handu, ak som nasiel problem, zacal som nasledne hladat riesenie).

Je nejaká časť tvojej hry ktorú by si chcel zlepšiť?
      Ak by som si mal vybrat, tak urcite schopnost odohrat vacsie volume.

Myslíš si že v budúcnosti bude ťažší posun limitmi alebo aký maš celkovo názor na zvyšovanie obťiažnosti hry?
      Ak vyjdem z jednoducheho modelu, ze kazdy hrac si udrzi minimalne sucasny skill, tak nevidim dovod preco by hry mali zacat byt jednoduchsie. Myslim si, ze v horizonte este niekolko najblizsich rokov bude poker stale moznostou prijmu pre vacsiu cast ludi, mam ale pocit, ze to bude urcite tazsie ako to bolo v minulosti.
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      DuckMySuck původně napsal
      Graf v $, včetně EV, za tento rok? :D
      Nech sa paci ;)

(obv ziadna slava, ale predpokladam, ze si ocakaval downhill na ktorom som stratil polovicu BR :D Nie, nequitujem to preto, ze sa mi nedari/nebeatujem to :) Ked nadtym tak rozmyslam, tak prve myslienky boli uz niekde na konci minuleho roka - asi po najlepsich moneywise mesiacoch lifetime)
    • ProActiveK
      ProActiveK
      Bronz
      Registrace: 28.05.2013 Příspěvky: 230
      Cus,

Co plánuješ teda dělat dál, není-li to tajemství. Pracovat v oboru, podnikat, trading nebo něco úplně jiného? :)
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      PumaPerez původně napsal
      dochodok sa tyka aj private coachingov?
      Vsetkych mojich dlhodobejsich studentov som o situacii informoval hned ako som to mal ja sam v hlave ujasnene. Plan je aktualne taky, ze budem coachovat jednak pokial bude zaujem a hlavne pokial sa budem citit, ze stale som schopny poskytnut adekvatnu pridanu hodnotu.
    • horVeech
      horVeech
      Black Member
      Registrace: 03.03.2013 Příspěvky: 518
      Graf v $, včetně EV, za minulý rok?
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      Fiskantes původně napsal
      1. Zoraď obrázky zostupne podľa toho ktorý sa Ti páči viac.
      E, F, B, C, D, a A

Fiskantes původně napsal
      2. Aké povolanie by si pravdepodobne vykonával vo feudálnom stredovekom Uhorsku keby si mal na výber?
      ucenec

Fiskantes původně napsal
      3. Koľko zhruba váži žltá?
      Menej ako modra, cervena alebo zelena.
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      TheLastNail původně napsal
      preco mas tak gay nick na FTP? :)
      gl
      hah, vidim, ze mi to nemozes zabudnut :D Inak teda ak si spominam, tak je to iba variacia na heslo, ktore bolo kedysi do akademie (az do tvojho upozornenia som si neuvedomil ako to moze vyzniet ))
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      1. Jak rychle si myslíš, že klesá pomyslná křivka "poker-skill", pokud si člověk své pokerové schopnosti přestane ověřovat hraním?

... a na to navazující otázka č. 2...

2. Odhadneš, jak bude vypadat tvůj poker-skill třeba za čtvrt roku/rok/5 let?

3. Live-play jako zdroj nové motivace? (stačí ano/ne :) )
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      ProActiveK původně napsal
      Cus,
      Co plánuješ teda dělat dál, není-li to tajemství. Pracovat v oboru, podnikat, trading nebo něco úplně jiného? :)
      Primarne dokoncit skolu, aj ked sa mi to mierne odsunulo, pretoze buduci semester idem na erazmus do Stockholmu. Urcite budem venovat viac casu citaniu, ci uz veci vramci skoly/profesie, alebo knih, co citam pretoze ma tie oblasti zaujmaju (psychologia, filozofia, cista (prakticky nevyuzitelna) matematika, etc). Co sa tyka samotnej prace, musim si este ujasnit akym presne smerom sa chcem uberat (skoro urcite to ale nebude podnikanie).
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      4. Keby si si mal zvoliť superschopnosť, ktorú by si si vybral a prečo?

A. Neviditeľnosť
      B. Fyzická nezraniteľnosť
      C. Čítanie myšlienok ľudí
      D. IQ 800
      E. Vedieť lietať
      F. Laserové oči na vypaľovanie bradavíc

6. Nájdi 5 argumentov prečo by si sa mal venovať pokeru i naďalej :P
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      Registrace: 30.05.2008 Příspěvky: 6,035
      nechcem to tu moc zaspamovat, ale neda mi to: Fisky, odkial beries tieto otazky? :D a ake zavery z nich vies spravit?