BLOG: Lucky LIVE CG poker group

• honzass
      honzass
      Bronz
      Registrace: 31.08.2013 Příspěvky: 107
      Modří jistě již vědí, co je skryto v nadpisu, takže se pokusím zkrátit úvod na minimum.
      Jsem live CG hráčem a současně autorem jednoho velmi sledovaného poker blogu na konkurenčním serveru ("Deníček live cash game poker rega"), několika recenzí českých i zahraničních pokerroomů nebo třeba i série o zdravém sezení. V poslední době jsem začal spolupracovat s několika CG hráči z české PSGY komunity. Máme v plánu několikatýdenní grinding pobyt v Barceloně se zastávkama po cestě (Německo, Francie, Itálie, Monako..). Ale ještě před odjezdem jsme se rozhodli odehrát na zkoušku pár session tady v ČR, konkrétně na Rozvadově, kde se cashovka hraje v Eurech. Abych dostal trochu odbornější feedback a současně soustředil informace zúčastněných na jednom místě, založil jsem tohle vlákno. Postupně tu budou přibývat informace, reporty, rady, fotografie i veselé storky z live pokeru.

Thx for following us, stay tuned.
  • 18 odpovědí
    • honzass
      honzass
      Bronz
      zkopíruju sem jen pár reportů z mého blogu z tohoto týdne, aktuální data budou již přibývat v reálném čase..
      jednu několikadenní session se swedem, spurisem a mosambem už mám za sebou, kdo má zájem tak si to vygoogluje,
      v minulém týdnu jsme absolvovali další session v lehce pozměněné sestavě, kdy Mosamba vystřídala Lucka

17/4/2014 05:32
      Naskočili jsme všichni do 140€ deep turbíny, kde se rýsoval overlay, nakonec se doplácelo jen 1k.
      Každopádně čistej průstřel.
      Cashky zatim pěkný stoly. TV stůl se hrál nakonec superdeep s minBI 2k, takže třeba příště.
      Story of the day: nějakej Slovák tu nechal na 1/3ce 17k za session. Už se tvoří waiting list na zítřek..
      Lucka má asi tak 30nových kamarádů, teď už to jen zužitkovat ve hře :lol:

17/4/2014 13:32
      Milan: Hand of the day ve zkratce,3way 3bet pot,flop QTxtt, uraisujem se do ai, pot 1200€, turn T,river blank,ja QQ, nemec TT :/

19/4/2014 20:30
      random update z Rozvadova:
      V 1. dni nám Lucka ukázala, jaká je výhoda být holkou u poker stolu. Borec (fish) za ní s ní pořád chtěl hrát (Milanova hláška: Lucka má nápadníka, Zdá se mi, že předvádí hru jen pro ni :D ) , v handách jí obvykle i řekl, kdy to má zahodit, že to má apod. Ve finále mu ona zahlásí něco o tom, že to je lucky seat a on na to, že místem to neni a že si s ní klidně prohodí místo, takže na něj pak měla pozici..

V 2. dni Tom PFAI KK do AT za 600€, postupka na flop..

Luciina ruka: UTG+1 open, lucka BB 3B KK, flop 682ss bet a call, turn T bet - soupeř shove, tankfold, na konci session chlapík zahlásil, že měl set šestek..

ještě pár hand ze včera:
      MP open, BTN call, BB lucka sq AA, flop AQx s fd Lucka bet close to pot, borec "I know you have aces, but I have flush draw, all-in", run it twice, 1.board flush, 2.board hold

to mi připomnělo historku z prvního dne, kdy starší paní na 1/3€ preflop po nějaké akci shipovala esa a otočí obě karty s tím, že nechce call, pán na ty její esa kouká a callne s QQ :D

na 2/5€ tight hráč na MP limp, Scotty 25€, já BTN KK 75€, MP call - faceup pastička AA, Scotty call, flop KQxr, hošík X/C, na turnu se otevírá FD a hošík check-shovuje, river blank, pot 1.8k€

1/3€ pasivní stůl, straddle 6€ a asi 5callů, BTN Lucka QQ 75€, chlapík co je první za straddlem "why so much?", raise 225€, long story short AI AA do QQ za 600€ ef. bez možnosti RIT :(

na další zprávy čekám, kluci hráli snad 22hodin v kuse, že prej byl nad ránem cool stůl..

20/4/2014 11:07
      Jsem trochu pozadu s reportama, ale jsou tu chvílema takový akce, že na psaní už nezbývá čas. Teď jsme se akorát vrátili z 1/3€ stolu, kde jsem s 600€ byl nejmenším stackem. Borci si to tam jeli až 2000bb deep, pár brutálních akcí jsem si zapsal do telefonu, tak až budu mít chvíli tak napostuju.
      V podvečer jsem zahlíd czlola bustnout na 5/5 Omaze asi 7k mainpot ve 3way. Jak se soupeř dostal se čtyřbarevným AJ85 na flop, je mi trochu záhadou. Druhý soupeř měl startovní kombinaci ještě horší...

21/4/2014 00:41
      Něco málo ze včerejška:
      Na 2/5€ mi borec na AAXQQ boardu calloval nějakou záhadu na muck (se slovy "manchmal blaf"), překvapivě jsem to měl.
      Později se na stůl dostavil M. Blaško, že prý z turnaje vypadnul poté co na UTG 7betshovnul za 250bb J4s, překvapivě s jeho imagí AK nevyfoldoval..

Lucce se na 1/3€ podařila školácká chyba, na kterou upozorňuju každýho, ale je to marný, je to marný, je to marný. Ve zkratce barelovala FD, river sice missnul, ale přišlo eso coby scarekarta a borec začal prej něco mumlat o tom, že pokud to ona betne tak snapcalluje a že to určitě nechce betovat apod., tak to obv betla, chlapeček se kroutil pár minut, nakonec to callnul. Lucka muck a chlapec se pohonil s Qhigh, přičemž v mucku skončilo Khigh, pot 150€ cca a Lucka záhadně na pár hodin někam zmizela. Takže milé děti malé ponaučení: NIKDY nemuckujte na live hře karty. Pokud mucknete, tak je stejně jasný, že jste blafovali a jestli ten blaf byla missnutá draw nebo totální chujovina, tak z toho si drtivá většiná protihráčů žádnou informaci neodnese. Ale není žádnou výjimkou vyhrát v showdownu i se 7high (co se mi včera podařilo), kdy si soupeř platí třeba gutshot nebo nízkou FD. Navíc existuje jednoduchá finta pokud nechcete otáčet obě karty: zahlaste hodnotu své kombinace (Khigh) a věřte, že drtivá většina soupeřů svou výherní kombinaci otočí a nebude trvat na tom, že chce ty vaše karty vidět. Další věc je, že muckem se obvykle připravíte o informaci, s čím vás soupeř calluje (bareluje).

Další veselá story je o swapování míst s fishí, na 1/3€ sedim já na 8, Lucka na 9, jednička nějaká NIT, dvojka prázdná, 3 je slovenská fish z prvního dne. Chlapík začne přes celej stůl flirtovat s Luckou a že ať si k němu přesedne, co by znamenalo, že by měl přímou pozici na ní a já bych byl přes stůl. Tak si strategicky přesednu vedle něj se slovy, že s nim jdu kecat, že u něj bude větší zábava a chystám se ho jen popíchnou "ať si hlavně nepřesedá místo mě". To jsem ani nestih navrhnout a už byl na cestě. Takže novej seating 8 fish, 9 Lucka, 1 NIT, 2 já. Pár fintiček jsem se už naučil..

Na stejném stole jsem si nejdřív udělal gamble image, abych pak zdoublil s flopnutou postupkou do es a ve stejném orbitu to zase dál odevzdal s KK do AA.

Ale pojďme k tomu nejzajímavějšímu. Tím byl nad ránem vypečený 1/3€ stůl, kam jsem si usedal s 600€ stackem a byl jsem bezkonkurenčním shortem. Stacky 8k, 5k, 3k apod. Stoleček byl hodně akční, hlavně díky italskému wannabe hyperagroregovi, co tu často hraje i vyšší stakes. Po chvíli přesedla z vedlejšího 5/10 stolu whale a hned v prvním orbitu do 3€ limpu otevírá na 55€, dostane 4cally. Na JTx boardu s FD chlapík betuje 300, dostane 2cally. Na turnu se otočí další desítka, chlapík betuje 1600€, Ital tankuje a přepočítává stack a po 10minutách zahodí FD, za ním další fish zahodí nižší FD s gutshotem se slovy, že kdyby to před nim callnul tak to už taky docalluje..

Další handa - stejný hráč 3B na 105€, Ital coldcall na BTN. Na flopu 999 jde akce bet a call. Turn šestka fish check, Ital bomba, fish call. River J fish check, Ital bomba hodně přes 1k€. Fish do minuty zahodí. Ital se pohoní s 52s...

Další handa - stejný hráč limp, Ital izoraise, za ním turecká fish 4b, Ital call. Flop Turek betuje 1/5potu, Ital minraise, Turek call. Turn Turek check, Ital 75€, Turek už skoro zahazuje, ale nakonec X/R 225€, Ital call. River se dotočí FD i gutshot pro AQ a Turek leadne 600€, Ital po námyslu folduje, Turek otáčí 43o.

Na stole bylo tedy hodně veselo, bohužel jsem byl jen carddead divákem.

Nad ránem dorazil mr. B., aby na AxxAx boardu na riveru přetáčel 100€ bet na 400€ s missnutym doublegutterem a soupeř ho úspěšně rebluffuje na 1200€. B. ještě přemejšlel o rebluffu, ale stacky už to moc nedovolovaly, navíc by dost možná nevyfoldoval ani ten blaf. Že eso nemá ani jeden z nich, o tom nikdo nepochyboval.
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      Registrace: 06.12.2012 Příspěvky: 2,028
      pekne cteni :-) urcite follow:-)

jinak chudak lucie :D :D
    • kolisek11
      kolisek11
      Zlato
      Registrace: 13.02.2013 Příspěvky: 101
      Koukám, že to tam byla samá veselá historka. Hráli jsme spolu ten váš první turnaj. Dávám Follow a GL! ;)
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      historky z natáčení, to si nenechám ujít :f_thumbsup:
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Bronz
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,026
      :nh: :nh: :nh: :nh: :nh:
      budu sledovat :-)
    • honzass
      honzass
      Bronz
      Včera na 2/5 se mi povedl megafail za 0-600€, kdy preflop cold4betuju A :spade: A :heart: na 105€, callne mě openraisor i 3bettor, na flopu J :spade: J :heart: 3 :spade: dávám asi 150€, borec mě checkraisne na 325€ a nechá si 600€ za čarou, tak to v pozici shipnu a chlapík po námyslu fold. Obv na tomhle boardu s blockerem do flushe, pozicí a dvouma streetama před sebou bych to měl pouze a jenom callovat :angry:
      No nějakou chvíli před tím jsem teda vytočil 1.8k pot na AJ9 devítky na BTN do AJ na BB.

Nad ránem byla zajímavá akce na jiném 2/5€ stole, kde fish naslepo otevře na 25€, Tom 3bet s QTs, na flopu s FD v pozici Tom betuje (fish checkcall), na turnu se flush dotočí, takže další cbet a fish opět checkcalluje a na riveru do potu 700€ fish po 3minutovém tanku checkcalluje 250€ bet s trefenou dvojkou, že prý poráží AQ,AJ apod..

Exkluziv handu aka "nechci ukazovat první" měl dneska Tom na 1/3, kde preflop 1/3, straddle 6, restradlle 12, call 12, Tom raise 40€, short se 175€ stackem 3bet 100€, commitnutej Tom minraise 160€, fish jen call a nechá si 15€ za čarou, na nepodstatném flopu betne fish 12€, call. Na turnu betne poslední zbylé 3€, call. Na riveru se dotočí třetí club. Němec ukáže AK (Ahigh), Tom A6s v clubech.. Později jsme se k té handě vrátili v jídelně a Tomáš prý při počítání zapomněl na rake. Na druhou stranu na tomhle stole udělat EV0 nebo lehce EV- stackoff mělo i svou future value.

Abych nezapomněl na nějaký fotky:
      ovocná mísa

žebráci v casinu

cowboy a kůň co se nechce fotit

Deep 1/3€ CG, 1600€ bet do 1.2k potu a tankující soupeř, v popředí můj 200bb shortstack, ve hře jsou kromě chipů i 500€ bankovky
    • honzass
      honzass
      Bronz
      úte 22. dub 2014 6:18:07
      Akorát jsem se vrátil domů. V poslední session jsem ještě trochu bumhuntnul 1/3ku, kdy hned v první handě se zdoublim na Ahigh boardu s AQ vs FD und treffe. Pak jsem poslal domů jednoho 200€ shorta s KQ do OESD na KJxxx. Něco málo mi podarovala i starší whale a když už jsem byl 600 v plusu, tak jsem usoudil, že +1.8k€ mi za tenhle pobyt bude stačit. Kluci tam ještě pár hodin neúspěšně točili. Zejména po příchodu Scottyho se to hrálo trochu turnajově. Za 100€ na flop a 1-2streety betů max. Milan nevytočil větší side pot QQ do AK, kdy na board přišla postupka, která sucknula i shorted kingy v mainpotu. A Tom prohrál všechny spoty se Scottym, takže se tenhle poslední stoleček trochu prodražil.
      :spade: Tom se už usadil na 2/5€ a velmi rychle pochopil rozdíly oproti onlinu.
      :club: Milan má za sebou sérii suckoutů (mj. ten prohraný set do jednoouťáku za 1200€ nebo točka TP do FD za 1400€) a celkově se mi jeho hra těžko hodnotí, protože jsme spolu téměř neseděli na stole.
      :heart: Pro Lucku to byla zatím první rozumná live cashovka (1/3€). Kromě většího počtu sucknutých monster hand, z nichž většinu ve správný okamžik zahodila, dost zaplatila za pár chyb. Celý ten pobyt už byl poměrně dlouhý, takže poslední večer už Lucka ani nehrála.
      :diamond: V dlouhodobé záloze zůstává i Mosambo, uvidíme jak se bude v nejbližších měsících prát na onlinu.
      Nejbližší session zatím konkrétně naplánovaná není, ale určitě na ní dojde během 1-3týdnů.
    • honzass
      honzass
      Bronz
      Skoro bych zapomněl na nové zvyklosti, které k nám začali dovážet kolegové z východu.
      To takhle hrajeme na 2/5ce a z vedlejšího stolu k nám přiletí karta a v těsném závěsu smršť lidové slovenštiny z úst jednoho čerstvě sucknutého toprega. Po příchodu floormana následoval sitout na hodinu či dvě.

O den později jiný, starší Slovák na 1/3ce se mnou točí AQ do nějaký 3outový handy za jeho posledních 55€ a bylo pro něj natolik nepochopitelný, že se to dá prohrát, že kromě pár vyřčených urážek mrštil svoje karty dealerovi přímo do obličeje a zmizel. Dealer to přešel s úsměvem, ovšem já coby nepřítel létajících předmětů v casinech (zažil jsem už obdobné hody židlí, křeslem, stolem, skleničkou, zapalovačem, chipama, kartama i buttonem...) jsem sotva 15vteřin po incidentu houknul na opodál stojící floormanku, ať si tu udělají pořádek. Ta mě ovšem šokovala ještě víc než ten Slovák. Dealer od ní dostal instapojeb za to, že ji nezavolal on sám.
    • luciikk
      luciikk
      Bronz
      Registrace: 17.05.2011 Příspěvky: 1,045
      Kopie z blogu, aby to tu bylo pokupě :) ... Ty handy už asi popsány byly výše, nechce se mi promazávat, sry :D ..

Minulý týden ve středu jsme vyrazili do Rozvadova. Strašně moc jsem se těšila na nové prostředí, nové lidi, nové zážitky. Co se týče prostředí – poměrně ochotný personál, totálně nuts byla jídelna/jídlo, otevřená po většinu dne, kdy jste si mohli kdykoli vzít doopravdy téměř cokoli, co vás jen napadlo, kopy ovoce/zeleniny. Co mi strašně vadilo, bylo neuvěřitelně zakouřené prostředí (a to ještě Honza několikrát zmiňoval, že vzduchotechnika tam je ještě jedna z těch lepších, abs. si to nedokážu představit někde jinde). Párkrát jsem měla seating, kdy šel kouř přímo na mě tím způsobem, že se mi až dělalo špatně a poslední dva dny mě normálně až bolely plíce z toho. U stolu std. kouřilo 6 lidí + ://...

Co se týče zážitků, z těch mám pořád celkem smíšené pocity a i když se budu snažit být co nejvíc objektivní, tak tuším, že kdybych tomu nechala ještě pár dní, udělám líp, nicméně křivka zapomínání funguje, takže dřívější sepsání > objektivnější nadhled o pár dní později.

Když jsme přijeli, tak se hrál snad jen jeden stůl 1/3, takže jsme naskočili do turnaje. A i když jsem vypadla snad po 5ti hodinách, byl super. Pánové se chtěli bavit, takže jsem rychle pochopila výhody live pokeru a table chatu, ukecala jsem pár showdownů, ze kterých jsem měla super informace a celou dobu byla u stolu fakt sranda. Těsně před reaseatem jsem ani nemusela koukat na karty skrz info, jaké jsem měla na lidi u stolu. Pak se už reseatovalo tak rychle, že jsem si nový kamarády udělat nestihla a karty moc nepodržely. A šlo se na cg...

Hodně rychle mi došlo, že to nebude taková sranda, jak jsem si myslela a že asi těžko jen příjdu a crushnu to, jak jsem doufala. Prvně asi to veselejší – sranda byla celkem velká, dvakrát mě jeden pán doslova rozbrečel smíchy. Jedna z těch nejlepších historek je asi ta, kdy si vedle mě po levici přisedl napraný němec, dali jsme se do řeči a je asi jasné, jak šíleným stylem hrál – pro mě otřesné být oop vůči němu. Pořád opakoval, jaký super player je a já jsem dostala skvělý nápad .. Jednou jsem na to odvětila něco jako: „No good player, just lucky seat...“ No a samozřejmě to bylo na jeho ego moc a swapli jsme místa, že jsem na něj měla přímou pozici ... Největší brutalita, co jsem asi viděla byla, kdy právě zmíněný němec při blindech 1/3 open raisuje na 50, nitty paní posílá allin a otáčí AA se slovy, že si vezme momentální pot, že nechce vidět flop. Němec se kouká na své QQ a hlásí CALL. Overall mě hrozně bavila ta sociální stránka live pokeru a snad všechny trash talky, tohle bylo fakt super.

Uff a teď pár horších zážitků... 1table full ring pro mě jako poměrně agro hráče bylo neskutečné utrpení, ale tohle bylo asi určitě způsobeno i dost špatným runem. Párkrát jsem musela udělat celkem herofoldy a o to víc deprimující bylo, jak málo se dostávám do hry a jak málo spotů vůbec mám šanci uhrát. Hrozné na mindset bylo to, že i přes super tight image jsem dostávala cally od 8. párů apod. Třešničkou na dort byla tahle handa, za kterou jsem se nesnášela nejvíc na celým světě.

Výjimečně celkem agro stůl, hraju nitty ještě víc, než normálně. Asi po 3 orbitech foldování (na live něco jako hodinka ) otevírám na mp KcJc, dostávám call od pána na btnu. Flop jde 9c6cxs, cbetuju, dostávám call, turn xs – cbetuju dostávám opět call a river jde Ax. Pán okamžitě spustí, že ať nebetuju, že ví, že nic nemám, že mě snapne apod... No a mně to obv nedá, betuju, on okamžitě ztichne a přechází do 5min tanku... Nakonec calluje a já naštvaně muckuju... Po tom, co ukáže Qs8s okamžitě sitoutuju a mít se jak dostat do Phy, okamžitě odjíždím :/...

Po téhle chybě jsem jich udělala ještě pár, hlavně skrz to, že jsem hodně špatně přiřadila oponentům range, dvě ruce ještě popíšu (obě 200bb deep). Chyby byly neskutečně drahý a abs. jsem se nedokázala dostat do spotů, kde bych je dokázala odčinit...

Nad ránem sedáme se swedem na stůl, kde je mi známý jen jeden reg po Tomově levici (údajně hrává na ps.com nl400). Kromě blindů je in game straddle a dokonce i restraddle a na to reaguje jediný známý hráč callem, unkn. na CO taky calluje a já na sb najdu Ajs - sqzuju. Dostávám cally od callerů straddlu a jde flop A85r. X/c mode – stabbuje CO unkn, reg folduje. Turn 8x, opět xc a rvr blank mám behind 200, 1200 cca pot. Pán ukazuje AKs, které jsem mu obv abs ani do range nepřiřazovala (vzhledem k bluffing tendencím, se asi aspoň otr dalo ušetřit mby).

Hodně pasivní stůl, 6/7 lidí je neustále v callu, po Spurisově levici asi jediný hráč krom nás dvou, který byl schopný openraisovat, 3b apod. Spuris straddle, 6callů, ja na btn najdu QQ – raisuju big a na to spustí výše zmíněný hráč monolog, že jako proč raisuju tak moc apod... A obv dostávám super velký reraise... Ja tank mode a jediné, co se mi honí hlavou je to, že přece není idiot, aby si to jen callnul, když tady nonstop je 6-8 lidí v callu a top ruce nechce hrát takhle moc multiway... Long story short obv smutně koukám do AA.

Pro mě šíleně náročné bylo i to, že jsme 5dní v kuse odehráli každý kolem 14hod. ssns. U onlinu se kroutím už po hod 15 min. ssn, strašně zdlouhavé, unávné a psychicky náročné. Odehrané ruce online mi byly snad jediné k tomu, že jsem dokázala dobře foldovat a thin vbetovat, další skill, jako odhadování range, proti které stojím apod. byl těžce kontraproduktivní... (Čekala jsem o dooost víc díky skillu, co (doufám) mám. Ale teda overall si myslím, že jsem špatně nehrála, nebylo imo moc spotů, co šly zahrát líp.

Krom tohohle všeho, mě (nejvíc asi psychicky) ničil ten lifestyle. Do 8 rána hrát, spát, vstát odpoledne a jít zase hrát. Šílené. Asi si říkáte, že to je obv, že co jsem čekala .. Ale velký rozdíl mězi tím něco čekat a pak to doopravdy prožít.

Momentální pocity jsou celkem brutální burnout a hodně moc snížený sebevědomí. Za oboje si můžu sama, takže i já sama budu muset crushnout burnout a sebevědomí zase dostat back, ale po 2 dnech, co se o to snažím tak tuším, že to bude strašně těžké. Nemám abs. náladu na poker, ani na nic jinýho a overall nálada taky na tom není nejlíp. Tenhle nápad s live pokerem vlastně vzniknul tím, jak hrozně chci cestovat a jak hrozně moc mám ráda poker. Cestovat za pokerem znělo víc, než skvěle a realita mi pěkně nakopala ass... A i když tak tuším, že za tuhle zkušenost budu zase super ráda, momentálně se za ten nápad skoro nesnáším ...

Hry jsem měla staknutý – velký poděkování Honzovi za příležitost a zároveň i omluva, minimálně za ty školácký chyby smile ...

Už jsem si to tu někdy psala, ale musím znovu: "Časem zjistíš, že člověk se z výhry nic nenaučí.. Umění prohrávat na druhou stranu může přinést poučení. Jedno z nich je, že mnohem zábevnější je vyhrávat. Prohra je čas od času nevyhnutelná, trik je v tom, aby sis na ni nezvyknul."
    • honzass
      honzass
      Bronz
      to sem teda taky jen pastnu:
      Co k tomu dodat?
      Během 6dnů jsme my dva odehráli asi stejný počet cca 65hodin, co byl i pro mě dosud skoro největší objem v tak krátkém čase beze dne volna. Absolutně nechápu kluky, který to hráli stylem 16hodin hry, 5hodin spánku, 22hodin hry, 4hodiny spánku apod. To mi přišlo skoro na hranici lidských možností. Pro další pobyty ten počet dnů určitě zkrátíme.
      @kolisek11 - místa na tripy by se i našly, ale většina cashovkářů to má tak, že když jsou ve větším minusu, tak moc náladu na sightseeing nemívaj a i kdyby jsi nechtěl sledovat, jak na tom momentálně jsi, tak kdykoliv saháš do peněženky pro další bankovky nebo do kapsy pro další chipy, tak si dobře uvědomíš kam ta greenline momentálně směřuje
      K tématu kouření - tohle je věc, která mně osobně extrémně vadí a je to vlastně i jeden z důvodů, proč jsem si tam v minulosti tak často sedal na 2/5ku, kde bývá v průměru míň kuřáků a často se to hraje nahoře v highstakes areně, kde se nekouří vůbec. V tomhle je absolutní nuts třeba Hippodrome Casino v Londýně, kde se jednak nekouří vůbec, druhak se tam hraje i přes den. Po těch kuřáckých sessionech jsem schopen prospat rekordní počet hodin. Ve Vídni, kde u jediného stolu kouří 12-15lidí (včetně partnerek sedících půl metru od stolu) jsem spával i 16hodin a Ibalgin během session byl občas nezbytností.
      Z toho co jsem viděl, jsi run měla fakt příšernej, v podstatě bez možnosti skončit v kladných číslech. Já osobně jsem tam třeba za tenhle pobyt nemusel zahazovat KK+ či sety ani jednou, tys to tam musela zahazovat několikrát. Další věc, že když už jsi tam nějakou chybu udělala, tak se to zrovna sešlo tak, že to v daný okamžik stálo nejvíc, co to stát mohlo.
      Dost nevyzpytatelné byly z mého pohledu i reakce soupeřů na přítomnost opačného pohlaví ve hře, kdy část přistupovala k handám s teorií "holky nikdy neblafujou" a jiná část s přístupem "hm, buchtička, tak jí to tu vycalluju, ať má radost."
      K handám asi netřeba se vracet. Jen bych připomněl ještě jednu handu, kde jsi na KTJ boardu flopnula s Q9 postupku do dvou fishí, další king na turnu navíc otevřel i jednooutovou straigtflush. 2.5x raise all-in od short calling stationa s OESD se ještě dal pochopit, ovšem co tam nacvičoval pán s následným asi 3x check-raisem a JJ full-housem na ruce, je mi doteď záhadou. Good fold obv.
      Velkou nevýhodou live pokeru je velmi malý objem hand, které se dají odehrát. Hraje se sice o dost větší peníze než na onlinu, s několikanásobně vyšší winrate než na onlinu, ale krátkodobá variance může přesto způsobit, že po pár dnech odjíždíš minus 5-10BIs jak nic. Tak jak jsou mnohem sladší návraty domů po vyhraných live sessionech, kde si za pár dní odvážíš 2-5k€ a v neděli si doma zajdeš na večeři do tý nejluxusnější restaurace, tak o to víc bolí návraty z těch ztrátových pobytů. Osobně jsem se vždycky nejmíň těšil na otázku typu: "tak jak jsi dopad?" a obvykle ve mně celou cestu zněla jediná věta, kterou mi kdysi řekl jeden starší kanadskej livereg: "Live poker will suckout the whole life from your body." Nezbývá než věřit, že k tomu jen tak nedojde a run se co nejdřív otočí na tu správnou stranu.
      gl & see ya soon
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      Až vás někoho suckne nějakej němec můžete ho pozvat na drink s pomerančem nebo limetkou :s_biggrin:

• Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      Londýn je v tom kouření fakt nuts, nedokážu si představit že by třeba v Hippo nebo Apsersu u stolu kouřilo 5+ lidí
    • honzass
      honzass
      Bronz
      Máme za sebou další návštěvu Rozvadova, s ohledem na railování obou blogů musím reporty z hand omezit na minimum.
      Takže heslovitě:
      Pes na pokoji v naší nepřítomnosti rozbalil a sežral mejdlíčko, aspoň mu pak nesmrdělo z huby a měl i voňavý prdy..
      Na 2/5 jsem během 15minut prohrál AA do KK na barvu a následně KK do AA na 2boardech.
      Epic hand - na 2/5 Scotty calluje all-in na turnu s A2 vs AA Kx2x board, river 2, pot 1.5k.
      Lucka má spoustu nových nápadníků, jeden jí mj. dal na stole klíčky od svýho bavoráka, jinej chtěl Lucku zase od Spurise koupit, nabídka se postupně vyšplhala až na 300€, ale nebolo prijato.
      Přijeli za námi kluci ze Slovenska David a Treizee a pinkali 1/3ku. Jednu chvíli nějakej starší Čech na stole prohlásil, že David je prej nejkrásnější Slovák kterýho viděl, bohužel už nemám informace, zda tento románek nějak pokračoval..
      Epic fail se mi opět podařil na 2/5, kde short raisne na 10, dostane call od nějakýho harlejáře, já se přeptám na stack toho shorta a raisnu na 85 (=jeho stack), on callne, otáčim teda karty (99) a obv úplně zapomínám na toho callera, ten na to chvíli kouká a jako správná svině to docalluje s QTs, přičemž mně je povolena postflop jen pasivní akce, na AKxr flopu to borec shovne 200bb deep, tak to zahodim a za odměnu mu přijde Q na turn, short má trojky. Harlejář po handě hned odchází jakože na jídlo a samozřejmě se spustí debata o tom, že ten jeho preflop call 3betu neni zrovna moc v duchu fair play.
      Na stejném stole se odehrála ještě jedna zajímavá ruling situace.
      Handa: UTG2 raise 15, MP call, CO raise 55, BB přemýšlí s AKs, ale ostatní na něj ani nečekají a UTG2 callne, MP posílá all-in 150€. Tak ten BB na to tak kouká, že co se to děje a že se ještě nevyjádřil a nakonec se úmyslně rozhodne jen pro call těch 55€, čímž zůstávají v platnosti i akce UTG2 (call 55) a MP (all-in 150), reg na CO velmi rychle pochopí o co tu běží a zahazuje. BB posílá all-in 600, UTG2 fold. Hned po handě ten BB řekne, že nebýt těch akcí za ním, tak by preflop cold4betoval, ale podle pravidel by to byla "změna akce" a hráč na UTG2 by si mohl vzít ten svůj call zpátky a stejně tak i ten short.. Musim uznat, že se v tom borec poměrně rychle a dobře zorientoval.

Zajímavější věci se děly až po odjezdu všech ostatních, kdy jsem v neděli ráno přesednul na 1/3 a po 2hodinách hry hlásim, že jdu spát. Zvedám se a na stůl mi ještě přistanou karty v pozici hned za straddlem. Kouknu a oni tam esa, tak už ve stoje posílám z první all-in 600€ se slovy, že jdu spát a že mám esa. Překvapivě dostávám hned za mnou call od 150€ shorta se slovy "I have kings, so maybe split". Esa hold a jdu spát.

To nejšílenější ale přijde v neděli odpoledne, kdy si sednu na ten nejneuvěřitelnější stůl, kde jsem kdy seděl. Ani po 6hodinách hraní mi vůbec nebylo jasný, kdo je tam fish a kdo reg. Teda jedna z fishí jsem byl určitě já, když jsem tam nechal celkem asi 1400€. Hrálo se blindy 1/3€, 300bb+ deep a tady je jedna vybraná handa z mnoha podobných:
      UTG open 12, mladá sexy holčina na MP 3bet 40, UTG 4bet 105, holčina call, flop ATxr UTG check, MP bet 150, UTG call, turn nízká karta jde check - check, river A, UTG check, holčina bet 240€, týpek tankuje 5minut a callne s 66. Borka otočí T4s. Tak se jí tam jeden mlaďas po handě se smíchem ptá, jestli to byl blaf nebo valuebet a ona úplně vážnym hlasem prohlásí, že to bylo for value, že měla týpka na 99 nebo KQ. Jakože v týhle konkurenci jsem to originál nemohl hrát, proto jsem skončil jak jsem skončil.. Něco málo jsem pak ještě na jinym stole odvázal, ale tenhle stůl budu rozdejchávat ještě dlouho. Na flop se std chodilo za 20bb v 3-5lidech a v naprostý většině hand jsem neměl sebemenší ponětí, kde vlastně jsem. Ve chvíli kdy to tady teď píšu, tak pořád přemejšlim, jestli se mi tahle session celá jenom zdála nebo wtf?

Jo a snídaně formou samoobslužného bufetu je sice krásný nápad, ale takhle to pak dopadá, když si ji odpoledne nakládali kluci.

a tohle snídá Lucka

GL všem, brzy se snad zase ozvu.
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,202
      honzass původně napsal
      Jednu chvíli nějakej starší Čech na stole prohlásil, že David je prej nejkrásnější Slovák kterýho viděl, bohužel už nemám informace, zda tento románek nějak pokračoval..
      ja som to vravel uz davnejsie ze je to gaylord :coolface: :coolface:
      urcite mal david zase nejake tricko s V vystrihom az po sulina :D :D predpokladam ze s namornickym designom a cely cas si spieval YMCA :coolface:
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,622
      Kde je u té snídaně pivo? :f_biggrin:
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,202
      to su ranajky sampionov .. asi si nezasluzili .. :D
    • honzass
      honzass
      Bronz
      Ještě jsem zapomněl na Tomovu epic handu, kdy se na 2/5 stůl vrátí z cigarety a postne se na CO, všichni až k němu fold. Tom raise 15, dostane call od čecha na BTN s AQ. Na A2426 jde tři barely a když v showdownu ukáže 53o, tak tam ten caller málem zkolabuje :s_biggrin:
    • luciikk
      luciikk
      Bronz
      Registrace: 17.05.2011 Příspěvky: 1,045
      Hážu zase copy mýho blogpostu :) )...

Tak se konečně dostávám k nějakýmu reportu, zase a ještě pořád vlastně z toho mám pěkně smíšený pocity, takže je dost možný, že post bude nekonzistentní...

První den jsem si říkala, že když to minule tak nešlo, musím něco změnit, aby to teďka šlo. Říkala jsem si, že nebudu trashtalkovat, budu 100% concentrated, všímat si každičkýho showdownu a prostě není možný, abych to necrushnula... Přístup to imo nebyl moc špatný, ale dokázal mě bavit pár hodin :/, pak se zvyšující se únavou se mi skoro zdál až kontraproduktivní... Live poker jsem začala hrát hlavně for fun, takže...

Další den za náma přijel Edavidko a Treizee a začala být hrozná sranda (začala jsem zase trashtalkovat )... Z nejzábavnějších historek asi nejde nezmínit tu, kdy se mě zase u nějakýho stolu někdo ptal, který z kluků je teda můj bf. A já že žádný a na to následoval nějaký kec ve smyslu: So ill be your bf... A já že noway .. A na to reagovala největší fish u stolu (a srsly jedna z největších, co tam vůbec byla) že a co on.. A já že to by už možná šlo a na to reagoval tak, že mi přes celej stůl shipnul klíčky od svýho bmv a doplnil k tomu, kde stojí ...

S tímhle pánem si btw pamatuju handu, kdy na rvru qq77t xcalluju Ax , on showdownuje 62o, ukazuju Ahigh a on si radostně tleskne se slovy: "Yeees, too nothing", dealer sune pot ke mně a on jen nechápavě hlásí: "WHAT?! Why not split?!"

Naopak úplně nejhorší chvíle byla ta... Kdy hraju celkem tight, na můj straddle dostávám 5 callu, najdu K Diamond T Diamond a raisuju asi 40, CO call, bb call. K Club 2 Heart 4 Spade - jdu xc, stabber podle očekávání stabbuje, blind fold, turn Q Spade x/shovuju a neverhold do J Spade 7 Spade ... Následoval sitout zase aspoň na 2 hodiny, kdy jsem se cítila fakt příšerně.. Nejvíc deprimující chvíle asi celé mé pokerové kariéry, několikrát jsem třeba 6hod vyhrávala bi, který jsem pak snap prohrála... Něco, co vás online ani trochu nerozhodí tam bylo tak příšerný...

Hned potom jsem ale sedla na nejlepší stůl, co snad šlo, asi po 100 odseděných hodinách jsem dokonce konečně 2x vyhrála allin, ruští pánové, co tam seděli abs. ani neznali pravidla ... Seznámila jsem se se super lidmi.. Overall byla strašná sranda, škoda, že jsem si ty joky nezapisovala, jak jsem měla původně v plánu, spoustu si jich už ani nepamatuju ..

V neděli 5 ráno jsme se spurisem a swedem joinnuli treizeeho s dejvem, že nás hodí do Phy a vyspíme se už doma, stoly už nebyly moc dobré... No, cesta se zvrtla v solid road drink trip a dom jsem se dostala až v pondělí v 7 ráno ... Díky, kluci Fish drink !!

Tak a overall pár stuffs, ať to všecko nějakým způsobem shrnu 8-) ...

Live poker je úplně jiný a i o úplně něčem jiným, než jsem myslela. Ta hra je i overall vážně úplně o něčem jiném, místy mi to úplně vážně přišlo, jako "jiný formát". Lidi jsou neuvěřitelně nevyzpytatelní, několikrát se mi stalo, že mi to fakt callovali snad i vážně s myšlenkou, že mi ty prachy chtějí dát, akorát jsem to zrovna neměla obv , nesnášela jsem, že v rangích měli totálně nobrain věci... Live regové jsou abs. nesrovnatelní s online (úplně ze kteréhokoli pohledu to vezmete)... Nejvíc mě ničí ta neefektivita - k onlinu sednu, vím, v čem jsem dobrá, vím, co můžu čekat a paralelně mám "normální" rl. U toho live mi místy vážně přišlo, že ta 1/3 skrz tu nevyzpytatlenost abs. nejde ani porážet. Skillem. Buď máš run nebo nemáš. Dokážu si představit, že všichni, co mi říkali, že to je super ez to beat, tak prostě xxxx hod "jen" seděli, počkali si na handu, vyhráli na ni bi, protože ti lidi jsou neskutečné stationy a šli vysmáti domů. To ale není něco, co mě baví, to není něco, kvůli čemu to hraju. Co mě overall na pokeru vůbec baví. Několikrát se mi honilo hlavou, proč se tak trápím a proč tak příšerně ztrácím čas...

Co nemám ještě srovnaný je určitě to, jaký postoj k tomu zaujmu. Jestli "No pain no gain" - nezbytný stupínek sbírání zkušeností abych mohla hrát vyšší stakes, i dost vyšší než online třeba (5/10). Nebo vážně vyvěsím bílou vlajku a budu soustředit energii tam, kde to má větší smysl. Ne proto, že se vzdávám, když nevyhrávám, ne proto, že prohrávat neumím (i když se teďka zase ukázalo, že to neumím ještě víc, než jsem si myslela teda).. Jen prostě proto, že nic nesnáším víc, než wastování času..

Kluci by se taky mohli hecnout a něco posepisovat btw :D ..