Dotaz: Jak nejvýhodněji směnit € za Kč

• ondyman
      ondyman
      Hlavní Moderátor
      Hlavní Moderátor
      Registrace: 17.01.2009 Příspěvky: 2,459
      Zdravím komunitu, rád bych zjistil, jak nejvýhodněji pravidelně měnit eura na české koruny.

Kamarád pracuje v Německu a dostává plat v € a momentální praxe vypadá tak, že má 2 účty u Reiffky, jeden €, na který mu chodí peníze, a jeden v Kč. Každé řekněme 4 měsíce jde, vybere €, jde je směnit do směnárny na Kč a vložit na Kč účet (prý je to výhodnější než přímý převod z účtu na účet).

Ptám se zde na psg, jelikož mnozí z vás často mění menší či větší obnosy peněz, tudíž máte určitě vychytané ty nejlepší možné vychytávky :)

Dík za pomoc, fellas!
  • 3 odpovědí
    • Wintrell
      Wintrell
      Bronz
      Registrace: 21.06.2011 Příspěvky: 28
      Nevím, jak moc je to aktuální, ale snad se bude hodit :)
      Asi dost záleží na tom, kolik kamarád a jak pravidelně chce měnit.
      Co vím, tak nejlíp v ČR vychází asi Akcenta (http://www.akcentacz.cz/devizove-obchody.html), mají ofc nějaký poplatky (a nejsem si jistej jaký), ale kurz vychází nejblíž středu.
      Otec tam měnil skoro 3 mega na 110k eur, takže o tom dost hledal, a tohle vycházelo nejlíp :)

jinak nechápu, jak mu to může ve směnárně vycházet líp, když velká většina směnáren nabízí šílený kurzy :D
    • Wildadric
      Wildadric
      Bronz
      Registrace: 28.12.2013 Příspěvky: 515
      Já mám taky raifku a co jsem koukal na konverze měn, tak mi kurzy přišly rozumný. Jasně, asi by našel o pár desetin lepší kurzy, ale zase pokud nebude měnit miliony.
    • Wintrell
      Wintrell
      Bronz
      Registrace: 21.06.2011 Příspěvky: 28
      Wildadric původně napsalasi by našel o pár desetin lepší kurzy, ale zase pokud nebude měnit miliony.
      to jsem právě chtěl říct, pokud neměníš jo velký částky, tak je to asi celkem jedno.. ovšem pokud je z německa a mění čtyřměsíční platy, tak už by se mu to třeba i vyplatilo :)