BLOG: Ggnore strikes back!

• Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Registrace: 25.12.2013 Příspěvky: 991
      Ahoj,

nejdřív začnu tím, že se představím .). Jmenuji se Jirka, je mi 28 a jsem z Brna. Vystudoval jsem architekturu na VUT a tady v Brně teď i pracuji. Bohužel, nebo naštěstí pro poker :D kvůli krizi není stavebnictví úplně v kondici a tak mám takovou rozvolněnou pracovní dobu. Trchu mě mrzí, že jsem nevyužil spoustu volna na výšce - jak začínalo i hodně pro hráčů, ale snad to půjde i takto.

Poker jsem objevil až dost pozdě, na začátku 2013, kdy jsme hráli s kamarády na bytě jen tak u pivka turnaj o 20Kč. Tak to bylo několik týdnů za sebou a když jsem byl vždy na prize money a měl dojem, že je umím přehrát, tak jsem se o to začal víc zajímat. Lognul jsem se na pokerstars, dal vklad $80, dostal FREE20 bonus a začal jsem hrát turnaje. Moc jsem to nehrotil, hrál hlavně SnG 9max $1.5BI s mizerným profitem, ale spíš break even. Samozřejmě me napadlo, že by bylo dobré se vzdělávat, tak jsem několikrát přečetl všechny díly Harrington on Holdem a nějaké ty články + video na pokerschoolonline od PS. Pochopil jsem plno věcí, nicméně na úspěchu v SnG 9max se to nikterak neodrazilo :D . Někdy v létě jsem zkusil Premier league na PS (měsíční leaderboard pro 1500 kvalifikovaných s celkem $30000 GTD, pro ty co neznají). Nedopadlo to nijak špatně, ale byl jsem rád, že jsem se vešel do top 500 a dostal za svou měsíční snahu alespoň těch $20. Potom jsem hrál jen rekreačně a až ke konci 2013 zkusil cash game. Tam jsem se setkal s pořádným tiltem a v kombinaci s ignorováním BM prohrál celý roll. Naštěstí jsem ještě předtím poslal v rámci nějaké akce $50 na Full Tilt a tam začal můj boj s CG. Ze začátku to docela šlo, ale potom hrůza a ke konci opět break even. To už jsem se v prosinci přihlásil sem, četl články a studoval Harrington on 6max cash games. No a zase nic.

Proto se teď zkouším prostřednictvím této výzvy konečně posunout alespoň trochu dál a zjistit kde jsou ty chyby, případně to definitivně zabalit až to projedu. :f_biggrin: (Jak si může pozorný čtenář povšimnout, trpělivost zrovna nepatří mezi mé silné stránky, ale i na tomto se budu snažit pracovat .))
      Rád bych i našel nějakého kamaráda pro vzájemnou podporu, sweaty a případné real life setkání v Brně u pokeru třeba v kasinu, nebo u piva .D

Graf z CG $5 NL 6max RUSH (4stoly):
      (cca za 3 měsíce hraní)

Průměrný HUD za 133k hand:
      VPIP 18/PFR 14/3Bet 3
      Cbet F 70/T 37/R 56
      WTSD% 24/W$SD% 56

Tak, to je snad na úvod vše. Odstartuju vše zítra, ať je to hezky od začátku měsíce. Budu hrát asi na Poker770, kam jsem se zaregistroval tady přes PS, akorát mě trochu trápí, že BR mám $50 a hraje se tam jenom v Eurech - což je v podstatě nejnižší limit NL$2.77, tudíž bych podle BR managementu měl mít alespoň $69. Myslíte, že je to problém?

Budu rád za jakékoliv Vaše rady a postřehy. :f_cool:
  • 264 odpovědí
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      1.5.2014 - ZAČÁTEK CHALLENGE

Dnes začínám a plánuji psát reporty vždy po týdnu. Pročetl jsem si i pár místních blogů s Cornieho výzvou a líbila se mi struktura postů od Llorda717, takže s dovolením přeberu nějaké prvky o.)
      Co se týče postupu, tak se budu snažit držet originál Cornieho blogu. Teď jen nějaká ta úvodní rekapitulace:

Dosavadní studium:
      :club: Harrington on holdem 1,2,3
      :club: Harrington on 6max cash games - část pro micro stakes
      :club: Sklansky & Miller, No limit holdem poker_Teorie a praxe - rozečteno

:club: Pokerschoolonline CG course - už si bohužel moc nevybavuju

:club: Pokerstrategy - Pokerové základy Basic (11 lekcí)
      :club: Pokerstrategy - No limit (BSS) (3 lekce)

Cíle pro následující týden:
      :heart: Pročíst ještě jednou Pokerové základy Basic (11 lekcí) + No limit (BSS) Basic (3lekce) - udělat si výpisky a při každé hře se soustředit na zažití těchto konceptů
      :heart: Naučit se postovat handy k hodnocení
      :heart: Max po hodině hraní vždy 5 min pauza

Přehled dat:
      Herna: Poker770
      Typ hry: NLHE CG €2 FR
      Hand/týden: 0
      Bankroll/týden: 0
      Hand/celkem: 0
      Bankroll/celkem: $52.93

Tak a jde se na hraní. Budu hrát zatím spíš jen 1-2 stoly pro důkladné soustředění a přesně podle BSS 3 Basic článků, jako kdyby byly jediné, co jsem zatím četl. Žádné delayed bluffy, double barrely, spekulativní handy, nebo stealy a podobně. Mám pocit, že jsem z těch kdysi nastudovaných věcí získal akorát zmatek a nejdřív je potřeba si hlavně důkladně ujasnit a vžít základy. :f_cool:
    • Dandiiik
      Dandiiik
      Bronz
      Registrace: 19.07.2009 Příspěvky: 1,736
      Čus, dobrý vidět dalšího CG hráče. GL, ať to točí :)
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Diky Dandiiiku, koukl jsem se na tvůj blog a vidím, že jsi měl podobné začátky, ale už jsi to zvládnul posunout dál - gratulace :)

Jinak ještě jsem chtěl dodat, že se budu snažit využívat i všech akcí a výzev, takže se zapojuji i o free $100 do "Učíme se vyhrávat" a do Double action freerollů (v jednom už jsem byl 22/384, nebo tak nějak s výhrou $7.5).

Dnes přišel bonus $10, což se mi hodí, protože včera i přes velkou snahu dodržovat vše podle 3 článků BSS strategie vůbec nechodily karty a hned ze startu jsem projel přes 1BI. :D
    • Dandiiik
      Dandiiik
      Bronz
      Registrace: 19.07.2009 Příspěvky: 1,736
      Tak tak. U pokeru je hlavní silná vůle a nekonečná trpělivost. Nesmíš prostě polevit a vzdávat se, jako jsem to dělal dřív já a ono to půjde :s_love:
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      1. týden
      8.5.2014

Sváteční pohoda a je tu první report z mé challenge.
      Dělal jsem si poznámky, takže můžu něco málo napsat o každém dnu.
      :diamond: před každou hrou jsem prošel články a důležité body
      :diamond: mimo vytištěné tabulky jsem měl před sebou papírek se 3mi body - soustředit se na hru v pozici, přemýšlet nad range soupeře a pořád přehodnocovat nebezpečnost boardu
      den 1 - čt: S radostí začínám pěkně podle tabulky a článku s postflop hrou na jednom stolu. První dojem je strašně málo akce, nečekal jsem, že tabulka generuje staty cca 9/5. Přidávám druhý stůl, je to fakt nuda. :D
      Moc se nedařilo, nic moc jsem z těch pár hand na boardu netrefoval, velké páry projistotu ani nepřišly, takže po 3 hod hraní jsem byl něco přes 1BI v mínusu.
      den 2 - pá: V pátek jsem toho moc nestihl - šlo se kalit už dříve na studentský majáles .) Všímám si ale také toho, že na Pokeru770 je pro NL2 FR mimo špičku jen cca 10 stolů, takže když nechci čekat, musím založit nový a nejdřív hrát HU. Cca 1 hod hraní.
      den 3 - so: Hodně HU, nic významného. 2hodiny.
      den 4 - ne: Uvědomuju si, že se na NL2 FR hraje dost opatrně. Mimo občasný naprostý úlet nějakého maniaka s 82o se hraje docela podle síly karet a boardu. Trefuji hodně setů dle pravidla call20, ale nikdo mě to nezaplatil. I 2 stoly jsou moc velká nuda, přidávám další 2 a na 4 stolech se mi hraje docela pohodlně. Délka 2 hodiny.
      den 5 - po: Velká úroda high párů a setů na boardu, ale vůbec nic z toho nebylo zaplaceno. Některé handy jsem zahrál špatně a obecně se moc nedařilo, zatím největší prohra cca -2,5BI, ale nálada je stále úplně v pohodě :) 3hodiny hraní.
      den 6 - út: Tady žádné poznámky nemám, docela to šlo. 2 hodiny.
      Tady třeba taky nevím, jestli bylo zahráno dobře.. (jako preflop agresor, jsem se ale snažil hrát draw agresivně)

IPoker, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 7 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $1.84 (92 bb)
      BB: $1.20 (60 bb)
      MP1: $1.50 (75 bb)
      MP2: $2.15 (107.5 bb)
      MP3: $1.87 (93.5 bb)
      CO: $0.98 (49 bb)
      Hero (BTN): $2.52 (126 bb)

Preflop: Hero is BTN with A :club: K :heart:
      MP1 folds, MP2 raises to $0.06, 2 folds, Hero raises to $0.18, 2 folds, MP2 calls $0.12

Flop: ($0.39) T :club: 6 :club: 5 :club: (2 players)
      MP2 checks, Hero bets $0.24, MP2 calls $0.24

Turn: ($0.87) 3 :heart: (2 players)
      MP2 checks, Hero bets $0.46, MP2 calls $0.46

River: ($1.79) K :diamond: (2 players)
      MP2 bets $1.27 and is all-in, Hero folds

Results: $1.79 pot ($0.11 rake)
      Final Board: T :club: 6 :club: 5 :club: 3 :heart: K :diamond:
      MP2 mucked and won $1.68 ($0.80 net)
      Hero mucked A :club: K :heart: and lost (-$0.88 net)

den 7 - st: To byl možná den jistého drobného pokroku. I díky HJ fóru a diskuzi ohledně mých hand se zamýšlím nad hrou v některých spotech, které jsem dřív buď neřešil, nebo bral za samozřejmé. Nechci už hrát HU, protože nevím jak, takže radši čekám na stoly než se trochu zaplní a až pak se připojuji. Ze začátku session jsem zahrál některé handy dost špatně a vlastně to nebylo vůbec podle zásad ze základních BSS článků.
      Tady jsem třeba neměl vůbec co dělat:

IPoker, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 8 Players

SB: $2.12 (106 bb)
      BB: $1.33 (66.5 bb)
      UTG+2: $3.33 (166.5 bb)
      MP1: $0.64 (32 bb)
      MP2: $0.42 (21 bb)
      MP3: $2.29 (114.5 bb)
      CO: $2.79 (139.5 bb)
      Hero (BTN): $2.02 (101 bb)

Preflop: Hero is BTN with J :diamond: J :club:
      5 folds, Hero raises to $0.08, SB raises to $0.22, BB calls $0.20, Hero calls $0.14

Flop: ($0.66) 2 :spade: 5 :heart: 2 :heart: (3 players)
      SB bets $0.33, BB calls $0.33, Hero calls $0.33

Turn: ($1.65) 8 :heart: (3 players)
      SB checks, BB bets $0.78 and is all-in, Hero calls $0.78, SB folds

River: ($3.21) T :heart: (2 players, 1 is all-in)

Results: $3.21 pot ($0.21 rake)
      Final Board: 2 :spade: 5 :heart: 2 :heart: 8 :heart: T :heart:
      SB mucked and lost (-$0.55 net)
      BB showed K :heart: K :diamond: and won $3 ($1.67 net)
      Hero mucked J :diamond: J :club: and lost (-$1.33 net)

A tohle byl taky dost pofidérní spot (aneb když betuje turn, tak to asi má):

IPoker, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 7 Players

SB: $0.47 (23.5 bb)
      BB: $0.46 (23 bb)
      MP1: $3.60 (180 bb)
      Hero (MP2): $2.17 (108.5 bb)
      MP3: $1.77 (88.5 bb)
      CO: $2.03 (101.5 bb)
      BTN: $6.04 (302 bb)

Preflop: Hero is MP2 with T :club: T :diamond:
      MP1 folds, Hero raises to $0.08, MP3 folds, CO calls $0.08, 3 folds

Flop: ($0.19) 3 :heart: 4 :spade: 9 :diamond: (2 players)
      Hero bets $0.13, CO calls $0.13

Turn: ($0.45) Q :club: (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.22, Hero calls $0.22

River: ($0.89) 9 :club: (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.44, Hero calls $0.44

Results: $1.77 pot ($0.11 rake)
      Final Board: 3 :heart: 4 :spade: 9 :diamond: Q :club: 9 :club:
      Hero mucked T :club: T :diamond: and lost (-$0.87 net)
      CO showed A :club: Q :diamond: and won $1.66 ($0.79 net)

Potom jsem si ale uvědomil, že se neřídím minimálně pravidlem malá handa, malý pot a zbytek session se mi už dařilo držet dle zásad z článků.
      Docela se mi líbilo, jak jsem zahrál tuhle handu (měl jsem totiž chuť reraisnout river AI, ale po zralé úvaze, že osmičkový fullhouse není na tomto boardu zas až taková hitparáda a taky vzhledem k preflop raisu BB pouze calluji, kdyby měl náhodou AJ, nebo tak něco):

IPoker, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 9 Players

Hero (SB): $2.45 (122.5 bb)
      BB: $1.52 (76 bb)
      UTG+1: $2 (100 bb)
      UTG+2: $2 (100 bb)
      MP1: $2.82 (141 bb)
      MP2: $1.71 (85.5 bb)
      MP3: $2.02 (101 bb)
      CO: $1.14 (57 bb)
      BTN: $1.84 (92 bb)

Preflop: Hero is SB with 8 8
      7 folds, Hero completes, BB raises to $0.08, Hero calls $0.06

Flop: ($0.16) A K A (2 players)
      Hero checks, BB checks

Turn: ($0.16) 8 (2 players)
      Hero bets $0.11, BB calls $0.11

River: ($0.38) Q (2 players)
      Hero bets $0.26, BB raises to $0.68, Hero calls $0.42

Results: $1.74 pot ($0.11 rake)
      Final Board: A K A 8 Q
      Hero mucked 8 8 and lost (-$0.87 net)
      BB showed Q A and won $1.63 ($0.76 net)

Potom se mi ještě konečně podařilo poprvé stacknout trips proti TPTK a další stackoff s flopnutou straight mě vynesl do příjemného plusu.

Poznatky ze hry:
      :f_eek: dělá mi problémy hrát overpair
      :f_eek: nevím moc jak hrát 3betované handy, především AK
      :f_eek: stále nemám zažitý základní ABC poker podle 3 basic článků BSS (stále si to opakuji a i když si myslím, že tomu docela rozumím, tak je někdy těžké to přesně dodržovat, možná se musím i přeučovat některé zlozvyky)

Cíle z minulého týdne:
      :spade: Pročíst články a udělat výpisky - DONE (musím se ale stále soustředit na zažití konceptů)
      :spade: Postování do HJ - DONE (dokonce už jsem narazil na limit :D )
      :spade: Pohodině 5 min pauzu - NENÍ POTŘEBA (přecejen to zatím není jako 4 stoly rush pokeru, na které jsem byl zvyklý a se soustředěním problém není. Když se cítím už trochu unaveně, tak to vypnu.)
      :spade: Navíc jsem zhlédl video Cornie challenge - 1.část (jak hrát AA)

:heart: Nikam nespěchat, stále pokračovat v osvojování základního ABC pokeru podle 3 basic článků BSS.
      :heart: Přečíst pokerové základy - Bronz sekci (to by mi nemělo nijak zamotat hlavu s novými koncepty)
      :heart: Podívat se na video Cornieho challenge - 2. část

Přehled dat:
      Hand/týden: 2898
      Bankroll ze hry/týden: +$0.51
      Rake,bonusy,ostatní/týden: +$12 (přišlo ještě zbylých 10 za deposit + 2 je bonus 200% vkladu)
      Hand/celkem: 2898
      Bankroll/celkem: $65.37

* Účast v PS Double Action - 29/120 (bez peněz)
      * Účast v učíme se vyhrávat - 1.úroveň (bez peněz)
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Jasně, že jsem na něco zapomněl :) . Tady je graf z 1. týdne:
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      2. týden
      15.5.2014

Zdravím všechny u druhého reportu z challenge!
      :diamond: před každou hrou si pořád opakuji strategii hry po flopu podle basic BSS článku. Už si to začínám trochu fixovat - vsázím/calluju handy, kde předpokládám +equity, raisuju kde předpokládám výrazně +equity, folduji pravděpodobnou -equity a co se týče blafů, tak pouze continuation bet na vhodném boardu. Pokaždé to není úplně jasné, ale doufám, že je to na dobré cestě.
      :diamond: zkoušel jsem analyzovat nějaké handy jen tak sám s equilabem, protože posty do HJ fóra mám pro tento měsíc už vyčerpané. Mám ale pocit, že o analýze bych si potřeboval něco přečíst, nebo zkouknout nějaké video, abych věděl, jak se to dělá správně.
      :diamond: hraju stále 4 stoly FR

den 1 - čt: Vydařená session, celkem bez větších chyb. 2,5hod.
      den 2 - pá: Tady stojí za zmínku hlavně velice podnětná diskuze na HJ fóru ohledně overpáru, range a equity. Co se týče hry, tak nic moc. 2hod.
      den 3 - so: dnes byla úroda AA - hned 4x a všechno šlo do AI, takže spokojenost. Ale - všechno má svoje ale :P 2x z toho to bylo až na flopu proti značným fishím s VPIP okolo 50. Jedna chytla na flopu 2páry a šla AI, druhá FD a šla AI (oba cca 70BB stack). U toho prvního jsem chytnul na riveru eso a druhému nedosel flush - nicméně bylo to až na flopu a podle ABC pokeru z článku bych měl overpár nejspíš na takovou agresi složit. Jde tohle ospravedlnit tím, že to byly absolut fishe? 3hod.
      den 4 - ne: Na CG nic významného. 1hod.
      Významější tady byly nedělní turnaje, kde jsem se jak v Double action freerollu, tak na Full Tilt $750 guarantee umístil na penězích. :f_cool:
      den 5 - po: Tento den proběhl pouze ve znamení studia a výpisků z Pokerové základy - Bronz.
      den 6 - út: Úterý přišla smůla, která se táhl po celou session. KK vs QQ loss, AQ s 2páry na flopu proti 47s s FD, kterému na river ani nedošel flush, ale čtyřkový set. Villainovi došel flush na riveru po 2 streetách 70% pot betů, atd.. 4 hod ve dvou session.
      Jedna handa za všechy, u které si nejsem úplně jistý, jestli AI bylo správně. (Týpek byl podle statů spíš agresivní a měl 3bet - 7)
      IPoker, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 8 Players

SB: $0.91 (45.5 bb)
      BB: $0.80 (40 bb)
      UTG+2: $2.13 (106.5 bb)
      Hero (MP1): $2.21 (110.5 bb)
      MP2: $2.91 (145.5 bb)
      MP3: $1.05 (52.5 bb)
      CO: $1.79 (89.5 bb)
      BTN: $1.05 (52.5 bb)

Preflop: Hero is MP1 with J J
      UTG+2 folds, Hero raises to $0.08, 3 folds, BTN raises to $0.18, 2 folds, Hero raises to $2.21 and is all-in, BTN calls $0.87 and is all-in

Flop: ($2.13) 5 7 A (2 players, 2 are all-in)
      Turn: ($2.13) T (2 players, 2 are all-in)
      River: ($2.13) J (2 players, 2 are all-in)

Results: $2.13 pot ($0.14 rake)
      Final Board: 5 7 A T J
      Hero mucked J J and lost (-$1.05 net)
      BTN showed Q K and won $1.99 ($0.94 net)

den 7 - st: Docela normální hry a celkem se i dařilo. 3hod.

Poznatky ze hry:
      :f_eek: v některých spotech je potřeba se odchýlit od tabulky a hrát podle statů (tohoto se ale trochu bojím, abych se zas nedostal do nějakých odhadů jako "vypadá to", "mohlo by projít" nebo "zkusím tohle". viz třeba AI s JJ výše)
      :f_eek: zatím se stále ještě cítím na upevňování ABC pokeru podle basic článku hry po flopu s tím, že se budu soustředit na rozlišování těch situací, kde by bylo lepší se odchýlit od ideální hry na základě statistik (zatím o těchto přizpůsobeních moc nevím, tak to omezím asi na call AK oop proti nitkám, AI JJ+ proti aggro shortstackům a větší výdrž v potu proti VPIP 50+)

Cíle z minulého týdne:
      :spade: Nikam nespěchat, stále pokračovat v osvojování základního ABC pokeru podle 3 basic článků BSS. - DONE (nikam nespěchat mi jde :D )
      :spade: Přečíst pokerové základy - Bronz sekci (to by mi nemělo nijak zamotat hlavu s novými koncepty) - DONE
      (Tady mi přišla nejzajímavější kapitola 30 tipů pro začátečníky, ze které jsem si odnesl tyto důležité poznatky:
      - začít hrát od základů, jít pomalu a postupně dál, vyhýbat se těžkým spotům, tj. hrát je radši opatrně
      - v případě dostatečných argumentů je možno se odchýlit od ideální strategie - spíš ale postupně s přibývajícími znalostmi - a hlavně statistiku nepřeceňovat! musí být dostatečně podložená
      - ve vhodných spotech maximálně využívat agresivitu)
      :spade: Podívat se na video Cornieho challenge - 2. část - DONE

:heart: Přečíst No limit BSS - Po flopu: Iniciativa na vaší straně, Iniciativu má soupeř a Nikdo nemá iniciativu
      :heart: Podívat se na video Cornieho challenge - 3. část
      :heart: Stále zatím hrát podle prvního článku hry po flopu

Přehled dat:
      Hand/týden: 3533
      Bankroll ze hry/týden: +$8.40
      Rake,bonusy,ostatní/týden: +$22.5 (2 je bonus a 20.5 za Double Action freeroll)
      Hand/celkem: 6431
      Bankroll/celkem: $95.81

* Účast v PS Double Action - 18/131 ($20.5 prize)
      * Účast v $750 GTD na Full Tiltu - 16/690 (tím se jen chlubím, to nikam napočítám :D )

A nakonec graf z tohoto týdne:
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Tak a už to přichází. Od začátku týdne se trápím s bronz článkem BSS: Po flopu: Iniciativa na vaší straně (několikrát přečteno, už jsem u toho cca 10 hod i s výpisky)
      Ani jsem se zatím moc nedostal k těm dalším dvěma, které jsem měl v plánu na tento týden a už v tom prvním mi spousta věcí neseděla, asi přemýšlím nějak jinak, nebo blbě, nebo nevím :f_ugly:
      - první strana, 5 kategorií hand.. v pohodě
      - druhá strana - C-bet pro mě trošku komplikovaně napsané, ale nějak jsem si to utřídil. Potom ale přichází donk bet a s těmito radami už se nedokážu srovnat.
      Jeden soupeř a malá sázka je ještě přijatelné. Chápu že je tam velká fold equity a proto se dá profitabilně navýšit se silnými draws, nebo při vhodných podmínkách úplně blafovat raisem. Navýšení s TPTK je jasné, protože tak malé bety asi nemá cenu jen callovat.
      Jeden soupeř a velká sázka už čumím jako puk. Zaprvé tam nevidím možnost "call" a volba navýšit s top pár a dobrý kicker mi přijde značně přestřelená.
      Představuju si s čím tak může soupeř donkovat a jako nejslabší tu vidím třeba middle pair s dobrým kickerem, nebo mid pair na ruce s jednou overkartou na boardu. Dál to můžou být třeba spodní 2 páry, nebo i spodní set na draw heavy boardu - tahle range mi nepřijde na raise s TPTK, nebo uvažuju špatně?
      Další je raise s FD nebo OESD, kde mi nepřijde, že mám dost fold equity na raise s defacto výrazně slabší handou - není tady taky lepší call při patřičných odds?
      Proti více soupeřům to samé. Navýšit s FD a OESD? Vždyť tam taky nemám skoro žádnou fold equity. A ještě můžete zvážit call se slabým top/středním párem - tyhle handy budou přece skoro vždy behind ne?
      Pak je tam raise C-betu, kde jsou docela rozumné rady, až na (z mého zatím omezeného pohledu) reraise s TPTK+. Zde se opět musím zeptat - není TPTK trošku málo na reraise?

No, snad mi někdo dobrosrdečný poradí, jinak si ten článek budu muset trošku upravit k obrazu svému a trochu se bojím, aby to nevyústilo ve zbytečně málo agresivity. Na druhou stranu když si nejsem jistý, je lepší být opatrnější, jak se píše v mnoha článcích :D
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,161
      Čau,
      neviem či je to únavou, ale spomínaný scenár ,,Jeden soupeř a velká sázka" s TP ani ,,Proti více soupeřům" na druhej strane nevidím :f_confused: Napíš číslo príkladu z toho článku.
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Ahoj,
      nejedná se o příklad, je to text s popisem co kdy dělat. Jmenovaný článek, druhá strana - odstavec "Co uděláte, když někdo vsadí před vámi?" příklady jsou k tomu 19, 20 a 21, ale s těmi problém nemám.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      To, čo napíšem, je iba môj názor a skúsenosti.

Jeden soupeř a velká sázka
      Tieto spoty dosť záležia od konkrétneho hráča, ktorý do teba donkuje, nemožno ich len tak zovšeobecniť. Ak do teba donkuje vyšším betom trošku agresívnejší fishy hráč, raise s TPTK je určite na mieste. Proti pasívnejšiemu hráčovi súhlasím s callom s TPTK, prípadne proti veľmi pasívnej calling station sa dá uvažovať aj o folde, ale na to by bolo treba mať ready.

Ako default hráči nedonkujú dva páry a sety ani na draw heavy boarde, skôr idú c/r. Samozrejme sú aj výnimky, preto je dôležité písať si notes.

Čo sa OESD a FD týka, dajú sa defaultne raisovať, pretože s draws máš equity v pote, takže nepotrebuješ veľkú FE. Môžem ti to skúsiť naznačiť matematicky, ak chceš.

Proti více soupeřům
      ,,Navýšit s FD a OESD? Vždyť tam taky nemám skoro žádnou fold equity."
      V článku sa píše ,,můžete" :f_p: Súhlasím s tebou, FE mulitway býva veľmi nízka. Často bude lepší call, hlavne ak máš slabších pasívnejších hráčov v pote, ktorí sa môžu zapojiť a zvýšiť ti implieds (=vyplatiť ťa, ak trafíš svoju draw).

,,...A ještě můžete zvážit call se slabým top/středním párem - tyhle handy budou přece skoro vždy behind ne? "
      Multiway je často stredný pár trash, no TP by som väčšinou nefoldoval už na flope. Zase záleží to od hráčov, proti ktorým stojím.

,,není TPTK trošku málo na reraise?"
      Súhlas, ja to defaultne nefastplayujem.

Najlepšie je konkrétne spoty, ktorými si si nie istý, napostovať do HJ fóra. Je to veľmi ťažke zovšeobecniť a dať ti nejaký default plán, ktorého sa môžeš držať. Všetko závisí od súperov. Chválim, že takto nad tým premýšľaš a imo máš dobrý thought process :f_thumbsup: GJ. Ak niečo nie je jasné alebo som vynechal nejakú tvoju otázku, kľudne sa pýtaj, ak budem vedieť, zodpoviem.
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Ahoj, super blog, takový malý přírodní úkaz. Líbí se mi jak o všem do hloubky uvažuješ a zpochyňuješ. IMO jsi minimálně na dobré cestě a máš nakročeno správným směrem.

Ggnore0 původně napsal
      :diamond: zkoušel jsem analyzovat nějaké handy jen tak sám s equilabem, protože posty do HJ fóra mám pro tento měsíc už vyčerpané. Mám ale pocit, že o analýze bych si potřeboval něco přečíst, nebo zkouknout nějaké video, abych věděl, jak se to dělá správně.
      O Game analysis je pár starších strategických článku v anglické části, možná by se ti mohli hodit. Taky o Equilabu tam najdeš jeden článek.
      Myslím, že i když máš posty do HJ na tento měsíc vyčerpané, tak pořád se můžeš zapojit do diskuze k jednotlivým handám, což má podle mě pro tebe stejnou hodnotu, jako postovat handy vlastní. A pořád máš možnost využít i diskuze hand pro všechny.

GL :s_thumbsup:
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      JohnDoe1313:
      Díky za skvělou odpověď! Vše co píšeš mi dává smysl a chápu, že hodně závisí na charakteru soupeře, ale beru je opravdu jako takový základní obecný návod, jak postupovat správně proti "neznámému racionálně přemýšlejícímu hráči". (Na tento termín jsem narazil v nějakém hasenbratenově videu, kde se říká, že můžeme sice tušit, že hráč je nějaký druh fishky, který nepřemýšlí úplně racionálně a má svoji logiku. Pokud ale tuto logiku dobře neznáme, musíme stále předpokládat, že je racionálně smýšlející hráč.).
      Chci postupovat od úplných základů a do nich teprve začleňovat pokročilejší koncepty, aby to zas nedopadlo jak můj graf z prvního postu - k typům hráčů a využívání jejich slabin se ještě chvíli nedostanu asi - to je zas jen k vysvětlení mých myšlenkových pochodů :f_biggrin:

Co se týče té matematiky OESD a FD raisu, určitě bych se na to rád podíval, ale zas bych tě nechtěl nějak zdržovat. Člověk má přecejenom i jiné věci na práci, než radit kdejaké fishce :)

TedG82:
      Děkuju :) Ke game analysis se určitě ještě dostanu později, ale jak jsem psal Johnovi, ještě na to nepřišel čas. Přiznám se, že teď jsem rozbor hand trochu zanedbal, ale bylo to spíš tím, že se nevyskytly skoro žádné těžké spoty a hry byly celkem simple. Diskuze pro všechny mám v plánu, ale momentálně mě dá asi ještě dost práce vstřebat články s iniciativou.

Ještě jednou vám oběma díky za komentář i za pochvalu, udělalo mi to radost :)
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      3. týden
      22.5.2014

Dobrý kačer!
      :diamond: Tento týden bych charakterizoval celkem stručně - hraní šlo dobře, ale bylo ho málo. To jednak z důvodu víkendového vyspávání do 2 po kalbě a taky, jak se jistě bedlivý čtenář stihl dovtípit, kvůli menšímu zaseknutí ve studiu.

den 1 - čt: Zezačátku jsem udělal nějakou chybu s hraním draw, ale uvědomil si ji, zopakoval hraní draws dle basic po flopu a dál to šlo. 3 hod.
      den 2 - pá: Pohoda 1,5 hod.
      den 3 - so: Ještě to ze mě táhlo, tak jsem radši ani nelezl za stoly :)
      den 4 - ne: Zmohl jsem se jen na turnaj Double Action, ale nedařilo se.
      den 5,6,7 - po,ut,st: Chvíle hraní - 2hod. Jinak studium článku Po flopu: Iniciativa na vaší straně a z něho vyplývající výše popsaná dilemata.

Poznatky ze hry:
      téměř žádné

Poznatky ze studia:
      Je třeba nad články důkladně přemýšlet a shrnout si je dle vlastního myšlení třeba na papír. Tak jim nejen efektivněji porozumím, ale někdy můžu narazit i na sporné body.

Cíle z minulého týdne:
      :spade: Přečíst No limit BSS - Po flopu: Iniciativa na vaší straně, Iniciativu má soupeř a Nikdo nemá iniciativu - FAIL
      :spade: Podívat se na video Cornieho challenge - 3. část - FAIL (Nejdříve jsem chtěl zpracovat ty články)
      :spade: Stále zatím hrát podle prvního článku hry po flopu - DONE

:heart: Přečíst No limit BSS - Po flopu: Iniciativa na vaší straně, Iniciativu má soupeř a Nikdo nemá iniciativu (to především)
      :heart: Více hrát, jestli stihnu pobrat ty články a aplikovat nově naučené koncepty do hry.

Přehled dat:
      Hand/týden: 1333
      Bankroll ze hry/týden: +$7.50
      Rake,bonusy,ostatní/týden: 0
      Hand/celkem: 7764
      Bankroll/celkem: $103.31

* Účast v PS Double Action - někde v lepší půlce (no prize)

A nakonec graf z tohoto týdne:
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Pokúsim sa ti teda vysvetliť tú FE. Nie je to nič zložité, len to možno tak bude vyzerať :f_wink: Predpokladám, že pokrovú matematiku si ešte neriešil, keďže si na bronzových článkoch, takže spravím malý úvod, aby bolo jasné, odkiaľ sa nabrali vzťahy, ktoré použijem. Nebudem počítať s rake.

expect value (EV) = očakávaná hodnota, vyjadruje sa v big blindoch alebo v $; každý spot má svoju EV

ak platí
      EV>0, tak spot je pre nás ziskový,
      EV=0, tak spot je pre nás breakeven, t.j. ani nezískame, ani nestratíme
      EV<0, tak spot je pre nás stratový

základný vzťah pre EV: (pozn.: túto formulku možno nájsť v striebornom PSG článku)

EV = FE * DM + (1 - FE ) * ( EQ * POT - INV) (1)

kde
      FE = fold equity
      DM = dead money/mrtvé peniaze; to, čo je už v pote
      EQ = equity
      POT = pot/výška potu (často využívané ako pot, ak dostaneme call / súper nefoldne)
      INV = náš investment

My sa ale nejdeme baviť o EV, nás zaujíma FE. Preto si dosadíme do vzťahu (1) za EV = 0, pretože z toho dostaneme východiskový bod, t.j. akú fold equity potrebujeme, aby náš raise bol breakeven (ak budeme mať vyššiu FE, tak spot je ziskový, ak budeme mať nižšiu FE, spot je stratový). Ďalej sa to pokúsim vysvetliť na ukážkovej hande.

Ukážková handa:
      $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

SB: $27 (108 bb)
      BB: $12.57 (50.3 bb)
      Hero (UTG): $29.61 (118.4 bb)
      MP: $37.65 (150.6 bb)
      CO: $11.27 (45.1 bb)
      BTN: $22.69 (90.8 bb)

Preflop: Hero is UTG with X Y
      Hero raises to $0.60, 3 folds, SB calls $0.50, BB folds

Flop: ($1.45) K J 3 (2 players)
      SB bets $1, Hero raises to $3...

A) Hero má 7 :heart: 2 :diamond: (Herova play nie je podstatná, ide iba o ilustráciu)

Určite sa zhodneme na tom, že Hero má nulovú equity v tomto spote. Žiadne karty ho neimprovnu => EQ = 0.

Zo vzťahu (1) dostaneme

0 = FE * DM + (1 - FE ) * ( 0 * POT - INV)

z čoho jednoduchou matematikou vyjadríme, čomu sa rovná FE a dostaneme:

FE=INV/(DM+INV)

INV = to, čo investoval Hero pri agresívnej akcii = $3
      DM= všetko ostatné = pot+súperov bet= $1,45 + $1 = $2,45

FE = $3 / ($3 + $2,45) = 0,5505 = 55,05%

teda súper musí zahodiť na raise 55,05% času, aby Hero bol breakeven.

B) Hero má A :club: 8 :club:

Hero má nejakú equity v pote. S flush draw má čistých 9 outov, takže jednostreetovo má 18% equity (pravidlo 2 a 4: počet outov vynásobíme 2 pre equity flop - turn, pre equity flop - river vynásobime 4; vychádza to z toho, že pravepodobnosť toho, že na nasledujúcej streete príde 1 konkrétna karta, sú 2%).

EQ = 0,18

0 = FE * DM + (1 - FE ) * ( 0,18 * POT - INV)

FE= (INV - 0,18 * pot) / ( DM - 0,18 * pot + INV)

INV = $3
      DM= $2,45
      POT = pot, ak dostaneme call = 2*$3+$1,45 = $7,45

FE=40%

Súper musí zahodiť 40% času, aby Hero bol BE. Ale Hero má pozíciu, môže si realizovať equity zadarmo tým, že checkne back turn, takže v skutočnosti jeho equity je EQ=36% a potrebná FE v tomto spote je 11,4884%.

Analogicky dostaneme potrebnú FE, keď hero drží Q :heart: T :heart: . Skús si to na domácu úlohu, ak sa ti chce =) Ak niečo nie je jasné, pýtaj sa (kľudne aj hocikto iný). Úprimne, som až prekvapený, že potrebujeme až tak nízku FE s fd.

To, že potrebujeme nízku FE, aby spot +EV, neznamená, že raise je vždy best play. Treba nad jednotlivými spotmi rozmýšľať, akú má súper range, ako ho board trafil atď, ok? :f_biggrin:
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Díky za vysvětlení :f_thumbsup: tu jednoduchou rovnici, kde nepočítáme s equity handy jsem si tu i nějak přepočítal na papíře, ale u té druhé už mi nezbývá než jen věřit a dosazovat.
      Když počítám se 7mi outy (cca -1 za flush draw), tak straight draw vychází na 44,4% FE. Asi bych nikdy nepočítal s equity pro 2 streety, protože soupeř co callne raise bude určitě v některých případech pokračovat na turnu. Kdybychom byli mimo pozici, tak se podíváme na river zadarmo v ještě méně případech. Nedokážu odhadnout na kolik to může vycházet reálně, ale když zkusím střelit od boku, že takový konzervativní odhad by mohl být třeba kolem 23% equity FD, tak FE vychází 35%. A to je BE situace, když teda chceme být trochu napřed, měli bychom počítat alespoň 40% FE. Lze takové FE v tomto spotu (raise donk betu) průměrně dosáhnout proti neznámému racionálně přemýšlejícímu hráči? :)
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      ,,...ale u té druhé už mi nezbývá než jen věřit a dosazovat."
      Nerozumiem, je to to isté, ako tá jednoduchá rovnica.

,,Asi bych nikdy nepočítal s equity pro 2 streety, protože soupeř co callne raise bude určitě v některých případech pokračovat na turnu."
      Myslíš, že súper pôjde donkbet/call, donkbet? No ok, moc sa s tým nestretávam, ale dobre.

,,Kdybychom byli mimo pozici, tak se podíváme na river zadarmo v ještě méně případech."
      Keď si mimo pozíciu, tak logicky do teba nikto donkovať nebude, pretože ty sa vyjadruješ ako prvý.

,,Lze takové FE v tomto spotu (raise donk betu) průměrně dosáhnout proti neznámému racionálně přemýšlejícímu hráči?"
      Neznámy racionálne premyšľajúci hráč buď nemá donking range na väčšine štruktúr, pretože jeho range je capped alebo ju má weak, pretože so setmi ide vždy c/r.
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      No, myslím to tak, že FE samotná si jde ještě představit tak jednoduše: %callu * -$3 = %foldu * +$2,45 = BE. Kdežto s tou equity handy už si ten vzorec takhle jednoduše nepředstavím (možná proto, že už jsem s matikou dost dlouho nepřišel do kontaktu, ale tak to je můj problém, netřeba si toho všímat :) )

Jinak psal jsem odpověď trochu narychlo, tak se omlouvám za blbosti jako ten donk když jsem mimo pozici :f_biggrin:
      Pořádně si nedovedu představit s čím se většinou donkuje, protože jsem to sám nikdy nedělal. V článku Poflopu: Iniciativu má soupeř se píše, že je možno převzít iniciativu mimo pozici, pokud máme středně silnou made handu a nevíme jak na tom jsme. Čili třeba top pár se středním kickerem, mid pair na ruce s jednou overkartou na boardu - to je možnost racionálně smýšlejícího hráče(RSH).
      Moje pochybnosti jsou spíše v tom, že jsem se setkal při hře s donkováním hlavně u loose fishek, které prostě něco chytly a rozpětí bylo třeba od middle pairu až ke slabým dvěma párům. A samozřejmě zahazovat to moc nechtěly.
      Je pravda, že jako default strategie proti RSH by měl být raise se silnými draws úplně v pořádku, ale na takovou situaci zřejmě narazíme velmi zřídka.
      No, alespoň mi to trochu pomůže utřídit si co je podstatné a co ne. :f_confused:
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Ok, skúsme to inak. Toto platí, ak nemáš equity

%callu * -$3 = %foldu * +$2,45

ale ak máš equity, tak neprehráš vždy $3, ale $2,46, pretože 18% z tých $3 ti patrí, to je tvoja equity s flush draw. Je to trošku jasnejšie?

Osobne nemám žiadnu donking range, s handami u RSH, čo si vymenoval, môžeš ísť stále c/c.

Tieto spoty sa ťažko generalizujú, ak fishe nefoldujú na raisy, tak nebluffuj a hraj kľudne call na implieds.