BLOG: Las Vegas 2014 - SnG team

• producent77
      producent77
      Diamant
      Registrace: 05.05.2011 Příspěvky: 274
      Znovu po roce jsem se dokopal k tomu, abych sepsal blog o svých pokerových radostech a starostech. Zítra odlétám do Las Vegas, ve kterém strávím následujících 7 týdnů. Je to už čtvrtá výprava za velkou louži a opět jsem plný očekávání, jak to všechno dopadne.

Loňské léto se mnou vyrazili cash game hráči pohybující se kolem PokerStrategy. Letos jsem se rozhodl pro jinou variantu investice a se svým kamarádem Milanem „SuperUorMe“ Burdychem jsme sestavili SNG tým, který z velké části financuji. Původně se měl opět opírat o české SNG hráče kolem PokerStartegy, ale nakonec se z toho postupem času vykrystalizoval mezinárodní tým, kde Milan je jediným českým zástupcem. Milana v týmu doplňují Slovák Peter „pLAYERsvk“ Zolnai, Angličan Tim „Tim64“ Reisner a Kanaďan Yavin „Sentin7“ Ronen. Všichni 4 se pohybují na různých druhách „sitek“ odehrávajících se na PokerStars s buy-iny $30 až $200.

Rozhovor s Milanem Burdychem si můžete přečíst zde.

Kluci budou hrát SNG kvalifikace do turnajů WSOP, ve kterých se vyhrávají žetony, které lze lehce směnit u turnajových hráčů za peníze. Svůj pravidelný program si zpestří i o několik levnějších turnajů WSOP programu ($1,000-$1,500).

Velkou radost mi udělalo, že se s námi rozhodli letos vyrazit i další kluci z Berouna - Standa Pospíšil a Pavel Berka. S Pavlem si užijme určitě spousty legrace, jen doufám, že ho nebudeme muset navštěvovat v místní nemocnici, vyzvedávat na záchytce nebo za něj platit kauci ve vězení. S Pavlem je možné určitě všechno. ;)

Pavel jede na své první WSOP...

Začínáme 7 denním tripem, na kterém nás čeká přes 3000 km. Las Vegas – Santa Brabara – San Francisco – Národní parky Sequoia a Yosemity – městečko Bodie – jezero Mono Loko – Death Valley a opět Las Vegas. Na trip vyrážíme jen v česko-slovenském složení a naší partu doplňuje náš průvodce Dominik Koukal (kamarád žijící ve Vegas) se svým tátou a Hynek Bláha ze Znojma (vydavatel česko-slovenské verze časopisu CardPlayer). S Dominikem už vyrážíme na třetí trip po státech. Bez něj by to nebylo ono, je to kluk do nepohody, co nezkazí žádnou legraci, fantasticky griluje maso a je velikým fanouškem pokeru.

Plán letošního tripu

Pracovat začínáme 28. května. Ve stejný den naskočím do Omahového turnaje za $1,000, který je premiérově na WSOP. V plánu mám odehrát všechny 4 „omáčkové“ turnaje a okořením to i několika (2-3) turnaji v Holdemu. Hlavním turnajem pro mě bude PLO za $10,000, který startuje až 3. července jako předposlední turnaj (#64) WSOP maratonu.

Mojí hlavní pracovní náplní bude cash game PLO s blindy $10/20 až $25/50. O tom jak se bude dařit mě a naší skupině se vás budeme snažit nepravidelně informovat na stránkách PokerStrategy.com.

Závěrem bych chtěl ještě zmínit Facebook projekt „Češi na WSOP“, na kterém se podílím. Jedná se o stránky pro všechny příznivce a kamarády českých hráčů. Na stránkách budeme přinášet střípky o dění v Las Vegas, nakoukneme do „kuchyně“ českých hráčů a taky budeme upozorňovat na zajímavé články a videa českých medií o WSOP. Svou účast na projektu už přislíbilo několik předních českých hráčů. Snad se vám to bude líbit a svou aktivitou dáte vědět, že stojíte o podobné projekty.

Můžete se taky tipnout na nejúspěšnějšího českého hráče na WSOP a hrát tak o zajímavé ceny.

Slovníček pro nepokerové čtenáře:
      WSOP – World Series of Poker (neoficiální mistrovství světa v pokeru)
      SNG nebo sitko – jednostolový turnaj zpravidla pro 9 až 10 hráčů
      PLO – Pot Limit Omaha (druh pokerové hry, hráči dostávají 4 karty)
      Cash game – hra o peníze
      Blindy – povinné sázky prvního a druhého hráče od dealera
  • 55 odpovědí
    • ondyman
      ondyman
      Hlavní Moderátor
      Hlavní Moderátor
      Registrace: 17.01.2009 Příspěvky: 2,463
      super! tak ať je tam mimojiné taky znovu po roce nějaká pořádná trefa! :f_cool:
    • Hucas
      Hucas
      Black Member
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      GL chlapi, ať se daří ;)
    • czmindas
      czmindas
      Bronz
      Registrace: 01.02.2012 Příspěvky: 32
      GL guys :gl:
    • Caanigia
      Caanigia
      Bronz
      Registrace: 20.03.2013 Příspěvky: 970
      Hodně štěstí pánové :gl:
    • FakyCZ
      FakyCZ
      Bronz
      Registrace: 28.11.2011 Příspěvky: 472
      Lonskej vejlet bylo jedno z nej cteni tady tak doufam ze tohle se vam povede taky tak a krom Michala prihodi uspechy i dalsi:) GL!
    • Liposkate
      Liposkate
      Bronz
      Registrace: 17.01.2012 Příspěvky: 109
      GL , už se těším na reporty :)
    • checkdex
      checkdex
      Bronz
      Registrace: 17.10.2013 Příspěvky: 428
      gl Pani
    • vonHarmani
      vonHarmani
      Bronz
      Registrace: 30.06.2013 Příspěvky: 354
      Prajem veľa šťastia. Technická otázka - čiže ani prípade výhry len jedného seatu vykvaldené turnaje hrať nebudú a budú meniť za cash?
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,623
      :gl:
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Platina
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,334
      Prve dve sitka busto vsetci traja :) (milan, ja, yaniv)
      traffic je uzasny... 525$ sitka sa spustaju jedno za druhym.

hry su celkom soft, ako sme ocakavali. :)
      poobede ideme na dalsiu sichtu...
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      :gl: Nech to sype. :)
    • producent77
      producent77
      Diamant
      Registrace: 05.05.2011 Příspěvky: 274
      Po 12 dnech v USA mám konečně trochu volna a mohu se rozepsat o tripu, protože letos někoho přemluvit k psaní blogu v češtině je nadlidský úkol. Jediný tvárný je Peter "pLAYERsvk" Zolnai, ale to je slovenský brat, tak občas přispěje svojí mateřštinou, což si určitě zvládnete přeložit :D .

V den odletu jsem měl veselé dopoledne. V ranním stresu jsem poprvé přivedl dceru pozdě do školy, následně doma nešel proud a já už si nestihl přehrát dokumenty pro skupinu, které jsem předchozí dny vytvářel. Když jsem potřeboval odjet na letiště, tak to vyvrcholilo botičkou na autě na místě, kde parkuji už přes rok bez problémů. Nakonec se mi podařilo vše stihnout. Let byl super a s přestupem a čekačkou v Londýně jsme za 14 hodin byli v Las Vegas (Vojta Růžička cestoval letos přes 40 hodin).

Hned na úvod jsme museli řešit nepříjemné problémy s majitelem domu, který si pronajímáme. Při prohlídce domu vyšlo najevo, že majitel úmyslně nesplnil dohodnuté podmínky pronájmu, které byly emailem potvrzeny. Což vyvrcholilo nepříjemnou slovní konfrontací a chvíli to vypadalo, že si budeme muset hledat jiný domov. Nakonec jsme se domluvili, že se sejdeme ještě druhý den ráno. Naštěstí se z toho pán vyspal, omluvil se a slíbil, že do nastěhování (28. 5.) vyřeší vše podle půl roku staré domluvy. Což se taky stalo, ufff…

Na trip jsme vyrazili v 8 lidech SnG profíci Milan Burdych a Peter Zolnai, berouňáci Standa Pospíšil a Pavel Berka, vydavatel české mutace časopisu CardPlayer Hynek Bláha, náš průvodce Dominik Koukal se svým tátou Dominikem a moje maličkost.

21. 5. – večer u Pacifického oceánu

Díky pánovi z domu jsme museli na trip vyrazit o několik hodin později než byl původní plán a museli jsme tak vynechat plánované zastávky. Náš průvodce Dominik, dlouhodobě žijící v Las Vegas, trochu změnil plány a místo původně plánovaného motelu, objednal na přespání místo v campu pod stanem u Pacifického oceánu. Což někteří špatně nesli, protože měli sebou jen dvoje trenky, tričko a mikinu. Do campu jsme dojeli až večer po celém dni v autě, stany jsme stavěli za tmy a velkého větru a tak nám občas uletěli. Někteří to vzdali a rovnou si zabírali místa na přespání v autech.

22. 5. – přesun do San Francisca

Ráno se ukázalo, že někteří si moc spánku nedopřáli. Nejhůře dopadl Dominik, který nejen že nespal vůbec, ale měl bolestivě naražená záda z pádu na pláži. Protože nemohl skoro chodit, přemlouvali jsme ho k návštěvě nejbližšího doktora. „Doktora nepotřebuji, to bude za den dobrý“ prohlásil Dominik, a tak se jelo směr San Francisco.

Plánovaný přesun do San Francisca nakonec trval celý den. Mezi městy Carmel a Pacific Grove jsme jeli po scénické silnici 17 – Mile Drive. Nádherné vyhlídky a obrovská golfová hřiště byla jen malou ochutnávkou. Parádní byli hlavně lachtani a mořské vydry hrající si v oceánu a odpočívající na blízkých ostrůvkách. Do SF jsme dorazili až večer, a tak jedno pivo a pizza v místním baru bylo vše, co jsme ten den ještě stihli.

23. 5. – pevnost Alcatraz

Hned ráno jsme vyrazili do přístavu, odkud jsme jeli lodí na ostrov Alcatraz. Převoz lodí a prohlídka pevnosti stojí $38. Na ostrově můžete být, jak dlouho chcete, každých 30 min. odjíždí zpět loď do přístavu. V letech 1934-63 sloužila pevnost Alcatraz jako proslulá federální věznice a většina cel má jen 4,5 m2, ve kterých se necítíte moc komfortně.

Po návratu z Alcatrazu jsme stihli ještě prohlídku rybářského mola, které bylo vybudováno po skončení kalifornské zlaté horečky. Dnes je zde spousty restaurací, obchodů se suvenýry a jinými zbytečnostmi. Vždycky jsem na všech tripech nakupoval nejvíc zbytečností (rozumějte upomínkových předmětů), ale tentokrát jsem byl až daleko na 2. místě za Hynkem, který vždy pronesl větu „to musím koupit, to je pro moje holky“ a vesele utrácel.

Z tohohle dne musím vzpomenout ještě historku z vyhlídkové věže Coit Tower. Vyšplháme se na kopec, kde věž stojí, abychom zjistili, že musíme stát v hodinové frontě na výtah, který nás doveze za $7 na vrchol. Stojíme ve frontě a hádáme různé osobnosti společenského života. V průběhu hry směřují některé otázky na slovenského prezidenta, kterým jak se později ukáže, není myšlen Ivan Gašparovič ani Andrej Kiska, ale slovenský spisovatel a prezident slovenské pokerové federace Dag Palovič. Po hodině čekání nastoupíme nedočkavě do výtahu a pán, který obsluhuje výtah, nám po chvilkovém mačkání všech čudlíků oznamuje, že se výtah rozbil a pro dnešek je konec. Nouzové schodiště můžou použít pouze lidi k sestupu, kteří uvízli na hoře. Tak bereme za vděk alespoň návštěvou ulice Lombard Street, odkud jedeme na černo otevřenou tramvají vykloněni jak při závodech na sajdkárách.

Dominika bolí celý den záda jak čert, ale i přes naše přemlouvání se návštěva doktora opět nekoná.

24. 5. – Golden Gate Bridge

Ráno se nechce nikomu vstávat, a tak se nám podaří opustit hotel až kolem 11 hod. Jedeme ještě nafotit Golden Gate Bridge, kde si dáme 30 min. rozchod. Dva odborníci na znalost času Berčák a Peter dorazili po 90 minutách, což je vlastně 3x 30 min., takže žádný stres.

To už máme skluz mnoha hodin a je jasné, že plán na dnešní den musíme výrazně upravit. Nakonec vyrážíme směr Sequoia NP, abychom se alespoň někam posunuli. Po 4 hodinovém přesunu bereme ubytování v levnějším motelu u dálnice. Nakonec se ukázalo, že z jedné strany motelu je dálnice a z druhé jezdí rychlovlaky a při jejich průjezdu se celý motel klepe, takže „ideální“ místo na večerní grilovačku a přenocování.

Dominikovi bolesti jsou stále větší, a tak když jsme někde na venkově, kde už je problém najít o víkendu doktora, připouští v sobotu v noci, že už to přes tu bolest nedává a že by to chtělo asi fakt jet do nemocnice.
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 3,000
      Super čtení :s_thumbsup:
    • 0ndrej12
      0ndrej12
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 603
      GL, těším se na fotky a reporty
    • pokerpet77
      pokerpet77