ITM trainer Light vs HoldemResources - handa

• winczik
      winczik
      Bronz
      Registrace: 08.11.2010 Příspěvky: 197
      Zdravím,

nějak tak jsem si procházel ICM podle ICM T light a narazil jsem na handu, která mi přišla moc loose. Prohnal jsem ji přes HoldemResources a vyšla mi jiná hodnota. Která je prosím správná a čemu můžu věřit? :D

Omlouvám se, nevěděl jsem jestli to dát do sekce SW nebo hodnocení hand :D

• 5 odpovědí
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      Ahoj!

Ťažko povedať :) Posuniem to vyššie, ja sám nakoľko push fold neovládam absolútne neviem posúdiť a poradiť. Vďaka!
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Zlato
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 2,990
      Ahoj,
      rozdíl bude nejspíš způsobený odlišnými algoritmy použitými při modelování push/foldu - ICM trainer bude nejspíš používat nějakou aproximaci (stejně funguje např. SnG Wizard; novější programy typu Holdem Resources Calculator už jsou technologicky trochu dál a dávají přesnější výsledky [konkrétně myslím že téměř žádné zjednodušení nepoužívají a jsou velmi blízko skutečnému Nashi]). Popř. by to mohlo být způsobeno nějakým nastavením uvnitř ICM traineru (že by soupeři měli přednastavené zbytečně tight calling range).
      Každopádně k trénování push/foldu doporučuji používat spíše Holdem Resources Calculator (popř. podobný program ICMizer); během hry si označuj obtížné push/fold spoty a po session je projeď s použitím HRC.
    • winczik
      winczik
      Bronz
      Díky za info :) Na některé handy jsem to použil, abych měl představu. Bohužel mi dnes vypršela free lincence, tak se chci zeptat, jestli není nějaká (nejlépe free) anternativa :)
    • winczik
      winczik
      Bronz
      Díky za info :) Na některé handy jsem to použil, abych měl představu. Bohužel mi dnes vypršela free lincence, tak se chci zeptat, jestli není nějaká (nejlépe free) anternativa :)
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Zlato
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 2,990
      winczik původně napsal
      Zkus ten ICMizer, kromě trial verze máš myslím možnost po neomezenou dobu používat 3 handy zdarma denně (no není to moc). Jinak investici do jednoho z těhlech programů doporučuju všema deseti pokud to s hraním SnG myslíš alespoň trochu vážně (tyhle programy jsou fakt nutnost). Existují i nějaké nahrážky které trochu pomůžou s chápáním ICM (třeba free ICM Explorer), ale pořádné programy které ti spočítají Nashe a umožňují různé modelování jsou de facto jen HRC a ICmizer (a ještě zmíněný SnG wizard - má měsíční trial btw - ten je teda už zastaralý, používá taky nějaké zjednodušení které zkresluje výsledek; vyšel sng wizard 2, nevím o kolik je lepší, ale neslyšel jsem od nikoho že by ho používal).