Banka v ČR pre študenta (pokrového hráča)

• Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,602
      Čaute,

O pár mesiacov pôjdem do ČR na VŠ študovať a pravdepodobne tam budem musieť riešiť otázku s bankou, tak to chcem riešiť trochu v predstihu. Mám Start konto vo VÚBke, ale nemám žiadny prehľad o ponuke bánk na Českom trhu(vlastne nemám prehľad skoro o ničom, čo sa týka bánk :D ).

Vedeli by ste mi odporučiť niektoré banky/trochu ma usmerniť smerom k bankám, ktoré ma nescamnú na prevodoch, čoho by som sa mal vyvarovať, čím by som sa mal riadiť pri výbere tej "správnej" banky, aké máte skúsenosti s rôznymi bankami apod.?

Ďakujem,
      Zeltzn1
  • 17 odpovědí
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,182
      ja svojho casu som mal kombo CSOB SK / CSOB CZ .. mali rychly prevod medzi sebou. este v ten den pripisany ked odisiel. a takisto mali velmi maly poplatok za odoslanu/prichodziu platbu.

skus kuknut na FIO iba na prevod medzi SK/CZ (mali by to mat nejak haluzne poriesene) a potom CZ by si si presunul do nejakej "normalnejsej" banky.

davaj bacha na poplatok za prichodziu platbu z EUR krajiny a obv kurzovy rozdiel ..
    • duckys
      duckys
      Stříbro
      Registrace: 05.11.2011 Příspěvky: 138
      Ja mam studentsky ucet u CSOB a nemuzu si stezovat, v podstste neplatím žádný poplatky ani za prichozi platbu ze zahranici. Jediny problem vidim v tom, ze k nemu uz nevydavaji karty VISA, az mi u moji stary skonci platnost, budu to muset nejak poresit.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773
      russo: Prečo je Fio "nenormálna" banka?

Ja používam Fio, na sporenie mám ING konto a nesťažujem sa, poplatky 0, karta MasterCard, bankomat i pobočka v centre.
    • Liqid
      Liqid
      Bronz
      Registrace: 15.01.2014 Příspěvky: 35
      duckys původně napsal
      Ja mam studentsky ucet u CSOB a nemuzu si stezovat, v podstste neplatím žádný poplatky ani za prichozi platbu ze zahranici. Jediny problem vidim v tom, ze k nemu uz nevydavaji karty VISA, az mi u moji stary skonci platnost, budu to muset nejak poresit.
      Mám od ČSOB teď novou bezkontaktní MasterCard a rozdíl oproti Vise jsem žádný nenašel. Je tam něco, co by mě mohlo překvapit?
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,384
      Liqid původně napsal
      duckys původně napsal
      Mám od ČSOB teď novou bezkontaktní MasterCard a rozdíl oproti Vise jsem žádný nenašel. Je tam něco, co by mě mohlo překvapit?
      MasterCard "bojuje" proti pokeru když to řeknu jednoduše :D Na Visu jde cashoutovat, na MasterCard ne :sdrink:
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      ako student asi nebudes potrebovat pobocky. preto by som urcite pozrel zuno/mbank/akakolvek internetova banka/fio
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      A tak Skrill? Na VIP účte môžeš mať aj viacero mien naraz, tak to potom ide krásne bezproblémovo. :)
    • rotpar
      rotpar
      Bronz
      Registrace: 10.02.2012 Příspěvky: 1,289
      russo777 původně napsal
      ja svojho casu som mal kombo CSOB SK / CSOB CZ .. mali rychly prevod medzi sebou. este v ten den pripisany ked odisiel. a takisto mali velmi maly poplatok za odoslanu/prichodziu platbu.

skus kuknut na FIO iba na prevod medzi SK/CZ (mali by to mat nejak haluzne poriesene) a potom CZ by si si presunul do nejakej "normalnejsej" banky.

davaj bacha na poplatok za prichodziu platbu z EUR krajiny a obv kurzovy rozdiel ..
      toto je podla mna najlepsia volba

dva dvovody
      1.ten co spomina RUSSO
      2.za urcitych jednoduchych podmienok je balik CSOB POHODA zadarmo a predpokladam ze rovnaku akciu maju aj v cechach

mozno ma za uvahu pozriet rovnako ZUNO alebo MBANKL, kedze aj oni maju v oboch krajinach pobocky, pri Mbank viem ze bol problem prevadzat do zahranicia z SK, ale mozno sa to uz zmenilo.
    • LubosZnamy
      LubosZnamy
      Bronz
      Registrace: 18.06.2014 Příspěvky: 34
      Já mám Fio banku v CZ a som spokojný. Je to zároveň aj Slovenské číslo účtu, akurát zmeníš kód banky miesto 2010 na 8330 a máš Slovenské číslo účtu.
      Takže keď ti posiela niekto peniaze zo Slovenska do CZ stačí keď mu nadiktuješ číslo účtu a dáš koncovku pre Slovensko 8330 a máš to ako keby ti poslal peniaze na Slovenský účet, bez poplatku, nemusíš zadávať žiadny IBAN ani nič podobné a na druhý deň ich máš na účte. Neplatím žiadne mesačne poplatky. 10 výberov z bankomatu mesačne zadarmo.
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,182
      zuno bude mat zly vymenny kurz (aspon USD / EUR pri cash outoch na VISA mali). mozem sa mylit samozrejme :)
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      Nevím jestli se to tu už psalo nechce se mi číst thread sorry, ale hlavně si nezakládej účet typu "studentský" - (najvacsi ojeb na ludi)

já mám FIO a AirBank, oba účty s naprostou většinou služeb free a bez problemu
    • duckys
      duckys
      Stříbro
      Registrace: 05.11.2011 Příspěvky: 138
      V čem ten ojeb spočívá?
    • JakubSobotka
      JakubSobotka
      Bronz
      Registrace: 10.09.2013 Příspěvky: 235
      Volil bych mBank ;)
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      Fiskantes původně napsal
      russo: Prečo je Fio "nenormálna" banka?
      Toto by som aj ja rád vedel. :D

Tiež používam Fio už roky a som maximálne spokojný.
    • Liqid
      Liqid
      Bronz
      Registrace: 15.01.2014 Příspěvky: 35
      svbrdk původně napsal
      Nevím jestli se to tu už psalo nechce se mi číst thread sorry, ale hlavně si nezakládej účet typu "studentský" - (najvacsi ojeb na ludi)
      Jako student u CSOB nic neplatim a navic mam vsude kotel bankomatu a pobocek. Jaky ojeb jsi mel na mysli?
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      problemy s limitama, zahranicni platby, nadstandardni sluzby atd. ale chapu ze to kazdej nevyuziva
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      Já bych asi volil unicredit. Pokud ti je do 26 nebo máš měsíčně na vrub účtu 15k, máš tam de facto vše zdarma. Navíc tam máš vedený dva účty v cz a v eurech. Bankomaty můžeš využívat všech bank a nic za to neplatíš. Garance těhle promo podmínek tam je přímo ve smlouvě deset let. Není problém kdekoliv v zahraničí. U těch menších bank či u mbanky bych se některých věcí bál.