Winning @Poker Is Just A Habit

• TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      Registrace: 30.05.2008 Příspěvky: 6,035

cauko,
      tento uvod bude snad kratky (edit: lol), nechcem zabit vela casu, kedze je bohuzial likely, ze aj tato iniciativa bude kinda strata casu, snad nie, treba bojovat :) blog vznika z kumulovanej frustracie zo seba, vyplyvajucej z opakovaneho neuspechu DONUTIT sa HRAT viacej. Moje mesacne volumy su za posl. 15mesiacov su priemerne na urovni 25k hands/month, co je otrasne na fulltime hraca (i ked vyslovane 'pokerprom' sa nepovazujem, given, ze sa oproti napr 'pro tenistom' fakt neskutocne flaka :( ... Napriek tomu, ze analyze (+ coachovaniu) venujem v priemere velmi blizko 3hod/denne (co je podla mna ~3x viac ako bezni regovia na midstakes), tak mam pretrvavajuci problem zacinat hravat sessiony. Opal pekne zhrnul vsetky dovody do jedneho, ked sme spolu naposledy volali, a ten je (tak ako asi u vacsiny z vas): MISSING (and reinforcing) THAT HABIT

velmi v kratkosti moje najcastejsie dovody preco NEHRAM:

:diamond: casto malo focusu na HRANIE (bud musim robit veci okolo domu/rodiny (7mes dieta)/ nakupy/ vybavovacky, ktore mi odoberu cast energie (ale hlavne focusu) a potom nedokazem mysliet hned na hranie a zabijem za pocitacom cas kym 'regenerujem' = fucking procrastinating na utube/pozeranim sport. prenosov) chcem sa naucit mysliet pocas beznych aktivit viac na konkretne HRANIE (nie so much na linie ako robievam viac - proste mat tuzbu ist okamzite crushnut hracov - mysliet na to fakt aktivne zarabat a pohnut sa (limitmi) hore.
      :diamond: casto mam pocit, ze musim hrat IBA ked sa citim uplne najlepsie (=ked nieco poanalyzujem a citim sa uplne inFLOW) - nepamatam cas kedy som naposledy hral BEZ toho aby som aspon polhodinu predtym neanalyzoval - even if this is good for my overall game longterm, its terrible for my volume. chcem tento cas skratit na azda 10min alebo 1 iba 'semimeditacnu' vizualizaciu pre session, aby som nezabijal cas.
      :diamond: mental state prilisneho perfekcionzmu a s tym suvisiace, ze ma bezne ovela viac bavi analyzovat ako hrat (a tuzby proste byt NAJlepsi herne). Toto ma uz doooost serie na sebe, totiz given, ze som investoval skoro vsetky moje v predchadzajucich rokoch zarobene peniaze do RL (hlavne: vacsi dom s vacsou zahradou :) , tak som musel uz nejaky cas dropnut na hranie iba NL200-400. Needless to say, je dost depressing, ze viem, ze mam herne na to aby som hraval minimalne NL1k (dlhodobo pre prave ten limit mam najvyssi wr, vzdy som sa citil, ze tam najviac rozumiem hracom a nemal tak velku potrebu sa totalne ODSPEWOVAT ako na nizsich limitoch.. :P ) ale nemozem tento limit hravat uz viac ako polroka, given ze nemam dostatocne safe bankroll (co given, ze uz mam rodinu je vyznamna podmienka hrania pre mna) a potrebujem stale pumpovat dalsie peniaze priebezne zarabane do zariadovania domu (a tiez stale dost spewujem na bezne spendings ). Kym som hraval 25k hands/month a moj priemerny limit bol povedzme NL600, tak sa to dalo tolerovat, nebol som nespokojny, moje mesacne prijmy s vysokym avg wr boli 'ok', teraz obv je to ovela horsie, najma kedze dlhodobo wr na NL200-400 mam realne skoro 2x mensi ako na NL600+ (proste spewujem, ca kazdu tisicu ruku odovzdam minimalne full BI totalne ridiculously sposobom.. :( )
      :diamond: depresie ked aj 10dni vkuse nehram (su trigernute viacerymi faktormi o ktorym prave teraz nechcem hovorit (prilis dlhe); ale v posl. dobe sa im viacmenej uspesne vyhybam, takze toto nemoze byt vyhovorka.

:heart: moje ciele:

A, DLHODOBE
      1, hravat minimum 40k (optimally 45-50k, viac ale NEchcem given intenzitu mojho hrania) hands EVERY MONTH, udrzat/pracovacovat na zlepseni wr tak ako doteraz. Hravam in avg ~5stolov, vychadza mi to so startami/koncami na jemne cez 300hh/hod, takze 40k hands = ~130 hod odohratych. Hravat pravidelne NL1k-2k pred koncom leta (ok dam si predsavzatie: pred 1.9. aby som aspon 'shootoval' nl1k-2k s tableselekciou, bez toho aby som 'musel' hravat nl200. Given, ze na NL200 su uplne vzdy stoly, kdezto na NL400+ ich na vela platformach nie je viac ako 2, tak si myslim, ze nie je zle zacinat sessiony na tychto limitoch, ale urcite moje dlhodobe ambicie nie su spojene s hranim tohto limitu.

2, tym ze budem hravat vyssie sa znovu dostanem aktivnejsie k hracom ktori su snazivejsi a mojou top prioritou bude ziskat kontakty na zaujimavych hracov s ktorymi by som sa mohol efektivnejsie zlepsovat a hravat NL2k al. vyssie (bohuzial momentalne mam pocit ze k ~90% mojho zlepsovania sa je cisto moj input do kreativneho thinking processu a stracam cas i motivaciu tym, ze nemam nikoho ineho kto by bol schopny nieco v tejto hre systematicky robit) ak niekoho poznate, rozhodne dajte vediet ;)

3, chcem si vyskusat svoj LIMIT. strasne som nastvany, ze v pokri som minul tolko 'sanci' byt 'niekto'- byt proste 'fakt' kompetentny (teraz sa citim tak semi-kompetentny). V skratke: ad1: mohol som zarobit nasobne viac penazi ako som zarobil, esily som mohol mat securnuty cely zivot, prilis som to bral for granted ze tie hry budu tak dobre dlhsie, a teraz nemam; ad2: mohol som hravat minimalne NL5k-10k velmi pravidelne ako cool mental challenge coho som sa vsak priilis bal a az na par shotov ziadna pravidelnost, ad3: mohol som azda patrit k spicke na svete (top50) given, ze som MAL kontakty aj peniaze, aj vsetok cas in the world, tomu venovat maximum.. nespravil som.. dream is collapsing..

..chcem ho naspat.. chcem zistit ci som schopny byt v parte s top regmi na svete a hravat tuto hru skutocne na vrcholovej urovni.. je dost likely ze niesom, ale chcem tomu dat 100%, aby som si bol ISTY, ze na to fakt nemam. (velakrat som si povedal, ze na to nemam, ale skutocne som tejto hre obetoval za posl. 3roky prilis malo na to aby som to mohol srsly povedat a prave ta necinnost a hnitie, just watching the time go by, ma uplne irituje.. ako asi sa budem citit ked budem mat 60r (50?) a celu produktivnu cast zivota uplne za sebou, ze som NEDAL svoje maximum do nicoho co som sa tvaril, ze 'seriozne' robim.. FML!!

B, KRATKODOBE (=JUN)
      -najvacsi doraz na volume hrania: odohrat aspon 35k hands za kazdych okolnosti,
      -nespewovat tolko, viac reviewovat kazdy zo svojich spewovov (bezne sa k nim nechem vraciat a moc sa nepouzujem mi to pride), optimalne i rozobrat nejakych ego-driven regov a znicit ich v HU (koniec juna/zac jula)
      -sustredit sa na POCETNOST dennych sessionov (viac ako dlzku), bezna moja dlzka je ~2.5hod-3hod, ale malokedy dam viac ako 1 session/day. Chcem davat optimalne 3sessiony/day a skor v avg dlzke ~2hod (ak budem obcas vladat viac tak skusim, ale given, ze uz mam skusenosti s DEmotivaciou pre dalsie dni po 5hod+ sessionoch, tak skoro za kazdu cenu (pokial nie je -50bb fish na stole) budem take sesiony force-quitovat.
      -do konca jula mam clearnut 10k$ na PP co je kinda priorita a tbh este som nepocital kolko presne na to musim odohrat, ale mari sa mi, ze v juli sa budem musiet pushnut blizsie k 50k hands prave na tam
      -sustredit sa na robenie podrobnych analyz, nerobit 'povrchne' - nechcem sa uz moc sustredovat na konkretne hh, chcem si postupne viac a viac doplnovat rangeplays v spotoch a robit efektivne len toto a pozerat zaujimave videa

Tento blog ma sluzit na velmi kratke pre-session inspirovanie, kde s Opalom (a ak sa chce niekto iny pripojit tak ste welcomed!) si kazdy mozny den napiseme verejne dovody PRECO chceme/potrebujeme hrat. Toto bude pozostavat bud z nejakej motivacnej myslienky, alebo postnutej 'inspirativnej' hh (uvidite). V pripade zlyhania PRECO to prislo a ako sa mu vyvarovat (i ked vacsinu svojich dovodov poznam aj tak sa mi nedari moc im predist). Denne prehlady na pocet odohratych hh (pre strapnenie :D ) .
  • 1366 odpovědí
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      plan na dnes 7/6: odohrat 3sessiony , so zaciatkami : pred 10tou, pred 15tou a pred 20tou. (sice som este nedospal, ale nejak 'divne' som zaspal na 3hod, takze do tej 10tej budem hore easily dufam)

inspracia na dnes; mesacny graft 1 z mojich 'former' buddies na NL1k-10k z konca min. roka (vidime ze aj ked volume je zly, tak pre tieto limity to uz (casto) podstatne NIE JE :) - je veeelmi lenivy takisto a bohuzial to ho tiez momentalne strasne brzdi, dufam, ze sa mi i jeho podari este coskoro nakopnut k spolupracam z minulosti, ale najskor treba nieco spravit so sebou!!):

plan na dnes+zajtra: 5k hands (trosku si chcem nadbehnut, kedze cez tyzden budem musiet robit aj ine veci a je realnejsie ze budem davat skor k ~1k hands)

• Pinny1990
      Pinny1990
      Bronz
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,445
      Čau, hraju teda tak trošku jiný stakes, ale problémy mám stejný. Volume tak 25-30k hands za měsíc, chuť hrát jen když se prostě cítím skvěle - in the zone. Prostě nechci prohrávat a chci ty lidi crushovat, což nejlíp jde právě in the zone. To vede k neustálému odkládání sessions, prokrastinaci, "zbytečnému" analyzování a studiu, kdy v mé situaci je nejdůležitější hrát a hrát, protože opravdový poker se na mých limitech ještě ani nehraje a lidi jsou totálně random - často teda včetně mě.

Rozhodl jsem se s tím pohnout a jako prvotní motivaci jsem zvolil propbet na 130 hodin. Není to moc longterm řešení, protože ta motivace a grind morálka musí existovat tak nějak sama od sebe, ale trošku doufám, že mě to nakopne a probudí to ve mně skrytýho grindera. Víc jak 6 hodin ale asi nikdy hrát nebudu, leze to na mozek - obzvlášť když hraju zoom a prostě se celou session nezastavím, pořád se něco děje.

1. a 2. juna jsem vůbec nehrál, ale od 3. jsem se do toho opřel a mám za 4 dny přes 12k hands. Jediné negativum kterého si všímám je o něco menší soustředěnost v některých sessions - protože hraju i když se necítím perfektně in the zone, ale longterm by to i tak mělo znamenat vyšší profit, takže who cares? Sekundárně pak hraní mimo "perfektní náladu" dokáže ovlivňovat i mental game, když se nedaří. Abych pravdu řekl, tak zrovna na mental game je to docela nápor, když člověk zažije během 4 dní tolik badbeatů, suckoutů a setupů, co se jindy rozloží do celého měsíce.

Předpokládám že zrovna tebe už nic takovýho netrápí, resp. možná si vynadáš za nějaké spews, ale obecně své hře věříš a na NL200 či 400 si ani nepřipustíš, že bys na to snad neměl. Já jsem asi pořád ještě dost mental game fish a mozek mě podceňuje a vnucuje mi, že nějaké horší období je moje chyba. Když session skončí a já se nad tím můžu líp zamyslet, tak většinou vychladnu a uvědomím si že jsem vlastně nic špatně neudělal. To už ale asi píšu trošku off topic slohovku :coolface:

Každopádně GL ať se ti tvé krátkodobé i dlouhodobé cíle daří plnit!
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      @pinny: diky, super koment! nechces sa pridat do denneho spolublogovania?

nj, prave ked som si precital tvoj prispevok, som musel znova zrevidovat svoje ciele v tom prvom svojom na tento mesiac :D .. proste davat si akekolvek ciele na wr je kinda nezmysel. treba proste VYSKUSAT hrat viac za kazdu cenu a uvidiet ako az velmi sa to podpise pod wr. (ja osobne teda cakam, ze skor by sa to mohlo na mojom wr prejavit pozitivne (do tych 40-45k hands/m) - kedze bezne mam az prilis moc energie a casu sa odhodit kade komu, takze jemna unava sa mozno zide..!? )

@mental game uskalia: fakt super point s pripomenutim vacsich emocnych swingov. Ako skoro urcite to chcem momentalne riesit tak ze tie sessiony nad 2hod moc nebudu. Tych sanci prehrat cez 5BI za session je malo, kazdopadne moj default je rozhodne ked prehram ~7BI (strop) within 30mins tak quitovat. Prilis vela subcontious podmienenych akcii ktore su sprievodne prejavy, ktore nedokazem kontrolovat. To som sa uz o sebe naucil, takze nehrozi aby som v takom stave pokracoval. Ale dobre si pripomenut/dat si mozno novsi stoploss, ze uz slightly mimo comfort zone (povedzme 4BI) quitovat z hladiska udrzania tychto pravidelnejsich sessionov.
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      Pinny1990 původně napsal
      Není to moc longterm řešení, protože ta motivace a grind morálka musí existovat tak nějak sama od sebe, ale trošku doufám, že mě to nakopne a probudí to ve mně skrytýho grindera.
      toto inak je dost zasadna vec a myslim, ze skor nesuhlasim. Akoze ano, urcite musis mat poker 'dost' rad, ale prave nas problem s Opalom casto byva, ze jednoducho si k tomu nesadneme a that's it. Velka cast reinforcovania motivacie je podla mna tiez samotne hranie. Ak budes hrat viac, most likely budes aj ovela viac uspesny a potom zase budes chciet hrat viac. Ak z toho co i len den-dva vypadavame, tak aspon ja citim infinitely vacsi blok zase to zapnut.. dolezity je HABIT toho otvorit tie platformy, sadat na stoly a uz to nejak zacat klikat.. to co sa deje ingame je aj tak vysledok dlhodobych navykov/analyz do velmi velkej miery, takze ono to vacsinou by malo 'prijst samo' (alebo to prijde s prvym spewnutym BInom :D ) , pokial nie sme na nejakom kumulovanom tilte etc..
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,629
      Ja som teraz na tom circa podobne. Doteraz som riešil maturity a veľa som toho tento rok nenahral (Damn, Fisky mal pravdu). Teraz mám čas na poker a nemám najmenší problém obetovať celý deň pokru, ak ma to bude baviť. Moje prázdniny zatiaľ vyzerajú nejak takto - vstanem, najem sa, grind, najem sa, grind, idem spať. Ideálne sa snažím popri jedení shipnúť nejakú jednoduchú analýzu, aby som sa s tým potom nemusel babrať neskôr. Nie, že by ma to nebavilo, ale keď to dokážem skĺbiť, tak why not. Keď cvičím v ten deň, tak odohrám proste o session menej (niekedy mám I don't give a fuck náladu a odohrám aj o 1 navyše :f_cool: )

No ja to mám zatiaľ jednoduché v porovnaní s vami. Nemusím generovať každý mesiac profit XY. Nemusím riešiť RL veci. Nič ma nerozptyľuje. Som to len ja, healthy lifestyle a (tons of) poker. No zároveň viem, že takto sa dlhodobo žiť asi nedá. No zatiaľ tento problém riešiť nemusím, takže sa môžem naplno začať venovať pokru. A preto si myslím, že by som toto obdobie mal využiť to the fullest, lebo viac takýchto šancí už mať nebudem.

@mental game: Keď sa necítim perfektne (not in the zone), tak proste zredukujem počet stolov, donesiem si viac vody k PC a idem na to. To je napríklad večer po cvičení, keď sa vrátim z gymu. Včera som mal taký deň, ale hecol som sa ešte k aspoň 90min session, čo je úplne super.

@swings: Prečo sa proste nevykašlať na výsledky a nepozrieť si graf až na konci mesiaca? Mne to monster pomohlo po mentálnej stránke. Samozrejme, že niekedy je to tug of war medzi mozgom a podvedomím, ale pokiaľ si to neoverím a nepozriem si graf, tak to dokážem znášať. Stojí ma to oveľa menej mental energie imo.

GL v prekonávaní samého seba. Watch into mirror, your only opponent :s_thumbsup:
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      @zeltzn: cau, nj, videl som tvoj blog na PP, ze sa teraz snazis. si vo velmi podobnej situacii ako som bol ja na konci2008-2009. to iste: getup, poker (dokonca bez ranajok casto :D ), medzicasom ranajky (to uz som bol v priebehu 8-12hod session) potom kratky break na checknutie for, jedlo, a dalsia session. Nevedel som nie len aky je den, ale ani aky je cas (myslim ani orientacne- ci je rano, alebo obed/vecer) (jeden den som vstal kludne o 8mej rano, dalsi o 13tej, dalsi o 20tej.. citil som poker normalne v kostiach - cele telo ma bolelo zo sedenia :D , ale bez problemov som to daval a miloval som to, aj s tym lifestylom - staval som sa postupne autoritou na Eng forach, to ma bavilo, bol som mlady a izba bola nonstop vhodne zatemnena takze mysliet na nejaky social life al. pod ma ani nenapadlo :) .. cas mojho najvacsieho pokroveho progresu, by far. rozhodne sa to neda udrzat, a nie len z perspektivy social life, ale hlavne z perspektivy (mentalneho) zdravia. Ked si mlady, vydrzis takto niekolko mesiacov np, ale po roku je dost likely ze budes mat minimalnu chut zit, takze ista balance je tam longtermovo dolezita..

that said: nemyslim si, ze to ze som uz starsi a mam rodinu ma rly ukracuje o 'tolko' casu. ako ano, asi tie 3-4hod denne to budu, ale stale je to OVELA menej ako minam somarinami za pocitacom a su to veci, ktore ma naplnuju stastim (i ked je pravda ze niekedy dost unavuju), takze teoreticky aj longtermovo by sa dalo efektivnejsie takto fungovat.. 'vy ludia bez rodiny', typicky stravite tento cas napr. vonku s kamosmi/parties, hranim LANiek, alebo balenim bab.. tam ja uz teraz cas setrim :) ak by som sam mal 'system' tak nepochyubjem ze tych 12hod denne by som pokru davat vedel, ale system nemam a mozem byt velmi rad za efektivnych 5hod. :( (zase rozmyslam nad hire-nutim mental coacha, ale pride mi, ze vacsinove rozhodnutie o zmene je obv na mojej strane a musim ZACAT nieco realne menit predtym.. bolo by super vsak, mat tento blog napr ako dennu motivaciu vzajomne medzi niekolkymi z nas. nechces sa pridat?

drzim ti velmi palce, a chod do toho uplne naplno, rozhodne v tomto obdobi zivota imo nemas to preco neskor lutovat.

@swings/vysledky: vysledky sledujem najviac 1x za mesiac. (tie odhady na losing BIs boli 'psychologicky' to co citim ze prehravam.. ak nehram v ramci mesiaca ani 15k hands, tak nepozeram kludne ani 2mesiace, zase tak zle financne na tom nie som, aby som musel prezivat z dna na den, stale mam iba kinda rougher +- 5k odhad na vlastny pok roll, ale viem, ze iba 100k+, z ktorych by som mohol 'kludne' 15-20k prehrat v ramci 1 session, by mi umoznilo robit veci co rly chcem robit a to viem, ze nemam :(
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,318
      hmm. hodne zaujimave, ze ti pride ako leak to, ze hravas len ked sa na to citis. ja mam toto prave ako ciel, pretoze casto hravam nesustredeny, len preto aby som nieco vyclearoval. alebo proste aby som spravil volume, ktore samozrejme same o sebe nic neznamena. je teda hodne zaujimave, ze ake protikladne mozu mat ludia ciele na rozdielnych stakes.
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      PumaPerez původně napsal
      hmm. hodne zaujimave, ze ti pride ako leak to, ze hravas len ked sa na to citis. ja mam toto prave ako ciel, pretoze casto hravam nesustredeny, len preto aby som nieco vyclearoval. alebo proste aby som spravil volume, ktore samozrejme same o sebe nic neznamena. je teda hodne zaujimave, ze ake protikladne mozu mat ludia ciele na rozdielnych stakes.
      cauko, samozrejme, ze ciel je hlavne byt vo 'flowe' co najdlhsie (udrzat ho) a hrat co najlepsie stale. Ale ak niekto kto ma jediny 'job' hrat hru na svojom pocitaci, a dokaze to vo volume ktory sa prerata na 2.5hod/den, tak to je myslim si, ze viac ako biedne.. nemyslim si ze to moze byt 'limit' mozgu (ani mojho) ako dlho sa dokaze(m) plnohodnotne venovat 1 aktivite.

ok, uz idem na sess1, tak glgl, report vecer.

• Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      OK, idem aj ja zamachrovať ako skvele viem prispieť do diskusie :)

Ad volume: mám rovnaký problém, čiastočne podobné príčiny. Malé volume - ťažko sa focusujem na dlhšie než 2 hodiny, potom musím session vypnúť alebo hrať ako tard. Ďalšia vec je milion iných aktivít od športu, cez školu (ktorá je super a baví ma), po socializačné aktivity, čítanie... stále sa utešujem že "až dokončím skúšky, tak sa do toho opriem, až sa stane to a to tak začnem..bullshit!). Najhoršie je to po niekoľkodňovom hernom výpadku, zdá sa že habit sa oveľa ťažšie tvorí než stráca :f_biggrin:

Ale nie o sebe som chcel. Viem si len veľmi zhruba predstaviť ako na tom si, čo všetko riešiš a aké sú Tvoje obstacles ale mám pocit že by Ti pomohla spolupráca s mental coachom (niekým fakt dobrým). Viem že si už s nejakými pracoval ale z toho čo píšeš mi nepríde že by si longtermovo prekonal tie najväčšie obstacles. Neviem ako sú na tom s kvalifikáciou rôzni poker mental coachi, no ja by som na Tvojom mieste zvážil os. konzultácie s formálne kvalifikovaným (!) coachom, ktorý kľudne nemusí ani nutne o pokeri veľa vedieť. Na vytváranie habitu a prekonávaniu mental obstacles ma napadá ako vhodný napr. kognitívne behaviorálne zameraný coach (solution focus), na depresie možno analytický psychológ a na stanovovanie cieľov a vízie + time management asi systemika (to ale pravdepodobne nie je issue u Teba a verím že toto zvládajú aj nekvalifikovaní mental poker coachi), na flow, present focus mindset a psychohygienu asi nejakého coacha zameraného na psychofyzické metódy (dýchanie, správny pohyb...).

Sry ak si nerozumel moc tomu čo som písal, bottom line je že existujú fakt odborníci na tieto druhy problémov, ktorí majú dvojcifernú sumu rokov praxe a výsledkov, akurát ich nenájdeš v inzercii na 2+2 :) (čím nechcem dehonestovať inzerujúcich mindset coachov v pokerových komunitách, len si proste po tom čo som videl myslím že nepatria medzi špičku a ich jedinou konk. výhodou je že dokázali tento trh objaviť a preniknúť do neho). Ja napr. zo školy poznám coachov, ktorí riešia top managerov, investičných managerov, špeciálne jednotky atd. a to je úplne iný svet s úplne inými magnitúdami než klasické "zbav sa prokrastinácie tým že si napíšeš to do list".

Nie je hanba vyhľadať odborníka, keď mi niečo nejde samému.

OK, moc kecám a asi dosť o ničom, GL :D
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      ok, takze mam za sebou pekne premotivovany zaciatok, asi moc nepomohlo ze som spal 3hod a predsalen musim dospat. asi 200h, asi 5BI v minuse, z toho 2.5 cisty spew. najhorsia herna session za posledny polrok. nastastie skoro vsetko NL200
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Rad by som tiez nieco inteligentne napisal, ale na to, ako mal tento thread podla povodnej dohody vyzerat je tu uz viac textu ako na uvod nutne potrebujeme.

TheLastNail původně napsal
      tento uvod bude snad kratky (edit: lol)
      Ten 'lol' mal byt napisany aspon 24kou fontom. :f_biggrin:
      Anyway, vsetko dolezite bolo asi povedane, takze napisem par riadkov o svojich planoch na tento mesiac a dlhodobejsie zalezitosti si zatial necham v rezerve.

01-06/06
      - odohratych 5k hands
      - slabsie volume, ktore trochu mrzi po dobrych posl. dvoch tyzdnoch v maji
      - na moje pomery nadherna redline, ktora ma posledne tyzdna zaujima trochu viac ako v minlosti

07-08/06
      - 5k hands; prevazne na PP (pokial to pojde), kde ma caka vela neclearnutych $$$
      - dnes uz mam za sebou 2 katastrofalne sessions (vysledkovo asi OKish i ked urcite v cervenych) a 2.6k hands, ale najradsej by som na to cele zabudol. B- game v najziarivejsich momentoch :facepalm:

06/2014
      - 35k hands ako absolutne minimum s tym, ze budem hrat minimalne jednu kratku session 6 dni tyzdenne
      - buduci vikend mam vynutenu pauzu, podobne ako 3-4 dni ku koncu mesiaca kvoli navstevam, takze by som sa mal zacat snazit
      - opat sa po vyse mesiaci vratim ku warm-up & cool-down rutinam - popisoval som ich uz viackrat v blogu, no nahodim ich priebezne aj sem

--------------------

Takze plan je (bol?) sem nieco napisat kazde rano pred prvou session. Co to bude ukaze postupne cas, no minimalne report o odohratych hands je povinnostou. Dnes mam pred sebou este jednu kratku 4-5 tabling session, takze prvy report odomna sa objavi az zajtra.
    • opal99
      opal99
      Black Member
      TheLastNail původně napsal
      urcite musis mat poker 'dost' rad, ale prave nas problem s Opalom casto byva, ze jednoducho si k tomu nesadneme a that's it. Velka cast reinforcovania motivacie je podla mna tiez samotne hranie. Ak budes hrat viac, most likely budes aj ovela viac uspesny a potom zase budes chciet hrat viac. Ak z toho co i len den-dva vypadavame, tak aspon ja citim infinitely vacsi blok zase to zapnut.. dolezity je HABIT toho otvorit tie platformy, sadat na stoly a uz to nejak zacat klikat.. to co sa deje ingame je aj tak vysledok dlhodobych navykov/analyz do velmi velkej miery, takze ono to vacsinou by malo 'prijst samo'
      vytlacit a na nalepit na stenu! :f_thumbsup:
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      report 1: #fighter for 1day

1vy den: 3sessiony bezmala 2.5k hands (podla planu)

prvu session som napokon nedokazal skoncit (hral som 1 table asi 10minut pocas toho ako som sem pisal, stackol som fish a po pridele endorfinov, pridal aj dalsie a hral som uz ovela lepsie, a tiez i nejake spewy vysli :D

2ha session paradicka, akurat som si musel dat pauzu po 1.5hod a spal som 2.5hod; velka pochvala, ze som sa dokazal zobudit na budik a po par veciach suvisiacich so social lifom som bol back.

3tia session: velmi dobre, hlavne run ovela lepsi (rano to bol des, 2x som prehral do quads asi za 10min), takze overall som asi aj v pluse, po tak strasnom zaciatku, velmi dobry pocit, takyto fighting spirit by som mal mat kazdy den!

pozitiva: volume ; iba 30 min velmi light analyzy, nekaslal som sa s tym. 'powernap' vysiel;

negativa: dokopy brutalspewy za asi 3BI, co je na 2.5k rukach vela aj na mna, takze overall skor tak B- , takze mam co robit aby som vyuzival image, zajtra si davam mantru "je frekvencne nutne giveupnut river, je frekvencne nutne giveupnut river, je frekvencne nutne giveupnut river" :)

-limitacia: musel som zmenit plan lebo som si musel pospat a 3tiu session sa mi moc davat NEchcelo, ale napokon som si povedal ze 2hod dam, a iba som si sadol, a zacal basically 4stoly a pomalicky klikat a po par peknych rukach (dobry run) som sa velmi dobre hecol k vyrovnanej hre. :f_thumbsup:

plan na zajtra: presne to iste co dnes. s tym rozdielom, ze AK sa budem citit superfit, tak sa pojdem radsej ako v cg, odhodit v nejakom mttcku.
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      cau Fisky, welcome!

Fiskantes původně napsal
      Najhoršie je to po niekoľkodňovom hernom výpadku, zdá sa že habit sa oveľa ťažšie tvorí než stráca :f_biggrin:
      njnj, toto rozhodne plati a treba si to pripominat pri lenivejsich chvilkach..

@specialisti: to sa cita fakt super, ale ako sa k nim dostanem + su cenovo dostupni? hlavne ten prvy (solution focus) a posledny (psychofyziologia) by ma zaujimali najviac.
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      btw, dnes som dal celkom podareny missclick (actually uz aspon par mesiacov sa mi ziaden nestal)..

typek fish, ale nie mega, skor tighter 31/10, passive -25bb/100..

SB: $342.51 (171.3 bb)
      Hero (BB): $203 (101.5 bb)
      UTG: $128.64 (64.3 bb)
      MP: $200 (100 bb)
      CO: $32.74 (16.4 bb)
      BTN: $322.05 (161 bb)

Preflop: Hero is BB with Q J
      UTG calls $2, 4 folds, Hero raises to $8, UTG calls $6

Flop: ($17) 4 J 6 (2 players)
      Hero bets $111, UTG raises to $120.64 and is all-in, Hero calls $9.64

Turn: ($258.28) 7 (2 players, 1 is all-in)
      River: ($258.28) K (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $258.28 pot ($3.00 rake)
      Final Board: 4 J 6 7 K
      Hero showed Q J and won $255.28 ($126.64 net)
      UTG mucked 7 5 and lost (-$128.64 net)

btw: snapshovol within 1sec :)

to vynara otazku: preco 10x neoverbetujeme vs fishiam flopy castejsie?
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      @specialisti: to sa cita fakt super, ale ako sa k nim dostanem + su cenovo dostupni?

Ako sa k nim dostaneš? Tbh najlepšie sú referencie, v business world to funguje úžasne, pretože ten je založený na networkingu, ľudia sa stretávajú :) . Ty ako poker grinder máš v tomto nevýhodu, že ten správny network proste nemáš.

Ja som sa do toho networku dostal, ale poznám ľudí iba z ČR. Na solution focus môžem s kľudným svedomím odporučiť Leoša Zatloukala z http://dalet.cz/koucovani.php alebo Ladislava Koubka z http://www.motivp.com/en (aj keď tam asi robia len firemné projekty takže skôr Leoš). Čo sa týka psychofyzických metód (okrem iného), tak úplne jednoznačne top of the top čo som zažil je Vratislav Pokorný, ten ani nemá web, pracuje predovšetkým pre armádu alebo na referencie. Je to jeden z mojich mentorov na škole, skutočne výnimočný človek. Ak by si chcel môžem sa pokúsiť niečo Ti s ním dojednať, aj keď viem že je veľmi busy atm. (V minulosti ako hlavný psychológ videol Psychologickú službu rezortu Ministerstva obrany ČR, kde sa okrem iného venoval problematike rozhodovania pri limitnej a extrémnej záťaži.)

Na Slovensku bohužiaľ vôbec neviem, tam musíš pohľadať sám.

Ad cena: našťastie ten tuzemský trh si ešte neuvedomil úplne value psychologie, takže hodinovka tých dobrých sa pohybuje v rozmedzí 100-300 USD, alebo zakázkový ekvivalent.
    • opal99
      opal99
      Black Member
      07/06/2014

3638 hands, ale neskutocne sklamanie v konecnom dosledku. Aj sa mi chcelo hrat a stoly velmi rychlo pribudali, ale kvalita sla do ***. Od dnes som spat na max 6 tabling s okamzitym zatvaranim najmenej profitabilneho (nic takeho ako vcera: 'Jeden sa musi kazdu chvilu rozpadnut...' Pokojne si tipnite pri akom pocte som si uvedomil, ze spominane tvrdenie nemusi mat univerzalnu platnost. :facepalm: ).

Dnes ma caka podstatne mensie volume (~2000 hands v dvoch kratsich sessions) a ak to splnim, vecer idem na live cg.

Kedze vonku je nadherne, dnesna prva ranna session bola skipnuta a Vamos a la playa! :f_cool:
      (mini reset sa zide)
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      no money in poker, every1 is solid. 7bb winner na NL400 big sample

SB: $600.59 (150.1 bb)
      Hero (BB): $624.70 (156.2 bb)
      UTG: $145.10 (36.3 bb)
      MP: $406 (101.5 bb)
      CO: $400 (100 bb)
      BTN: $160 (40 bb)

Preflop: Hero is BB with 8 7
      4 folds, SB raises to $12, Hero raises to $32, SB raises to $80, Hero calls $48

Flop: ($160) 7 T 5 (2 players)
      SB bets $92, Hero raises to $184, SB raises to $520.59, Hero calls $336.59

Turn: ($1,201.18) J (2 players)
      River: ($1,201.18) Q (2 players)

Results:
      $1,201.18 pot ($3.00 rake)
      Final Board: 7 T 5 J Q
      SB mucked 6 9 and lost (-$600.59 net)
      Hero showed 8 7 and won $1,198.18 ($597.59 net)

fish (UTG) , insta SNAPcall OTT (same concept as yesterday, right? :) ), needless to say villain 1 z najv nitov na platforme

Hero (SB): $1,079.10 (269.8 bb)
      BB: $466.25 (116.6 bb)
      UTG: $394.65 (98.7 bb)
      MP: $287.65 (71.9 bb)
      CO: $406.60 (101.7 bb)
      BTN: $400 (100 bb)

Preflop: Hero is SB with 4 5
      UTG raises to $10.50, MP raises to $32, CO folds, BTN calls $32, 2 folds, UTG calls $21.50

Flop: ($102) T Q 5 (3 players)
      UTG checks, MP bets $57, BTN calls $57, UTG calls $57

Turn: ($273) K (3 players)
      UTG checks, MP checks, BTN bets $311 and is all-in, UTG calls $305.65 and is all-in, MP folds

River: ($884.30) 7 (2 players, 2 are all-in)

Results:
      $884.30 pot ($4 rake)
      Final Board: T Q 5 K 7
      UTG showed 2 3 and lost (-$394.65 net)
      MP mucked and lost (-$89 net)
      BTN showed Q Q and won $880.30 ($485.65 net)
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      dnes zatial 1.2k hands v 2voch kratsich sessionoch, herne medzi A az A-, spokojny.

velmi sa mi nechce,bol som korculovat a von s kamosmi, toto je cas kedy by som si za normalnych okolnosti povedal, ze si 'zasluzim nejaky random oddych', ale fuck it! dont try to quit, try to keep going!

dam pinkacku na 200vke, snad sa nebude treba moc sustredit.. :)