Aké auto kúpiť???

• pistolino
      pistolino
      Bronz
      Registrace: 27.10.2011 Příspěvky: 72
      Čaute, momentálne sa rozhodujeme aké auto kúpiť. Malo by to byť niečo väčšie aspoň pre dvoch dospelých a jedno dieťa a aby to odviezlo kočík a aspoň dva tenisové vaky :f_cool: . Chceme dať do ňho tak okolo 10 tisíc plus mínus podľa výhodnosti ponuky. Zatiaľ máme ponuku na Peugeot 301 1,2 benzín trojvalec v skoro najvyššej výbave za 9990 a nejaké fabie okolo 9-10 a rapidy 10-12. A druhá alternatíva je niečo jazdené, asi najviac sa prikláňame k oktávke, kde sa dajú okolo tej desiny zohnať tiež schopné troj-štvorročné modely dvojlitre alebo jedna šestky tak do 150 tisíc km. Čo by ste doporučovali ak sa v tom aspoň trochu vyznáte z týchto dvoch alternatív a ak jazdené tak bazár alebo súkromík? Máte nejaké skúsenosti s konkrétnymi bazármi? Lebo počul som viackrát o stáčaní kilometrov a podobných praktikách, tak neviem čo si mám o tom myslieť. Dík za každú radu.
  • 25 odpovědí
    • Treizee
      Treizee
      Black Member
      Registrace: 25.08.2011 Příspěvky: 1,104
      z bazaru auto urcite nie radsej sukromnik ale aj tak si pre istotu zober niekoho kto sa do toho vyzna a nechaj si preverit VIN v autorizovanom servise ci sedia KM
      ja som pri kupe prveho nato doplatil
      ja by som urcite radsej isiel do jazdeneho s vyssou vybavou ako do noveho nakolko nove extremne rychlo straca na cene a za 10K za nejake dobre nove asi tazko zozenie
      za tu cenu by si v pohode ale mohol zohnat nejaky rocnik 2010+- Fluence, Mondeo
      alebo nejake japonske ako corollu qashqai avensis mazda6 a myslim si ze to uz su ine auta ako skodovky :)

a dam ti este jednu dobru radu: skus sa spytat na nejakom fore zameranom na auta tam ti urcite lepsie poradia ako na pokrovom fore :f_biggrin:
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Lol, tak ja zhodou okolností tieť riešim podobnú situáciu, keďže sa chystám kúpiť auto. :) Ale ja v tom mám celkom jasno, chcem Škoda Superb :f_biggrin:

Inak rozhodne od súkromníka, v bazároch by som sa poobhliadol, pretože sa tam sem tam nájde dobrý kúsok. Ale inak sa to neoplatí. Samozrejme najlepšie je, ak by mal niejaký známy alebo známy známeho niečo na predaj za dobrú cenu. Ale to sa skôr nestane, keď to potrebuješ, také prípady sa stávajú, keď auto nepotrebuješ. :f_biggrin: :f_biggrin:

Inak ide o vlastné preferencie, mne osobne nevadí jazdené auto, ktoré ma do 200k kilometrov.

Nové auto by som ani nekupoval, neoplatí sa to vzhľadom na ten presýtený trh. :f_pleased:
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,182
      Treizee původně napsal
      a dam ti este jednu dobru radu: skus sa spytat na nejakom fore zameranom na auta tam ti urcite lepsie poradia ako na pokrovom fore :f_biggrin:
      tu ledva dostanes dobru pokrovu radu a nie to o autach este :coolface:
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,384
      Já bych těch 10k vsadil dneska na Španělsko a Los Angeles a zítra šel koupit 3.6l V6 Superba :coolface:
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      soukromník jednoznačně

jestli nové nebo ojeté je na osobních preferencích, pokud nejsi nějaký petrolhead (což nejsi) tak bych se zaměřil spíš na nové auto, hlavně kvůli záruce, k tomu peugeotu a škodovce, většinou je to tak že si škodovka drží lepší bazarový ceny, takže se pak líp prodává, počáteční vyšší investice teda nemusí být krok vedle, u ojetin je často nevýhoda ta že když koupíš auto za 10k, čekej na další investice, takže ve výsledku bys musel kupovat pro zichr ojetinu za 8k aby jsi nezaplatil náhodou víc než by si chtěl, to ti nikdo nikdy neřekne
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      Registrace: 30.05.2008 Příspěvky: 6,021
      Pinny1990 původně napsal
      Já bych těch 10k vsadil dneska na Španělsko a Los Angeles a zítra šel koupit 3.6l V6 Superba :coolface:
      wp
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,384
      TheLastNail původně napsal
      Pinny1990 původně napsal
      wp
      :coolface: chodil bych pěšky no
    • Sporophyte
      Sporophyte
      Bronz
      Registrace: 28.01.2014 Příspěvky: 129
      Nikdy jsem nebyl zastánce nových aut a vždycky jsem si říkal ze diesel je jediná volba:) . Nakonec jsem po zralé úvaze (prodejnost po cca 3 letech užívání, spotřeba; náklady na údržbu) objednal rapid spacebag v paketu style plus s motorem 1.2tsi . Hezky auto za solidní cenu jen na něj čekám skoro 4 měsíce :(
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Sporophyte původně napsal
      vždycky jsem si říkal ze diesel je jediná volba:)
      lol :D
    • pukanec
      pukanec
      Bronz
      Registrace: 08.02.2012 Příspěvky: 108
      Treizee původně napsal
      za tu cenu by si v pohode ale mohol zohnat nejaky rocnik 2010+- Fluence, Mondeo
      alebo nejake japonske ako corollu qashqai avensis mazda6 a myslim si ze to uz su ine auta ako skodovky :)
      IMO toto je jeden velký mýtus o Škodovkách. Veľa ludí ju zhadzuje, a majú predsudky, ale Škoda Octavia a Fabia sú jedny z top najmenej poruchových, a ak ma pamäť neklame tak dokonca v prvej 50 najmenej poruchových áut vôbec. Navyše dnešná Škoda už strčí do vačku kdejakého francúza. Je to v podstate lacnejší VW akurát so znakom okrídleného šípa.
      Ale samozrejme platí, že všetko čo je nové a v záruke je dobré :f_wink: .

Čo sa týka jazdenky, alebo novoty, tak to je dosť subjektívne na čo auto potrebuješ. Ak jazdíš viac menej len sporadicky, malé vzdialenosti, tak jazdenka nie je zlou voľbou. Mal som dve. Zvážil by som ale nejakého známeho pri kúpe čo do toho rozumie, lebo načačkané umyté auto vyzerá naoko pekne, ale o jeho stave to nepovie zhola nič.
      Ale ak jazdíš pravidelne a dlhšie, tak už by som išiel do novoty - servis, záruka, veľká šanca že najbližších 5 rokov sa nebudeš musieť zaoberať čapmi, tyčkami stabilizátora, spojkou, brzdovými kotúčmi, rozvody etc. čiže bežné veci čo sa časom opotrebujú. Nie je nič horšie ako vymeniť jednu prkotinu, aby si o mesiac zistil, že je tu druhá, potom tretia atd... viem o čom hovorím :f_tongue:
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      no co se tyce koncernu VW a napr. Toyot co zminoval treizee tak ta v zebricku TUV vede, to je ale co se tyce novych aut, ten rozdil tam nebude takovy aby to se zarukou "bylo jedno", u ojetych aut bych na to dbal vic, jenze tam je x-dalsich faktoru ktere muzou zasahnout (pece predchoziho majitele etc.)

"Škoda Octavia a Fabia sú jedny z top najmenej poruchových" - Toto je dost scestne tvrzeni, tim padem superb, yeti atd jsou poruchove?
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773
      Imo rok výroby pred 2008, pred krízou sa ešte nešetrilo a išlo viac na kvalitu :) Ale expert nie som!

Toto je dost scestne tvrzeni, tim padem superb, yeti atd jsou poruchove?

To z toho tvrdenia ale vôbec nevyplýva :P
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      No proto jsem tam napsal otazník že :coolface:

jde o to že často jsou ty auta na stejnych platformach takze neni moc duvodu delat vyraznejsi rozdily

Fiskantes původně napsal
      Imo rok výroby pred 2008, pred krízou sa ešte nešetrilo a išlo viac na kvalitu :) Ale expert nie som!
      Toto je pravda, jen bych změnil 2008 na 1998 max :D
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Treizee původně napsal
      Imo na jakémkoliv fóru dostane spoustu "odborných (ha ha ha)" rad, tohle forum nevyjímaje :D .

Takže za mě:

Z bazaru: Pokud nejsem příznivcem sado-maso tak si musím položit otázku: Proboha proč bych se měl ještě trestat?
      Od soukromníka: Prakticky totéž co bazar, jen to bude s větší šancí na softsadomaso.

Nevím jak v SK, ale za 10.000 EUR (270 000 Kč) se v ČR dá pořídit i nové auto. Můžu ti tu napsat čeho jsem šťastný majitel, ale je to stejně jedno, protože záleží na osobních preferencích.
    • Urvutiburvu
      Urvutiburvu
      Bronz
      Registrace: 21.02.2013 Příspěvky: 233
      ahoj, URCITE si nekupuju peugeota ani zadneho jineho francouze.
    • Caanigia
      Caanigia
      Bronz
      Registrace: 20.03.2013 Příspěvky: 970
      Urvutiburvu původně napsal
      ahoj, URCITE si nekupuju peugeota ani zadneho jineho francouze.
      :s_thumbsup: :s_thumbsup: :s_thumbsup:
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Registrace: 13.02.2013 Příspěvky: 138
      v případě bazaru doporučuju část z rozpočtu na vůz investovat do automechanika, se kterym objedeš vytipovaný modely.
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      Registrace: 30.05.2008 Příspěvky: 6,021
      :f_love:

ak to vytiahnu s dojazdom bez nabijania blizsie k 1k km, tak imo nuts! (snad do 5rokov)
    • pistolino
      pistolino
      Bronz
      Registrace: 27.10.2011 Příspěvky: 72
      Tak tá Tesla vyzerá veľmi zaujímavo, otázka je, kedy bude také auto schopné chodiť dlhšie trasy porovnateľne s normálnymi, hlavne som zvedavý, ako sa im podarí vyriešiť otázku dostatočného dojazdu a dobíjanie batérie aby si nemusel čakať niekoľko hodín. Zatiaľ to vyzerá skôr na mestské vozenie pár km hore dole a cez noc nabiť doma. Ale hádam kým to vyriešia sa mi podarí na ňho našetriť, lebo keby som si mal vybrať medzi ním a normálnym za rovnakú cenu tak určite idem do Tesly. Akurát by ma ešte zaujímalo, koľko vyjde prevádzka na 100 km, lebo to som v teste nejako nezachytil. Ale na Slovensku tomu dávam šancu tak najskôr o 15 a viac rokov.
    • 1
    • 2