BLOG: (De)motivačný brainwash

• Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778

Pokerový psychopat píše...

Prajem príjemne prežité prázdninové popoludnie pokeroví priatelia!

Prichádza predstavenie: Proste...fuck it, dneska to so samými slovami začínajúcimi na P fakt nedám.

Proste som nejaký Fiskantes, momentálne je poker už vyše roka mojim jediným zdrojom aktívneho príjmu. V súčasnosti shotujem NL200 Zoom, predtým som crushoval NL100 rush a trochu zoom.

Graphs or didn´t happen:

NL100 last 100k

NL200 so far:

Niektorí v z vás už možno tak nejak poznajú z akcií PokerStrategy a dvoch predchádzajúcich blogov.

Prvý (Bar u Pikového Kráľa) zachytil moje pokerové začiatky, stresy nad shotmi NL10 (každý ma tam exploitoval, všetci mali aspoň 5% 3bet!!!), filozofické rozpravy nad úlohou minimalizmu pri hraní a podobné n00bizmy. Druhý blog (From dust and ashes) zase čitateľov previedol mojimi naozaj nepeknými shitrunmi a nota bene i transformáciou z poker wannabe pro na poker pro.

Tento blog teda už bude môj tretí, plánujem v ňom zachytávať svoj progress hrou i životom, písať pokiaľ možno veci nad ktorými sa pozastavíte a s ktorými možno nebudete súhlasiť (vyžívam sa v hlásaní nepopulárnych právd aka stúpanie deťom po pieskových bábovičkách). Keďže okrem hrania pokeru sa venujem/baví ma investovanie, business a psychologia, môžete očakávať i pár bullshitov z týchto oblastí.

Na čo sa ešte môžete tešiť:

:diamond: Egoboost bragging grafy
      :diamond: Návody na to ako mať v piči (a naplnený chodiť krmiť holuby)
      :diamond: Recepty na ovocnozeleninové smoothies
      :diamond: Večný konflikt medzi konštruktivizmom a determinizmom
      :diamond: Hot tipy na cool akciové investície
      :diamond: Matematický dôkaz o tom že matematika neexistuje
      :diamond: Demotivačné citáty
      :diamond: Deep analýzy once in a lifetime spotov
      :diamond: Lekcie potápania s obrázkami

... a mnoho ďalších prekvapení

• 398 odpovědí
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Bude to tvoj rekordne dlho aktivny blog alebo nie?

A samozrejme povinne "GL; budem sledovat!" ako sa slusi a patri. :pokerface:
    • smash123321
      smash123321
      Bronz
      Registrace: 19.01.2009 Příspěvky: 284
      smazat je to spam :D

jinak gl... :f_thumbsup:
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Registrace: 13.02.2013 Příspěvky: 154

:diamond: Matematický dôkaz o tom že matematika neexistuje
      :facepalm:

tak na to jsem zvědavej :s_ugly:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      opal99 původně napsal
      Bude to tvoj rekordne dlho aktivny blog alebo nie?

A samozrejme povinne "GL; budem sledovat!" ako sa slusi a patri. :pokerface:
      Otázka pre kartárku Jolandu imo..bude záležať na tom ako dlho sa mi ešte podarí nebustnúť a ako dlho ma bude baviť písať slohy proti veterným mlynom. :)

A dík!

smash123321: Určite pár pravidiel fora i etikety v blogu poruším, takže :censored:

prontosaurus: Kurt Godel style :)

BTW dávam ešte do pozornosti dva "projekty", na ktorých sa pre PSGY podieľam:

Stats review aneb Jáchyme hoď ho do stroje!

a

nový, pravdepodobne v blízkej dobe realizovaný:

Video series: Become poker psycho(path)

Feel free to post, love, hate and provide feedback :f_thumbsup:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Šťastie a first world problems

V TLNovom blogu som písal pár kecov o šťastí, ale autorovi sa to moc nehodilo do krámu, tak budem pokračovať na vlastnom piesočku.

Dan Gilbert (ďalší psychológ - pavedec :D ) vo svojom TED talku prináša zaujímavý poznatok ohľadom šťastia. V skratke - výherca v lotérii rok po výhre a vozíčkar rok po nehode, kt. ho paralyzovala sú v priemere rovnako šťastní ako boli pred inkriminovanou udalosťou.

Čo to ale znamená? Wait for it..

Moja zjednodušená interpretácie je, že externé okolnosti (EI) v našich životoch nie sú zdrojom dlhodobého pocitu šťastia. Počkať počkať, veď keď hitnem Sunday Million tak sa od šťastia poserem nie? Samozrejme, netvrdím že EI sú úplne indiferentné (až taký stoik ešte nie som :) ). EI sú zdrojom eufórie, chemických reakcií v mozgu, ktoré nám tento skvelý pocit navodzujú. Je to však vždy iba krátkodobá záležitosť (podobne ako prvotná zamilovanosť či stavy navodené drogami). Takže čo ten dlhodobý pocit šťastia, ktorý nemáme v deň D keď sme vyhrali SM, ale počas random bežnej 1867. stredy v našom živote (aka mundane Wednesday)? Ten stabilný dlhodobý pocit vďaka ktorému v Gilbertovom dotazníku zaškrtneme "Áno som kurevsky šťastný" aj napriek tomu že sa nám nič extra euforické za posl. obdobie nestalo?

Poďme sa pozrieť na tých, čo už majú svoje To Do listy dosť vyfajkované - bohatých a známych.

Veľa veľmi úspešných (z materiálneho hľadiska) ľudí sa uchyľuje k filantropii (za všetkých Branson, Buffett, Gates), aby si tento stav navodili. Vybudovaná veleúspešná firma, peniaze a súkromný ostrov očividne only takes you that far (aj keď taký Dan Bilzerian by asi teraz protestoval :D ) Môže to byť teda snaha o dosiahnutie meaningful happiness, najtrvalejší zdroj šťastia (podľa Seligmana ).

OK, ale prečo im (superbohatým), i nám (ostatným) k trvalému šťastiu nestačí to že dosiahneme svoje profesné či osobné ciele a materiálne zabezpečenie? Tbh neviem, ale strelím od boku.

Myslím si, že

1. my ľudia sme naozaj výnimočne zlí predpovedači toho, čo nás urobí šťastnými. Volíme si nejaké ciele, máme nejaké túžby, sny, ambície a myslíme si že až ich dosiahneme budeme už trvalo šťastní. Že je to vo veľkej väčšine prípadov len ilúzia snád nemusím dodávať. A to ešte nespomínam prípady, kedy naše ciele a túžby nie sú ani v skutočnosti autenticky naše, ale také, ktoré nám vtíska naša spoločnosť, okolie, známy, gf, celá západná konzumná kultúra etc.

2. ľudská myseľ ani nie je apriori uspôsobená k tomu aby bola dlhodobo šťastná. Sme proste goal driven mašiny na konštantné zacyklené uspokojovanie potrieb - vzniká u nás dookola napätie (potreba) a uvoľnenie (uspokojenie potreby). A nepociťovať žiadnu potrebu, napätie nie je prirodzené. (Veď napr. buddhistickí mnísi, snažiaci sa o trvalý pocit šťastia robia niečo veľmi neprirodzené, nevídané vo svete zvierat - zriekajú sa drvivej väčšiny túžob a potrieb, celé dni meditujú a izolujú sa od zbytku sveta...).

V súčasnej dobe kedy nemusíme loviť aby sme sa najedli, kedy väčšina z nás má svoje potreby na Maslowovej pyramíde od dola až nahor relatívne naplnené, nastáva v našich zvieracích mozgoch zmätok. Ak nemáme reálne problémy ako boj o prežitie, potravu, postavenie v tlupe...náš mozog začne tieto nahrádzať relatívne malichernými problémami, ktoré amplifikuje.

Tu ma napadá referencia na Matrix, kedy Morpheus vysvetľuje prečo stroje stvorili ako virtuálnu realitu práve 20. storočie so všetkými shitmi. Stroje najprv pre ľudí pripravili utopisticky dokonalú virtuálnu realitu, kde bol každý happy a zahojený, ľudia sa však tejto realite bránili a stále sa chceli prebudiť lebo ju považovali len za sen - nebolo to pre nich prirodzené. 20. storočie už bolo relatívne stable aby tam ľudia (baterky do strojov) predčasne neumierali ako muchy, ale stále v ňom bolo dosť problémov, ktoré ich zamestnali natoľko aby sa z Matrixu nechceli prebudiť.

Určite poznáte meme FIRST WORLD PROBLEMS

A keďže toto je i pokerový blog, je načase prejsť do sveta pokeru. Nedávno som na konkurenčnom portáli (tom zelenkavom - kto chce nájde) narazil na rozhovor s Antoniom Esfandiarim - jeden z najúspešnejších (výsledkami i prestížou) pokerových hráčov, veľký partyman, cestovateľ a kúzelník.

Rozhovor nemôžem linkovať ani citovať ale v skratke má dva rozmery. Na prvý pohľad je to fakt ťažký facepalm a výsmech zbytku ľudstva, kedy sa Antonio vyplakáva že

:spade: cestovanie už ho nebaví, že je z toho unavený
      :spade: kvôli cestovaniu nemôže ani 30 dní vkuse cvičiť jogu, dostat sa do formy alebo si dokončiť kurz varenia ktorý tak veľmi chce
      :spade: starne, ano, je to hrozné ale už mu ťahá na 40, so tragic
      :spade: celý život "tvrdo pracoval" a teraz ho to unavuje

(Antonio tvrdo pracuje :D - nechcem zľahčovať to čo dosiahol, ale nedalo mi podpichnúť :D )

Nakoniec dochádza ku geniálnemu záveru, že to len tak nenechá, veci vezme do vlastných rúk, cestovanie za pokerom obmedzí a pôjde len ak sa mu bude chcieť (gg, doteraz ho určite niekto nútil s pištoľou na zátylku). No keď si predstavím že na druhom konci sveta nejaký čínsky robotník vo fabrike ťahá 14ky za misku ryže denne z ktorej živí rodinu, fakt mám dosť. Ten asi tiež nestíha svoje kurzy varenia a jógy :f_rolleyes:

Myslím že by sa aj celkom hodil meme Nosebleeds/Highroller problems :D

Sranda bokom, druhý rozmer toho interview je už o niečo zásadnejší. Vidno v ňom obraz extrémne úspešného pokeristu, ktorý s dávkou pokory zisťuje, že to čo robí mu dlhodobý pocit šťastia neprináša, že potrebuje zmenu, možno usadiť sa, spomaliť...whatever. (Je akurát divný, mne by jeho lifestyle vyhovoval do konca života! - aj vy si to myslíte? :) )

Čo z toho vyplýva pre nás? Odpoveď je asi na každom čitateľovi individuálne, skúsim však pár bodov na zamyslenie:

:diamond: Predtým než strávime X rokov života lezením po rebríku tak si kurva dobre skontrolujme či je ten rebrík opretý o správny barák. Toto dosť platí i tu v pokeri, kedy hry sú čoraz menej profitabilné a až mi je ľúto niektorých členov čo stále strugglujú na NL10, zabíjajú letné prázdniny s hodinovkou 1 USD a vidinou že raz crushnú NL100 a budú profíci. Často sa ma známi pýtajú či by som im odporúčal v súčasnosti začať sa seriozne venovať pokeru ako úplným začiatočníkom - moja odpoveď je vždy rezolútne nie. S tým čo o tomto trhu viem by som ani ja už do toho s fulltime nasadením dnes nešiel, keby som mal byť niekde na NL5. Potenciálny návrat US trhu môže situáciu výrazne zlepšiť ale to je stále ešte v ríši špekulácii a vlhkých snov, navyše sú tu sily ktoré pôsobia proti globálnemu online poker trhu.

:diamond: Šťastie sa neskrýva niekde za horizontom ani za výkladom predajne Audi ani v magickom budúcom dni D, ktorý všetko zmení. Šťastie sa skrýva v našom prístupe, našej hlave, v tom ako vnímame a prežívame náš bežný, priemerný deň.

:diamond: Šťastie a úspech sú dve rozdielne (aj keď čiastočne súvisiace) veličiny. Ich zamieňanie je častou chybou, ktorú vidím v motivačných videách a knihách i v názoroch mnohých z môjho okolia. Táto chyba môže mať neskôr fatálne následky!

Ufff, takýto tldr som už dlho nevyplodil, mám pocit že som vyšiel z cviku. GG všetkým čo to prečítajú. :D Anyway, určite som napísal pár vecí s ktorými mnohí nesúhlasíte, pár vecí ktoré sa nečítajú úplne dobre, ale dal som si za cieľ písať svoje názory tak ako sú. Viem že niečo z toho môže byť demotivujúce ale motivačných, optimistických a encouraging postov je na fore kvantum. Nemám potrebu sa nikomu zavďačovať tým že ich budem reprodukovať, naopak si myslím že diverzita názorov je popiči dobrá vec na diskusnom fore.

Ak s niečím nesúhlasíte, ak vás niečo šokovalo, ak sa vám niečo páčilo, to je všetko super :) Nebránim sa kritike ani iným názorom a diskusii, feel free to love, hate and react. Akurát sa prípadnú diskusiu snažme držať v konštruktívne vecnej rovine ;)

True happiness is... to enjoy the present, without anxious dependence upon the future.
      - Lucius Annaeus Seneca

(dúfam že to fakt napísal Seneca, ako povedal už Abraham Lincoln - na internete si nikdy nemôžete byť istý autorom citátu)

A ešte niečo trochu nekomforné na záver:

GN!
    • AlmightyM
      AlmightyM
      Bronz
      Registrace: 06.04.2012 Příspěvky: 133
      wow, paráda Fisky :f_thumbsup: souhlasím prakticky se vším
      Šťastie sa skrýva v našom prístupe, našej hlave, v tom ako vnímame a prežívame náš bežný, priemerný deň.

tohle si začínám poslední dobou čím dál tím víc uvědomovat, přijde mi, že lidi kolem mě prostě jenom přežívají - ráno budík, pak 9 hodin práce, večer TV a druhej den znovu. A pak přes víkend na pivu jenom nadávaj, jak je to nebaví...
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      Registrace: 19.06.2013 Příspěvky: 1,388
      feedback: veľmi solid blog držím palce nech vydrží, určite rád prečítam :)

Toto dosť platí i tu v pokeri, kedy hry sú čoraz menej profitabilné a až mi je ľúto niektorých členov čo stále strugglujú na NL10, zabíjajú letné prázdniny s hodinovkou 1 USD a vidinou že raz crushnú NL100 a budú profíci. Často sa ma známi pýtajú či by som im odporúčal v súčasnosti začať sa seriozne venovať pokeru ako úplným začiatočníkom - moja odpoveď je vždy rezolútne nie.

Nedokážem sa vyjadriť k ostatným veciam o štastí/psychologiíí etc. ale za toto vďaka vždy ma motivuje do tvrdšej práce keď mi niekto tvrdí že to čo chcem dosiahnuť nieje možné :]
    • Titan8
      Titan8
      Zlato
      Registrace: 18.02.2014 Příspěvky: 799
      K tým pointom, prečo si myslíš, že nám k šťastiu nestačí len niečo:
      1. s týmto súhlasím, fakt nám to moc nejde :D ...
      2. s týmto zase nesúhlasím, hlavne s tým, že nie sme prispôsobení byť šťastní a sme len stroje na plnenie ambícií. Keď už sa opieraš o tú našu zvieraciu povahu, zviera sa zobudí, olíže sa, celý deň hľadá potravu, pomedzi to hádže bobky kade chodí, večer zaspí a je šťastné. Žiadne napätie tam nie je (až kým teda nemusí utekať pred predátorom ofc :D )... Čo mi teraz príde dosť podobné s tými budhistami. Za prvé, treba si uvedomiť, že trošku preháňaš. Tí mnísi žili vo svojej (povedal by som, že aj relatívne početnej) komunite, starali sa o tie chrámy, o polia, keďže tiež museli niečo jesť, a podobne. Bola iná doba, nemali 416416 rôznych činností, ktoré môžeš robiť teraz, tak vo voľnom čase meditovali. Nepreháňal by som len preto, že sa niekto vzdá hedonistického šťastia (inak tiež dobrý post v blogu TLNa :) ) a musíš uznať, že sa v tomto svete dejú oveľa "neprirodzenejšie" veci ako toto. Ich životný štýl bol podľa mňa oveľa bližší zvieracej ríši ako máme my teraz. Za druhé, netúžiť neznamená odriekať si, len nelipnúť na tom, čo chceš. Keď dieťa chce zmrzlinu ale nakoniec ju nedostane, tak začne plakať, trucovať a podobne. Ty tiež chceš zmrzlinu, no keď ju nedostaneš, tak si proste povieš, že svet sa nezrúti a ideš ďalej, nezačneš sa kvôli tomu hádzať o zem, pravdepodobne ťa to vôbec nerozhodí... Kam tým celým vlastne mierim... Tí mnísi v podstate robili to, čo si ty opísal na záver ako "kľúč k šťastiu", tj, že Šťastie sa skrýva v našom prístupe, našej hlave, v tom ako vnímame a prežívame náš bežný, priemerný deň. Takže v konečnom dôsledku nemôžem so zvyškom nič iné, len súhlasiť :) .
      Inak slepá askéza mi síce príde ako hlúpy životný štýl ale na druhú stranu musím povedať, že je to skvelý mentálny tréning, ktorý by som raz za čas odporučil každému (niečo ako byť jeden deň len na vode), aby to potom nedopadlo ako s ťažko pracujúcim Antoniom :D (so všetkou úctou ofc, obrázok pobavil :D ).
      Dúfam teda, že ten spam nevadí, super post, budem určite sledovať blog aj ďalej. :s_thumbsup:
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      Registrace: 30.05.2008 Příspěvky: 6,035
      pekny blog nieco citam so zaujmom pred spanim, hlavne dobre linky na zaujimave prednasky. Tiez sa mi paci ta pasaz s goal driven masinami - nj, urcite treba preto vnimat ako pozitivum tu cestu a byt viac vdacny za to co je teraz..
      Tie pasaze s pokrom, ktore zacinaju ze poker industry je dead su ale imo :facepalm: nemyslis, ze je dost likely, ze nie si v pozicii kedy to dokazes plnohodnotne ocenit? kedy si sa venoval pokru 8hod denne po dlhodejsie obdobie? (ak chces zrovnavat vynosnost v ramci inych fulltime jobov)

anyways, obv nechcem tu interferovat, a skor ta chcem actually povzbudit v pisani zaujimavych postov, ale este mi neda k tomu nasmu blogu: co ma acutally najviac vyexcitovalo v tej diskusii tam, bol ten bankerov post o prokrastinacii,, ktory tak figliarsky zmazal. obv nechcem sa k tomu vracat, ale just saying, aby si to fakt nebral osobne.

glgl
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      Registrace: 28.06.2011 Příspěvky: 5,519
      @tln: Ked si mal problem s mojim postom tak si to mohol napisat priamo mne. Ten clanok som btw nezmazal, iba presunul do svojho blogu aby ti nekazil karmu ;)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      AlmightyM původně napsal
      wow, paráda Fisky :f_thumbsup: souhlasím prakticky se vším
      Šťastie sa skrýva v našom prístupe, našej hlave, v tom ako vnímame a prežívame náš bežný, priemerný deň.

tohle si začínám poslední dobou čím dál tím víc uvědomovat, přijde mi, že lidi kolem mě prostě jenom přežívají - ráno budík, pak 9 hodin práce, večer TV a druhej den znovu. A pak přes víkend na pivu jenom nadávaj, jak je to nebaví...
      Díky :) Ono sa to ale ľahko môže stať i nám čo hráme poker - ráno session, obed, poobede session, posilka, večer session. Znie to síce oveľa lepšie než šichta - pivo - nadávky, ale pokiaľ nás to vysaje, pokiaľ v tom nenájdeme to everyday happiness, tak môže byť po pár rokoch prúser.

Titan8:

Ano, s tými mníchmi možno máš pravdu, akurát že oni si stále volia túto izoláciu dobrovoľne, a robia to i dnes, nie len v minulosti (kedy to naozaj bolo oveľa prirodzenejšie, kláštory a im podobné inštitúcie vznikali po celom svete). Vzdali sa úplne konfliktov, boja o moc, túžbach po materiálnych uspokojeniach.

No a myslím že ani náš ani ich život nebol nejak závratne blízko zvieracej ríši, akurát naše mozgy sú tejto ríši blízko a ten rozdiel medzi životom aký žijeme a tým na čo je určený náš mozog sa začína prehlbovať. Evolučne totiž máme dané nejaké obmedzenia, ktoré slúžili našim predkom dobre ale dnes sú na škodu. Napríklad vieme oveľa lepšie odhadnúť vzdialenosť k nejakému geografickému bodu než výšku.

nomorefish: Rado sa stalo, ak to pôsobí motivačne :) Anyway, som nikde netvrdil že to nie je možné, s trochou koncentrovanej cieľavedomej snahy to možné je určite, iba tvrdím že je to oveľa ťažšie než v minulosti (2010), tj. potrvá to o dosť dlhšie a že sa to do budúcnosti bude skôr sťažovať. Viac v reakcii na TLN.

TLN: Dík za príspevok, vôbec neinterferuješ, ja som veľmi rád za každý prínos.

Vôbec si nemyslím že som nejaký expert na poker industry a viem to nejak skvelo odhadnúť. No píšem stále môj názor (ako na kopu iných vecí ktorým nie úplne rozumiem, preto je to len názor a nie patent na pravdu :) ) a to čo ja osobne vnímam že sa deje, keďže ten poker predsa len hrám tak mám aspoň aký taký prehľad. Opäť ako u nomorefish - netvrdím že poker je dead, vôbec nie. Keby bol tak ho nehrám. Tvrdím ale že tu existuje pre regulárov nepriaznivý trend - úbytok zlých hráčov, zlepšovanie konkurencie, de-globalizácia trhu, vylepšovanie ponúk herní, monopolizácia Stars (ktorí asi jediní to ešte robia relatívne dobre)...

Viem že na to máš iný názor, ktorý je kinda podporený aj tým že si si poker zvolil ako niečo, do čoho sa proste odsypeš all in. A myslím že ľudia ako Ty, ktorí tomu vedia obetovať fakt 100% majú s mnou uvedeným trendom menší problém než ostatní. Ja som teraz skôr oslovoval nových micro hráčov, čo prichádzajú s veľkými nádejami na NL5. Keď som začínal, trvalo mi asi 2 roky kým som sa dostal v pokeri tak ďaleko, aby som sa ako tak uživil. Nie, nevenoval som tomu max., mal som školu a ani najchytrejší ani najpracovitejší človek na fore nie som. Myslím si ale že som dobrý benchmark pre začínajúcich hráčov - študent VŠ, relatívne inteligentný a ambiciozny, ale s mnohými ďalšími záujmami. Ak to teda mne trvalo 2 roky (s relatívne blbým runom, počas toho obdobia som z pokeru nemal ani cent RL money), tak dnes to imo môže trvať mnohým ešte o dosť dlhšie. A tvrdím že ten čas keď si na VŠ prináša oveľa vyššie náklady obetovaných príležitostí než sa zdá - si mladý, mohol by si cestovať, športovať, networkingovať s ľuďmi v oblasti kt. Ťa zaujíma....miesto toho si zvolíš cestu crushing NL10 v industry ktorého trend sa rozhodne nedá nazvať boomom. Je to každého voľba, ja tu v mojom blogu robím možno niečo ako nevďačnú službu, kedy pred možnými následkami tohoto rozhodnutia varujem. Pichajúc do osieho hniezda :)

Inak ešte k tomu porovnávaniu pokeru a jobu - ano, ak porovnávame bežný, boring 8h job a poker, a sme niekto kto to beatuje (čo ale nie je atm každý), tak poker je way way beyond a ešte dlho bude, aspoň pre TOP 5% hráčov. Na druhej strane sú joby/podnikanie, ktoré môže byť oveľa viac rewarding i EV+ longterm (napr. pre niektorých ktorí majú hlavu na poker to môže byť investičný byznys). Odmietam zjednodušený predpoklad že som odkázaný buď na poker alebo nejaký soulcrushing office job. Svet ponúka mnoho možností, len treba otvoriť oči (napr. sa môžem nasrať a stať sa inštruktorom potápania ). A tým teraz zase netvrdím že poker sucks, sám som si ho vybral takže by som si sral do huby (keď môj život je naplnený chodím krmiť holuby). Len nabádam k opatrnosti -

Life is barely long enough to be really good at one thing, so be careful what you be good at.

Ešte k jobom celkom zaujímavé:

Díky all, hlavne za to že nesúhlasíte a napíšete to. :f_thumbsup:
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Registrace: 13.02.2013 Příspěvky: 154
      podle mě člověk neni přizpůsobenej k tomu, aby celej život v kuse intenzivně prožíval jakoukoliv emoci.
      když přijdeš o nohy a jsi na vozíku, tak taky nejsi zbytek života smutnej (pokud krátce potom nespácháš sebevraždu) a stejně tak nemůžeš bejt celej život šťastnej z toho, že vyhraješ v loterii. na obě ty události si prostě časem zvykneš a bereš je jako samozřejmost. to je zákon (moderní) džungle, abys přežil, musíš se rychle přizpůsobit novejm podmínkám a když se jim nepřizpůsobíš, zemřeš, jsi slabej. (stejně, jako se může stát, že člověk se prostě nikdy nevyrovná s novym handicapem, tak vím o minimálně jednom případu, když týpek vyhrál v loterii a po roce byl úplně bez peněz a přespával v pokoji pro hosty v bytě, kterej z tý výhry koupil pro svojí kamarádku).

chtěl jsem se podívat na to poslední video, ale z tý vášnivý gestikulace a přízvuku jsem dostal hrozněj záchvat smíchu :D
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Bronz
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,446
      Zajímavé myšlenky, někde deep down s nimi více méně souhlasím. Zkusím popsat paradox ve své hlavě, třeba k tomu budeš mít nějakej psychologickej feedback. :s_evil:

Když jsem asi před rokem a půl začal hrát, docela mě to chytlo a po půl roce jsem si říkal, jak bych se nejradši vykašlal na školu a hrál teda jen poker. To jsem zrovna chytnul run a crushnul NL25. Říkal jsem si jak to bude easy, udělal jsem pár cashoutů atd. atd., letos v unoru jsem školu na půl roku přerušil - nejen kvůli pokeru - a říkal jsem si, jak to crushnu a možná se do školy ani nevrátím.

No, máme červen a neustálá potřeba cashoutů mě pořád drží někde na pomezí NL25 a 50, hra se tolik neposunula, nevím pořádně co s tím, blíží se další cashout a v hlavě se mi začíná honit myšlenka, že vlastně ještě budu rád za tu školu a že jako právníkovi mi bude líp a ty peníze budou tak jakoby jistější, budu víc v kontaktu s lidma a celkově percievuju tuto možnost jako tu, ve které bych v longrunu měl být šťastnější.

Co to sakra je, že když jsem ve škole, chci vše věnovat pokeru a když mám tu možnost, tak vlastně začnu zas pokukovat po té škole :s_rolleyes:
    • TheKudy
      TheKudy
      Black Member
      Registrace: 31.03.2010 Příspěvky: 117
      .
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Pinny1990 původně napsal
      Co to sakra je, že když jsem ve škole, chci vše věnovat pokeru a když mám tu možnost, tak vlastně začnu zas pokukovat po té škole :s_rolleyes:
      Nevím čím to je, ale myslím že je to úplně normální. Prostě vždycky chceme to, co nemáme. Já to měl úplně stejně, jen v kombinaci poker-práce. A vlastně to mám tak pořád. Teď zrovna mám práci a chci víc pokeru.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      prontosaurus:

podle mě člověk neni přizpůsobenej k tomu, aby celej život v kuse intenzivně prožíval jakoukoliv emoci.

Ano, práve preto je možno naozaj pravda že najtrvalejším zdrojom šťastia je práve zmysel, ktorý vnímame že naše aktivity majú a nie až tak tie vlny emócií. Ale uff, to už si fakt netrúfam rozoberať :D

chtěl jsem se podívat na to poslední video, ale z tý vášnivý gestikulace a přízvuku jsem dostal hrozněj záchvat smíchu

:D Žižek je úplný pošuk, ale mám rád ako všetko naokolo provokuje.

Pinny1990:

Když jsem asi před rokem a půl začal hrát, docela mě to chytlo a po půl roce jsem si říkal, jak bych se nejradši vykašlal na školu a hrál teda jen poker. To jsem zrovna chytnul run a crushnul NL25.

NL25 imo ešte naozaj nie je limit na ktorom by si o takom niečom mal uvažovať :D

neustálá potřeba cashoutů mě pořád drží někde na pomezí NL25 a 50, hra se tolik neposunula, nevím pořádně co s tím, blíží se další cashout a v hlavě se mi začíná honit myšlenka, že vlastně ještě budu rád za tu školu a že jako právníkovi mi bude líp a ty peníze budou tak jakoby jistější, budu víc v kontaktu s lidma a celkově percievuju tuto možnost jako tu, ve které bych v longrunu měl být šťastnější.

Neviem no, ja keď vidím v akých podmienkach idú na pracovný trh absolventi práva (minimálne mzdy prvé 3 roky, obrovský previs žiadateľov o prácu nad zamestnávateľmi...) tak by som to ako istotu a pohodu veľmi nevnímal. Ale stav kedy sa ani poriadne neusadíš na NL50 lebo stále cashoutuješ je taktiež veľmi nestabilný.

Co to sakra je, že když jsem ve škole, chci vše věnovat pokeru a když mám tu možnost, tak vlastně začnu zas pokukovat po té škole

my ľudia sme naozaj výnimočne zlí predpovedači toho, čo nás urobí šťastnými.

Imo si najprv vyrieš svoju osobnú víziu nejak, nachádzaš sa v stave oscilácie medzi dvoma vzájomne si dosť odporujúcimi alternatívami. Na Tvojom mieste by som najprv odzoomoval a skúsil do rozhodovania zahrnúť oveľa viac variant a možností než len A a B. Nejaké techniky ako rozobrať problém a rozhodovať sa možno nakusnem v niektorom z videí. Teraz si asi proste vo fázi, kedy nevieš o ktorý barák chceš oprieť rebrík, v tejto fázi je samozrejme blbosť po tom rebríku liezť čo najrýchlejšie hore, lebo je tu veľké riziko že budeš zase zliezať ;)

TheKudy:

mna napriklad hodne bavi ta cesta k tym snom/tuzbam/

To je imo úplne super, hlavne pokiaľ si happy už v priebehu, na tej ceste, v prítomnosti...a Tvoj happiness sa neodvíja iba od budúcej fatamorgány splnenia úlohy. Ja to mám s tými projektami podobne, akurát som človek čo kopu veci nadšený začne ale len niektoré dokončí :D

Je docela tzke sa potom s danymi ludmi bavit, kedze niesu otvoreni ziadnym myslienkam a ked nadhodis temu o niecom co nezapada do ich reality

Takým ľuďom som sa naučil hovoriť že GTFO :)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      BRAGBRAGBRAGBRAGBRAGBRAGBRAGBRAGBRAGBRAGBRAGBRAGBRAGBRAGBRAG

Nedávno som hitol toto MTTčko:

63 000 Kč, akurát na posledný ročník školy. :f_cool:
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,629
      Škoda, že si nepredával % :D

:nh:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Zeltzn: Predám na posledný rok ak chceš :P

Prvý formát článku čo som postol bol tldr, dnes skúsim niečo nové, tzv. shortstack :)

Being out of comfort zone = new comfort zone?

Objavil som dnes veľmi zaujímavý článok, ktorý opäť asi pôjde dosť proti srsti mnohým z vás (tentokrát trochu počechral aj mňa) - nestala sa z búrania spoločenských noriem nová norma? Nerodí sa zo zabíjania mamuta len nový mamut?

Práve veci s ktorými nesúhlasíme, ktoré sú v rozpore s našimi predstavami nás nakoniec naučia najviac, takže ho zdieľam - ČLANOK