BLOG: Beating micro CG

• revo933
      revo933
      Bronz
      Registrace: 26.05.2011 Příspěvky: 1,113
      Zdravim,

po pol roku sa vraciam na pokerstrategy, avsak nie v mojom klasickom formate MTT-SnG, ale zacinam sa venovat Cashke. Dovod je jednoduchy. Isiel som na novu hernu koli bonusu a na ziadne sitka tam nie je traffic, cize jediny sposob ako clearnut bonus je CG.

Zacal som hravat niekedy zaciatkom mesiaca NL2. Hravam 6-8stolov 6max, kedze vecsinou bezi max. 1 stol full ring, tak nemam na vyber. Ak mam pravdu povedat nestudoval som teraz nic okrem cornieho blogu, no zhruba rok dozadu som sa tiez venoval Cashke a vtedy som pozrel par videi a clankov o cashovke a zakladnej strategii na micro limitoch.

Na zaver sem este hodim graf:

Poslednych 1000 hand mixujem NL2 a NL4, kedze sa na NL4 este necitim uplne komfortne a musim si zvyknut na sizing a dynamiku. Oproti NL2 to nie je az taky velky rozdiel, no predsa len ta hra sa mi tam zda trochu akcnejsia a je tam viac agro hracov.

BTW. Ak by ste mali nejaky tip na dobry clanok o 6maxe na microlimitoch, pripadne video, tak budem vdacny ak sem hodite link :)
  • 19 odpovědí
    • JURITO1000
      JURITO1000
      Bronz
      Registrace: 22.07.2013 Příspěvky: 12
      cawes,na akej herni hráš? Inak s tou agresiou na NL4 máš pravdu. Síce NL2 som prešiel za 3 dni,ale strašne vela reg/nit tam bolo a zle sa hralo.Na NL4 oveľa viac fish,poprípade hráči typu 28/19 a podobne a zatial mi to sedí omnoho viac. Inak graf parádny O.o .Nech sa darí,budem sledovat BLOG

EDIT: Inak vôbec netuším jak to robíte s tým grafom,ale ja to mám presne naopak. Showdown dakde v pekle a nonshowdown v nebi.
    • revo933
      revo933
      Bronz
      Tak vcera som skusil prvu session cisto na NL4 a vyledok bol, ze som dostal par coolerov a bad beatov, cize hned z toho bolo -5BI, co ma samozrejme vytiltovalo a pustil som este dalsi BI, no potom som to hned vypol a dal si trochu pauzu. Potom som si prehodnotil handy a prisiel na to, ze znova by som to zahral rovnako, tak som sa trochu ukludnil.

Dalsiu nocnu session som zacal opet na NL2 a chcem tam ostat este takych 15k hand, kym si nebudem isty, ze to naozaj porazam.

Graf zo vcera:

Co sa tyka tej red lajny, tak ide preto hlavne dole, ze malo blufujem. Snazim sa hrat jednoduchy poker na tychto limitoch a tie fishky malokedy zlozia ich hoci aj najmensi pocket par.
    • revo933
      revo933
      Bronz
      Tento tyzden bol dost divny. Po neuspesnom shote na NL4 ostavam zatial B/E na NL2, za co vsak moze aj to, ze som tento tyzden neodohral volume ake by som chcel. Co je pozitivne, spravil som poslednu skusku, cize sa mozem uz plne venovat pokru a dalsim aktivitam :)

V sobotu si este oddychnem a v nedelu chcem zacat poctivo po nociach grindit. Rad by som presiel na NL4 aj z dovodu, ze by som bonus vycistil skor a Rakeback by bol tiez o nieco vyzsi :)

Co sa tyka mojej hry, tak musim zaprcovat na Foldovani OVERparov na nebezpecnych boardoch, pretoze viac krat mi bolo jasne, ze to super ma, no aj napriek domu som ho dorovnal, pritom nedavalo zmysel, zeby ma raisoval/calloval s nejakou handou co realne porazam. Samozrejme ma tieto chyby vytiltuju a hram este horsie. Cize sa dostavame k dalsej veci na ktorej musim popracovat a to rozpoznat, kedy som v tilte. Vela krat si poviem, ze thats poker a hram dalej, lenze vnutorne ma prehrana handa rozhodi, nehram svoju A game, vznikaju dalsie chyby = vacsi tilt.

Takze si davam za ciel najst si clanky o foldovani over parov a nieco o psychologii :)
    • revo933
      revo933
      Bronz
      Po dlhsej odmlke hodim update ako sa mi dari. Zastihlo ma trosku dlhsie B/E obdobie, i ked 15k hand neni zas az tak vela. Mixoval som NL2 a NL4. Na NL4 to bola zo zaciatku dost velka zumpa, dostal som sa na -10Bi, co sa na vyzsom limite dost prejavilo na mojom BR. Potom ako som hral a nicilo ma to tam som si poplakal do vankusa a zrazu sa to otocilo v moj prospech :f_biggrin: Teraz sa snazim hravat prevazne NL4, na ktoru si uz zacinam zvykat. Dufam, ze mi este trochu vydrzi dobry run, aby som sa tam mohol kompletne usadit.

Zacal som si uz aj znacit handy a casom ich sem budem davat na analyzu :) Z bonusu som clearol zatial presnu polovicu, cize idem +- podla planu. Na NL4 sa to clearuje ale podstatne rychlejsie, cize by som mohol stihnut clearnut aj cely bonus :)

Na zaver pridam nejake grafy

NL2

NL4

Celkovy graf
    • revo933
      revo933
      Bronz
      Presiel dalsi mesiac, tak si tento blog zasluzi update :)

Bonus som vyclearoval s predstihom a potom som si dal zasluzenu pauzu 4dni :) Myslel som si, ze vyberiem peniaze a pojdem na inu hernu, ale cuduj sa svete, prisla ponuka s reaload bonusom a bola by skoda to nevyuzit :) Takze tento mesiac clearujem dalsi bonus.

Minuly mesiac som chytil strasny hotrun prave na NL10 Full ring. Vytocil som vsetko co sa dalo a pekne mi to navysilo roll. Zatial si ale ostavam pinkat NL4 6max a do toho si obcas zapnem NL10 FR, pretoze na NL10 6maxi sa zatial necitim. Nie preto, ze by tam boli lepsi hraci, ale skor preto, ze mam strach zo swingov. Roll na to sice uz davno mam, no nechcem nic uponahlat. Predsa len je rozdiel -10Bi na NL4 a -10Bi na NL10.

Zaciatok tohto mesiaca je v znameni B/E. Ale po mojich doterajsich skusenostiach viem, ze sa to da prekonat, tak sa snazim mat chladnu hlavu. I ked nie vzdy sa to dari pri tych suckoutoch a setupoch.

Co ma skor trapi je, ze mam staty ako nit. Ale aj napriek tomu mam pocit, ze na NL2-NL10 nie je potrebne nic extra vymyslat. Skratka ked to mam tak hram a oni mi to zaplatia. Mam pocit, ze ak by som hral povedzme 25/19 tak by som sa dostaval do viacerych nepriemnych situacii v multyway potoch. A povedzme si narovinu, moja postflop hra nie je na uplne vysokej urovni.

Na zaver oblubene grafy :)

lifetime v BB:

Last month v BB:
    • dawwwid
      dawwwid
      Bronz
      Registrace: 08.07.2009 Příspěvky: 3
      To máš pěkný at ti to vydrží,jen nechápu když máš staty jako NIT kdo ti teda platí to"když to máš"???
    • revo933
      revo933
      Bronz
      Vecsinou mi to zaplatia fishe, co nemaju HUD, pripadne zly regovia. Viem, ze na vyzsich limitoch by som bol lahko citatelny a nic by som nedostal zaplatene, no znazim sa hrat, to co potrebujem. Ked som hraval MTT-sitka na pokerstars, tak som mal nieco okolo 22/16. Ale tam nebolo tolko fishiek :f_p:
    • MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Registrace: 09.06.2011 Příspěvky: 343
      Počuj s tou červenou by sme mali niečo robiť , pomaly ti ide až do hainburgu :D
    • revo933
      revo933
      Bronz
      To je pravda :D Ale tak co mam robit, ked tie ryby nezahadzuju na C-bety :D Cbet mam 65%, ale snazim sa c-betovat uz len proti hracom, ktory vedia vo co GO-u. Samozrejme c-betujem dry boardy, kde to ma nejaky zmysel a cakam foldy.

Na turne ak netrafim, tak casto handu uz give up-ujem, river napodobne. Kedze v jeho range moze byt hocijake pexeso (akykolvek par). Ono uroven hraca na stole je asi 50/5. Samozrejme ze mi to vyhovuje, len ta redline je cena za tie showdown winnings, kedze oni mi moj monster s radostou zaplatia.

Samozrejme sa snazim pracovat na svojej hre a na vyzsich limitoch nebudem hrat to co na NL4 :)
    • revo933
      revo933
      Bronz
      Mesiac zbehol ako voda, tak sa zase hlasim. Zaciatok mesiaca bol pre mna dost sick, zacal som dost zle. Na NL4 som runoval dobre, lenze na NL10 ma to strasne bilo. Vysledok bol zhruba taky, ze na bb som isiel hore, no na $ som bol v minuse. Po nahrati 150$ na NL4 som sa rozhodol uplne prejst na NL10 a aby som prekonal ten downswing, rozhodol som sa pridat na volume.

Prechod na NL10 a zaroven aj vacsi pocet ruk mi zaroven pomohol clearnut cely bonus (este s predstihom). Zhruba v polke mesiaca som konecne zazehnal B/E obdobie a slo to zase o nieco hore. Minuly mesiac som bol 50Bi v pluse, cize tento mesiac som tak nejak tusil, ze tento mesiac to bude trochu kludnejsie.

Nakoniec som s tymto mesiacom celkom spokojny, samozrejme to mohlo byt aj lepsie, no bonus + rakeback + winnings a celkom slusny mesiac je za mnou :)
      O shote na NL25 zatial ani neuvazujem, i ked roll by na to bol, ale citim ze nemam skill na 6max.

Inak stale ked pozeram na grafy ostatnych hracov, tak nechapem ako mozu mat taku redline ako maju. Vacsinou im ide tesne pod nulou. Mne ide redline riaadne dole a neviem co robit aby sa trochu ukludnila.

Na zaver pridavam grafy

lifetime v bb:

last month v bb:

red line v NL2 + NL4 6max:

red line v NL10 6max:
    • revo933
      revo933
      Bronz
      Rozhodol som sa, ze je na case zacat poriadne pracovat na svojej hre, ak to chcem dotiahnut aspon na NL25. Taktiez som dostal dalsi bonus a tento mesiac by som sa mohol dostat az na 50% takeback. Preto od dnes zacinam poctivo postovat handy do HJ fora a tie handy, ktore si budem mysliet, ze som zahral dobre a boli trochu zlozitejsie, tak do svojho blogu, aby sa pripadne odhalili dalsie leaky.

Do teraz som hral strasne tight aj na 6max stoloch. Staty 13/8/5. Dneska som si pozrel videa od Katrisone:
      :heart: http://cs.pokerstrategy.com/video/32827/
      http://cs.pokerstrategy.com/video/32827/

a precital:
      :club: http://cs.pokerstrategy.com/strategy/bss/1571/1/

Po dnesnej session boli staty 17/12/7,5 (2000hand).

Napostovane handy do HJ fora:
      :diamond: QJs 6max NL10
      :diamond: KJo NL10
    • revo933
      revo933
      Bronz
      Dnesna session bola vcelku zaujimava. Bolo tam dost spotov, v ktorych som si nebol isty a este viac zlych callov, keby som sa im vyvaroval mohol to byt velmi pekny den.

Pozrel som dalsi leakfinder od Katrisone a ten chlapik, vie co hovori :s_thumbsup: Uz sa tesim zajtra, na dalsiu cast.
      :heart: http://cs.pokerstrategy.com/video/31615/

Dneska som si precital este:
      :club: http://cs.pokerstrategy.com/strategy/bss/1571/1/

Dnesne handy v HJ foru:
      :diamond: JJ 6max
      :diamond: TT 6max

Na zaver sem postnem este par hand, ktore si myslim, ze su zbytocne do HJ fora a kedze za mesaic mozem postnut len 20hand, tak si setrim priestor pre zlozitejsie spoty.

Prva handa mal byt podla mna jasny fold na turne. Usetril by som 9$ a prakticky som porazal len AJ, pripadne splitoval s AQ.
      [SPOILER]PKR, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 10 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $9.61 (96.1 bb)
      BB: $11.39 (113.9 bb)
      UTG: $14.15 (141.5 bb) 17/8/1,3 (4300)
      UTG+1: $5.40 (54 bb)
      UTG+2: $7.80 (78 bb)
      Hero (MP1): $17.56 (175.6 bb)
      MP2: $15.09 (150.9 bb)
      MP3: $11.60 (116 bb)
      CO: $10 (100 bb)
      BTN: $15.50 (155 bb)

Preflop: Hero is MP1 with Q A
      UTG raises to $0.30, 2 folds, Hero raises to $1.05, 6 folds, UTG calls $0.75

Flop: ($2.25) 6 7 2 (2 players)
      UTG checks, Hero bets $1.12, UTG calls $1.12

Turn: ($4.49) A (2 players)
      UTG checks, Hero bets $2.24, UTG raises to $11.98 and is all-in, Hero calls $9.74

River: ($28.45) 7 (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $28.45 pot ($2.00 rake)
      Final Board: 6 7 2 A 7
      UTG showed A K and won $26.45 ($12.30 net)
      Hero showed Q A and lost (-$14.15 net)

V druhej hande som si nebol sity, aky sizing mam pouzit, pot bol velky, no nevedel som z coho realne tahat value a ako betnut. Nechcel som to prechackovat az po river.
      [SPOILER]PKR, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 5 Players

SB: $16.36 (163.6 bb)
      Hero (BB): $11.66 (116.6 bb)
      MP: $21.36 (213.6 bb)
      CO: $6.50 (65 bb)
      BTN: $9.75 (97.5 bb)

Preflop: Hero is BB with T T
      MP raises to $0.30, CO calls $0.30, BTN calls $0.30, SB folds, Hero raises to $1.70, MP calls $1.40, CO calls $1.40, BTN calls $1.40

Flop: ($6.85) 3 3 T (4 players)
      Hero checks, MP checks, CO checks, BTN checks

Turn: ($6.85) 5 (4 players)
      Hero bets $1.95, MP calls $1.95, 2 folds

River: ($10.75) 5 (2 players)
      Hero bets $5.20, MP calls $5.20

Results:
      $21.15 pot ($2 rake)
      Final Board: 3 3 T 5 5
      Hero showed T T and won $19.15 ($10.30 net)
      MP mucked and lost (-$8.85 net)

Tretia handa je KQo rozhodol som sa izolovat s fishkou. Na flope som isiel standard 2/3 potu. Po tom co prisla na turn nepekna karta som sa rozhodol vystavit ho all inu. Chcel som tahat value z desiatky, Jacka a horsej Q.
      [SPOILER]PKR, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

Hero (SB): $10.61 (106.1 bb)
      BB: $3.81 (38.1 bb)
      UTG: $4.42 (44.2 bb)
      MP: $16.36 (163.6 bb)
      CO: $4.47 (44.7 bb)
      BTN: $18.60 (186 bb)

Preflop: Hero is SB with K Q
      2 folds, CO calls $0.10, BTN calls $0.10, Hero raises to $0.50, BB folds, CO calls $0.40, BTN calls $0.40

Flop: ($1.60) 9 Q 5 (3 players)
      Hero bets $1.06, CO calls $1.06, BTN folds

Turn: ($3.72) J (2 players)
      Hero bets $3.72, CO calls $2.91

River: ($9.54) 8 (2 players)

Results:
      $9.54 pot ($0.95 rake)
      Final Board: 9 Q 5 J 8
      Hero showed K Q and lost (-$4.47 net)
      CO showed Q J and won $8.59 ($4.12 net)
    • revo933
      revo933
      Bronz
      Len maly update... Konecne som platina :f_biggrin:
    • dsaver
      dsaver
      Bronz
      Registrace: 21.11.2009 Příspěvky: 596
      gratulujem k platine :s_thumbsup:

kolko hands si musel odohrat resp. hodin... hral si NL10 alebo aj vyssie? :)
    • revo933
      revo933
      Bronz
      Drviva vacsina na NL10, mal som asi aj 500hand na NL25, ale bol ten len maly shot, ktory skoncil -2Bi, takze na prestup si este pockam :D

Na NL10 som nahral zhruba 45000 hand (zhruba 85hodin) a bol som platina :)

Po konci mesiaca hodim aj komplet graf a nejake resume
    • revo933
      revo933
      Bronz
      Sluboval som update, tak ho sem hodim. Vopred upozornujem, ze nie je vhodny pre slabsie povahy, bude plny vyplakavania a nadavok.

Tak minuly mesiac bol vcelku fajn, boli tam aj nejake swingy 10Bi a tak. Tie mi nerobia az taky problem, zanadavam si a idem dalej. Ale to co prislo hned na zaciatok oktobra ani neviem ako mam nazvat. Skratka sku*rveny downswing, badrun zpi*ceny atd. Neviem z akeho dovodu sa herna rozhodla, ze uz nemozem vyhrat jedinu tocku a stale musim chytit cooler, kde si nabehnem fullhous vs 4 of a kind a pod. Samozrejme ma to vytiltovalo a pustil som dalsie 5Bi mozno.

Psychycky som to nezvladal, tak som zacal studovat mental game of poker (super clanky) a clanky z mindset kategorie. Trochu to pomohlo a snazim sa hrat uplne A-game a minimalizovat skody shit runu.

Inak minuly mesiac som pozrel celu seriu game plan od twinna a drvivu vacsinu leakfinderov od katrisona a tiez nieco od twinna. Takze neda sa povedat, ze by som na hre nepracoval.

Takze aby som to skratil. Minuly mesiac profit +25Bi. Tento mesiac -30Bi. :f_cry:

Na zaver grafy

Last month:

This month

Lifetime:

Na zaver by ma este zaujimalo, ze ake swingy su este bezne a co uz nie je variacia, ale zla hra. Lebo moja hra sa za ten mesiac dost zmenila, hram viac loose a teraz neviem, ci je to "len" variaciou alebo tym, ze hram viac loose som zacal byt loosing hrac. (viac loose rozumej 21/16/6)
    • revo933
      revo933
      Bronz
      Run zatial pokracuje, ani session review od katrisona som nevyhral a to som mal slusnu equity :D Ale ubral som na volume a pridal na studiu. Z 4000 hand/day som presiel na 1000 hand/day. Cim sa viac sustredim na hru, hram A+++ game a ked citim, ze sa prestavam sustredit, tak to radsej vypnem.

Dneska sa chystam spravit vacsie zmeny v HUD-e, kedze vacsinu statov som mal prisposobene na SNG. Dam si este taky volnejsi den a od piatku zase zacinam grindit poriadne, aby som stihol clearnut bonus a koncom mesiaca si dam zasluzeny tyzden volna :fdrink:
    • revo933
      revo933
      Bronz
      Jaaj, pokracujem, dalsie 6BI v <>

PKR, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 5 Players

SB: $11.67 (116.7 bb)
      BB: $22.64 (226.4 bb)
      Hero (MP): $15.43 (154.3 bb)
      CO: $24.18 (241.8 bb)
      BTN: $10 (100 bb)

Preflop: Hero is MP with T T
      Hero raises to $0.35, CO folds, BTN calls $0.35, SB folds, BB calls $0.25

Flop: ($1.10) A K T (3 players)
      BB bets $0.73, Hero calls $0.73, BTN calls $0.73

Turn: ($3.29) 2 (3 players)
      BB bets $2.80, Hero raises to $5.60, BTN folds, BB calls $2.80

River: ($14.49) 6 (2 players)
      BB checks, Hero bets $4.25, BB calls $4.25

Results:
      $22.99 pot ($2 rake)
      Final Board: A K T 2 6
      BB showed Q J and won $20.99 ($10.06 net)
      Hero showed T T and lost (-$10.93 net)
      [/SPOILER]

PKR, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

SB: $7.57 (75.7 bb)
      BB: $12.46 (124.6 bb)
      UTG: $3.68 (36.8 bb)
      MP: $14.40 (144 bb)
      CO: $16.56 (165.6 bb)
      Hero (BTN): $11.64 (116.4 bb)

Preflop: Hero is BTN with 6 6
      2 folds, CO calls $0.10, Hero calls $0.10, SB completes, BB checks

Flop: ($0.40) 4 A J (4 players)
      SB checks, BB checks, CO checks, Hero checks

Turn: ($...ers)[/color]
      BB checks, Hero bets $1.20, BB raises to $4, Hero raises to $10.84 and is all-in, BB calls $6.84

Results:
      $23.48 pot ($2 rake)
      Final Board: 4 A J 6 J
      BB showed J 6 and won $21.48 ($9.84 net)
      Hero showed 6 6 and lost (-$11.64 net)
    • revo933
      revo933
      Bronz
      Pohral som sa trocha s HUD-om, nakoniec som si to zoradil nejak takto:

Name/ total hand
      TOT VPIP/ TOT PFR/ TOT 3BET/ TOT FOLD TO 3BET
      postflop aggresion factor/ Flop Cbet/ Flop fold to CB/ TOT Cold Call Raise/ WTSD%
      Turn CBet/ Turn Fold to CB/ TOT Fold to Squeezer as Raiser/ BB Fold vs SB steal/ BB Fold to Steal
      EP PFR/ MP PFR/ CO PFR/ BTN PFR/ SB PFR

Viem, ze tam mam toho pomerne vela, lenze hram na herni, ktora je hrozne optimalizovana a strasne vytazuje procesor, cize ak kliknem na popup okno, tak sa nacita asi za hodinu.