Krvavý spo(r)t na flopu - Vsadit, či nevsadit?

• Hlasování
    • Check nebo bet?

• 20
        Check!
        56%
      • 16
        Bet!
        44%
      Celkem: 36 Hlasy
    • Brozian
      Brozian
      Hlavní Moderátor
      Hlavní Moderátor
      Registrace: 18.03.2009 Příspěvky: 1,205

Hand history
      UTG+2: 115 bb
      MP1: 100 bb
      MP2: 46 bb
      CO: 65 bb
      Hero (BTN): 258 bb
      SB: 45 bb
      BB: 258 bb
      UTG: 145 bb
      UTG+1: 100 bb
      Preflop: Hero с A Diamond J Diamond
      6 folds, Hero raises to 2 bb, 1 fold, BB 3-bets to 8 bb, Hero calls 6 bb

Flop: (16,5 bb) A Club A Heart Q Club (2 players)
      BB checks, Hero ???

Betli byste tento flop nebo checkli a přehodnutili akci na turnu? Dejte nám vědět buď zde v tématu na fóru, nebo v související novince!
  • 20 odpovědí
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Really? :D Snap bet, not even close....
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,439
      check back :banana:
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,998
      toz vsak mam trips ne tak to betnu
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Tak jestli je jeho range JJ+,AQs+,KQs,AQo+,KQo tak těch důvodů pro bet moc nevidím.
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      TedG82 původně napsal
      Tak jestli je jeho range JJ+,AQs+,KQs,AQo+,KQo tak těch důvodů pro bet moc nevidím.
      1. ta range je tu snad nekde napsana nebo kde si ji vzal?:-D

2. proti te rangi si s AdJd 70:30 favorit za predpokladu ze ji celou c/callne na flopu a 67:33 kdyz foldne JJ coz je rozumny predpoklad... to se ti zda na valuebet malo? o_O
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Aha tak tú range majú z tohoto článku: http://cs.pokerstrategy.com/strategy/bss/2269/1/

Tie tabuľky sú inak medzi nami dosť fail :f_ugly:
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      1. Tady ne ale pokud si přečteš newsku a k ní příslušný strategický článek tak mi z toho plyne, že vilejn má právě tuto range.

2. Imo tu nemáme value na 3 streets, rozhodně bych tu nechtěl jít na do all-inu za 250 bb, takže raději checkuji a nechám ho vybláznit na turnu (riveru) s celou jeho range.

Fiskantes původně napsal
      Tie tabuľky sú inak medzi nami dosť fail :f_ugly:
      Tak to každopádně.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Ani proti tej range necheckujem, som favorit a jeho range sa skladá z bluffcatcherov čo v živote sami nebetnú a slowplayov. Niektoré silné ruky typu AK betne i sám (navyše ich blokujem), takže betujem proti Qx, KK..., stnd half sizing.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Ted má imo určitě pravdu, je jedno jakou tam má range, pokud to je tag a tedy reg tak nemáme 3 streety value. A musíme stejně někde potkontrolovat - což mi příde nejlepší na flopu, protože s Qx stejnak ty dvě streety dostaneme později. Horší Ax tam stejnak moc nemá, a i kdyby jo tak je reg schopný to vyhodit na 3 barelly. + mu dáme prostor pro spew. To že máme na F value bet se nerovná automaticky pro poviný bet, ale je třeba zvážit jak se bude vyvíjet hra dál, a co je nejvíc ev, což mi příde checkem back
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Jako já tomu stejně prd rozumím ale když už jsem se nad tím zamyslel... (pokud tedy opravdu platí ta range co jsem napsal)

Proč bet? Vilejn tam nemá prakticky žádné draws (jenom bekdóry), nemám důvod se tedy proti něčemu chránit. JJ (3 komba) foldne nejspíš už na flopu, KQ (12 komb) foldne když ne na flopu tak nejspíš na turnu. S KK (6 komb) to nejspíš dopadne stejně jako s KQ. Proti zbývající range (AK, AQ, QQ - 10 komb) máme EQ 16 %.
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Rly si myslite ze villain tu checkuje vsechny komba AK,QQ,AA? Sami to snad delate?

I pokud nemas 3 streety tak nevidim duvod si nebrat value uz na flopu... anebo tim ze checknete back a pak pujdete bet+bet si myslite ze spis repujete bluff? Me teda uz vice bluffheavy prijde zacit betovat od flopu. navic co kdyz pujde napr, turn spade+river spade? Pak uz nikdy 2 streety od nejakeho A2s apod. neziskate. Anebo pujde turn king a zas uz vidim ten strach ze villain ma zrovna ty kaacka:-D

Zaroven pokud checkujete AdJd tak jake handy tu betujete pro value? AQ a a a to je asi tak vsechno ne?:) A i to asi checknete back protoze chcete aby villain neco catchupnul:D Takze vsechny mozne draws taky hrajete ck/back anebo total unbalanced stab all air + sem tam to nuts?^^

btw. ty ranges fakt nechapu... to jako mame 3bet z BB proti vsem pozicim presne "JJ+, AQs+, KQs, AQo+, KQo (5%, #72)"?:-D
    • acceleration123
      acceleration123
      Platina
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      donkbet allin
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      JohnyC1337: to ne, ale má tam slowplay handy a SDv handy -> takže v SD pokud je tvůj/váš plán jít 3x bet tak nemáš prostě 3 streetyV.

"anebo tim ze checknete back a pak pujdete bet+bet si myslite ze spis repujete bluff?" - no mě se to tak zdá no, dost záleží asi jak by tady hrál villian na místě mě s Ax, nebo o jakým limitu se vlastně bavíme, jelikož hraju micros tak mluvím se zkušenosti s micros. U kterých si myslim že velká většina lidí proste nějaký 3 streetyV neřeší a pude na F bet. Proto mi příde že repuju víc bluf X a bet+bet.

"navic co kdyz pujde napr, turn spade+river spade? Pak uz nikdy 2 streety od nejakeho A2s apod. neziskate. Anebo pujde turn king a zas uz vidim ten strach ze villain ma zrovna ty kaacka:-D "
      todle jsou uz imo takový maličkosti, které můžou a nemusí přijít u obouch variant. Ale hlavně častejc se stane že budou normální runouty než tihle pár špatných..

jak jsem psal tak třeba u x/b je šance že betne, "give-upy" co by foldnul na stab. Nebo teda pak může víc loose callovat, protoze mu to muze pripadat ta line víc jako bluffy (nemusí) apod...

Potom to balancovaní na micros vážne neřešim ani nepotřebuju, (aspon ne v nějakých takovýhle spotech).

Ofc na tvým limitu, to může být proste 100% time bet F. Já jen píšu co si myslím z microstakes FR :) Trošku sloháč, ale chtěl jsem odpovědět na všechno :D :s_ugly:
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      WATAFAK? takze rozhodne tim spis na MICROS toto pudu rozhodne b/b/b for value uplne vzdy protoze lidi sou calling stationi a pokud sem pozadu se dozvim v 95% nejdele na turnu kdyz dostanu c/r...

To uz jako kdyz na mikro llimitech je strach valuebetovat 2. trips jeste kdyz villain AK cbetne close to 100% je jakej GOL:)
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      tento hráč je ale aspon podle článku TAG=REG. Takže proti nemu nebudu hrát jako proti calling stationám.
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      HHHuBi původně napsal
      tento hráč je ale aspon podle článku TAG=REG. Takže proti nemu nebudu hrát jako proti calling stationám.
      A myslis jako ze tady ty Ax vyhodi kdyz pujde turn+river blank? Me to prijde tak ze jestli opravdu tam hrajou vsichni tak nitty tak musis vzit proste 100% airu a jit b/b/b a delat na tom hezkej profit... a kdyz villain cbetne tak jeste bluff-raisovat protoze podle toho co sem tu cetl villain vetsinu monsteru checkne...

Prijde mi to fakt absurd a velka ztrata value tu jit na mikrolimitech ck/back.

edit: Dost me zajimalo to co sem tu vyslech tak sem schvalne napsal jeste nekomu o nazor specialne na nizsi stakes a zjistil sem ze prej:

villain cbetne cca 80% airu na tomto boardu

zaroven cbetne VELMI CASTO A VELKE MNOZSTVI HRACU any Ax,KK,Qx handy

check/foldne sem tam tech 20% airu

check/callne AA,AQ mby QQ

Co z techto 4 si myslite teda ze plati? (up to nl10)
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      jestli myslíš variantu X/b/bet/bet tak si myslim že určitě ne. (To podle mě nezahodí často ani KK,Qx) ofc nesmim nějak zas bombit. Btw já osobně jsem nepsal o tom že monstery většinou checkne, to si ani nemyslim, to prostě záleží na soupeřovy. ale v této handě beru monstery jako fakt monstery typu QQ,AA,AQ. - u nich to je tak 50/50. AK jako monster neberu, ten bude spíš cbetovat než X. (IMO)

edit: aha ty si asi myslel ze kdyz pudu bet-bet-bet? to podle mě ne, ale tady jde o to podle mě že on nemá často horší Ax než AQ. Protože u AJ a horších čekám spíš call nebo fold než 3bet.

edit2:
      villain cbetne cca 80% airu na tomto boardu
      -souhlasim

zaroven cbetne VELMI CASTO A VELKE MNOZSTVI HRACU any Ax,KK,Qx handy
      -celkem souhlasim, ale ne že to platí často i u TAGA/REGA jako tady.
      check/foldne sem tam tech 20%
      -nejni to opak prvniho? :D
      check/callne AA,AQ mby QQ
      -určitě souhlasim

a prave proto si myslim nebo to i z toho vyplívá že checkem tady má celkem capnutou range!? - u který má spíš větší smysl checknout back!?

bylo by dobré aby se k tomu vyjádřil i někdo jiný, abych tu nepsal jen já :f_biggrin:
    • Toman804
      Toman804
      Bronz
      Registrace: 23.11.2012 Příspěvky: 216
      od Qx ani KK bych tu NIKDY nečekal check oop to prostě nedává smysl... z jeho strany by takovej check/raise byl zbytečnej overplay a izolace do silnějších made hand a checknout s úmyslem callnout náš bet nebo vsadit delay c-bet turn pokud checknem behind by dával kartu zdarma všem draws (gut shoty, spade FD) a přicházel o potenciální value z PP a horších Qx. Myslím, že by to mohlo platit i pro slabší Ax ale ty už jsou dost nepravděpodobné.

takže bez většího vzorku typu "hodně často restealuje, má slabou postflop ag, malej cbet flop a častej check/fold flop OOP" tak mu rovnou vyřadím z range všechny airy, underpáry, KK, Qx a horší Ax a nejspíš i nějáké lepší draws (K :spade: J :spade: a podobně) tedy defakto všechno co porážíme :f_o:

ok možná se pletu ale to poslední co chci je hnát se na stack off ve spotě kde nám celej stack dají jen lepší handy takže flop check back v případě, že na dalších streets dojdou jen blank karty a on zůstane passivní tak bet turn i river. No když sám vsadí na turnu tak call a river bet/fold popř. raise/fold.

ale co já o tom vím... hraju SnG turba a hyperka takže tahat se s někým o 250BB je pro mě trochu neznámé :sorry:

edit: jinak na té handě mě nejvíce zaráží ta preflop akce... když už mám button a deep stack a hráč na BB taky takovej deep stack tak proč bych měl otevírat hru jen na 2BB ? máme pozici a good hand pre flop... klidně budu takové karty otvírat i za 3.5BB a on si hned dvakrát rozmyslí jestli nás 3Betne na 4X s airhandou... nebo small PP... hned by se ta range dala určit snadněji a vyhnem se spotum typu "mám monster ale nevím jestli nejsem behind" :f_ugly:

o to víc když je na SB shortstack ryba od které chci dostat call a stackoffnout ji na každém boardu co mě hitne :f_cool:
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Registrace: 13.02.2013 Příspěvky: 154
      acceleration123 původně napsal
      donkbet allin
      +1, jam for info ftw! :coolface:
    • 1
    • 2