[PLO] Soutěž

• filuta
      filuta
      Bronz
      Registrace: 14.08.2009 Příspěvky: 781
      Zdravím, Pokerstrategy pro naši omahovou komunitu připravila soutež o ticket na pondělní PLO turnaj v rámci ČPT s buyinem 3500 Kč (turnaj se hraje 7. července od 18:00, detaily zde). Je to celkem narychlo, ale cena určitě stojí za trochu úsilí. Zadáním soutěže je co nejdetailnější rozbor následující handy

PokerStars - $0.50 PL Hi (6 max) - Omaha Hi - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

Hero (UTG): $52.80
      MP: $71.95 (VPIP: 25.00, PFR: 17.72, 3Bet Preflop: 4.87, Hands: 1,458)
      CO: $20.15 (VPIP: 27.08, PFR: 12.50, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 49)
      BTN: $93.48 (VPIP: 35.09, PFR: 3.51, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 57)
      SB: $49.50 (VPIP: 23.43, PFR: 11.39, 3Bet Preflop: 2.47, Hands: 623)
      BB: $57.36 (VPIP: 80.00, PFR: 20.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 5)

SB posts SB $0.25, BB posts BB $0.50

Pre Flop: (pot: $0.75) Hero has 8:diamond: K:heart: Q:club: K:diamond:

Hero raises to $1.75, fold, fold, BTN calls $1.75, fold, BB calls $1.25

Flop: ($5.50, 3 players) 6:diamond: 9:club: J:diamond:
      BB checks, Hero bets $4.20, BTN calls $4.20, BB calls $4.20

Turn: ($18.10, 3 players) K:club:
      BB checks, Hero bets $17.29, BTN calls $17.29, BB calls $17.29

River: ($69.97, 3 players) 3:heart:
      BB checks, Hero bets $29.56 and is all-in, BTN calls $29.56, fold

Určitě se nenechte svázat lajnou, kterou náš hero zvolil, nikde není psáno, že je handa zahrána správně a že to třeba neměl být fold už preflop. Nezapomeňte se zamyslet ani nad alternativními lajnami soupeřů.

Soutěž končí v neděli v 19:00 a vítěz bude vyhlášen týž den do 22:00. Zvítězí nejdůkladnější rozbor, čili nerozhoduje ani tak to, jak moc se shodneme, ale hlavně úsilí, které do věci vložíte.

Hodně štěstí všem!
  • 10 odpovědí
    • trpaslik
      trpaslik
      Bronz
      Registrace: 09.11.2011 Příspěvky: 460
      Preflop:
      Hero dostava kartu, ktora je pre niektorych hracov na UTG velmi lahky fold a pre niektorych zase predstavuje lahky open. Podla mna ak chceme hrat tuto kartu z UTG, tak si najprv musime uvedomit, ze akych hracov mame za sebou. Na MP mame supera, ktoreho ocividne Hero pozna a podla statistik sa jedna o vcelku slusneho hraca. Takyto hrac pravdepodobne bude hrat z MP vcelku tight, hlavne ak hrac z UTG uz raisol. Na hracov CO a BTN ma hrac malo kariet a tak sa da tazko povedat, ze co z tychto pozicii budu hrat proti openu z UTG. CO vyzera este na normalneho hraca, aj ked ma 3bet 0, ale imo to bude hlavne malou databazou kariet. BTN uz je trochu viac problematicky. VPIP ma vacsi nez by hrac mal mat, PFR ma velmi nizky a opat 3bet 0. Taketo statistiky mozu poukazat na to, ze hrac je mala pasicna rybicka :f_p: SB si ocividne velmi starostlivo vybera karty s ktorymi bude hrat, cize na tohto hraca si treba dat pozor. BB uplne neznamy.

Cize problemom pri otvoreni tejto karty je to, ze vcelku pravdepodobne budeme hrat proti aspon jednemu hracovi za nami (konkretne BTN), ale na druhu stranu je mala sanca, ze nas niekto bude 3betovat preflop. Z tychto dovodov som trochu viac nakloneni k tomu hrat tuto kartu, ale nepovazoval by som to ani za chybu, keby sme jednoducho tuto kartu foldli preflop.

Flop:
      Na flope nakoniec stojime proti neznamemu hracovi z BB a na mozno malu pasivnu rybicku z BTN. Flop je vo vseobecnosti pre Hera vcelku priaznivy, neprislo eso, ma 2nd nuts FD, SD a samozrejme overpair. Preto sa stotoznujem s tym ako to zahral Hero a sa mi hlavne paci sizing s ktorym cbetoval. Tymto cbetom predsa chceme umoznit netrafenym superom zlozit a tiez zistit, ze co presne mozu drzat na ruke, kedze casto budu pokracovat hlavne s FD alebo SD a niekedy s parmi. Myslim, ze pripadny raise by znamenal len dve veci: bud trojicu alebo combo FD a SD, takze po pripadnom raise by som foldoval.

Turn:
      Bohuzial ani jeden zo superov nezlozil, ale prisla pre Hera velmi zaujimava karta, ktora okrem toho, ze Herovi doniesla trojicu, tak sa dokoncila postupka a priniesla hrozbu druhej farby. Po tom co BB len checkol tak si podla mojho nazoru Hero nemoze dovolit nic ine ako dalej cbetovat a cbetovat vela. Osobne by som dal “len” 15.50$ aby to nevyzeralo az prilis prisne. :) Anyway dovody pre bet: aby pripadne FD nam to pekne zaplatili alebo zahodili. To iste plati o vsetkych SD. Taktiez si myslim, ze je velmi pravdepodobne, ze ak by niekto mal uz postupku (QT**), tak by ju pretocil a Hero by to uz musel doplatit, kedze ma ~43%, co nie je az take zle z dlhodobeho hladiska (kedze pocitame z dlhodobeho hladiska aj to, ked to tam superi nemaju).

River:
      Blankovy river, ktory nic nedoplnil. Kedze predpokladam, ze hrac s QT** by to pretocil na turne, a stack to pot ratio je aky je, tak si myslim, ze jediny rozumny tah, je poslat do hry zvysok Herovych $ na stole. :D

Otazka este je, ze co tam po tom calle na rivery bude mat BTN. Ako som uz na zaciatku naznacil, BTN vyzera na malu pasivnu rybicku, preto tam moze mat vela veci. Medzi tie pravdepodobne su QT** (tak pasivny hrac ako BTN by to teoreticky mohol aj nepretocit), nejake dva pary (KJ, J9, K9) alebo nieco ako JJ, 99.

BB by som asi tipoval na nejaku FD, ale to sa uz nikdy nedozvieme :D .
    • filuta
      filuta
      Bronz
      moc pěkně, tak se mi to líbí :s_thumbsup:
    • ppsoft
      ppsoft
      Bronz
      Registrace: 07.11.2010 Příspěvky: 12
      Preflop: Hero se rozhodl openraisnout více loose kombinaci, než je obvyklé. Na stole jsou však dva slabší hráči na BTN a BB (BB pouze 5 hand v historii, takže tento vzorek není stoprocentně směrodatný, ale již dává tušit, že hráč nebude valných kvalit), radši bych takovéhle kingy ale doublesuited. Na MP sedí nejspíše kompetentní reg, máme na něj velkou hh a staty má vcelku rozumné, pokud by nás 3betnul hráč na MP a spot by měl být HU, je to vždy fold. SB s 3betem 2,5 bude 3betovat pouze AAxx, takže do jeho 3 betu je to v hu spotu také fold. Pro call do 3betu po našem openraisu můžeme dorovnat pouze ve spotu, kde budou alespoň tři hráči a naše potodds budou dosahovat hodnoty 1:4 (např. callovat 3,75$ do 17,5$ potu)

Flop: Proti nám stojí 2 spíše horší hráči. BTN je velice pasivní, jeho VPIP/PRF ratio je 10! Můžeme od něj očekávat spíše holdemovou play, čekání na sety a agresivní akce od něj bude vždy znamenat nuts a nic jiného než nuts. BB má zde také velmi wide range, z BB měl potodds 1:4. Flopujeme secondnuts fd, overpair a nuts gutshot. Cbet je zde celkem v pořádku, máme celou řadu outů, které nám pomáhají. Tento flop však celkem silně bude hitovat i range obou soupeřů. Proto se musíme mít na pozoru před raisem, zvláště od BTN hráče (velká pasivita), který by značil pouze set JJxx/99xx, proti které budeme mít v HU spotu cca 40%. Proti naked nuts fd (např Ad2d3h7h) máme 55% equity (v hu spotu). Pokud bych cbetnul a dostal raise od BTN, BB fold, tak nemáme odds na pokračovaní proti setu. Toto je podle mě jediný scénář, kdy můžeme naši handu foldnout (kromě preflopu, samozřejmě) V nejhorším scénáři budeme stát proti setu (JhJc2h3h; 50,2%) a zároveň by BB nefoldnul 2 páry a OESD (9h6hTdQd; 15,4%). V tomto případě máme equity 34,3%, potodds 3:1, takže fold také nepřichází v úvahu, ačkoliv v tomto spotu bychom moc peněz v longrunu nevydělali.

Turn: Po našem Cbetu jsme dostali 2 cally, tudíž můžeme skoro na 100% vyloučit, že by měl BTN, nebo BB set. JJxx/99xx byla jediná handa, která nás opravdu ohrožovala, jak jsme si napsali u flopu. Turn se nám otáčí velmi dobrý, dává nám nejvyšší set, takže i proti JJxx/99xx jsme nyní velcí favorité. Jediná draw, kterou turn doplnil a je reálná, že jí držel jeden z hráčů BTN nebo BB je nuts postupka (např QdTd8c7c), proti které máme 42,5%, ikdyž se otevřela druhá fd, bez případné druhé fd máme dokonce 45%! Vzhledem k pasivitě obou protihráčů je bet zcela jistě na místě, pokud by BTN neměl QTxx, vždycky by checknul behind a ztratili bychom value ze všech fd a různých dvoupárových kombinací, které se těmto hráčům budou jen těžko zahazovat! Sizing je v pořádku, opět bychom se menším betem akorát připravovali o value.

River: Po našem second barrelu jsme obdrželi opět dva cally a river kompletně bricknul. Soupeři na turnu oba pouze callovali, takže to nevypadá, že by měli hotovou handu (jediná, kterou jsme v této handě zatím nevyloučili je QTxx, ale vzhledem k 2 callům na turnu to můžeme udělat nyní, nemyslím si, že by slowplayovali, spíše by se snažili raisem/allinem chránit svojí handu před případnou fd) a jejich callovací range na turnu obsahovala pouze flush draws, která nepřišla. Tudíž je zde bet naprosto v pořádku, jedná se o value bet, hlavní range od které chceme svůj vidět call jsou hlavně dvoupárové kombinace s busted fd, které soupeři nebudou umět zahodit. V případě doplnění křížové fd bych šel pro check a doufal v check behind od BTN, jinak bych samozřejmě foldnul, handu bych nikdy neotáčel v bluf. V případě doplnění diamantové fd, bych nejspíše zvolil lajnu c/c, abych dal možnost BTNnu spewnout, on ve své betovací rangi také nebude mít pouze nuts diamantovou flush. Po našem betu a callu soupeře na riveru bych v showdownu čekal převážně dvoupárové kombinace s busted fd, soupeř už tam prostě "byl za hodně", tak to dal, ačkoliv věděl, že je nejspíše horší :)
    • filuta
      filuta
      Bronz
      Ahoj, děkuji všem účastníkům, soutěž byla napínavá až do samého konce. Dlouho byl ve vedení trpaslík, ale nakonec ho o něco překonal ppsoft (a to i s ohledem na to, že trpaslík šel jako první s kůží na trh), kterému tímto gratuluji k vítězství :f_thumbsup:
    • ppsoft
      ppsoft
      Bronz
      Yes! Yes! Yes! Díky moc za super příležitost a skvělou cenu ;) Předpokládám kontaktování od supportu, jako to bylo při mé poslední výhře o lístky do Showdownu, že?
    • filuta
      filuta
      Bronz
      ahoj, já tyhle detaily přesně nevím, ale napsat na support asi bude to nejlepší, tam určitě vědět budou
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Ahoj,

support už je s tebou pokud vím v kontaktu, potvrď jim prosím co nejdřív jméno a přeju hodně štěstí večer ;)
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      ppsoft původně napsal
      Yes! Yes! Yes! Díky moc za super příležitost a skvělou cenu ;) Předpokládám kontaktování od supportu, jako to bylo při mé poslední výhře o lístky do Showdownu, že?
      Jo gratulujeme k výhre :) Bol si rýchlejší ako ja, tak stačí potvrdiť to meno a všetko vyriešené. :f_love:

Veľa šťastia na turnaji :gl:
    • peedek
      peedek
      Bronz
      Registrace: 26.09.2010 Příspěvky: 784
      Hodně štěstí v turnaji!! Dej vědět jak si dopadl pokud si vzdpomeneš
    • ppsoft
      ppsoft
      Bronz
      Ahoj! Sorry, že mi trvalo tak dlouho sepsat report z turnaje, ale byl jsem poslední dny nějak mimo (bohužel ne kvůli výhře čptčka :D ) Turnaj byl celkem slušně zaplněný, na začátku svítilo na tabuli něco jako 65 hráčů a a s re-entry se celkový počet entries zastavil na čísle 97 ;) Garance byla o třetinu přesáhnutá, takže žádnej overlay, jak jsem čekal ;) K samotnému turnaji: Hra bylo opravdu soft, hodně se limpovalo, seděl jsem na stole s týpkem, kterej hrál omahu vůbec poprvé v životě a taky to bylo vidět :D Ze startovního stacku 15k se mi povedlo do breaku udělat asi 24k a pak mi na stůl přesadili Martina Hrubého :) Na první setkání s Pokerstars Pro to bylo celkem v pohodě, jednou mi dokonce zahodil BB na můj BNT open :D :D :D Ale chtěl jsem tím říct, že bylo fajn vidět, že i Pros jsou jenom lidé ;) Po breaku jsem měl celkem dobrý run, dostal jsem se asi na 60k, lidé vypadávali, ale těsně před sesazováním na poslední 4 stoly jsem nedokázal zahodit second nuts fh do ryby, která obv měla nuts fh, odhoz asi na 25k, což bylo 12bb :/ O něco později, již na 4 stolech, jsem zatočil AKKx do nějaký píčoviny a samozřejmě nevytočeno ;) Takže z toho bylo krásné 23tí místo, itm bylo 11 lidí ;) Ještě z toho mám fotku a zmínku o mém vypadnutí na pokerživě v reportáži :D Jinak super,hrálo se 6 max, balancování stolů měl floorman pod palcem, prostě v cardu to frčí :) Dealeři se popasovali s omahou více než dobře ;) Určitě je to easy beatovatelný pro každýho, kdo aspoň trochu tuší, jak se omaha hraje a vyplatí se investovat do buyinu, asi si to budu chodit pinkat, pokud zařadí do série čpt omahové turnaje na stálo ;) Takže ještě jednou děkuju psgy za super příležitost si zahrát čptčko, jste awesome! :)