BLOG: hraju, hrajem, hrajes ?

• bigfishXXL
      bigfishXXL
      Bronz
      Registrace: 07.07.2011 Příspěvky: 1,240
      Prolog
      Třetí blog na psgy, a jak se říká - do třetice všeho dobrého. Důvod proč zakládám nový blog a nepokračuju v tom starém, je ten že je plný cry postu a nemá žádnou strukturu a hlavně chci začit na novo. A to sem si říkal jak ten blog bude super atd. - no, něják se to zvrtlo, tak začnu od znova. Není tajemství že se mi moc nedaří a svádět všechno na varianci je strašně jednoduché. Co tím myslím ? Několikrát sem přemýšlel že se na FL vykašlu a začnu hrát jinou variantu - což už sem byl v podstatě rozhodnutý že skončím a začnu hrat FR NL, jednak bych se ji musel učit od základů znovu a hlavně je to zbabělé utect od jedné varianty a myslet si že jinde se peníze budou válet na zemi a pro jejich posbírání nemusím nic udělat. A protože sám se k ničemu nenamotivuju,nedonutim a radši si budu stěžovat u piva v hospodě tak tenhle blog bude sloužit jako kontrola k tomu jak na sobě pracuju a když uvidíte moji pasivitu - jen do mě - budu sem dávat výpisky z videii, analýzy hand etc. etc. a pokud ani přes moje usílí na sobě pracovat to nepůjde - můžu si říct: fajn, udělal sem pro to maximum a nejspíš má osud pro mě jiné plány než abych hral poker. Myslím si, že je to lepší řešení než zbaběle utéct a potom si to vyčítat - "kdybych na sobě víc pracoval..."

Představení
      To mi nikdy nešlo, takžze jenom ve stručnosti: Obyčejný 24lety naivni muž, co si furt myslí že se bude živit pokrem. Mám rád holky a rád peču vdolky. A ještě video kde hraju hlavní roli :f_eek:

Proč zrovna FL ?
      Začínal sem, tak jako většina, na NL fullring a potom sh. Z NL2 jsem se dostal "až" na NL10 kde sem stagnoval a byl BE - už si nepamatuji proč sem toho nechal, asi mě to přestalo bavit nebo sem nastupoval do práce, přecejen už je to nějáký ten pátek zpátky :) Po pauze jsem se opět vrátil k pokru, podíval se úplně náhodně na video o FL a od té doby si pinkám nejvíc pohodovou variantu. Jasně, párkrát sem si odskočil kouknout na NL v domění že se mi tam povede líp..
      No, ale proč hrát zrovna FL a v čem je lepší oproti NL je vysvětleno ve videu. Pravdou je, že traffic není žádný odvaz, ale nejhorší to taky není a stoly se najdou. Další věc která se často vyskytuje - "Ve FL nejsou prachy". Stačí se podívat na blog od Tpiranha kde jeho winnings za minulý rok: $296 971 s rakebackem pak $416 971. A nebo na blog polského grindera debilneucho, který minulý rok vyhral $245 701 a oba jdou SNE. Tak nevím, sou v této variantě peníze ? Málem bych zapomněl, je to nej-agresivnější varianta pokru a tedy jenom pro pořádne chlapy a krasné ženy :D

Plány
      Konečně porážet FL50 a do konce roku se dostat na 100, tak aby bylo reálné příští rok udělat SN na limitu 0,5/1 a 1/2. Být nezávislí, jak finančně tak v tom smyslu že nemusím chodit do práce od-do, ale plánovat si podle sebe. Což je imho daleko náročnější než být obyčejný zaměstnanec, ale o tom možná někdy přístě. Ale abych se vrátil k plánům: Postupem času se dostat na svoje maximum a využit svůj potenciál a hrát nejvyšší limity - ať už to bude 1/2 nebo 10/20. Zárověn doufám že tento blog pomůže začátečníkům k lepší orientaci, ale myslím že od toho tu jsou kvalifikovanější lidé ;)

Výpisky z videii
      ...

Stuff
      Zamyšlení - sledování winnings

Aktuální limit
      FL50
  • 84 odpovědí
    • bigfishXXL
      bigfishXXL
      Bronz
      Zamyšlení
      Myslím že většina z nás děla tu chybu že sleduje výsledky při hře.
      Pokud budu mluvit sám za sebe tak je to hrozný zlozvyk který jenom negativně
      ovlivňuje moji hru. Proč? Přece jen je to hra o reálné peníze a jejich prohra
      ovlivňuje každého člověka který je na nich zavislý. S tím se pojí další věc a to
      je ego. Jak nej-jednodušeji zjistit jak si vedu ? No podívam se na výhry. Pokud
      prohrávám štvě mě ztráta peněz a ego dostává na frak protože nejsem schopný vyhrávat a porážet lidi u stolu..
      Přitom je to úplná hloupost.Můžu hrát naprosto perfektní poker a díky varianci budu
      prohrávat a protože sem
      typ člověka který když někde ztrácí peníze tak to nedělá - nehraju - nemůžu
      "přegrindit" varianci - ego dostává na frak - cítím se špatně. Začarovaný kruh.
      Hra samotná mě neskuečně baví, jenom mám někde v hlavě zabudované stop tlačítko,
      když prohrávám, nehraju. Přitom řešení je tak zřejmé a jednoduché.
      Prostě nesledovat cashier, nesledovat výsledky a zaměřit se jenom čistě na hru.

To co sem popsal, je zárověn můj největší leak - teoreticky je to strašne jednoduché,
      převest do praxe daleko težší. Vždyt jenom díky tomuhle "začarovanému kruhu" sem
      odehrál letos jenom cca 70k hand. WTF, za 7 měsíců ? Jak říkám můj největší leak, o kterém vím,
      ale asi sem to potřeboval slyšet od někoho jiného a dostat "vynadáno".. Když budeme mít dva hráče:
      Jeden odehraje za měsíc 70k hand s výsledkem -400BB, jasně že z toho nebude odvázanej,
      ale další měsíc to nahraje zpátky a skončí v plusu. Kdežto hráč který odehraje
      za rok 70k hand se ziskem -400BB, pravděpodobně poker už nikdy hrát nebude a
      bude si stěžovat, že má největší smůlu na světe.
      Přitom tito hráčí hrájí naprosto stejný ideální poker...

Do 31.8 se podívám pouze třikrát na výhry, zhruba co 14dní, žádný graf, jenom $ a BB/100.
      Nikdy předtím sem to nezkoušel, nedokážu říct jak budu ovlivněn po 14dnech ať už skončím
      v plusu nebo mínusu. Délka hraní se bude přizpůsobovat pouze podle VPP, kde mám denní cíl
      100VPP, s tm že v Srpnu budu goldstar na pokerstars. Zatím to funguje fajn a poprvé
      sem za den odehral 100VPP a když sem neveděl jak na tom jsem hrál sem dýl a snad i líp.

Otázka na závěr: Sledujete při hře jak si vedete a podle toho hrajete víc/míň ?
    • Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      Registrace: 24.01.2013 Příspěvky: 564
      Já to sleduju po každý session - abych si vyhodnotil varianci, jestlli jsem hrál dobře nebo špatně a abych si prošel naky označený handy a pak si ještě označil ty co potom hodim na forum.

Když budeš mít zájem, tak můžem klidně dát sweatku. S gersilem sweatkujem každou chvíli poslední dobou a tohle mě dost pomáhá. :f_cool:
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Máš představu, že za 5 měsíců pokoříš dva limity. Porazíš FL50 a začneš drtit FL100. Nabízí se tedy otázka, s jakým volume chceš tento plán uskutečnit? Jsem dost skeptický, že to půjde s těmi objemy, které jsi hrával do teď. Ani ta sázka tě nemotivovala k většímu volume a to už je co říct :fouet:
    • bigfishXXL
      bigfishXXL
      Bronz
      Necro: klidne, sem pro ;) muj skype dejviic

Karisek: co k tomu dodat ? Asi jenom ze to bude chtit hrat vic a min se litovat a ani to nezkusit :D

tak sem si pinknul ten 5$ FL micromilion (pres 140FPP sng) a po hodine dvacet out.. nejvetsi rekreant u stolu (ani jednou sem nezmenil stul wtf) a vyhraval vsechno.. snad ho FL chytne :f_pleased:
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      tak koukám, že do toho jdeš pěkně od začátku. Cíle smělý, ale od toho už cíle jsou..takže držím pěsti a dávej pravidelně vědět jak to jde. :gl:
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      No myslel jsem, že nahodíš nějaký konkrétnější plán, jak to máš s tím volume v plánu a jak to chceš zvládnout. V úvodním postu píšeš, že tento blog zamýšlíš jako kontrolu tvé pasivity, ale jak tě můžeme kontrolovat, když nevíme jak aktivní chceš být?

Budu k tobě přímý jako jsem byl k irikovi. Nabudit se k hrdinským představám, jak se změníš a uděláš relativně velké úspěchy za krátkou dobu, není zase tak těžké. Často to ale ztrácí kontakt s realitou a nutně přichází zklamání.

Tvé cíle možná nejsou v obecnosti nesplnitelné, ale podle mě jsou silně vysněné tvým náhlým přívalem motivace, kterou ti dodal Štěpán (chvála mu), a jsou odsouzeny k pravděpodobnému neúspěchu, protože nemáš jasný plán a jsou v rozporu s tím, jaký si dosud měl přístup k pokeru. Věřím, že se lidé dokáží měnit, ale nezmění se přes noc.

Celé mi to zní jako "Do teď jsem byl looser, ode dneška jsem borec a dříč." Jak hloupě to zní? Co tě tím borcem udělá? Nový blog? Co budeš dělat za měsíc, až nad tebou nebude stát Štěpán a dodávat ti motivaci, až zjistíš, že nehraješ dostatečné volume, že se ti nechce dělat analýzy, že o celé počinu začínáš pochybovat?

Ale na má slova nedávej. Jsem možná jen škarohlíd a rád se nechám přesvědčit, že to všechno zamýšlíš vážně, máš jasnou představu nejen o tom, kým bys chtěl být a kde bys chtěl být, ale také o tom, jak přesně to uděláš.
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Karisku bud nam chces ten poker uplne zneprijemnit a nebo nas naopak vybicovat k tomu nejlepsimu co v nas je.. :P
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      O pokeru jako takovém jsem nenapsal vlastně nic. :) Jak bych ho potom mohl znepříjemňovat? Tentokrát je to o lidech, ne o pokeru.
    • bigfishXXL
      bigfishXXL
      Bronz
      Jasne volume je muj problem, a u toho sem nejaky konkretnejsi plan nahodil - vystoupit ze zacarovaneho kruhu tim ze z neho odbouram polozku penize a nebudu se behem sesny stresovat ze prohravam tolik a tolik ale zamerim se spis na neco jineho co muzu jednoznane ovlivnit at uz to je pocet hand nebo VPP-ktere jsou lepsi pokud je tvuj cil dosahnout status. A zaroven sem nastavil co chci dokazat do 31.8 po strance volume a urcite sem prubezne budu psat jak na tom sem tak jakto ze me nemuzes kontrolovat ? Nebo sis predstavoval konkretnejsi plan typu: tyden ma 7dni, odehraju 5 dni, od stredy-nedele, rano vstanu v 6:00, 6:30 zacnu hrat do 8:00 ... To u me nefunguje a jenom bych ztratil cas planovanim.

No to je prece jasne, ze kdyz se clovek pro neco nadchne tak se vidi v nejlepsim svetle a nic neni problem protoze je premotivovanej a casem postupne ztraci motivaci az nakonec skonci uplne na zacatku a nic velkeho nedokaze, ale tak prece rozlisujeme uspesne lidi od neuspesnych, krasny priklad co me ted napada je kulturistika - vetsina lidi co zacina tak se vidi jako vazba, postupem casu zjisti ze to neni tak jednoduche a prestane ho to zajimat. A kdyz se o stejnou vec pokusi jeho znamy tak se mu vysmeje protoze to sam nedokazal. Coz je pochopitelne a vzdycky bude vetsi procento neuspenych a tim padem vic tech kteri budou tvrdit: ja ti to rikal. A taky zalezi na tom proc to dela, jakou k tomu ma motivaci a jestli ma v hlave urovnane priority.

Ofc ze borce a crushera ze me neudela novy blog, ale je to jenom nastoj pro to aby to bylo jednodusi at uz tim ze si mas kde pobrecet nebo to ze napises svoje myslenky a pomuze ti to k pochopeni, to zalezi na kazdem jakou cestou se vyda.

Ale na ma slova nedej ja sem jenom premotivovanej a zaslepenej a nenecham se presvedcit o opaku :D
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Sorry, nečetl jsem celý ten druhý příspěvek, který má nadpis zamyšlení, protože mě nenapadlo, že tam máš nějak konkretizované plány. Takže jsem koukal jen na první příspěvek do podkapitoly "plány", kde máš že chceš být finančně nezávislý, hrát FL100 a být SN... Moje chyba. Ok...takže na srpen nějaký plán máš, good.

Já tě nijak nechci demotivovat. Prostě jen jeden den končíš, druhý den se připravuješ na SN... a takových huráá akcí tu bylo už víc a to nemluvím jen o tobě, ale i o řadě dalších z komunity a to i včetně mě. Jako bychom se nedokázali vzájemně poučit a věříme nějakým iluzím, že prostě přepneme nějaké tlačítko a jedem konečně naplno. Jako bychom ignorovali, že jsme jen lidé, kteří mají nějakou zajetou povahu a pokud ji lze změnit, vyžaduje to usilovnou, trpělivou a hlavně pozvolnou práci.

Bojuj, rozhodně bojuj, pokud máš stále víru, že v této oblasti lze něco dokázat a ty na to máš. Ale zůstaň nohama na zemi a ber to po malých soustech.
    • bigfishXXL
      bigfishXXL
      Bronz
      v pohode ;)

Uznavma ze to asi vypada legracne kdyz to tak napises ;) . Ale byl sem rozhodnuty ze koncim, ze doslo ke zmene planu je uz vec jina no.. Imho ta SN pristi rok vubec neni nerealna, dokonce bych rekl ze to je prirozene. Prece si nebudu davat plany typu: tento rok budu hrat FL50, pristi rok to same a pokusim si vydelat na dovolenou, dyt tim se nikam neposunu. Jak sem psal do konce roku bych chtel porazit FL50 a zacit hrat FL100 s tim ze pokud vsechno pujde idealne tak novy rok zacit prave na 100 (popr. co nejdriv prestoupit) a budu mit zhruba pul roku na to abych prestoupil na 1/2 a udelal "pohodove" SN (presne sem to nepocital je to odhad ale +- by to melo sedet), coz mi neprijde jako uplne nerealny plan, ale je to dlouha doba a muze nastat spoustu veci..

Nemyslim si ze je dobre to brat po malych soustech. Kdyz se necemu chces venovat a dostat se navrchol tak tomu musis dat vsechno. Je to jako v podnikani, mas unikatni plan, ale budes se tomu venovat jenom okrajove a nez rozjedes firmu zabere ti to 5 let (nebo te to v pulce prestane bavit a vykasles se na to), ale za tech 5let uz bude konkurence na takove urovni ze si ani neskrtnes. ofc to neznamena ze insta leavnu skolu/praci a bez zadne financni rezervy zacnu hrat karticky - i kdyz i takovy jsou a dnes jsou z nich poker pro... Kazdopadne doufam ze vis co sem tim chtel rict ;)
      ----
      RL: S pritelkyni sme zacali "hrat" geocaching, ted sme 4clena skupinka a neni nad to od 23-5 do rana litat po nocnim meste a lovit kesky :D a to mel byt puvodne "ozer se" vecer kde sem jenom nadhodil ze mame za barakem kesku jestli si ji nechcou zkusit odlovit :D

-----
      VPP zatim 635, cil do konce mesice je 1500, s tim ze pred mym koncem/znovu startem sem mel nejakych 200.. Kdyz sednu ke stolu zatim to po me nechce deposit, so far so good :D

Zkusim rozjet diskuzi k hande, kdyz v HJ moc nediskutujem, snad se to chytne a napise sem KAZDY svuj nazor, a potom bych to dal vyhodnotit ;)

Poker Stars, $0.25/$0.50 Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO

BTN

preflop: vs jejich range sem lepsi proto 3beet
      flop: klasicky cbet
      turn: dostavam raise od CO ktery ma win po raisu na turnu 71(14). Proti jednomu bych to raisnul, proti dvou uz sem trosku zalekl, nejsem si moc jisty jestli to 3betnout nebo zahrat tak jak sem zahral..
      River: muj fold mi prijde fajn, mate na to stejny nazor ? popripade proc je/neni ok

Preflop: Hero is SB with A J
      CO raises, BTN calls, Hero 3-bets, BB folds, CO calls, BTN calls

Flop: (10 SB) 7 J 8 (3 players)
      Hero bets, CO calls, BTN calls

Turn: (6.5 BB) A (3 players)
      Hero bets, CO raises, BTN calls, Hero calls

River: (12.5 BB) 6 (3 players)
      Hero checks, CO bets, BTN raises, Hero folds, CO calls
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      podle me fold je chyba, mas top dva pary, souperi muzou mit horsi dva pary klidne
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Já bych se to asi na trůnu snažil dohnat az do čápů a určité bych zřejmě už nezahodil ani zen river. Já teda popravdě na takovejhle státnikdy nekozknul a asi bych nněkdy mel, ale s dvěma top ppáry me to přijde jako dobra varianta
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      irik83 původně napsal
      Já bych se to asi na trůnu snažil dohnat az do čápů a určité bych zřejmě už nezahodil ani zen river. Já teda popravdě na takovejhle státnikdy nekozknul a asi bych nněkdy mel, ale s dvěma top ppáry me to přijde jako dobra varianta
      Kalíš? :sdrink: :f_p:
    • irik83
      irik83
      Bronz
      no když to po sobě čtu, tak musím být zkalenej jak velryba. Nicméně sorry za tohle může telefon..taky by občas nemusely být až tak chytrý a samy opravovat slova, který napíšu :D :D

jinak tedy sem chtěl samozřejmě napsat, že bych to na turnu zřejmě dohnal až do capu a river bych zřejmě nesložil. K tomu ještě bylo připsaný, že bych možná měl občas kouknout i na zmíněný stat, kterej prakticky nepoužívám :P

tak snad se to teď už ukáže normálně..windy nejsou tak chytrý :s_evil:

P.S: sem to ted cetl tady v praci kolegyni a je fakt, že sme leželi smichy na podlaze..jako docela vtipně se to upravilo..kam se hrabou lidi na tripu :D
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      ja jeste upresnim svoji odpoved. Na tom turnu zes neprojevil agresivitu te nikdo na dva pary netipuje (dokonce te mozna netipuji ani na to ze mas eso), tak ten raise na riveru bude ve vetsinu pripadu s mnohem horsi rukou nez mas ty
    • bigfishXXL
      bigfishXXL
      Bronz
      Diky za nazory :s_thumbsup: do konce tydne to hodim do HJ fora tak kdyby se nekdo chtel jeste pridat,do it ! :)

VPP: 1071/1500
      Jak sem uz rikal z nekoukani na vysledky mam zatim pozitivni pocity,jeden den du nahoru, dalsi dolu, myslim si ze sem BE, ale tezko rict. Docela mam strach abych se nekoukl toho 31. na vysledky a -300BB :facepalm:

Supr vec je ze hraju asi o 100% vic, kdyz sem mel den kdy sem hral 3hodiny rikal sem si ze sem dobrej, jinak sem toho posledniho pul roku hral tak 2hodky za den. Ted hraju 4-5h v zavislosti na tom kolik hraju stolu. Je to pro me neco noveho a musim si na to zvyknout a udelat si nejaky system - hlavne abych si nasel cas a projel si handy, mam je oznacene, ale vzdycky to odlozim az na konec hraciho dne a ... :facepalm: Uvidim co mi bude vic vyhovovat jestli pred zacatkem sesny abych se dostal do herniho modu a nebo na konci kdy sou ty handy aktualni..

Hlavne si lip organizovat cas at vsechno stiham - uz sem vypustil webgame - coz byl super zrout casu, omezil sem serialky, televize uz ani nevim co je, citim ze sem na dobre ceste ale jeste to neni ono, hlavne ty handy rozebirat !!! Jinak teda wtf silver ma jenom 5hand ? cekal sem aspon 10....

#end
    • bigfishXXL
      bigfishXXL
      Bronz

Tak, první část svoji challenge mám za sebou. Pocity mám zatím pozitivní, ale jak to tak bývá musím odladit par problému. Ať to můžu něják shrnout sepíšu si za co se můžu pochválit a naopak co je potřeba zlepšit.
      Chválím se:
      to že sem to dodržel
      volume které sem nahrál za 14 dní - 18,473hand
      tilt free - zvětší části, ale nestalo se mi že bych nenáviděl pokr nebo nadával do chatu :D , kterej sem si btw vypnul

Co je potřeba zlepšit:
      Ze začátku sem hrál 4stoly, potom přidal 5 a následě 6. Hlavně kvůli tomu abych odehrál co nejdřív VPP a sesny sem si rozdělil 2x2hodiny. Jenomže po chvíli hraní na tolika stolech přecházím na autopilota a hraju mix FL a NL a nezaměřuju se na hru samotnou jako spíš na volume. Což je obv chyba a neřeším svůj další leak (hned po volume), který mi brání v posunutí výš. Řešení je easy - 4stoly max, když budu cítit ztrátu focusu dat si na chvili pauzu.

A teď nějaké ty čísla, které všechny zajímají :D
      hand: 18 473
      net won: -11,88$
      FPP měním v 235satelitech: Z 11 jsem 3 vyhrál -> 32,56$
      Suma sumarum: 20,68$, plusových 14dní s volume jako bych hrál měsíc :D

Tento měsíc bude ve znamení grindu, odstranění leaku - o kterém vím ale furt ho dělám - což je horší než kdybych o něm nevěděl a připadam si jak vůl :D Zároveň mám v plánu si trošku uprait HUD tak o tom napíšu nějaky "chytrý" blog post

see ya
    • irik83
      irik83
      Bronz
      to volume je hodně sick..to bych asi nemohl dělat nic jinýho :D pro mě byl vrchol odehrat za večer 1300 hand a vím, že to je jen vyjímečný stav..polovina je ale i u me realna snad