4bet PF prosím o vysvetlenie

• pukanec
      pukanec
      Bronz
      Registrace: 08.02.2012 Příspěvky: 108
      Ahojte!
      Neviem či tento dotaz patrí sem alebo inde takže sa dopredu ospravedlnujem ak nie. Nie som nejaký english lengvič extra zdatný, takže na fórach PT4 som neskúmal, lebo neviem či by som to pochopil správne.

DOTAZ:
      STAT 4bet preflop+after raising
      Chcel by som vedieť, ako sa presne počíta v prípade, že ja som raise first, niekto ma 3betne a ja idem 4bet.
      Tento stat by mal byť presne: 4bet preflop+after raising?
      Ak áno, tak potom dotaz č. 2 je: toto sa počíta koľko percent hand ktoré raisujem first potom 4betnem ak má niekto 3betne?

A dotaz č. 3:
      Chápem správne, že ak niekto napr. raise first in 12 a 4bet preflop+after raising 10, tak ten 4bet stat bude oveľa širší pri takej istej hodnote (teda 10) u niekoho kto má raise first in 24?

Som lama, ďakujem za strpenie a samaritánovi čo bude mať trpezlivosť mi to vysvetliť. :f_rolleyes:
  • 4 odpovědí
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Registrace: 25.09.2011 Příspěvky: 2,620
      Ahoj, přesné odpovědi Ti neposkytnu, ale předám to dál, takže strpení, odborné vysvětlení bude ;)
    • pukanec
      pukanec
      Bronz
      Registrace: 08.02.2012 Příspěvky: 108
      Super dakujem :f_thumbsup:
    • jarvan
      jarvan
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 462
      veliká výhoda PT4 a důvod, proč jí používám, je ta, že si můžeš staty sám definovat a již definované rozpitvat na prvočinitele. "confiure>statistic"

def:
      (cnt_p_4bet_after_raising / cnt_p_3bet_def_opp_when_open_raised) * 100

cnt_p_4bet_after_raising:
      sum(if[cash_hand_player_statistics.flg_p_first_raise and cash_hand_player_statistics.flg_p_4bet, 1, 0])

cnt_p_3bet_def_opp_when_open_raised:
      sum(if[cash_hand_player_statistics.flg_p_3bet_def_opp AND cash_hand_player_statistics.flg_p_first_raise, 1, 0])

details:
      Percentage of the time that a player 4Bet or higher preflop given that he made the open raise and had a chance to do so.

Formula: Number of Times Player 4Bet or Higher After Raising Preflop / Number of Times Player Could Defend Against a 3Bet After Open Raising Preflop
      ||
      ||
      =>tak že stat udává procento, kdy hráč pf první raisne a pf 4betne za předpokladu kdy čelí 3betu a pf raisoval jako první
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,281
      Ak má niekto RFI 12 a 4bet after raising 10, tak range s ktorou 4betuje je 1,2 percenta. Takže áno, chápeš to správne.