BLOG: Zero to hundred

• Kohy16
      Kohy16
      Bronz
      Registrace: 07.07.2014 Příspěvky: 24
      Zdravím všechny,

je mi 19 let a poker hraji již nějaké 4 roky. Začal jsem hrát na bwinu, kde jsem z $30 dolarů dokázal udělat nějakých $140, ale pak většinu prohrál na ruletě :facepalm: . Dále jsem zkusil také živý poker, kde jsem se hned první 3 menší turnaje dostal do peněz. Pak jsem si myslel, že jsem nový Phil Ivey a dalších asi 10 turnajů jsem prohrál. Poté jsem poker hrál minimálně.

Další shot přišel asi před rokem, kdy jsem si nabil na pokerstars $40 dolarů, které jsem rozmnožil na $70 hraním NL4, ale po pár bad beatech jsem vše prohrál na tiltu u NL20. Tehdy jsem si řekl, že do pokeru už nikdy nevrazím ani korunu, protože na to nemám nervy.

Změna přišla před týdnem, kdy jsem odmaturoval a najednou jsem měl spoustu času a tak jsem vymýšlel co dál. Pro srandu jsem si nabil $35 na partypoker a šel hrál NL4, kde jsem během 700 hands dosáhl profitu $9. Poté jsem narazil na Cornieho výzvu a zcela přehodnotil svoje cíle. Přesunul jsem se na NL2 SH a začal jsem o hodně víc studovat a dodržovat bankroll management. Moje stats jsou 21/17 a hraji 3-4 stoly najednou. Po 10k hands mám zatím profit $36. :f_smile:

Mezi zhruba 5700 až 7300 jsem vůbec nehrál A game, ale byl spíše celou dobu na tiltu. Můžu být rád, že mi to nakonec nevyšlo tak draze.

Moje další cíle jsou:
      :club: Hrát A game
      :club: Odehrát příští týden min. 10k hands
      :club: Dodržovat BM
      :club: Po každé session udělat review (znova projít všechny handy, kde jsem vyhrál či prohrál 25BB+)
      :club: Zkouknout nějaká videa od twinna
      :club: Projít si každý den minimálně 10 hand v hand judge fóru.

:diamond: Můj bankroll je nyní $68,45

:spade: Věřím, že mně tento blog pomůže s (nejen) těmito cíly a v nejbližších dnech podám report. Přeji všem hodně štěstí u stolů :fdrink:
  • 27 odpovědí
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      Ahoj, super že tu je další blog a další nadšenec.
      Cíle máš zajímavé, ale třeba dodržování bankroll managementu bych si nedával jako cíl, ale spíš jako pravidlo. Cíle se totiž snažíš dosáhnout, ale pravidlo prostě musíš dodržovat :-)

Jinak je určitě dobré začít sedovat handy, kde máš hru o více bb, ale časem bych se třeba zaměřil i na různé menší spoty, kde ti třeba ne jednorázově, ale dlouhodobě může něco utíkat. Ale podle mne nejlepší je co nejvíc sledovat videa, pouštět si je klidně několikrát, dělat si poznámky a pak si sám počítat a zkoušet.

Sice jsem hráč SnG 6-max, ne CG, ale určo občas zavítám a budu sledovat, ja se daří. Cornieho challenge se účastním taky. Tak ať se daří a jednou se třeba uvidíme v síni slávy.

:welcome: :gl: :sdrink:
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Registrace: 25.09.2011 Příspěvky: 2,620
      Ahoj Kohy16

Vítej u nás :welcome: koukám že jsi to tu rozjel hned ve velkém stylu, super :f_thumbsup:

Blog je určitě dobrá věc a věřím že dost pomáhá, takže budu sledovat jak se Ti daří ve hře, cg je taky má krev, takže přeju :gl:

Pokud by ses chtěl zapojit do naší soutěže Učíme se vyhrávat kde je možnost si přilepšit o krásných 100$ , tak prostuduj pravidla a místo rulety zkus zatočit tohle ;)

Ať se daří :sdrink: , zatím se měj.
    • Kohy16
      Kohy16
      Bronz
      Díky vám za podporu. :f_p:
      Jak jsem psal, na BM jsem právě vždycky dojel a vše prohrál. Proto je to teď můj cíl to dodržet a snad se to stane později mým pravidlem. Jinak s těma menšíma spotama, vím jak to myslíš a později se na to také zaměřím. Zatím si každou zajímavou handu "taguju", takže průměrné po každé mojí session projdu zhruba 15-20 hand. Videa se také budu snažit sledovat co nejvíce.

Do soutěže jsem se již také zapojil. :f_thumbsup:
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      BRM je to nejdůležitější !!! Možná jsem missnul kde hraješ, ale pokud by to bylo na PokerStars, měl bych pro Tebe vychytávku ;)
    • Kohy16
      Kohy16
      Bronz
      Bohužel na pokerstars teď nehrjau. Hraju na partypoker. Vím, že na bwinu se dala nastavit maximální prohra za den. Na partypokeru to zřejmě, ale nejde.
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Aha, na Stars jde nastavit zodpovědné hraní, že máš přístupný pouze limit který si nastavíš :)
    • Kohy16
      Kohy16
      Bronz
      :f_love: Tak se mi konečně po 16k hands podařilo porazit NL2. :f_p:

:diamond: Počáteční bankroll: $35
      :diamond: Aktuální bankroll: $101

:spade: Zhodnocení mojí hry na NL2: :spade:

Na počátku NL2 jsem nehrál zrovna nejlépe, ale díky štěstí jsem se dokázal během pár hand dostat do profitu $10, a až poté jsem si řikal, že tentokrát bych mohl doopravdy zkusit něčeho dosáhnout a nebýt jenom kasička pro ostatní. Začal jsem studovat, více se soustředit na hru, dodržovat BM a dokázal jsem se dostat do profitu $30 a můj bankroll tak činil $65. Poté mi ale poker začal trošku nudit a já zase začal hrát velmi loose, nesoustředil jsem se a začal prohrávat.

Nějakou chvilku jsem se plácal okolo $50. Poté jsem odjel na 3 dny mimo ČR, kde jsem poker zcela nehrál, ale jenom pročítal fórum a studoval. Pak jsem přijel celý namotivovaný, vytvořil si bankroll $70 a rozhodl se založit tento blog.

Od té doby jsem se snažil hrát jak nejlépe umím, a za 4 dny jsem nahrál na 4 stolech 6k hands. Až na včerejšek, kdy jsem se dostal do mínusu 3 dolarů po 2000 hands (hrál jsem zcela stejně, ale prostě to nechodilo), jsem měl docela hot run a skoro všechno mi vycházelo. Průměr přes 30 BB/100 hands to zřejmě potvrzuje. Mojí poslendí session na NL2 jsem završil all inem s AA na jednom stole a s KK na druhém, kde mi profit $4 přehoupl o patro výš.

:spade: Zhodnocení ostatních hráčů na NL2: :spade:

Na NL2 hraje velmi hodně hráčů, kteří skoro nemají ponětí o pokeru. Jejich staty jsou většinou 80/15 apd. Právě z těchto hráčů pramení největší zisk. Proto je velmi důležité si vybrat správný stůl. Můžeme občas totiž narazit na stoly, kde většina hráčů má staty 19/17 a proti nim se hraje o poznání hůř.

Důležité je také neslowplayovat, protože hodně fishek je schopných s gutshotem dorovnat váš all in. Naopak když jsou agresivní, tak by jsme měli zahazovat my, většinou mají silnou kombinaci. (samozřejmě ne každá fishka je stejná). Nejvíce výdělečné jsou situace, kdy máme před flopem AA nebo KK, protože fishka je ochotná jít all in klidně s AT nebo KQ. Poté trefené sety po flopu, které vám hráči často proplatí s top párem.

:spade: Co bych chtěl zlepšit na NL4: :spade:

:club: Více se na hru soustředit
      :club: Hrát o trochu více tight (některé sessions jsem hrál se statama 27/25)
      :club: Věnovat větší čas studiu
      :club: Analyzovat hru po každé session
      :club: Nedostávat se tolik do marginálních potů

:spade: Teď si dám od hraní dva dny pauzu a poté začnu na NL4. Pokud mi klesne bankroll pod $88, přesunu se zpátky na NL2 a budu dál bojovat! :f_wink:

Tady je můj kompletní graf zatím:
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Pěkná práce :s_thumbsup: jen tak dál :gl:
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      Dobrá práce!! To byl fofr!! :s_thumbsup:

:welcome: NL4 :coolface:
    • Dandiiik
      Dandiiik
      Bronz
      Registrace: 19.07.2009 Příspěvky: 1,736
      Moc pěkná práce. GL na NL4 a výš :gl:
    • Kohy16
      Kohy16
      Bronz
      Tak jsem teď dlouho nehrál, protože se stěhuji do Dánska kvůli škole. Strávil jsem tam teď 2 týdny a je to tam super. Jedinej problém je, že tam nejde hrát poker, aniž bych byl zaregistrovanej přes jejich servery (k tomu bych potřeboval povolení k pobytu apd.). Takže jsem celých 14 dní poker nehrál a místo toho si četl knihu "50 největších omylů, aneb neposlouchejte Philla Helmutha". Přečetl jsem všech 50 konceptů a nemohl jsem se dočkat, až je vyzkouším.

Když jsem konečně přijel do ČR a mohl hrát, tak jsem celej natěšenej začal zkoušet všechno to, co jsem přečetl v knize. Triple barell bluffy a podobný věci.. a ejhle, ono to vůbec nefungovalo. :facepalm: :fouet:
      Po 700 handách a $-8 jsem zjistil, že většina konceptů je pro mikrolimity uplně zbytečná. Samozřejmě jsem o tom věděl i dříve, ale po přečtení knihy mi to prostě nedalo. Pak jsem začal hrát normálně, jako dřív, ale po dalších 500 handách opět v mínusu nějaký 2BI. Tak jsem to radši zabalil.

Dnes jsem si slíbil, že se budu snažit hrát klasickou A game. Bohužel zase v mínusu. Svalil bych vinu na bad beaty, ale těch bylo minimálně. Hrál jsem prostě hrozně. Na NL4 za 1700 hand $-17. Částečně taky za to může změna HUDu, s kterým ještě tak neumím a musím si na něj zvyknout.

Když mi zbýval bankroll kolem $90, rozhodl jsem se, že si zahraju NL10 ( :f_mad: ). K tomuto rozhodnutí mě vedlo to, že v ČR už budu jenom asi týden, tak jsem si chtěl spíš zahrát, než řešit BM. Nakonec to dobře dopadlo a já po 600 handách v plusu $26. Vím, prostě štěstí.

A teď nevím co dál. Jestli zůstat na NL10 a pokoušet štěstěnu a nebo se přesunout zpátky na NL4, který mi zatím vůbec nevychází. Zbývá mi už asi jen tak 4 dny hraní a pak musím peníze vybrat. Počítám, že bych mohl začít hrát v Dánsku až tak za 2 měsíce.

:diamond: Počáteční bankroll: $35
      :diamond: Aktuální banroll: $121
    • trololololo
      trololololo
      Basic
      Registrace: 06.10.2012 Příspěvky: 12
      Ahoj,

vobec nemusis cakat dva mesiace kym budes moct v Dansku zacat hrat ( A koniec-koncov si myslim, ze by si musel cakat este viac pretoze vybavenie CPR cisla trva dlhsie - obzvlast ked si ho vybavujes prostrednictvom univerzity + NEM ID + bankovy ucet - myslim, ze by ti to zabralo tak 3-4 mesiace).

Pozri sa na http://unblockvpn.com/ - v podstate Ti umozni prihlasit sa na IP adresy z roznych krajin kdekolvek si. Cize pokial si v Dansku mozes sa prihlasit na CZ/SK IP adresu a mozes bez problemov hravat. Navyse, stoji to cca 4€ mesiac.
    • Kohy16
      Kohy16
      Bronz
      Díky trololololo za radu. Určitě to stojí za zkoušku. Má s tím někdo zkušenosti? Nehrozí kvůli tomu nějaký potíže?
    • trololololo
      trololololo
      Basic
      Registrace: 06.10.2012 Příspěvky: 12
      Ja s tym skusenosti mam a za tych par razy co som to vyskusal neboli vobec ziadne problemy ;)
    • Kohy16
      Kohy16
      Bronz
      Tak jsem se vrátil včera k NL4 a konečně se dostal nějakých $8 do plusu. Dnes jsem si dal zhruba dvouhodinovou session a dostal se do plusu hezkých $10, ale pak bohužel přišlo pár bad beatu (např. KK vs 55 - došla mu straight) a nakonec jsem skončil -$2. Musím ale říct, že po dlouhé době jsem cítil, že hraju opravdu dobře. :f_grin:

Zde přidávám handu, která mě vytočila nejvíc:

***** Hand History for Game 1111111111 ***** (Party)
      $4.00 USD NL Texas Hold'em - Wednesday, August 13, 06:47:10 ET 2014
      Table Springfield (Real Money)
      Seat 5 is the button

Seat 2: Player2 ( $4.47 USD ) - VPIP: 44, PFR: 29, 3B: 4, AF: 1,6, Hands: 55
      Seat 5: Hero ( $7.48 USD ) - VPIP: 22, PFR: 17, 3B: 7, AF: 3,7, Hands: 3888

S hráčem číslo 2 jsem v krátké době šel do hodně potů, které jsem všechny vyhrál. Často jsem ho raisoval IP.
      Player6 posts small blind [$0.02 USD].
      Player1 posts big blind [$0.04 USD].
      ** Dealing down cards **
      Dealt to Hero [ As Kd ]
      Player2 raises [$0.08 USD]
      Hero raises [$0.36 USD]
      Player2 raises [$0.64 USD]
      Hero calls [$0.36 USD]
      Klasický raise IP a pak call mini-raise.
      ** Dealing Flop ** [ 4c, Jc, 6h ]
      Player2 bets [$0.71 USD]
      Hero calls [$0.71 USD]
      Na flopu vsadil pouze 1/2 potu a nemyslel jsem si, že bude velmi silný, proto jsem callnul s tím, že po případném checku betnu na turnu.
      ** Dealing Turn ** [ Ad ]
      Player2 bets [$1.39 USD]
      Hero raises [$3.68 USD]
      Player2 calls [$1.65 USD]
      Turn pro mě nejlepší jaký mohl být, protihráč sází opět slabě, proto se rozhoduji pro raise all-in s TPTK.

** Dealing River ** [ Qd ]
      Hero shows [As, Kd ]
      Player2 shows [Qs, Qc ]
      Hero wins $0.64 USD from main pot
      Player2 wins $8.55 USD from main pot

• Kohy16
      Kohy16
      Bronz
      :f_tongue: Po delší době opět návrat ke stolům. :f_tongue:

Tak jsem se již přestěhoval do Dánska a hned jsem si našel místní poker klub, kde se hraje jednou týdně CG NL20. Po prvních 7 sessions zatím nějakých 7 BI v plusu. To mě přimělo, abych zkusil zase grindit online. Nabil jsem si $40 a jak je mým zvykem, začal jsem hrát opět s myšlením, že buď to bustnu a nebo se rychle přesunu výš. Po 3000 hands na NL5 a NL10 jsem skončil zhruba breakeven. Dále jsem se rozhodl, že se znova zkusím dostat přes limity nahoru.

Přesunul jsem se na NL2, kde jsem se nakonec i s $ 20 bonusem dostal na $90. Poté ne a ne se přehopnout přes stovku, až jsem začal ztrácet motivaci. Proto jsem si nabil dalších $40 a přesunul se na NL5. Nyní je můj bankroll něco přes $130. Minule mi psaní blogu pomohlo hrát správně, tak doufám, že mi to pomůže i tentokrát.

Celkový graf zatím

Můj cíl je se přesunout do 31.1. na NL10.

Tak uvidíme, hodně štěstí u stolů. :Ah: :Ad:
    • Kohy16
      Kohy16
      Bronz
      Splněný cíl - postup na NL10

Na NL5 jsem se na začátku hodně trápil a ačkoliv byla moje hra skoro celou dobu podobná, winrate lítala nahoru, dolů. Chvilkama jsem si řikal, že už skončím. No nakonec jsem vytrval a díky hotrunu v pár posledních sessions jsem se poprvé dostal na NL10 s řádným bankrollem. Mám odehráno kolem 38000 hand, což je pro mě taky nový rekord.

Tady je graf NL5

Na grafu je vidět, že rozdíl mezi EV a Net Won byl okolo 30 dolarů, což mělo následky na moji další hru. Nakonec se to srovnalo a já za poslední 4 dny udělal profit bezmála $100 a celkově jsem skončil s 9,2 BB/100 pro NL5. Moje staty na NL5 byly 24/20/10, což je dost loose a určitě to chci omezit pro NL10. Ideálně na 20/18/8. Můj další cíl je schromáždit bankroll $500 do 31.3.
    • Kohy16
      Kohy16
      Bronz
      Zdravím všechny,

tak jsem za posledních 12 dní nahrál přes 11k hands a cítil jsem se jak na horské dráze. No nakonec jsem se dostal do + $95, což dělá 9BB/100h. Bohužel mám takový problém - každá session v týdnu je prodělečná, zatímco o víkendu jsem často v plusu. Vím, že to může být větším počtem ryb o víkendech, ale ne v takové míře jako to mám já. xD . Uvidím jak se to bude vyvíjet dál.

:diamond: Počáteční bankroll: $80
      :diamond: Aktuální bankroll: $345
      :spade: Můj cíl do konce února: $500

Jinak koukám hodně teď na videa od Katrisone, které mi dost pomáhají, ale byl bych rád, kdyby mi někdo poradil další dobrá videa, či články.

:club: Hodně štěstí!:club:
    • Kohy16
      Kohy16
      Bronz
      :diamond: 50k hands :diamond:

Tak jsem se dostal na 50.000 hands, ale bohužel to šlo poslední týdne pěkně z kopce. Zatím prožívám můj největší downswing, kdy jsem ztratil přes 10 BI v posledních 4 sessions. Bylo tam pár badbeatů, ale to tvořilo pouze nějakých 30%, zbytek dokonal tilt. Proto jsem se rozhodl dát si od pondělí až do zítřka dát pauzu a věnovat trochu času studiu. Momentálně mám $300 (200 dolarů profit), ale trošku mě znervozňuje moje All-in EV, které je zhruba $80 pod mojí winrate. Také přemýšlím, že bych změnil hernu, kvůli tomu, že bych rád dostal zlatý status na psg, jelikož takhle přicházím o spoustu info. Bohužel, výběr heren tady v Dánsku je omezený, tak to musím pořádně promyslet.

Jinak bych od pátku se chtěl na poker daleko víc soustředit, protože na vlastní hře vidím, že se dá pokerem slušně vydělat. Můj dřívější cíl, $500 bohužel budu muset přesunout na 14.3., tak doufá že mi to vyjde. Jinak jsem si hodně taky pohrál s Holdem Managerem, kde jsem upravil pop upy, která jsem dříve moc nepoužíval. Teď už to může být jenom lepší :f_ugly: :f_biggrin:

Tady handa po které jsem díky tiltu, ztratil další 2BI, během 10 minut.
      PokerStars Hand #131072668951: Hold'em No Limit ($0.05/$0.10 USD) - 2015/02/24 20:13:05 CET [2015/02/24 14:13:05 ET]
      Table 'Baetsle II' 6-max Seat #1 is the button
      Seat 1: M_florin31 ($10 in chips)
      Seat 2: DK9CZ ($16.46 in chips)
      Seat 3: Abratli ($4 in chips)
      Seat 4: XtremeLight ($10.72 in chips)
      Seat 5: Malgos555 ($13.80 in chips)
      Seat 6: 28wackd88 ($10 in chips)
      DK9CZ: posts small blind $0.05
      Abratli: posts big blind $0.10
      *** HOLE CARDS ***
      Dealt to DK9CZ [Kd Jc]
      XtremeLight: folds
      Malgos555: folds
      28wackd88: raises $0.20 to $0.30
      M_florin31: calls $0.30
      DK9CZ: raises $0.80 to $1.10
      Abratli: folds
      28wackd88: calls $0.80
      M_florin31: calls $0.80
      *** FLOP *** [Td 9c Qs]
      DK9CZ: bets $1.62
      28wackd88: calls $1.62
      M_florin31: raises $7.28 to $8.90 and is all-in
      DK9CZ: raises $6.46 to $15.36 and is all-in
      28wackd88: calls $7.28 and is all-in
      Uncalled bet ($6.46) returned to DK9CZ
      *** TURN *** [Td 9c Qs] [Qh]
      *** RIVER *** [Td 9c Qs Qh] [6c]
      *** SHOW DOWN ***
      DK9CZ: shows [Kd Jc] (a straight, Nine to King)
      28wackd88: shows [Jh As] (a pair of Queens)
      M_florin31: shows [9h 9s] (a full house, Nines full of Queens)
      M_florin31 collected $28.75 from pot
      *** SUMMARY ***
      Total pot $30.10 | Rake $1.35
      Board [Td 9c Qs Qh 6c]
      Seat 1: M_florin31 (button) showed [9h 9s] and won ($28.75) with a full house, Nines full of Queens
      Seat 2: DK9CZ (small blind) showed [Kd Jc] and lost with a straight, Nine to King
      Seat 6: 28wackd88 showed [Jh As] and lost with a pair of Queens

:diamond: Počáteční bankroll: $80
      :diamond: Aktuální bankroll: $300
      :spade: Můj cíl do 14.3.2015: $500
    • 1
    • 2