Blog: it's all about luck or wtf?

• godlike3
      godlike3
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 234
      Zdravím všechny,

ani pořádně nevím, proč si tento blog zakládám, nikdy mě tyto věci nelákaly, ani jsem žádné blogy nenavštěvoval, pravděpodobně se jedná o odraz mého runu tento rok, protože už opravdu nevím jak dál...

No nic, ze začátku bych řekl něco málo o sobě: Je mi 23 let, studuji v Brně školu ekonomického zaměření, přes semestr mi škola zabírá poměrně dost času +ostatní záliby (sport, přátelé, nyní přítelkyně), takže na poker nebyl dostatek času, kolik bych si přál. No a nyní k podstatě, proč jsem se vlastně rozhodl založit tento blog (spíše whine forum no...). Poker hraji již velmi dlouho, online asi 3 roky, přičemž jsem jej vždy bral jako takový koníček a možnost přivýdělku, přičemž jsem nevěnoval mu nějak moc času, místy byly také delší pauzy.

Online jsem začal se startovním kapitálem 50$, který zde tehdy nabízeli. I přes omezený časový fond, který jsem pokeru věnoval, jsem se o poker aktivně zajímal, vzdělával se, chodil na coachingy, atd. Čistě jen studiem jsem strávil stovky hodin, z počátečního rollu jsem se zvládl dostat celkem bez větším problémů až na NL25, kde mě vloni v létě čekal příjemný upswing. Po cashoutu jsem však chytl velmi dlouhý a velmi špatný run, který je v podstatě až doteď a musel jsem již asi po páté sejít na NL16. Parodoxně, čím více jsem se zlepšoval a snažil se vylepšit svou hru (sestavení defaultních rangí, celková range play, nehrat random, gto, atd.), tím horší vše bylo. Myslím si, že mám na NL25 více než dostatečný skill (pár leaků by se našlo, ale na microlimity to určitě není nic zásadního, místy ani nejde tolik o leak, jak by se z pohledu gto mohlo zdát, jako spíš exploit tendencí hráčů na těchto limitech), ale když vidím ty výsledky, tak jsem z toho extrémně frustrovaný, mám pochybnosti o sobě, o svých schopnostech, o Starech (, o profitabilitě pokru, snad o všem...Od začátku prázdnin se snažím hrát co nejvíce, přešel jsem na zoom, který mi více vyhovuje, přičemž si vydělat potřebuji a všechno jde tak akorát do sra*ek.

Budu se sem snažit místy přispívat, momentálně ocením jakékoliv rady, jak zlepšit mindset, vaše zkušenosti s podobnými swingy, slova útěchy, cokoliv...

Díky.
  • 6 odpovědí
    • godlike3
      godlike3
      Bronz
    • godlike3
      godlike3
      Bronz
      Tak po sestupu na NL16 se opět začíná všechno dařit, pokračuju ve šlépějích velmi dobré winrate na tomto limitu, tentokrát už si nenabíhám každou druhou handu do top range soupeře, až je mi to opravdu podezřelé...Nemyslím si, že by toto limity byly až tak rozdílné (na NL16 je více whales tho), abych měl na jednom velmi hezkou wr a na druhém byl po dost velkém vzorku v mínuse. Lidem, kteří tvrdili, že Pokerstars je rigged jsem se vždy potichu smál a říkal si, že pravděpodobně neslyšeli o varianci, ale tohle je už opravdu moc a přemýšlím, že po opětovném nahrání rollu na NL25 ze starů odejdu.

Jinak již pátá: :nh:
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BB:
      $24.84
      MP3 (Hero):
      $25.00
      CO:
      $74.33
      BU:
      $15.90
      SB:
      $56.58

Preflop: Hero is MP3 with Q, T.
      Hero raises to $0.75, 3 folds, BB calls $0.50.

Flop: ($1.6) A, A, K (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.75, BB calls $0.75.

Turn: ($3.1) J (2 players)
      BB checks, Hero bets $2.25, BB calls $2.25.

River: ($7.6) 4 (2 players)
      BB bets $1.75, Hero raises to $21.25(All-In), BB folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $9.35.
    • Dandiiik
      Dandiiik
      Bronz
      Registrace: 19.07.2009 Příspěvky: 1,736
      Od začátku prázdnin se snažím hrát co nejvíce, přešel jsem na zoom, který mi více vyhovuje, přičemž si vydělat potřebuji a všechno jde tak akorát do sra*ek.
      Já teda nejsem zrovna ten nejpovolanější, kdo by měl někomu radit něco o mindsetu, ale přece jen, nemyslíš, že na tý NL25 můžeš být třeba moneyscared? Píšeš, že si potřebuješ vydělat a byť si to třeba otevřeně nepřipouštíš, tak to na tebe vytváří tlak a na tom limitu, kde se hraje o více peněz, prostě nedokážeš hrát optimálně z toho důvodu, že se bojíš o prohrání velkého potu.

To mám nyní ve velice čerstvé paměti z vlastní zkušenosti. Dal jsem cashout, a měl jsem jen tak tak roll na NL25, chtěl jsem tam hrát, protože jsem plánoval ten cashout vrátit, ale už to nebylo ono a najednou jsem byl prostě 20k hand BE, spíše v minusu. Pak jsem tedy uznal, že to bude tím, že jsem moneyscared a šel jsem níž, kde mám nyní comfortní roll a to se hraje hned jinak.

U tebe to je možná trochu jiná situace, ale stejný princip. Vytváříš na sebe tlak tím, že musíš a to není nikdy moc dobré. Jinak přechod na zoom taky nemusí být to pravý ořechový, přece jen se tam hraje jinak trochu :)

Jenom se nad tím zamysli a :gl: u stolů :)
    • godlike3
      godlike3
      Bronz
      Čau Dandiiku, díky za odezvu, musím říct, že je to moc dobrý point, ale nevím, jeslti je toto úplně můj případ. Když už jsem se dostal do situace, kterou ty popisuješ, že jsem měl tak tak roll a byl čím dál blíž ke spadnutí níže, tak byl v mé hře určitě poznat ten strach, akorát většinu času jsem měl OK roll a tento aspekt mě vůbec nezatěžoval, protože jsem bral peníze jako investici a neměl strach ani o pár přijít.

Co se týče nátlaku, tak ten taky nebyl až tak znatelný, v podsatě jsem jen potřeboval vydělat nějaké peníze až teď v létě a to zase nijak nutně, teď něco kápne z rb, takže se zas tolik se neděje, jen si musím pár věcí odpustit a šetřit.

A ještě jsem zapomněl zmínit jeden důležitý spekt, že já vlastně NL25 hrát stále nechci, plán je (byl) dostat se na NL50, dát přes léto alespoň 1 shot...
    • Danik123456
      Danik123456
      Bronz
      Registrace: 15.04.2013 Příspěvky: 400
      Ahoj,

nevím jaký máš aktuálně přesně odehraný poměr zoom vs normal stoly, ale z mé zkušenosti bych se moc vážně zamyslel zda to není tím. Osobně tomu také moc dobře nerozumím, ale ZOOM je prostě pro mě zlo. Hlavní problémy, které vidím u sebe jsou, že nahraješ méně rukou proti rybám a také to, že se snaží člověk nahrát veliké volume a po čase začne ztrácet koncentraci a přejde to nějaké autopilota a jeho hra určitě není A game.

Tak je to alespoň u mě. Vím, že někomu ZOOM vyhovuje a nemůže si ho vynachválit, ale je spousta lidí co na tomto formátu vyhořeli i když na normal stolech jsou docela úspěšný.

Ber to jako námět na zamyšlení :P
    • godlike3
      godlike3
      Bronz
      Díky Daník, poměr normální stoly:fast je asi 2:1, přičemž v mínuse jsem u obou, na fastu ale s horší wr. Já třeba až takový problém jako ty nemám, snažím se i u zoomu nad každým spotem přemýšlet, já to začal hrát teď od práznin, z toho důvodu, že hraju na noťasu a tam se mi více stolů špatně skládá+se mi zamlouvalo to větší volume.

No každopádně jsem si na NL16 již naprosto bez problémů nahrál dostatečný roll na NL25, tak jsem to dnes opět shotoval. Zatím jsem dal jen nějakých 500 hand, ale už teď na mě opět doléhá frustrace. Je to zase to samé v bledě modrém, nejzku***** runnouty, jaké si lze představit, soupeř hituje perfektně, já vůbec, atd...

Přehrát handu

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU:
      $19.44
      SB:
      $16.43
      BB:
      $25.00
      MP2 (Hero):
      $28.54
      MP3:
      $17.28
      CO:
      $72.39

Preflop: Hero is MP2 with K, K.
      Hero raises to $0.75, MP3 folds, CO calls $0.75, BU calls $0.75, SB calls $0.65, BB folds.

Flop: ($3.25) 8, 5, K (4 players)
      SB checks, Hero bets $1.75, CO raises to $5.50, BU folds, SB folds, Hero raises to $15.25, CO raises to $71.64, Hero calls $12.54.

Turn: ($102.68) Q (2 players)

River: ($102.68) 7 (2 players)

Final Pot: $102.68.
      Results follow:

Hero shows three of a kind, kings(K K).
      CO shows a flush, king high(5 6).

CO wins with a flush, king high(5 6).

Přehrát handu

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU:
      $64.15
      SB:
      $14.02
      BB:
      $13.94
      MP2:
      $57.84
      MP3 (Hero):
      $27.81
      CO:
      $77.12

Preflop: Hero is MP3 with A, A.
      MP2 folds, Hero raises to $0.75, CO calls $0.75, BU calls $0.75, SB calls $0.65, BB folds.

Flop: ($3.25) 9, T, 9 (4 players)
      SB checks, Hero bets $1.90, CO folds, BU raises to $4.75, SB folds, Hero calls $2.85.

Turn: ($12.75) 6 (2 players)
      Hero checks, BU bets $6.09, Hero folds, BU gets uncalled bet back.

Final Pot: $12.75.