FRvsSH cash

• HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,434
      Zdravím komunitu, jak nadpis napovídá snažím se najít jestli je vhodnější FR nebo SH. Protože je to ted u mě časté téma, a potřebuju ho už konečně vyřešit a maximálně se rozhodnout pro něco už nastálo abych si byl jistý, a neměl pochyby.

Momentálně hraju NL10 FR, a do nedávna jsem byl už tak trochu rozhodnutý že přejdu na SH. (Moje citace z blogu):
      Vázně uvažuju o tom, že přejdu na Shorthanded stoly. Z důvodu že: 1. už mě trochu vytáčí jak ten fullring je nitty, myslím tim hlavně že někdy mi příde (iluze to podle mě nejni) že ani proti rybám moje AK/QQ nejsou tak často dobré. A to ani nemluvim KK proti regovi ve stackoffu... Doufám teda že na SH ty stackoffy jsou už víc loose. 2. už se toho tolik nebojím, nejsem už taková nitka a cítím že už bych to mohl zvládat a že dokážu hrát víc loose ty range. 3. je tam snad vyšší winrate 4. jednou bych tam asi stejně musel přejít 5. je 1000x víc materiálu pro SH. 6. naskillim si tam postflop hru 7. nevim

Pak jsem ale zavítal na blog hráče horVeech a opět jsem se zase "rozhodnul" že asi teda ten FR bude lepší.

On: První dva roky jsem hrál sh od nl5 do nl200, teď hraju většinou FR ale mixuju i SH nl400-2000, protože na fr není traffic.

Já: zajímavé, takže si na nl200 jakoby přešel na FR a je to ted tvoje hl. varianta? Nebo proč si rozhodl ze na nl200 nebudeš už mainly hrát SH? Případně jestli by si pro tvoje důvody co si na nl2 nevěděl, radši hrál od začátku FR kdyby si to věděl. Děkuju moc

On: HHubi: Ano, na SH jsem nikdy neměl tak vysokou winrate jako na FR. A pro začátečníky to doporučuji, jelikož do nl100 je to celkem jednoduchá cesta nahoru pokud jsi ochotný trochu grindit.

potom jsem zadal do googlu FRvsSH a podobný tagy a našlo mi to nějaký thread od Cornieho kde jsem zase jakoby změnil názor a prostě vůbec nevim co mám hrát a mám z toho nervy už :s_evil: :f_ugly:

takže vás chci požádat o pomoc a zjistit pár podstatných otázek k tomu, abych se lépe rozhodnul.

Každý říká něco jinýho a mám v tom guláš, např: někdo říká (lepší hráčove) že je FR prefishovanej a SH je přeregovanej, což si myslím že je celkem pravda, většina lepších regů radši hraje SH než FR a na FR jsem ještě nepotkal fakt nějakého TOP rega, našel jsem jen pár lepších a i ty měly velké leaky apod. Pak tam hraje spousta nitů, ryb, horších regů(lepší než nitové), a pár TAGů, kteří i tak maj větší leaky. A druhej zase říká že na SH je spousta ryb apod...

• nejvíc mě asi zajímá ta maximální winrate FRvsSH (bez ohledu na to jak těžké je jí dosáhnout) - prostě kde se dá dosáhnout největších výsledků/profitu - SH nebo FR?
      • jak je to s regama na vašem limitu - co hrajete za stakes, a cítíte že pole je dost přeregované? Považujete porážení vašeho limitu za těžké/lehké/střední/něco jinýho, případně stálo vás hodně úsilí porážet váš limit. ?
      • další otázka je taková opak předchozí - jak je to s rybama, tableselectujete dlouho než najdete vhodný stůl s rybou apod.? Je jich tam hodně? apod.
      • todle mě asi zajímá nejvíc, zatím me ted nic dalšího tolik nenapadá, tak můžete kdyžtak něco připsat co by mi pomohlo k rozhodnutí.

Jako do budoucna asi určitě přejdu na SH, (i když traffic na stárech, není imo vůbec hrozný i na celkem vysokých stakes). Jen nevím co je lepší přejít rovnou, nebo až za dlouho dobu...

Děkuju moc za případné rady a pomoc :)
  • 11 odpovědí
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,442
      Je fuk řešit jakousi possible winrate či co, pokud budeš dobrej, peníze jsou v obojím a nepočítám že máš v plánu do roka crushovat NL1k, takže pokud hraješ na Stárech, traffic nemusíš řešit.

Ze začátku pokerové kariéry jsem to taky párkrát prostřídal a došel jsem zhruba k těmto závěrům:

Hraj prostě to co tě víc baví a kde se cítíš líp. Já osobně byl na FR takovej klidnější, postflop skill hráčů mi přijde mnohem horší, variance je tak nějak nižší. Z hlediska mental game byl pro mě FR oázou klidu :f_biggrin:

Po pár měsících mě ale FR začal nudit a přešel jsem již natrvalo na SH. Tam je to sice o nervy, ale už bych se na FR asi vracet nechtěl :coolface:

Určitě se nerozhoduj podle toho že si přečteš že Smidlo dělá támhle na SH NL2k 11bb winrate a Horveech dělá támhle na NL2k FR 10bb winrate. To vůbec není směrodatný pro tebe. Dlouhodobě nejlepší pro tebe bude hrát to co tě opravdu baví a kde se cítíš komfortně, což musíš sám vědět nejlíp.

Ty otázky na který se ptáš jsou strašně subjektivní a strašně "villain" dependent, nemůžeš z nich zase vyvozovat žádný závěry pro sebe.

Jak jsem psal, já třeba hraju SH, NL25 zoom mi připadá absolutně easy, NL50 zoom o něco míň easy, ale stále easy, stačí na sobě neustále makat a crushnu to s prstem v nose. Jinej člověk ti tu třeba řekne že NL50 zoom je strašně tough a nejde porazit, jinej ti zas řekne že je to jak brát dětem lízátka. To je ta relativita. Stačí ti na sobě makat, umět tableselectovat a odstraňovat vlastní chyby a limit na kterým si dřív nebo později crushneš. Je to jen o tobě, ne o variantě, ne o soupeřích, ne o limitu. Nestane se žádný zázrak, že najednou najdeš neobjevený rybník a budeš jen printovat moneyz.
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Platina
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,629
      Ja jednoznačne pickujem SH over FR all day everyday. Na SH je viac fun, akcie, zaujímavých spotov, je tam väčší priestor na hru, nie je to nit-fest.

Ja si myslím, že v SH je viac money. Hráš tam viac s tými istými hráčmi, viacej sa o nich dozvieš, o to viac máš potom na nich infa :)

Ja som práve na NL100 a myslím si, že je to v pohode beatovateľné. Ja ale poriadne tableselektujem. V noci, keď hrám, tak mám na každom stole priamu pozíciu na fish. Ak hrám dlhšie sessions ako 1h, tak aj cez deň no problem imo.

Kto vie, dokáže vždy nájsť dobré stoly. Napríklad ja primárne 6tablujem. Ale ak sa dá, vždy sa snažím mať jeden dobrý stôl v rezerve, keby sa nejaký rozpadol. Alebo ak nemám dobré stoly (priama pozícia na fish, overfolder po ľavej ruke apod.), tak non-stop scanujem a hľadám stoly :) To je výhoda externého monitora.
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      V první řadě hrej co tě baví. Pokud hraješ FR na stárech a baví tě to, tak nevidím důvod přecházet na SH. S trafficem nebudeš mít problém ani na vyšších limitech.

Můžu trochu srovnávat, protože jsem hrál FR na NL50, pak jsem s pokerem "skončil" a po pár měsících jsem se vrátil na SH a začal jsem znovu od NL2 (aktuálně hraju NL10). Pokud můžu srovnat NL10 FR a SH tak obtížnost je velmi podobná, fishky i "regy" najdeš v obou formátech. Zatím mám spíš dojem že na FR bylo těch fishek o něco málo víc, na SH se totální fish (80/20) hledá hůř, ale zase je tam v průměru víc špatných hráčů. Výhoda SH je v tom, že u stolu je vás na jednu fishku 5, u FR je na jednu fishku 8 hráčů. Naopak nevýhoda SH je v tom, že je o něco víc varianční. Postflop hra ti může po přechodu z FR na SH připadat ze začátku složitější, ale je to o zvyku. Když si to ale tak nějak zprůměruju, je obtížnost obou formátů prakticky stejná.

Mixovat oba formáty spíš nedoporučuju, je to sice pořád nolimit holdem, ale ty range se kterými se hraje se přeci jen liší a myslím že bys s tím měl problémy. Samozřejmě záleží na tvém skillu, hráči jako horveech nebo Zeltzn s tímhle asi problém nemají :) .

Tableselekce - doporučuju na to používat nějaký soft (já používám TablescanTurbo). Je to investice, která se ti rychle vrátí (podobně jako třeba HEM). Hrát na stole kde sedí jen stejně dobří hráči jako ty je samozřejmě z hlediska winrate k ničemu.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      Ja jednoznačne pickujem SH over FR all day everyday. Na SH je viac fun, akcie, zaujímavých spotov, je tam väčší priestor na hru, nie je to nit-fest.

:spade: keď som videl niektoré default open range FR podľa edukačných videí, tak sa hraje dosť loose
      :spade: btw, nit-fest = autowinrate :f_love:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Neviem no, niektorí borci (magorko, horveech) sa na midstakes dostali práve cez FR, povedal by som že konkurencia je tam o dosť slabšia. Na Stars je navyše na NL100 na SH i FR približne rovnaký traffic.

That being said, SH je proste pre mňa viac fun, širšie range, viac zaujímavých spotov postflop, rýchlejšie sa teda oťukávaš. :)
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      Problém je, ze v cz je strašně malo materiálu zaměřujícího se čistě na fr hru. Takže pokud chceš hrát fr tak musíš hledat materiály na zahraničních fórech. Proto taky naprostá většina hraje raději SH, protože se jim nechce hledat.

Jak psali kluci, hrál bych to, co te baví, protože nutit se k něčemu, co neumím, nebude nikdy good.
    • Maarteen
      Maarteen
      Bronz
      Registrace: 15.10.2012 Příspěvky: 880
      No pokud se třeba rozhodneš pro Zoom jako Pinny a já (stejně tam nakonec skončíme všichni ;) ) a dostaneš se časem někam na NL100, tak už si na Starech vzhledem k trafficu asi ani nic jiného než SH nezahraješ.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Díky moc všem lidi, už jsem se konečně rozhodnul, OD PŘÍŠTÍHO MĚSÍCE ZAČNU A BUDU HRÁT SHORT HANDED! A NEHODLÁM TO MĚNIT, hlavně ste mi otevřely oči stím, že abych hrál to co mě baví - todle jsem vubec neřešil, a přitom to je skoro to nejdůležitější! A soustředil jsem se jen na to kde je větší winrate apod.

Včera jsem to zaznamenal sám u stolů, kde jsem zjistil ze FR uz me v podstate tolik nebaví, celkem se u toho nudím apod. (Je ale pravda že poslední dobou nedávám do hry tolik nových prvků, protože se soustředím hlavně na mental game). Nicméně když jsem ale třeba včera odehrál nějakou line která nejni standardní a třeba jsem udělal nějakej superblufcatch proti regovi, kde jsem "věděl" že to je +EV tak jsem najednou začal radovat a smát se a proste hra mě chvíli o dost víc bavila, tzn že tichto spotů na SH bude o milion víc. :)
    • mholy
      mholy
      Bronz
      Registrace: 23.07.2012 Příspěvky: 34

HHHuBi původně napsal
      ... hlavně ste mi otevřely oči stím, že abych hrál to co mě baví - todle jsem vubec neřešil, ...
      lol...
    • Patlk38
      Patlk38
      Bronz
      Registrace: 22.09.2013 Příspěvky: 2
      velice zaujimave
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      mholy původně napsal

HHHuBi původně napsal
      ... hlavně ste mi otevřely oči stím, že abych hrál to co mě baví - todle jsem vubec neřešil, ...
      lol...
      myšleno tak že mě samozhřejmě baví obě varianty, jen při uvažování o přechodu jsem se vůbec nezajímal co mě baví víc a řešil jsem v podstatě jen tu possible winrate, jinak ofc cash game obecně mě baví, proto jí hraju:)