BLOG: Jít pořád dál a nevzdát se..

• Artas252
      Artas252
      Bronz
      Registrace: 04.02.2012 Příspěvky: 470
      Čau lidi.. tak si tu taky zakládám blog.. jsem zatím střední rybka z brna, co se pouští do pokeru.
      Myslím to s pokerem vážně, jsem začatečník co zatím němá vypilovanou strategii a svůj limit (NL2) na zoomu poraží nějak tak poskromnu..
      Hraju Zoom na pokerstars...

Moje dovednosti nejsou nějak vysoké, ale je to asi 10 dní na zpátak co se pouštím střemhlav do světa kartiček a čísel..

Chci si tu vést blog hlavně kvůli sobě, taková malá psychická podpora a pokud dostanu komentař jakéhokoliv typu, tak vím že alespoň na to nejsem sám.
      V mém okolí nikdo nehraje, ani žadného hráče osobně neznám.. kamaradi si vyhulují a chlastají, zatímco já odehrávám jednu handu za druhou..

Mám pár dovedností, které si myslím že dokážu do pokeru přidat..
      Pracoval jsem nějakej ten rok s tatkou v podnikaní, vedl papírovaní a kalkulace..Vše mi to ale sraží moje povaha.. místo kalkulací range mi v hlavě běhají emoce ( vztek nebo radost) které stíní mé myšlení.. chci na všem zapracovat.

Pouštím se do knihy Mental game, po pár strankach co jsem četl zde na forku je to velice přinosná kniha.. nechci ji přečíst a dat do knihovny jako splněno, chci ji porozumět, hlavním myšlenkám a pomalu je přidavat do své hry.

Mám za sebou Knihu, poker jako byznys.. budu jí číst asi několikrát.. poprvé na vychutnaní bez poznámek, to už mám za sebou, teď ji projíždím pomaleji s poznamkami..

Mám zatím rozvržený plán 60% času budu travit u stolu a 40% knihy a videa.. (20/20)
      Realně toho času moc nemám, kvůli sportu a práci.. ale myslím si že bych týdně 35 hodin mohl zvladnout..

Držím leagnains, což je půst kdy16 hodin hladovíte a 8 hodin jíte určitý počet kalorii ( dělám tak trošku do fitness).. Když si na tyhle pusty zvyknete, mozek dokaže pracovat mnohem efektněji.. BTW: Buduje hezké kostky na břichu s troškou cvičení..
      Krev místo do žaludku putuje po celém těle stabilně a vaše kalkulace i logická stránka je vyborná, tento stav se ale musí taky vytrenovat a chce při počatcích disciplínu.. dále jen GOOGLE- Leagains pokud by to někoho zajímalo..

Moje hlavní cíle!
      Tři hodiny denně hrát u stolu vždy začínat s hrou pak nasledují ( dvě hodiny) knížky a nakonec i videa.. podle mě knížka vyžaduje více soustředění než video.. každý to ale může mít jinak.. ja se rád u videa uvolním, uvařím si čaj a nasávám informace u knížky se potřebuju maximalně soustředit, aby ten text neletěl do hlavy a zase pryč.

Dva dny v týdnu nahradím videa nebo knížku rozborem hand v holdem manageru, otevřu si history hand a projdu ty ztratové i ziskové, podívam se co jsem udělal špatně, co mohlo dopadnout lépe.. oduvodním popřipadě vložím do HJ fora...

Nevím jestli na to ten čas bude stačit.. budu zatím hrát dva stoly Zoom Nl2 naráz..
      Snad je týdně 13 000 hand realných..ale chtěl bych se tohoto čísla držet.

Chci si taky dokoupit holdem manager 2, trial mi dost vyhovuje ( víc jak PT3)..
      Jediné dilema mám z toho jestli hrát ZOOM nebo SNG.. protože jsem se v turnaji parkrát umistil na prvním místě a nějak mě to namotivovalo si objednat knížku o SNG..

Zajímal by mě váš jakykoliv názor co by mě posunul dál.. nejsem typ člověka co uznává jen svoji pravdu.. takže si každého názoru cením. :) Držte alespoň palce, po týdnu hodím větší report jak na tom jsem.. i když týden je hov*o doba.
  • 7 odpovědí
    • Artas252
      Artas252
      Bronz
      První týden je za mnou, dost jsem to flákal.. dohnal jsem to až dnes.. kdy jsem nahrál 3000 hand.. :) Chvilkama jsem myslel že mi praskne hlava, nejsem na takovej našup pokeru zvyklej..

13 000 hand za týden jsem tedy nedoržel.. Dost jsem plaval v tiltu..
      Nakonec se zadařilo dnes na večer, dal jsem si 50 minutovou session na jednom zoom stole a dopadlo to takhle..

Taky přemyšlím že do bankrollu narvu víc peněz, když je tam pod 25 BI tak se citim hrozně zranitelný a myslím že mi to ovlivnuje hru.

Taky sem chci házet moje nejlepší handy za celou týdení session.
      tak tady je

Byla hodně napínavá.. už jen protože jsem měl lehce deep stack já i soupeř a šlo na NL2 o docela hezkou častku..
      Další věcí bylo že do flush zbyvala 1 karta a ani jeden flush neměl.. byla tam i gutshot postupka.. nakonec jsem to vyhrál na poker proti trojici, takže šilenost. :D

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU:
      $1.69
      SB (Hero):
      $2.81
      BB:
      $2.84
      MP2:
      $2.00
      MP3:
      $0.97
      CO:
      $2.50

Preflop: Hero is SB with Q, J.
      4 folds, Hero raises to $0.06, BB raises to $0.14, Hero calls $0.08.

Flop: ($0.28) Q, T, 2 (2 players)
      Hero bets $0.06, BB calls $0.06.

Turn: ($0.4) J (2 players)
      Hero bets $0.27, BB calls $0.27.

River: ($0.94) Q (2 players)
      Hero bets $2.12, BB calls $2.12.

Final Pot: $5.18.
      Results follow:

BB shows three of a kind, queens(Q 8).
      Hero shows a full-house, queens full of jacks(Q J).

Hero wins with a full-house, queens full of jacks(Q J).

Tak zase za týden tu snad postnu trošku větší info.. opravdu mi tilt sebral hodně, nakonec se ale pomalu vracím k původní častce co byla v banku.
    • Wildadric
      Wildadric
      Bronz
      Registrace: 28.12.2013 Příspěvky: 515
      Nechápu jak to mohl na riveru doplatit.
    • Artas252
      Artas252
      Bronz
      Chci si sem postnout malej post..
      Začal jsem hrát 3 stoly ( zoom)..
      Odehrál jsem asi dalších 5000 hand... jednu chvilku mi BR padnul opravdu nízko, ale netiltoval jsem, hrál jsem dál A-game a přidal 2 hodiny studia.. Naučil jsem se hrát lépe páry a víc jsem foldoval..

Po 5000 handach to dopadlo tak že jsem v plusu asi dalších 10 $

Hraji teď mnohem menší range, hraji jen když mam pozici.. AQ zahazuju pokud nemám pozici a někdo raisne před flopem.. protože mám s touhle handou problém.. pokud všici foldnout tak s ní raisuju..

Začal jsem hrát pocker páry 22-88 které jsem předtím hrál špatně.. teď se snažím dostat za co nejmín centu na flop a tam trefit set a dost se daří.. když trefím set dvojek a je tam A nebo K tak soupeři raisují jako blazni a ja si pak na set seberu stack... občas má někdo vyžší set, ale to se stává..

Tím že jsem tak moc rock-tag.. tak soupeři hodně foldují, foldují když raisnu před flopem nebo na muj C-bet...

Začal jsem si pořadne analizovat svoje handy.. prohrané handy pokud jde o stack a více chci hazet do HJ fora.. A konečně jsem se naučil branit made handu pokud hrozí monster od soupeře.. předtím jsem to hrál šileně debilně..

Problém mi dělají soupeřovi range.. pokud jsou dva soupeři tak mi to trvá šileně dlouho vše vypočítat.. pokud je jeden a mam na něj ready a vidím 40/30 tak ho podcením a pak se ukaže že ma monster nebo made handu i když tomu jeho range nevypovídá..

To je tak vše.. tenhle týden se chci zaměřit na studium.. chci shlednout videa cornie chalenge jak hrát AA,QQ, KK, AK dělat si poznámky a další týden se vrhnout na nějaké nové članky..
    • Artas252
      Artas252
      Bronz
      Tak jo zatím si jedu 3000 hand dopadlo asi takto.. pokud to takhle pujde dál tak další týden chci zkusit Nl 4... jinak hraji přibližně rychlostí 1800 hand za hodinu 1-2 hodiny denně zbytek dne se učím. :)

Jdu nahoru díky tomu že prohravam malé poty a vyhrávám většinou nějakej ten stack nebo půl stacku... Hraji víc na jistotu, blafuji jen vyjimečně a jen kombinacemi co mají potencial se po bluffu zlepšit na turnu nebo riveru.

Dneska jsem mohl mít 2 stacky od dvou ryb v jedné handě.. držel jsem 44 a na flop došlo 448 rainbow.. :D checknul jsem s early soupeři missnuli.. nějak jsem z toho ale po riveru něco vytěžil, ale i tak škoda že přišel takovej low board... bez J-A.

Tak zase zítra asi hodím reportík..
    • Artas252
      Artas252
      Bronz
      Takže za ty tři dny co jsem nepostoval jsem nahrál dalších 7000 hand ( NL2 zoom), ze začatku to vypadalo hezky.. ovšem další dny převládala menší smůla..
      Downswing se zase dostavil.. prohraval jsem preflop KK vs AA, AA vs KK, KK vs QQ, dokonce i KK vs 22.. během těch posledních par tisíc hand..

Když jsem měl AA většinou jsem sebral blindy to stejné KK... taky jsem nedokazal za 5000 hand trefit jediný set.. prostě se říka že set trefíš na boardu ve 12% mě se to nepovedlo ani z 32 karet ( 22-88) trefit jediný set takže jsem prohraval menší poty kvůli call preflop..

Další věc co se podepsala na downswingu byla moje špatná hra s valuebetem.. když jsme měl na flopu už monster tak jsem nedokazal nic vytěžit, když jsem měl madehandu, nedokazal jsem z ní nic vytěžit.. soupeři zahazovali jako blazni... Když jsem prohrál pár BI tak jsem byl naštvaný, už jsem se chystal vytiltovat, ale pak jsem si mindset srovnal a hrál dál A game a tím posledních 1000 hand šlo trošku do plusu.

Tady finalní graf a zase za pár dní si tu hodím postík. :)

• Wildadric
      Wildadric
      Bronz
      Registrace: 28.12.2013 Příspěvky: 515
      1500 hand dolů není žádnej downswing ;-)
    • Artas252
      Artas252
      Bronz
      Wildo je to takovej malej downswing. :)

Budu rád za nějaký ten komentář at tu nevedu nekonečný monolog.

podařilo se mi vyhrát 2 stacky od dvou ryb.. je to jen tak pro pobavení. :)

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BU:
      $2.76
      SB (Hero):
      $2.67
      BB:
      $2.00
      UTG1:
      $5.95
      UTG2:
      $2.51
      MP1:
      $2.61
      MP2:
      $3.07
      MP3:
      $2.02
      CO:
      $2.16

Preflop: Hero is SB with A, A.
      6 folds, BU calls $0.02, Hero raises to $0.06, BB raises to $2.00, BU calls $1.98, Hero raises to $2.68, BU calls $0.67.

Flop: ($7.34) 2, 9, 5 (3 players)

Turn: ($7.34) 7 (3 players)

River: ($7.34) K (3 players)

Final Pot: $7.34.
      Results follow:

Hero shows a pair of aces(A A).
      BU shows high card king(J 8).
      BB shows high card ace(A Q).

Hero wins with a pair of aces(A A).