Streamovanie vs. torrenty.

• chipfeeder
      chipfeeder
      Bronz
      Registrace: 21.01.2008 Příspěvky: 1,113
      tln, tak ono su to vsetko ciernoty a ziju z klikania na reklamy , ale ked sa naucis tie reklamy, ktore schvalne prekryvaju prehravac , spravne zatvarat, tak to zbehne skoro na 100% a ked mas dobre nastaveny firewall, ani virusy nehrozia. a takisto oproti niektorym inym podobnym webom sa nemusis na teevee registrovat, plus mas titulky pre slabsich anglictinarov

hlavne netreba kliknut na plochy, co sa tvaria ako play button. treba odklikavat nenapadne x-ka (close) az kym sa neodstrania falosne reklamne vrstvy a ten posledny sedy play button si zapamataj ako vyzera, lebo ten je uz spravny a bezi spolahlivo :)

ok, stacilo off-topicu, pokracujte
  • 106 odpovědí
    • k41ous
      k41ous
      Bronz
      Registrace: 16.03.2009 Příspěvky: 133
      chipfeeder původně napsal
      ale ked sa naucis tie reklamy, ktore schvalne prekryvaju prehravac , spravne zatvarat, tak to zbehne skoro na 100%
      Adblock :fdrink:
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,182
      stiahnut cez torrent celu seriu/serie a neriesit ziadne online vtakoviny :)
    • twinn1
      twinn1
      Stříbro
      Registrace: 09.03.2009 Příspěvky: 2,263
      russo777 původně napsal
      stiahnut cez torrent celu seriu/serie a neriesit ziadne online vtakoviny :)
      +1

Nerozumím tomu, jakou má výhodu sledovat seriály streamovaně, když se dají stáhnout přes torrent nebo z nějakýho uložiště a jede to...
    • chipfeeder
      chipfeeder
      Bronz
      uz som nechcel reagovat, lebo sme off topic, tak sa ospravedlnujem , ale je to uz fakt naposledy :)

AD Adblock - je to fajn nastroj pre tych, co sa chcu odtrhnut od sveta uplne. lenze co s ludmi ako ja, ktori nemaju nic proti reklame, len ta reklama musi byt absolutne cielena a ktorym sa nesmu podhadzovat kraviny.
      ja drzim palce googlu, aby v buducnosti moje kroky na internete vedel tak dokladne zmonitorovat ( bez toho aby som nieco musel vyplnat, zadavat ) , ze mi zakazdym podhodi len a len relevantnu nenasilnu reklamu

AD torrenty vs online - pri stahovani musis drzat v hlave 2 kroky - stahovanie + pozeranie. kdezto pri online streame ked sa rozhodnem nieco pozerat, tak o 3 sekundy uz aj pozeram.

nehovoriac uz o tom, ze nie kazdy ma ultrarychle pripojenie na net bez obmedzeni. to, ze mas kupenu uzivatelsku sluzbu flat este neznamena automaticky, ze ta neobmedzuje provider
    • russo777
      russo777
      Black Member
      nehovorilo sa nic o tom ze by mal problem s pripojenim .. :)

hlavne zabudas na jednu vec .. ked to mas lokalne na disku tak ked padne net tak si mozes akurat tak piskat a nie pozerat stream :coolface:

stream ma svoje vyhody to urcite. ale ked kuknem prvy diel niecoho na nete a paci sa mi tak necham tahat celu seriu nech mam pokoj potom
    • chipfeeder
      chipfeeder
      Bronz
      tu rychlost nespominam kvoli nejakym problemom.

ja som myslel na to, ze nie kazdy ma take rychle pripojenie, aby do minuty stiahol z torrentu cely film, lebo o 2 hodiny uz moze zabudnut, ze dal vobec nieco stahovat a zisti to az pri dalsom otvoreni torrent downloadera.

s tym padanim netu plati - ako si ustelies, tak budes spat. akeho providera si najdes, tak casto budes hromzit, ze si offline :)

a okrem toho, ked sa ti zacnu tie serialy na disku hromadit, zacnes si lamat hlavu s tym, ktory mazat, alebo ci dokupit dalsi disk .)
    • russo777
      russo777
      Black Member
      a preto mam NAS s torrent klientom .. nahadzem to tam a nestaram sa :) takze ako vravis .. ako si ustelies tak si budes pozerat :D
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279

AD torrenty vs online - pri stahovani musis drzat v hlave 2 kroky - stahovanie + pozeranie. kdezto pri online streame ked sa rozhodnem nieco pozerat, tak o 3 sekundy uz aj pozeram.

Už niekoľko rokov môžeš torrent pozerať už popri sťahovaní. Vuze/Azureus to ma dokonca built-in v klientovi. Ja používam AcePlayer, čo je vlastne upravené VLC na stream torrentov. Otvorím torrent, pár sekúnd kým sa nabufferuje seriál a pozerám. Zbytok seriálu sa sťahuje na pozadí :)

Inak chodiť na teevee a podobné semeništia malwaru s počítačom, kde pracujeme s peniazmi (poker) je čistá sebevražda.
    • chipfeeder
      chipfeeder
      Bronz
      puma, ty si srandista :D

a co to potom je, pre niekoho kto pouziva peniaze , ak pouziva akykolvek torrent downloader ako vuze a spol.?

ak mas dobre nastaveny firewall, tebe sa malware len tak lahko do compu nedostane, jedine cez bezpecnostne diery prehliadaca.

ak sustis u seba torrent downloader , pootvaral si rozne porty a spristunil prava pripadnemu hackerovi do svojho compu ako na dialnici.

alebo si myslis, ze ak spristupnis cast disku, tak zvysok je uplne chraneny? nooooo, porozmyslaj chlope :)
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      Nechcel som rozpútávať ot, chcel som len upozorniť na vec ohľadom streamovania torrentov. Ak chceš, tak si pozeraj seriály kde chceš a odklikavaj krížikmi malware medzi tým, je to tvoj počítač a tvoja bezpečnosť. Ja si s dovolením budem radšej streamovat bezpečné zo súkromného trackera.
    • chipfeeder
      chipfeeder
      Bronz
      puma, mozno sa mozeme trochu pobavit aj OT, kedze TLN chce updatovat iba raz tyzdenne :)

ja netvrdim, ze su weby s malwarom bezpecne, ale ze podobne nebezpecne su aj akekolvek torrent dowloadery a z urciteho hladiska dokonca este ovela nebezpecnejsie.

ak chces byt online, to riziko jednoducho podstupit musis tak ci tak .

ono v podstate ked si to tak vezmes, tak kazdy torrent dowloader je defacto virus (s dobrovolnou instalaciou), dokonca aj antivirus je v istom ohlade virus .

zaklad pre pokroveho hraca co sa tyka financii je dodrziavat urcitu postupnost:
      BANKA-->ONLINE PENAZENKA-->HERNA

na moj bankovy ucet sa nedostane ani hacker, ktory by mal plnu kontrolu nad mojim kompom. musel by sa zaroven fyzicky dostat ku kodovacej citacke.

na walletoch netreba jednoducho drzat vsetky svoje financie . o tie uz teoreticky mozes prist

a co sa tyka herni, tak tu uz cierny piatok asi naucil kazdeho jedneho pokroveho hraca, ze ma drzat iba nevyhnutnu hotovost na hranie pre svoj limit.

ono bezpecnostne hladisko si treba samozrejme sledovat, ale zaroven si treba uvedomit aj mieru toho rizika. existuje vobec tu na pokerstrategy nejaky SK/CZ hrac, ktoremu vybielili internetovu penazenku? a existuje vobec taky v celej komunite?
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      Ok páni, nakoľko sa z tejto témy vyvinula celkom rozsiahla diskusia, vytváram pre ňu priestor tu, nech nemáte obavy z prílišného spamovania inak veľmi kvalitného motivačného blogu, takže feel free to discuss. :s_cool:

Len by som chcel pripomenúť, že nech už budú vaše názory akokoľvek rozdielne, udržte diskusiu v medziach slušnosti a pravidiel fóra. Ďakujem. :)

GL!
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      online nepozerám už iba kvôli kvalite. tie farby pri online streamovani sú hnus
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,410
      Nechápu lidi, kteří se dívají na stramované seriály. Pokud si neplatí nějakou službu (jako netflix), tak nemají k dispozici filmy/seriály v hd. V době dnešního internetu je stažení filmu, jednoho dílu seriálu z torrentu v řádech minut.

je pěkný chipe, že seš zastánce sledování online, ale jestli se díváš na seriály na nějakých českých/slovenských portálech, tak tě předem lituji :)
    • Caanigia
      Caanigia
      Bronz
      Registrace: 20.03.2013 Příspěvky: 970
      preferuju stahování z úložiště a když nenajdu tak torrent. O streamu nemůže být řeč, kvůli kvalitě, rychlosti novinek nebo že tam jednoho dne přijdu podívat se na další díl a stránka bude zrušena, jako tu už mnoho krát bylo :D

Rád bych si zaplatil službu za rozumný poplatek, kdyby existovala taková by měla stejný výhody jako nelegální stahování.
    • chipfeeder
      chipfeeder
      Bronz
      lol, sorry chlapci, ale nevyznate sa :)

co myslite, kolko tych ripovanych kopii beha po nete? vacsinou tie iste kopie co behaju po torrentoch su aj streamovane.

a spominat u kompresovanych obrazovych formatoch nejaku HD kvalitu, tak to je uz fest mimo misu :)

canigia, zachytil som niekde v mediach, ze vznika na slovensku nejaky novy web, kde budu filmy streamovane lagalne za nejaky poplatok. o cesku prehlad nemam, ci sa nieco nekuchti v tomto ohlade
    • Caanigia
      Caanigia
      Bronz
      Registrace: 20.03.2013 Příspěvky: 970
      canigia, zachytil som niekde v mediach, ze vznika na slovensku nejaky novy web, kde budu filmy streamovane lagalne za nejaky poplatok. o cesku prehlad nemam, ci sa nieco nekuchti v tomto ohlade
      my máme supermoderní a pokrokové Voyo :D
    • chipfeeder
      chipfeeder
      Bronz
      caanigia, skus checknut toto. je to legalne pre cesky a slovensky trh , ale netusim aka kvalitna je ich databaza,

http://ivio.tv

ale inak teevee dot eskaaa alebo topserialy dot eskaaa maju kvalitne rozhranie. imho, kto by chcel vytvarat weby na legalne sirenie filmov, mal by sa spojit s nimi
    • russo777
      russo777
      Black Member
      a spominat u kompresovanych obrazovych formatoch nejaku HD kvalitu, tak to je uz fest mimo misu :)
      2-3 gb bluray rip bude asi kvalitnejsi ako nejaka streamovana <>ina :coolface:

hlavne aj tak vacsina z nas to pozera na nejakych 24-27 palcovych monitoroch a nie na 60 palcovej telke :)