Jak si házet klacky pod nohy

• Postradatelny
      Postradatelny
      Stříbro
      Registrace: 29.07.2011 Příspěvky: 641
      Ahoj
      Předem se omlouvám za nespisovnou češtinu kdo to nezkousne at to raději nečte.
      Děkuji za pochopení.

Jmenuji se Dan a hraji pokr už nějaký ten pátek. Ten to blok (jestli se tomu tak dá říci) si zakládám spíše jen tak pro sebe na památku. Bohužel s pokrem nekončím jak to možná vypadá. Tak budu spamovat vaše foorum vždy když budu mít čas. Toho bohužel mám málo a jsem rád že si občas zahraji alespon nějakou chvilku pokr než abych mohl spamovat foorum.

Pode toho co tak pozoruji to někteří zabalili a možná se už nevrátí. A děkuji těm co přestali ale občas se alespon ukázují. Někteří ani pořádně nezačali a už se mi zdá že tu ani nejsou. Tak doufám že se většina vrátí. Třeba dopadnou jako já.

Když jsem začínal s pokrem domníval jsem se že to dotáhnu tak daleko abych se jím živil. Po zkušenostech které jsem za ty dva roky prodělal se domnívám že na to nemám. Samozřejmě jako každý jsem si prošel titlem a několikrát skončil s pokrem a opět se vrátil po dlouhé odmlce. Hlavně FL se mi zdá velmi náročný a hraji ho jen proto že je tu možnost malého banku. Jeho hlavní výhodou mi ale příde že musíte dlouhodobě dělat chyby než ho prohrajete. Tak že můj největší úspěch po těch letech je že at již hraji pravidelněji daří se mi bankrol si udržet.

Jediné co se mi zatím nepotvrzuje je že variace se dá přehrát. Jak strixr stále říká že je to jediná možnost jak ji zdolat tak já asi nemám dostatečně velký bank na to abych ji zdolal. Hrával jsem pravidelně FL 0,05/0,10 a málem jsem za ten den kdy jsem měl variaci pušnul celý bank. Ted ho pomalu získávám zpátky a naštěstí to jakš takš jde. Ještě mi schází 10 dolarů abych se dostal na 0. podle nějakého raiku to bude asi nějak kolem 70 na grafu.

Ted se snažím vypořádat s variací tak že začínám na FL 0,02/0,04. Když mi to jde skočím většinou na větší až do FL 0,05/0,1 - 0,1/0,2 výmečně i FL 0,25/0,50 ale to už mi to opravdu musí frčet. Za tím se ale snažím držet na nízkých a do 0,25/0,5 raději moc nezasahovat. Dnes jsem kupříkladu začal také na nízkých a skončil opět na nízkých. Protože po obědě už to prostě nechodilo.

Podle nízkých limitů jsem si vyzkoušel že je lepší pomalu přiskakovat ke stolům kde jsou známí hráči a vím jak na ně hrát než skočit rovnou a pak se divit proti komu to hraji. Na fooru jistě dohledáte že máte nejdříve stůl pozorovat a pak k němu sednout. To by mě zajímalo kdo to opravdu dělá? Já jsem to dělával ale domnívám se že když si zahrajete na tom dotyčném stole s hráčem o kterém víte že ho můžete mít po pravici, tak to má větší účinek než pozorování. Hlavně pro HM nebo PT4 kde vám naskáče více dat než sami vysledujete. Mohu se mýlit ale zatím se mi to osvědčuje přesto někdy pozoruji.

Také se mi hodně osvědčuje Tabl selekce kterou se snažím dodržovat. Když jsem začínal na NL ze začátku jsem ji dodržoval, když ne, padal jsem. Tak tomu je i tady, když ji dodržuji sleduji že málo kolísá můj bank při denním hraní. Samozřejmě vy jímkou je variace. Když té se daří tak mohu mít třikrát po sobě AA a stejně je projedu.

Pokračování příště....(musel jsem to sem dát na rychlo jinak bych to nezaložil a zase bych přišel o zajímavé chvilky ve svých botách)
  • 130 odpovědí
    • PokerStarRV
      PokerStarRV
      Bronz
      Registrace: 28.06.2011 Příspěvky: 65
      Ted se snažím vypořádat s variací tak že začínám na FL 0,02/0,04. Když mi to jde skočím většinou na větší až do FL 0,05/0,1 - 0,1/0,2 výmečně i FL 0,25/0,50 ale to už mi to opravdu musí frčet.

Asi to nebude nejlepší taktika jak to porážet :f_biggrin:
    • jarvan
      jarvan
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 462
      Asi to nebude nejlepší taktika jak to porážet :f_biggrin:
      Jak to porážet určitě ne, ale dle mého názoru je to legitimní taktika proti "rigged herně" /čti supervarianci/. Když jsem ještě hrál hluboce pod možnostmi svého rollu, tak jsem ji také s úspěchem provozoval. :pokerface:
    • Postradatelny
      Postradatelny
      Stříbro
      Zatím se mi to osvědčuje v tom že variace nemá moc velký vliv na můj bankrol. Zhruba předvedu dnešním výstřižkem který jsem si chtěl sem vlepit jen z toho důvodu abych v budoucnu juknul jak to občas bylo když jsem otvíral neznámé stoly s novými neoznačenými hráči.
      Také zde jsem dnes prodělával malou variaci ale velký vliv na tom byl ten že jsem poměrně dost přehrával ruce. Když jsem si to začal více hlídat protože mě na to upozornil Titl (můj nenáviděný přítel) tak jsem dnes neměl pořádně co zahrát.

Ruce jsou z FL 0,02/0,04

• irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      koukám, že nám přibyl další blog. Tak to je super a doufám, že si budeme moci číst o tom jak ti to jde co nejdéle.

GL :sdrink:
    • Postradatelny
      Postradatelny
      Stříbro
      O tom nejlépe to tady asi nebude :P ale určitě mám v plánu sem napsat spoustu věcí co jsem dělal špatně když jsem začínal a i co asi ještě špatně dělám. Taky doufám že to bude inspirovat nejen tebe ale i ostatní a bude te hrát pokr pro pobavení jako já přezto že to někdy nejde. Protože pro peníze mi to prostě nejde. Takzvaně jsou lovci zážitků a já budu lovec svojí šílené hry :s_cool: třeba to bude mít i dobrý vliv na mojí hru. Až tady víc rozeberu svůj styl a chyby.
    • Postradatelny
      Postradatelny
      Stříbro
      Miluji označování hráčů ale asi jsem překročil hranice :D

Ted řeším se supportem pokrstar aby mi pomohli alespoň jedno místo vymazat, abych se dostal na úpravu poznámek o hráčích.
      Pro informaci proč mám tolik stejně značených hráčů. Je to z důvodů tabl selekce. Každý hráč má svůj styl hry a já se snažím vybírat ty které mi vyhovují. Také když k tomu dotyčnému stolu přisednu už předem vím co mohu od dotyčného hráče očekávat anižby mi naskočil HM2.
      Podle toho jak řadíme hráče do různých skupin třeba Reg,Loos, TIG tak tyto skupiny mají zase další podskupiny které mám také rozdělené. Podle odhadu zhruba na 8 základních rozdílů.
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,202
      :facepalm: :wtf:
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      To je mazec :fouet:
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,202
      btw tie farbicky mas od tvojej najoblubenejsej hracky od mattela? :coolface:
    • Slayo
      Slayo
      Bronz
      Registrace: 04.11.2013 Příspěvky: 34
      Screenshot mobilom? srsly? :coolface:
    • zvire
      zvire
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 242
      Na fooru jistě dohledáte že máte nejdříve stůl pozorovat a pak k němu sednout. To by mě zajímalo kdo to opravdu dělá?

Dle mého názoru na 0,05/0,10 je to skoro zbytečné :-) Protože než se naděješ je stůl úplně jiný (Pokerstars), každou chvilku někdo přiskočí bustne a zmizí :-)

Časem si začneš všimat, že je několik desítek hráčů co jsou tam pravidelně a hrají to skoro pořád stejně takže si u nich začneš dělat poznámky a celkem jednoduše z nich vytáhneš nějaké drobáky (jo někteři si toho u tebe samozřejmě všimnou a jen tak se nenechaj)... No a pak se tam sem tam objeví někdo, kdo to umí (třeba z hospody) a obere tě o ten trošek co jsi těžce vydělával celý den :f_cool:

Takový blázinec jako si měl na screenu s označováním je myslím dokonce na:

Toť názor rekreační rybky :f_biggrin:

Přeju hodně stěstí u stolu
    • jarvan
      jarvan
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 462
      wow, a já si myslel jakej jsem se svýma 14ti barvičkama masér :f_o:

ale značit to určitě chce a dle mého názoru na těchto limitech i několika rybíma barvama, i když tento WTF způsob se mi zdá trochu přepísklý.

Já současně značím ryby
      <-30BB/100
      <-20BB/100
      lose pass a velke WTSD
      lose pass a male WTSD
      nit ryba
      post flop agresivní ryba s velkým gapem vpip a pfr
      asi ryba

Stoly poslední dobu projíždím od FL10-FL100 skoro pravidelně a značím si potenciální ryby /mám na to asi-rybovskou barvičku/ tehdy když mají méně než 8BB, hrají z mobilu, mají na hraný limit neodpovídající status, nebo hrají pouze jeden stůl. Toto udělám když mám pouze pár minutek času a když pak jdu hrát, tak se tento předvýběr docela hodí a většinou to také sedí.

Je pravda, jak psal zvíře, že se to na těchto limitech dost mění, ale odchytit novou neznámou rybyčku se určitě vyplatí.

Na stárech mám za něco přes rok rekreačního pinkání nějakých 19k označených hráčů.
    • Postradatelny
      Postradatelny
      Stříbro
      zvire s tím paběrkováním jsi se naprosto trefil. Sice poslední dobou už málo kdy mě obere nějaká neznámý hráč ale stává se to. Většinou mě obírají ti neznámí hráči co open callnou a zaslowpleyují a top ruku.

Jinak jak sem psal moje označování se bude lišit na 8 základních rozdílů které jsem si napočítal dle vzoru http://cs.pokerstrategy.com/strategy/bss/2259/1/ a svého HUDu.

Až tedy se budu moci dostat na úpravu poznámek bude 8 základních rozdílů a 8 pod rozdílů.
      Podle dosavadních zkušeností:

TAG
      TAG call
      TAG call střední TOP
      TAG call TOP A
      TAG Open call
      TAG open call střední TOP
      TAG open call TOP A
      TAG open call TOP, Páry

Ačkoliv se to může zdát někomu zbytečné já si značím i hráče na 0,02/0,04. Pomáhá mi to v tom že hráči co rádi provádějí slouwplay open callnou většinou TOP A a já vím že když se nastole objeví nějaká taková silná karta, mohu podle síly svých karet přispůsobit hru k dané situaci. Takže když mám slabší Ax raději zpomalím a nezahodíli na Turnu cheknu rivr aby nemohl provést C/R. Zatím se mi tento způsob hry celkem osvědčuje. Rozhodně mi značení velmi pomáhá.

Kolik základních rozdílů v hráčích jste objevili?

SUPR TAG,NIT, TAG,LOOS, Limper, Rybky, Slowplayery, Maniaky.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,146
      Víš že na takové detailní postřehy o hráčových tendencích existují normálně textové poznámky? Buď přímo v softwaru herny nebo přes HM (PT). Nevidím smysl si udělat 10x stejnou barvu s jiným popiskem. Barevné odlišení kvůli tableselekci by mělo být mnohem jednodušší, skutečně jenom proto, aby si bez HUDU věděl, zda se jedná o špatného hráče nebo dobrého. O tom jestli třeba dělá slowplay s esama až na river nebo je bombí preflop si pak přečteš ve tvých poznámkách na toho hráče.

Tohle je dost sick používání barevného označení, které je podle mě způsobeno nepochopením principu.
    • Sanctiss
      Sanctiss
      Bronz
      Registrace: 27.08.2011 Příspěvky: 113
      výce
    • chipfeeder
      chipfeeder
      Bronz
      Registrace: 21.01.2008 Příspěvky: 1,113
      je to tak ako pise karisek, toto je uz kontraproduktivne, ved ty pri pokri ani nemozes rozmyslat nad samotnou hrou, ale nad tym, do akej kategorie zadelis dalsieho hraca

ja osobne mam len 4 farby , cervenou nit, zelenou fish, zltou multitableri, modrou regovia. podla odtiena modrej mam este odstupnovanych regov na zlych, strednych a dobrych

znacit hracov podla winnings, ci podla ich moveov je uplne odveci. jedna vec je , ze to patri do poznamok, ale druha vec je , ze nemas na taketo delenie statisticky relevantne vzorky, musel by si mat s kazdym z hracov odohranych desattisice ruk.

co sa tyka screenshotu, mas na na svojom asuse tlacitko PrtSc, cize zanamenas print screen , potom si otvoris nejaky graficky softver (ja pouzivam irfanview) , das ctrl+V a ulozis obrazok na disk, kde potrebujes.
    • Postradatelny
      Postradatelny
      Stříbro
      Zatím toho využívám při výběru stolu. Když jsem to dělával přes poznámky musel jsem otevřít stůl a pak se podívat na hráče. Tohle je pro mě rychlejší. Stůl otevírám pouze když chci do něj vstoupit.

Také nechci aby se ten kdo se chová jako NIT ale open limpuje AKo
      vyjadřoval až po mě to mi kazí hru.
    • Postradatelny
      Postradatelny
      Stříbro
      chipfeeder děkuji za návod s těmi screenshoty zkoušel jsem to přes softwer kterým se dělají výstřižky a nešlo mi to tak jsem to udělal zase foťákem. Snažím se teď nezaplňovat notase zbytečnými programi které vice nevyužívám.

Následuje památeční fotka po předělání poznámek. Je ale možný že časem se to opět změní ale jak jsem nad tím tak dumal asi to stejně nikdy nestáhnu na 8 barev.

Včera jsem měl variaci supr zajímavou:

Nedomnívám se že bych nějak přehrával karty spíše jsem měl smůlu. Spoustu hend jsem prohrál na TOP karty které jsem s nechutí docáloval.

Zatím jsem hrál na Tabulky pro Fullring a používal tabulky pro pokročilé hráče, a občas přidával více rukou. Dnes jsem si konečně mohl udělat Tabulky na 6 hráčů a tahák na různé ruce v kterých snad už budu mít jasněji a při hře do nich budu mít možnost nahlédnout. Pro jistotu jsem si dal i pár rukou z podd odds kombinacích. Mívám tam dost chyb protože pokrová matematika mi nejde moc do hlavy a budu potřebovat spíše někoho kdo mi to pořádně vysvětlí abych to pochopil. Také se mi stává že občas zapomínám i to jakou jsem předtím v těch spotech udělal chybu a tak si ji bohužel i zopakuji.

Tak jsem zvědav na dnešek jak to půjde :f_confused:
    • Slayo
      Slayo
      Bronz
      Registrace: 04.11.2013 Příspěvky: 34
      K tým screenshotom - nedá mi to, lebo fotiť monitor je naozaj strašné a ešte to aj zaberá zbytočne čas. Keď chceš zachytiť aktuálnu obrazovku, stlač printscreen (teda PrtScn na klávesnici), otvor si skicár (v CZ verzii je to asi malování) vo Windowse, stlač Ctrl+V, ulož obrázok a to je celá vec.