BLOG: Do what you like, like what you do...

• bruslar
      bruslar
      Bronz
      Registrace: 30.10.2011 Příspěvky: 965
      Tak je to tu, zakládám nový blog :)
      Cílem blogu je dokázat, že lze hrát rozumně poker i když je vám přes třicet, chodíte do práce a staráte se o několika měsíční děti.

:club: Něco málo k minulosti
      Na zdejším fóru jsem aktivní pěknou řádku měsíců. Ještě donedávna jsem bral a hrával poker jako klasický "lepší" rekreační hráč (lepší píšu proto, že jsem věnoval dost času studiu, takže teoreticky bych měl mít na největší loosery aspoň malý edge). Tudíž jsem v pokeru nic nedokázal a pouze žil v představách, jak by to jednou mohlo na vyšších limitech vypadat. A během snění nebyl problém mít několikaměsíční pauzy apod.
      Ale vše se během června změnilo.

:heart: O mě
      Pro ty, kteří nevědí - je mi přes třicet, cca. 9h denně trávím v zaměstnání, zbytek dne mi zabere péče o 9 měsíční dcerku, ženu, osobní záležitosti a spánek. Vypadá to, jako by snad ani nešlo během dne najít na poker čas. Přesto jsem s timemanagement velký kamarád a denně ty 3-4h na poker najdu. 20tis. hand/měsíc zvládám bez přemáhání včetně offline víkendů. Samozřejmě je to málo, takže na tom zapracuji.

:diamond: Poker a cíle
      Vzhledem k omezeným časovým možnostem jsem se v červnu pustil do Speed/Zoom/Fast pokeru, vzhledem k dlouhému hernímu výpadku jsem začal na NL5 (pravdou je, že nejvyšší limit, co jsem kdy hrával byl NL10). Původně jsem Speed/Zoom/Fast poker považoval za nesmysl - ale po pár hodinách si mě daný formát získal (prostě si nemůžu dovolit ztratit denně třeba 30 minut tableselekcí).

Pravidelné měsíční cíle na NL5:
      - Gold status zde
      - min. 25tis. hand (tj. cca. 60h při 2 stolech)
      - postovat maximum hand (závislé na statusu) do HJ + aktivně komentovat
      - analyzovat nejasné spoty

Dlouhodobé cíle:
      Na začátku příštího roku dávám v práci výpověď. Práce u aktuálního zaměstnavatele mě přestala naplňovat a nemá mi už co dát. Výpověď až v novém roce dávám proto, že před vánocemi každoroční velmi zajímavé prémie, takže finančně je toto rozhodnutí jednoznačně EV+. (btw. dát výpověď teď by znamenala minimálně do konce října výpovědní lhůtu a v případné nové práci nováčkovi prémie nedají, že). Tudíž reálný odchod z práce je zhruba konec března, po ní následuje 2 měsíční placená dovolená od úřadu práce.
      Proč to píšu? Cílem je pokusit se do konce března v těchto bojových podmínkách usadit na NL25. Pokud se mi do konce března povede usadit na NL25, budu mít jedinečnou možnost a spoustu času (ona placená dovolená) posunout se z NL25 dál, pokud bych se tedy do konce května usadil na NL50, tak si dovolenou prodloužím :)

Co jsem pro dosažení dlouhodobého cíle udělal a udělám?
      - začal jsem budovat návyk - tzn. nejpozději ve 21h (6x týdně) usedám k pc a věnuji se pokeru
      - equilab se stal mým dobrým kamarádem (bez analýzy všech nejasností se fakt nelze posunout dál)
      - stanovil jsem reálné a motivační cíle
      - splnil jsem si jeden ze svých snů a pořídil si sportovněji naladěný rodinný vůz (takže nemusím ztrácet čas sněním) - pro nadšence do aut jde o Renault Grandtour GT220, ideální dostupný vůz pro tatínky, kteří rádí řídí :D
      - nejsem na pokeru nijak finančně závislý, z BR nemusím cashoutovat apod.

Tak pojďme na to :)
  • 18 odpovědí
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      Počáteční stav
      Ještě napíšu něco málo k aktuálnímu stavu.
      Červen: Sžití se Speed pokerem, plusový měsíc.
      Červenec: Na začátku měsíce se BR rychlostí blesku blížil k metě 30BI na NL10, kdy jsem chtěl přejít. Bohužel asi 1BI před limitem si mě vyhlédla matka variance a úspěšně ji sekundoval mr. Spewer. Výsledkem byla ztráta červnového zisku + asi dalších -5BI propad od původního BR. Ale co, není mi pět, abych nevěděl, že varianci je potřeba přehrát.
      Srpen: Poslední dva dny mi na iPokeru zapnuli doom mod, proti kterému mám snad jedinou šanci - nehrát (však dle příspěvku ve "vyplakávacím okénku" mě to solidně vytočilo).

Počáteční BR je tedy: 270$ ... hraji na iPokeru, kde je hlavní měnou EUR, takže reálně mám nějakých 40BI na NL5.
      Limit/herna: Speed NL5, iPoker

Cíle srpen
      - zdejší Gold status
      - 20$ bonus z akce Level Up
      - 25tis. hand (příští týden je žena s dcerkou pryč, takže by mohl být objem daleko zajímavější)
      - 20 postnutých hand do HJ a účast v losovačce o coaching
      - neustálá aktivní účast v HJ
      - equilab, equilab, equilab
      - najít někoho na pozdně večerní session
      * body 1 a 2 jsou reálné pouze za předpokladu, že se na pár dní nepřesunu z iPokeru na PokerStars. Dneska a zítra si dám od hraní pauzu, takže uvidíme, co na mě iPoker nachystá na neděli.

Sháním nadšence pro večerní sessions ohledně Speed pokeru (22-24h).
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      Si sem budu házet nějaké ty matematické vzorce, ať je do budoucna nemusím složitě hledat.

Matematika

Kolik potřebuji ze soupeře dostat na dalších streets?
      x = (výše_callu - (naše_EQ * výše_potu_včetně_callu)) / naše_EQ

např. soupeř do potu 3$ betuje 2$, my máme proti jeho range 20% ... x = (2 - (0,2 * 7)) / 0,2 = 3$
    • yzmael
      yzmael
      Bronz
      Registrace: 08.07.2010 Příspěvky: 283
      pekny zaciatok blogu, budem sledovat...nech sa dari :)
    • Titan8
      Titan8
      Zlato
      Registrace: 18.02.2014 Příspěvky: 799
      gl budem sledovať :s_thumbsup:
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      Challenge 11. - 15.8. (pondělí - pátek)
      Žena s dcerkou odvezena na týden k babce, takže plán na příští týden je jasný:
      :spade: odehrát alespoň 17,5h - tj. 7000 hand (tj. průměr 3,5h denně x 400 hand)
      :heart: denně minimálně 1h na analýzu vlastní hry (minimálně studium HJ zvládám standardně v prácovní době, takže to nepočítám)
      :club: a jako relax vyřešit odkládáné domácí věci

Jediný důvod, proč bych to neměl dát, je moje vlastní lenost. Ale jsem přesvědčen, že tu jsem dokázal během posledních dvou měsíců úspěšně porazit (jinak bych tenhle blog nezakládal, protože by neměl žádný smysl).
      GL
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      Musím zvážit, jestli dále budu dotovat iPoker - protože toto už není sranda. Být za 20tis. hand -20BI (aktuální stav trvá už měsíc) na NL5 Speedu je dobrý test vytrvalosti a odolnosti na tilt :) Nevím, jestli to bude na Starech či FTP lepší, ale minimálně tam mají limity v $, což oproti EURu při prohraném AI aktuálně znamená ušetřených 34bb. Takže roll toho vydrží více.
      Jako jo, něco jsem spewnul (dnes vím i bez analýzy o -0,5BI, které jsem vyhodil bez přemýšlení oknem), ale ty točené alliny a coolery na riveru už jsou nuda.
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      Stav challenge po 1. dni:
      :heart: počet hand 1200 / 7000
      :diamond: odehráno 2h 15min / 17,5h (to jsem nějak neodhadnul, protože dneska byl průměr 530hand/h a ne předpokládaných 400 - a to jsem u těch spotů dokonce i přemýšlel a zdůvodňoval si každý move)

Dnešní den spokojenost, dokázal jsem toho hodně - kromě 1200h a revize hand history jsem v práci ještě zkouknul jedno session review video. Nejlepší věc, co může člověk v rámci studia je používat u těchto videí neustále tlačítka přehrávače stop/play a u každé handy se zamyslet, jak by ji zahrál (a následně si to ověřit). Nuts ;)

Upravil jsem délku session na 45 minut. Je to tak akorát, abych měl po session ještě energii na pravidelnou revizi hand history - vyfiltruji si handy, s kterýma jsem viděl flop a ty projedu (hra postflop má u mě řádné trhliny, tak se věnuji tomu).

Mohl bych klidně odehrát ještě jednu session, ale zasloužím si se do syta vyspat, takže si dopřeji 8,5h spánku.
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,623
      Držím palce :s_thumbsup:
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      Stav challenge po 2. dni:
      :heart: odehráno 1950 hand - wow, jednoznačně top, co jsem za den dal (a to jsem byl samo cca. 9h v práci, řešil věci i mimo poker apod.) - celkový počet hand 3150 / 7000
      :diamond: dnes odehráno 3h 45min - celkem 6h (5 session x 45 minut)

Je fakt, že dnes měl prioritu grind. Analýze a studiu jsem věnoval cca. hodinu v práci, navíc nečekaně ve čtvrtek budu asi bez pokeru, tak jsem se musel přizpůsobit. Stejně je aktuální stav takový, že je třeba tu mrchu varianci přehrát, což bez pořádného grindu nepůjde.
      Každopádně první dvě session byly ve standardních kolejích posledních dní - všechny lajny pod nulou :f_confused: Třetí a čtvrtá session byly těsně nad nulou a v poslední session (klep, klep) se to snad konečně zlomilo - stačilo po x tisích handách vytočit jeden dvououťák :D Jasný odrazový můstek, kdy jsem konečně i něco hitnul, dostal zaplaceno etc.

Takže dnešek super, poslední session mi dodala elán do další práce.

Na grafu za poslední dva dny jde krásně vidět, kdy se to snad zlomilo :s_cool:
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      Stav challenge po 3. dni:
      :heart: dnes pouze 650 hand - celkový počet hand 3800 / 7000
      :diamond: 2x 45min session - celkem 7,5h

Dneska jsem unavený, takže to nebudu lámat přes koleno. Nic dobrého by to nepřineslo.
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      Registrace: 20.11.2009 Příspěvky: 188
      Zatím blog vypadá suprově :s_thumbsup: Určitě budu sledovat a držet palce :s_thumbsup:
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      Pětidenní challange končí
      Challange musím odpískat. Včerejší čtvrtý den jsem dokázal dát ještě 750 hand, ale dnes už to nejde. Od středy mi není úplně nejlépe a dneska se spíše soustředím na to, abych se nepo*** :rolleyes:
      Každopádně si musím přiznat, že 7000 hand bylo přestřelených, dlouhodobě je během pracovního týdne udržitelných 1000-1200 hand/den. To odpovídá cca. 2h hraní/den. Jsem schopný odehrát 3h denně, ale z toho jsem hodně vyčerpaný a navíc tím minimalizuji čas na analýzu/studium. Takže 25tis. hand měsíčně je při správné morálce hodně reálný cíl a zároveň je to i číslo, které umožňuje se někam pomalu posouvat.

Shrnutí challenge:
      - FAIL
      - počet hand 4550 / 7000
      - odehráno 9h / 4 dny
      - důvody neúspěchu: přestřelený cíl, "zdravotní problémy"
      Pozitiva:
      :heart: buď jsem chytnul heater nebo si downswing variance vyhlédla někoho jiného (během příštího týdne by mělo být jasno, jestli jsem měl down díky tomu, že to nemůžu hrát nebo díky varianci)
      :heart: výborně mi sedlo zkrácení session na 45 minut z původních 60-70
      :heart: jsem spokojený se svým přístupem
      :heart: k dnešnímu dni mám v akci LevelUp odehráno už 11 dní + ke Gold statusu chybí asi jen 140SP ... celkem 11tis. hand
      Fail týdne:
      :spade: dcerka se konečně dokázala sama posadit a já jsem u toho nebyl ;)

Leaks
      A ještě si napíšu seznam leaku, o kterých vím a které potřebuji prioritně řešit:
      1. Nízký Cbet na F pro value - prostě situaci, kdy mám jasný valuebet, vyhodnotím přesně opačně: "Hituji TPTK, ale soupeř mi nemá s čím zaplatit, tak checknu.". Ano, toto je na NL5 velká chyba.
      2. Slabá calling range na riveru - kdo sleduje HJ, tak mu to musí být z mých hand jasné.
      3. BTN open - problém přizpůsobit range hráčům, kteří na blindech extrémně defendují 3betem. Aktuálně se přizpůsobuji pouze tak, že jsem open range výrazně zúžil. Což je jenom část úspěchu, potřebuji doladit plán pro call 3bet/light 4bet.
      4. Celková play v 3bet potech - matuskovo video už čeká na shlédnutí :)

Bod 1 jsem už začal řešit - např. jsem si dnes udělal tabulku, kde jasně vidím, kolik komb/procent dané range tvoří PP a suited handy + je z ní jasné, jaká je pravděpodobnost, že má villain na specifickém boardu set, FD apod. Čísla mě hodně překvapila a krásně jsem z nich pochopil, co dělám v některých situacích blbě :)

No, a na závěr - začínám si pohrávat s myšlenkou, že bych si splnil další sen a absolvoval Okruhovou jezdeckou školu. Jestli se dokážu propracovat aspoň na NL25 a udržet se tam, tak si to dám za odměnu :s_smile:
      Okruhová jezdecká škola slouží zájemcům k získání národní jezdecké licence „B”, která je platná pro všechny druh automobilových soutěží včetně závodů na orkuzích. Základní okruhová škola je čtyřdenní kurz, pro mladší jezdce sedmi nebo desetidenní.
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      Tak fajn, nový týden, nové krátkodobé cíle.

Challenge 18. - 24.8.
      :diamond: herní dny po-čt, ne ... tj. 5 dní, 5500 hand by mělo padnout
      :heart: začít makat na game planu blindy vs BTN - obzvlášť na BB prohrávám více, než bych chtěl. Důvod je jasný - preflop defenduji solidně, postflop už jsem zoufalý.

Uvažoval jsem o zapojení do Zlatého No Limit Boot Campu - no, usoudil jsem, že to pro mě bude v aktuální situaci ztráta času. Velmi nerad studuji věci pro NL25+, když jsem na NL5 - zastávám názor, že získané zkušenosti a jejich používání na NL5 člověka akorát brzdí. Všichni víme, že nelze používat např. nějakou line, když ji villain nerozumí :) Navíc z Boot Campu mají být videa, což mi rozhodnutí usnadnilo - mrknu na ně, až je budu potřebovat a třeba i v pracovní době (takže ušetřím spoustu času soukromého).

btw. Pokerová otázka - donkovat na libovolném F hitnutou handu je nějaká moderní novinka, o které nevím? Protože se s tím setkávám několikrát každý den a do teď jsem nepochopil smysl :f_cool:
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      btw. Pokerová otázka - donkovat na libovolném F hitnutou handu je nějaká moderní novinka, o které nevím? Protože se s tím setkávám několikrát každý den a do teď jsem nepochopil smysl

nie, deje sa to neustále. ak prídeš na to, čo to robí so súperovými rangami, tak máš základ aj na porážanie nl100 ;)
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      Tak na NL5 je to easy, když daní hráči hrají:
      - 1/2 pot donk = TP a lepší
      - 1bb donk = slabá hitnutá handa
      - c/f = ostatní
      - c/c a c/r nemají :)
      Ptal jsem se, protože mě to fakt zaujalo a asi jsem se s tím v takovém množství v minulosti nesetkával (nebo to neviděl).
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      Jsem zpět.
      Od srpna se dost věcí zkomplikovalo, poker šel na vedlejší kolej. Naštěstí vše se zhruba do začátku prosince i od-komplikovalo, prosinec byl zasloužený relax a od začátku roku jsem zpět.

K pokerové realitě:
      - Jsem na netracknutých Stars, takže SP moc sbírat nebudu.
      - Plán na zisk SP je jednoduchý - na stříbrný status stačí 100b, takže až bude mít Netbet akci Cash machine, pošlu 20e a narakuji 100b... až uznám, že potřebuji gold status, tak ho pravděpodobně koupím :)
      - Netbet - ta herna je komedie. Mám tam cca. 60tis. bodů, které jsem chtěl vyměnit za bonusy. Ale VIP shop je v nedohlednu, takže zatím čekám. Vyměnit body za cash můžu kdykoli, takže nespěchám.
      - Opustil jsem Zoom/Speed, nedokázal jsem se s tím formátem sžít. Takže hraji normální SH.
      - A po čtyřech měsících nečinnosti se rozpinkávám na NL5. Jakmile získám jistotu, tak přesun na NL10.

Time management:
      Platí to, co bylo napsáno v úvodu. V 7.30 budíček, do cca. 17h v práci, pak věnování dcerce apod., mezi 20-24h poker. Režim mi vyhovoval a nemám s ním problém.

GL.
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      2. týden roku 2015
      :diamond: 4tis. hand
      :heart: +7,5BI
      :spade: velké pozitivum je, že jsem se k hraní pokeru dostal každý den + dokázal jsem projet i HH a postnout něco k vyhodnocení na fórum

Na Starech pohoda, je tam si milion horších hráčů než já. Takový větší rybník a navíc s daleko menším rakem než u iPokeru :f_cool: Odchod od iPokeru hodnotím jako dobrý nápad.
    • Ihuarraquax
      Ihuarraquax
      Zlato
      Registrace: 13.12.2016 Příspěvky: 23
      Takový pěkný blog a už se nedozvím, jak to dopadlo :(