Fold to 3bet zkreslený stat

• wajgy
      wajgy
      Bronz
      Registrace: 26.02.2014 Příspěvky: 17
      Zdar, mám tady velice záludnou otázku pro PT4 guru´s:)
      Jde mi o rozdíl mezi staty: Fold to PF 3bet vs. Fold to PF 3bet after raise
      Doteď jsem používal stat Fold to PF 3bet, ale chtěl jsem si udělat popup na FT3bet IP a OOP-tahle statistika to ale neumožňuje, takže jsem hledal dál a našel druhou zmíněnou. Po přidání Fold to PF 3bet after raising se mi ale statistiky rapidně změnily!!! Jejich porovnání je na obrázku.
      Podle mě a vzorku hand:
      Fold to PF 3bet= fold na jakýkoliv 3bet i v případě, pokud mám v handě zainvestováno (jsem třeba na blindech, někdo přede mnou 3betne a já folduju) -tohle jsem vydedukoval ze vzorku 800 hand na BB, kde 3betu čelíme vpodstatě jen v případě limp/raisu a tolikrát se mi to rozhodně nestalo.
      Fold to PF 3bet after raising= fold na 3bet POUZE v případě, že jsem open raisoval.

CHÁPU TO SPÁVNĚ ??? Protože rozdíl v těchhle statech třeba u mě je 14% a to je poměrně zásadní :zlomenesrdce: A myslím si, že tenhle stat používá tak 95% lidí a vlastně ho používají špatně, resp dos zkreslený :angry:

Díky za info:) Já vím, je to zmatený, ale snad pochopíte myšlenku:)
  • 12 odpovědí
    • jarvan
      jarvan
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 462

Fold to PF 3Bet
      (cnt_p_3bet_def_action_fold / cnt_p_3bet_def_opp) * 100
      ---------
      cnt_p_3bet_def_action_fold
      sum(if[cash_hand_player_statistics.enum_p_3bet_action='F', 1, 0])
      ----------
      cnt_p_3bet_def_opp
      sum(if[cash_hand_player_statistics.flg_p_3bet_def_opp, 1, 0])

--------
      --------
      Fold to PF 3Bet After Raise

(cnt_p_3bet_def_action_fold_when_open_raised / cnt_p_3bet_def_opp_when_open_raised) * 100
      -------
      cnt_p_3bet_def_action_fold_when_open_raised

sum(if[cash_hand_player_statistics.enum_p_3bet_action='F' AND cash_hand_player_statistics.flg_p_first_raise, 1, 0])
      ------
      cnt_p_3bet_def_opp_when_open_raised

sum(if[cash_hand_player_statistics.flg_p_3bet_def_opp AND cash_hand_player_statistics.flg_p_first_raise, 1, 0])

Je to tak
      rozdíl je v tom, že hodnoty u druhého statu se ti započítávají pouze tehdy, když jako první otevíráš ty a u prvního je jedno kdo otevře

požadované staty můžeš jednoduše definovat jako:

Fold to PF 3Bet IP
      (cnt_p_3bet_def_action_fold_ip / cnt_p_3bet_def_opp_ip) * 100
      --------
      cnt_p_3bet_def_action_fold_ip
      sum(if[char_length(cash_hand_summary.str_aggressors_p) >= 3 and cash_hand_player_statistics.enum_p_3bet_action='F' AND substring(cash_hand_summary.str_aggressors_p from 3 for 1)::int > cash_hand_player_statistics.position, 1, 0])

-------
      cnt_p_3bet_def_opp_ip
      sum(if[char_length(cash_hand_summary.str_aggressors_p) >= 3 and cash_hand_player_statistics.flg_p_3bet_def_opp AND substring(cash_hand_summary.str_aggressors_p from 3 for 1)::int > cash_hand_player_statistics.position, 1, 0])

------
      a druhý OOP jako

Fold to PF 3Bet OOP
      (cnt_p_3bet_def_action_fold_oop / cnt_p_3bet_def_opp_oop) * 100
      --------
      cnt_p_3bet_def_action_fold_oop
      sum(if[char_length(cash_hand_summary.str_aggressors_p) >= 3 and cash_hand_player_statistics.enum_p_3bet_action='F' AND substring(cash_hand_summary.str_aggressors_p from 3 for 1)::int < cash_hand_player_statistics.position, 1, 0])

-------
      cnt_p_3bet_def_opp_oop
      sum(if[char_length(cash_hand_summary.str_aggressors_p) >= 3 and cash_hand_player_statistics.flg_p_3bet_def_opp AND substring(cash_hand_summary.str_aggressors_p from 3 for 1)::int < cash_hand_player_statistics.position, 1, 0])
    • jarvan
      jarvan
      Bronz
      I :f_love: PT4

:f_tongue:
    • wajgy
      wajgy
      Bronz
      Díky za info, tu tvojí psycho definici sice vůbec nepobírám :f_biggrin: ale stačí mi, žes potvrdil mojí domněnku, díkes :f_thumbsup:
    • jarvan
      jarvan
      Bronz
      Prej mojí psycho definici :D , jestli chceš vidět psycho definici, tak ti pošlu definici statu, jak moc je oponent lucky na flopu :pokerface:

toto je pouze pár řádek definice statu, které stačí přepsat do PT4 do configure>statistic a máš hotové požadované "F23bet" staty. Že seš to ty, tak jsem to udělal za tebe a nyní stačí je pouze importovat file>import statistics...

netestoval jsem to, ale měly by fachat

máš to tady:
      http://uloz.to/xW9yGwAq/staty-zip

heslo je:
      pokerstarsisrigged

:coolface:
    • wajgy
      wajgy
      Bronz
      Tak ty jsi frajer chlape:D Nedal bys mi prosím nějakej coaching na PT4? :fouet: Mám pár věcí který bych měl rád v hudu, ale neumím je udělat:(
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Registrace: 25.09.2011 Příspěvky: 2,620
      Tak tím heslem si mě fakt dost pobavil :D

:s_thumbsup:

takhle jsem se už dlouho nezasmál :nh:
    • jarvan
      jarvan
      Bronz
      wajgy původně napsal
      Tak ty jsi frajer chlape:D Nedal bys mi prosím nějakej coaching na PT4? :fouet: Mám pár věcí který bych měl rád v hudu, ale neumím je udělat:(
      Stáhni si ty staty ještě jednou, musel jsem je ještě upravit. :f_mad:

Jinak mi písni PM co bys potřeboval, ať to tu nepamujem. Většinu možnejch i nemožnej statů mám hotovou, nebo tě kdyžtak alespoň nasměruju.
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Registrace: 26.09.2010 Příspěvky: 992
      Já používám tu Fold to PF 3 bet after raise, ale 2 roky jsem žil v domnění, že jsou obě statistiky stejný :f_biggrin:
    • Fiftage588
      Fiftage588
      Global
      Registrace: 01.04.2014 Příspěvky: 1,726
      jarvan původně napsal

Fold to PF 3Bet
      (cnt_p_3bet_def_action_fold / cnt_p_3bet_def_opp) * 100
      ---------
      cnt_p_3bet_def_action_fold
      sum(if[cash_hand_player_statistics.enum_p_3bet_action='F', 1, 0])
      ----------
      cnt_p_3bet_def_opp
      sum(if[cash_hand_player_statistics.flg_p_3bet_def_opp, 1, 0])

--------
      --------
      Fold to PF 3Bet After Raise

(cnt_p_3bet_def_action_fold_when_open_raised / cnt_p_3bet_def_opp_when_open_raised) * 100
      -------
      cnt_p_3bet_def_action_fold_when_open_raised

sum(if[cash_hand_player_statistics.enum_p_3bet_action='F' AND cash_hand_player_statistics.flg_p_first_raise, 1, 0])
      ------
      cnt_p_3bet_def_opp_when_open_raised

sum(if[cash_hand_player_statistics.flg_p_3bet_def_opp AND cash_hand_player_statistics.flg_p_first_raise, 1, 0])

Je to tak
      rozdíl je v tom, že hodnoty u druhého statu se ti započítávají pouze tehdy, když jako první otevíráš ty a u prvního je jedno kdo otevře

požadované staty můžeš jednoduše definovat jako:

Fold to PF 3Bet IP
      (cnt_p_3bet_def_action_fold_ip / cnt_p_3bet_def_opp_ip) * 100
      --------
      cnt_p_3bet_def_action_fold_ip
      sum(if[char_length(cash_hand_summary.str_aggressors_p) >= 3 and cash_hand_player_statistics.enum_p_3bet_action='F' AND substring(cash_hand_summary.str_aggressors_p from 3 for 1)::int > cash_hand_player_statistics.position, 1, 0])

-------
      cnt_p_3bet_def_opp_ip
      sum(if[char_length(cash_hand_summary.str_aggressors_p) >= 3 and cash_hand_player_statistics.flg_p_3bet_def_opp AND substring(cash_hand_summary.str_aggressors_p from 3 for 1)::int > cash_hand_player_statistics.position, 1, 0])

------
      a druhý OOP jako

Fold to PF 3Bet OOP
      (cnt_p_3bet_def_action_fold_oop / cnt_p_3bet_def_opp_oop) * 100
      --------
      cnt_p_3bet_def_action_fold_oop
      sum(if[char_length(cash_hand_summary.str_aggressors_p) >= 3 and cash_hand_player_statistics.enum_p_3bet_action='F' AND substring(cash_hand_summary.str_aggressors_p from 3 for 1)::int < cash_hand_player_statistics.position, 1, 0])

-------
      cnt_p_3bet_def_opp_oop
      sum(if[char_length(cash_hand_summary.str_aggressors_p) >= 3 and cash_hand_player_statistics.flg_p_3bet_def_opp AND substring(cash_hand_summary.str_aggressors_p from 3 for 1)::int < cash_hand_player_statistics.position, 1, 0])
      to co je za code? to se da nekde takhle programovat v HM2?
    • jarvan
      jarvan
      Bronz
      Je to interní syntaxe programu PT4. V hemu definovat vlastní staty /tedy pokuď se něco hodně nezměnilo/ není možné a proto také používám PT4 a tvrdím, že díky tomu je PT4 o mnoho lepší. :s_thumbsup:

V pt4 je možné definovat prakticky cokoliv, na co si vzpomeneš, což jse super ++EV.
    • Fiftage588
      Fiftage588
      Global
      Registrace: 01.04.2014 Příspěvky: 1,726
      jarvan původně napsal
      Je to interní syntaxe programu PT4. V hemu definovat vlastní staty /tedy pokuď se něco hodně nezměnilo/ není možné a proto také používám PT4 a tvrdím, že díky tomu je PT4 o mnoho lepší. :s_thumbsup:

V pt4 je možné definovat prakticky cokoliv, na co si vzpomeneš, což jse super ++EV.
      a ty umis nejak programovat nebo tak? :s_p:
    • jarvan
      jarvan
      Bronz
      a ty umis nejak programovat nebo tak? :s_p:
      O programování to není /jinak není to žádná sláva, ale umím/ každý jednotlivý stat si můžeš v pt4 otevřít a podívat se na jeho definici. Tak ze když si jich několik jednoduchých projdeš, tak to okoukáš jedna dvě a za chvíli už je sekáš jak Baťa cvičky.