BLOG : Trolololo

• trololololo
      trololololo
      Basic
      Registrace: 06.10.2012 Příspěvky: 12
      Zdravim komunitu PokerStrategy,

rad by som si tu zalozil blog.

V auguste tohto roku som zacal opat hravat poker po dlhsej pauze.

V case "najvacsej slavy" som hraval NL25/1-2 shoty na NL50.

Co mozte ocakavat od tohto blogu? Rozhodne vela klise - postnute handy, graf s negativnymi non-showdown winnings etc.

Dufam, ze sa mi obcas podari postnut nieco vtipne, originalne a hlavne precitania si hodne :) .

Co ocakavam ja od tohto blogu? Momentalne sa v pokri citim znacne strateny ( co sa konceptoveho chapania tyka a samozrejme mnohych inych aspektov), takze dufam, ze Vy mi troska pomozete v pokrovom napredovani a samozrejme ja spravim velmi rad to iste pre inych clenov pokial sa budem citit kompetentny.

Momentalne hravam NL2 na Bwine za peniaze, ktore som ziskal pomocou promotion na jednej nemenovanej stranke.

Neskor samozrejme planujem depozit prostrednictvom PS kodu a postupne zvysovat pokerstrategy status.

Tolko na uvod, dufam, ze svoj blog coskoro rozsirim. :gl:
  • 11 odpovědí
    • trololololo
      trololololo
      Basic
      Otazka smerujuca najma na ludi pohybujucich sa dlhsie v pokrovom prostredi - Aky mate nazor na sucasny poker, resp. na moznost beatovat ho ?

Viem, ze je pomerne tazke adresovat takto nejasne zadanu otazku ale predsa - Je stale mozne stupat od mikro stakes pricom jedinym zdrojom prijmov nebudu bonusy a rakeback?

Pride mi, ze uz aj na NL2 je slusne mnozstvo regov (pod pojmom reg na NL2 rozumiem hraca s nie fishy stats, full stack a hrajuceho viac ako 2 stoly).
    • Dandiiik
      Dandiiik
      Bronz
      Registrace: 19.07.2009 Příspěvky: 1,736
      Čus. Určitě se to beatovat dá. Minimálně do NL100, pokud vím, není třeba znát nějaké pokročilé koncepty a hrát GTO, ale stačí hrát solid a bumhuntit fishe. Ovšem pojem solid je dost široký. Prostě je třeba se neustále zlepšovat, být trpělivý, nespewovat, nesledovat varianci ani EV křivku a výsledky se časem dostaví. :)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Beatovať sa to dá, ale je to oveľa ťažšie než pred dvoma - troma rokmi.

Určite by som veľmi dobre zvážil, či sa mi vyplatí obetovať pokeru výraznejšie množstvo času, hlavne ak plánuješ začínať od NL2. Náklady obetovaných príležitostí môžu byť niekedy príliš vysoké, výsledok neistý.
    • trololololo
      trololololo
      Basic
      Aby som to ujasnil - samozrejme nemam na mysli, ze za rok o takomto case budem beatovat suverenne NL100/200.. (obzvlast ked majorita ludi tvrdi, ze poker je cim dalej narocnejsi)

Prave druhy odstavec, ktory si spomenul ma stale vrta v hlave..

Je velke mnozstvo inych alternativ, ktore mozem zvolit miesto pokru a teda opportunity costs znacne vysoke..

Pracujem s predpokladom, ze budem musiet pokru obetovat obrovske mnozstvo casu.

Co si pod tymto pojmom predstavujes/te?

30K ruk/month, studium, analyzovanie etc?
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      Pracujem s predpokladom, ze budem musiet pokru obetovat obrovske mnozstvo casu. Co si pod tymto pojmom predstavujes/te?

obetované piatky a soboty večer pri grinde

mne mesačne 30k hands trvalo 2 roky, kým som dosiahol na nl100. dá sa to aj za rok
    • trololololo
      trololololo
      Basic
      Caute,

neviem najst sekciu kde by som mohol postnut otazku ohladom blogu tak to skusim sem v mojom blogu.

Rad by som vedel ako vypocitat ako casto musi super foldovat (i.e ako fold equity potrebujem mat) na to aby bol bluff/ semi-bluff profitable ?

Napr. pri tomto spote - Cisto hypoteticky povedzme, ze tam mam urcite mnozstvo bluffov. Ako casto musi super foldnut v situaciach kedy :

a) Je to pure bluff

b) Je to semi-bluff ( toto zrejme zavisi aj od pot equity, ktoru mam)

Vopred dakujem za odpoved.

Hero (BTN): $5.82
      SB: $3.60
      BB: $4.00
      CO: $4.19

Pre Flop: ($0.06) Hero is BTN with XX
      CO calls $0.04, Hero raises to $0.20, SB calls $0.18, 1 fold, CO calls $0.16

Flop: ($0.64) 5 :heart: K :heart: 9 :diamond: (3 players)
      SB checks, CO checks, Hero bets $0.52, SB calls $0.52, CO folds

Turn: ($1.68) A :heart: (2 players)
      SB checks, Hero bets $1.00, SB calls $1

River: ($3.68) 3 :spade: (2 players)
      SB checks, Hero bets $2.62, SB folds
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      pure bluffs:
      preflop:
      bluff FE = bluff/celkový pot = 20/(6+4+20) = 67%
      ak by si dal menší sizing napr 3x, tak bluff FE = 12/(6+4+12)= 54%

flop:
      FE =0,52/0,6+0,52=46%

so semibluffmi to je zložitejšie. zjednoduším to ak tvoj bluff má 30% equity, tak o 30% menej často musí fungovať = 100-30=60% z povodnej FE (v tom prvom prípade 67%*60%=40%)
      tricky to však je v tom, že je ťažké určiť, akú equity má handa voči súperovej range (každý hráč ma zostavené range trochu ináč a FD má niekde 20%, niekde 50% equity). závisí to od pozícií, ako loose súper hraje, aká je street, s akými frekvenciami bluffuje...
    • trololololo
      trololololo
      Basic
      Zdravim osadenstvo PS,

od posledneho postu ubehol nejaky ten cas.

Momentalne stale hravam micros NL4 takze som zatial dalsi z microstakes (pseudo) pokrovych hracov.

Variance je zatial zatial na mojej strane. Neda sa povedat, ze by som runnoval nad EV ale vysledky su skor napravo od priemeru :)

Snazim sa aj studovat, hlavne matematiku, hrat co najviac exploitativne. Samozrejme, medzery su obrovske, to ale zaroven implikuje obrovsky priestor na zlepsenie.

Stale premyslam nad tym ci sa pokru venovat dlhodobo. Povedal som si, ze skusim dva mesiac (viac-menej) seriozneho grindu ( konceptovo rozumiem serioznemu grindu ako min. 30K hands mesacne) a uvidim dalej.

Takisto dufam, ze cim skor sa presuniem na insiu hernu aby som mohol sem na PS ziskat nejaky ten lepsi status ako len basic.

Na zaver jedna prosba - Nemate niekto typ na nejaku knihu na motivaciu? Kludne to moze byt aj kniha kde sa motivacia adresuje z pohladu psychologie(i.e troska viac scientific point of view na motivaciu). Popripade niekto nejake ine typy na knihy zaoberajuce sa psychologiou? Knihy, ktore su poucne a zaroven nenarocne na citanie? (Nieco na sposob thinking fast and slow? )
    • trololololo
      trololololo
      Basic
      Zdravim osadenstvo PS,

mam jednu (trivialnu) otazku.

Pokial valuebetujem IP na riveri, potrebujem min. 50 % equity bez ohladu na to ci super niekedy folduje na RVR( i.e ci mam nejaku fold equity) ?
    • DoolyN
      DoolyN
      Bronz
      Registrace: 19.02.2014 Příspěvky: 480
      Čau trololo

Potrebuješ 50% eq proti jeho calling range a na Fe absolútne nezáleží.

To čo ti foldne na bet, by si porazil v showdowne ak by si checkol. Takže z toho žiadna value nieje.

GL
    • trololololo
      trololololo
      Basic
      Zdravim,

od posledneho postu ubehol nejaky ten tyzden.

Poker stale hravam aj ked casu je vzhladom na skolu a (obcasnu) pracu pomenej. Napriek tomu sa snazim drzat priemer 1K ruk/den. ( Do cca 23.09 som hraval klasicky 6-max, teraz experimentujem so ZOOM)

Snazim sa ako hrat tak aj studovat. V dohladnej dobe planujem shotovat NL10 (pokial mi to bankroll dovoli). Viem, ze nehram zrovna maximalne exploitativne..

Robim kopec chyb. Rad by som niektore z nich spisal a postnul v dohladnej dobe sem na PS. Takisto by som rad zacal viac analyzovat( aj ked je pravda, ze konceptu "analyza" zrovna moc nerozumiem :P ) svoje handy a postovat ich sem do blogu a neskor aj do inych sekcii ked ziskam lepsi PS status.

Mate nejake doporucenia co sa tyka herne, ktoru si vybrat z ponuky sem na PokerStrategy? Hladam samozrejme hernu so slusnym trafficom, weak player pool + rakeback.

Vdaka za akekolkovek rady. :)