Preflop hra v SNG - diskuzní téma

• 13 odpovědí
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      Ahoj, nejdřív pochválím tenhle projekt. Jsou super tyhle nová videa, možnost diskuze a případné kvízy. Týká se to jen SnG sekce aktuálně nebo to mají i v jiné sekci? Příjde mi, že tu byl hlavní proud cashka -> gymnázium, akademie a sitkaři měli prd. Tohle je určitě super věc. :s_thumbsup:

Proto bych měl ale jeden dotaz:

Musí to být v sekci v koloseu, kde to může postupně zapadnout a ztrácet se to? Nešlo by tomu vytvořit vlastní sekci, stejně jako mají cashkaři? Jasně, je tu toho zatím málo a dá se na to proklikat přes sekci strategie, ale stejně, přišlo by mi lepší, kdyby se v sekci Pokerová fóra vytvořilo i nějaké jako SnG akademie a tam byly tyhle diskuze zvlášť. Přišlo by mi to lepčejší. Co vy na to?
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      A abych nemluvil jen k technickým věcem, ale vyjádřil se i konkrétně k tématu, tak mi v článku příjdou dobré ty principy, ale už se neztotožňuji s konkrétními daty. Obzvláště pokud to má být jako návod pro začínající hráče. Raise/callovací range obsahující to, co ukazuje článek mi příjde jako blbost. Sám jsem si tuhle range vytvářel proti různým typům hráčů, ale nikdy jsem jí neměl tak širokou, jako ukazuje článek.

Přeci mým cílem není se stacknout s A8o nebo 66 v jakékoliv fázi SnG, snad jen v HU. Obzvláště na bublině nebo těsně před tím jsou tyhle točky totálně nesmyslné, ne?

Příklad. Hrajeme FR už jen v šesti. Chceme být $EV v plusu, musíme mít tedy řekněme šedesát procent cEV, abysme v případě vyhraného pushe získali vůbec něco na $EV. Chtěl jsem dát přesná čísla, ale už jsem tak nějak promodeloval tři volné výpočty v ICMizéru zdarma :-)

Ale vycházím z toho, že bych měl mít 60% cEV na soupeřovu range. A to prostě s A8o či 66 nemám. Pokud vezmu soupeřů range velmi loose, např. (22+, A2s+, K2s+, Q7s+, J8s+, T9s, 98s, 87s, 76s, A2o+, K2o+, Q7o+, J8o+, T9o, 98o, 87o) což je 47.21% push range, proti které mám s 66 jen 55,47% a s A6o dokonce jen 54,57%. Což pro mne opravdu v SnG výnosné není. A to jsem ještě vycházel z range soupeře velmi loose. Pokud by pushoval řekněme toto: (22+, A2s+, KTs+, QJs, A2o+, KTo+, QJo) což je 25% tak 66 je 53,93% a A8o dokonce 46,82%. Opravdu takhle chceme používat raise/call???

Zatím jsem na začátku své pokerové kariéry, ale mám raise/call range na nejnižších micros někde u 99+,AK,AJs+ (top 5 %). A i do nitek s push rangí např. 16% (55+,A2s+,A5o+) bych byl vždy nad 55% a s větší rangí už výrazně blíž 60% či přes. Sám v tom ještě nemám úplně jasno. Ale příjde mi, že na micros, kde velká část hráčů restealuje fakt víc tight, je blbost mít tak širokou raise/call range. Samozřejmě do maniaků či aktivních restealujících regů se to dá víc roztáhnout, ale obecně by měla být určo užší, protože klasické ryby resteal moc neznají a hrají to pouze s top 15-25% range.

Názory zkušenějších? Caochů? Kolegů?
    • Caanigia
      Caanigia
      Bronz
      Registrace: 20.03.2013 Příspěvky: 970
      Ahareen původně napsal

Proto bych měl ale jeden dotaz:

Musí to být v sekci v koloseu, kde to může postupně zapadnout a ztrácet se to? Nešlo by tomu vytvořit vlastní sekci, stejně jako mají cashkaři? Jasně, je tu toho zatím málo a dá se na to proklikat přes sekci strategie, ale stejně, přišlo by mi lepší, kdyby se v sekci Pokerová fóra vytvořilo i nějaké jako SnG akademie a tam byly tyhle diskuze zvlášť. Přišlo by mi to lepčejší. Co vy na to?
      tak to je diskuzní téma ke strategickým článkům sng, takže aspoň takhle je to rozdělený a najdeš to vždycky.
      Ale mohla by byt sekce pro sng, třeba taky gold+ ;)
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Ahoj chlapi, díky za podnět.

Prakticky hodně podobné články vznijakají i pro cashku a aktuálně i pár pro MTTčka. Některé články jsou pro začínající hráče, jiné pro prokročilejší. Pokdu už si na úrovni, kdy si schopný si tvořit vlastní range a např. modifikovat je podle soupeřů, tak si dál než článek ;)

Jinak vlákna jsme aktuálně dávali do kolosea pro větší viditelnost, ale máte pravdu, že do budoucna je bude lepší soustředit v daných strategických sekcích.

Díky za nápady :s_thumbsup:
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Dnes přibyla nová lekce:

Nová lekce - Hra před flopem: Vstup do otevřeného potu
      Článek
      Kvíz
      Video
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Super článek. konečně nějaký který je použitelný i ne jen pro úplné začátečníky. měl bych dotaz. nešlo by ty tabulky hodi nějak třeba do pdf ještě jako přílohu? Samozřejmě jsou to defaultní range a budou se upravovat dle soupeřů, ale stejně. Ať si to nějak nemusím vytahovat z toho sám.

Jinak ještě jednou poklona. Super jak to tu stále materiálově roste. :s_thumbsup:
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Ahoj Ahareen,

díky za positivní feedback. Ohledně pdf. si myslím, že to pro tuhle lekci moc nemá cenu, jelikož tam není zrovna moc tabulek a ty co tam jsou, tak se dají pěkně zpracovat i printscreenem ;)
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Nová lekce je na světě :)

Nová lekce - Hra před flopem: Callování a izolace all-inů
      Článek
      Kvíz
      Video
    • Brozian
      Brozian
      Hlavní Moderátor
      Hlavní Moderátor
      Registrace: 18.03.2009 Příspěvky: 1,205
      Další lekce - Nestandardní hra

Někdy je potřeba odchýlit se od své standardní hry a přistoupit ke kreativnímu řešení - naše nejnovější Pokerschool 2.0 lekce vám názorně předvede použití čtyř SnG konceptů v praxi. Dozvíte se vše o "trapování", "stop and go", "squeezování" a "manipulaci velikostí sázek".

Doufáme, že se vám bude lekce líbit a při jejím učení si užijete spoustu zábavy!

Jaká by byla vaše play v tomto spotu?
    • Sanny123
      Sanny123
      Bronz
      Registrace: 23.02.2012 Příspěvky: 513
      call vs. passive fish .... rais (1250) vs. reg ... shove vs. loose agro fish
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Nová lekce na světě, i když jen pro platiny+.

Nová lekce - Frekvence call downů na riveru
      Článek
      Kvíz
      Video
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Další lekce je na světě:

Nová lekce - Preflop strategie: Tabulky pro open push
      Článek
      Kvíz