[PLO] HU Omaha formáty

• Kriegphilosopher
      Kriegphilosopher
      Bronz
      Registrace: 02.03.2012 Příspěvky: 1,308
      Ahoj,

sem tam se mi honí hlavou, že bych rekreačně začal hrávat HU Omahu.

Povězte, dá se to porážet čistě s Holdem skillem, asi ne, co? :D

Než bych se pustil do HU, měl bych se naučit nějaké základy v 6-maxu, co?

jaká je reálná expected winrate u vzdělávajícího se rega na low limitech?

edit: co je Hi/Lo Omaha? a proč neni No-limit omaha? :f_biggrin:

Díky za odpovědi :-)
  • 3 odpovědí
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      Registrace: 01.03.2011 Příspěvky: 716
      Ahoj, pokusim se ti dat nejake odpovedi. Ja hraji PLO asi 2 roky reg. Ted se pohybuji na limitech PLO100 , PLO 200 . Ja sam bych se do HU asi nepoustel, a to proto , ze bude dost tezke porazet rake, a taky proto ze preflop je to dost casto min 30/70 70/30. Urcite bych ti doporucoval hrat 6max, normalni stoly, ne zoom. S tou ex. winrate to to asi spise napise Filuta, nebo Boarrder. No limit omaha existuje, ale spise jsou to jen turnaje . Pokud by jsi mel nejake jine otazky dej vedet (treba i na skype ) . GL
    • Kriegphilosopher
      Kriegphilosopher
      Bronz
      Registrace: 02.03.2012 Příspěvky: 1,308
      to je jasná věc, že v HU se hraje close to 100% range, proto je HU taková zábava :-)

kolik je tam přesně % raku na PLO 2,5/5 ? mě se zdá neuvěřitelný, že by se to nedalo porážet...tam bude určitě takových ryb...
    • Aldoras
      Aldoras
      Bronz
      Registrace: 12.03.2012 Příspěvky: 214
      Já ještě doplním rozdíl mezi klasickým PLO a Hi-Lo. V normální best hand bere vše. V hi-lo se pot konečný pot rozdělí na dvě části a půlku bere nejlepší handa a druhou půlku bere nejhorší zůčastněná.

Ve výsledku ti to pak mění trochu range a spousta kombinací, které na omahu vypadají špatně si v hi-lo povedou lépe. Taky se na to (alespoň na low stakes) daj obírat ryby, který netuší co se děje a ty si s nejhorší handou odneseš půlku potu a nebo ti to i lidi foldnou. Ale to je jenom rybynec na micros :D