Zdravim :)

• 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Registrace: 31.01.2011 Příspěvky: 179
      Zdravim všechny z PokerStrategy komunity,

je mi 24 let, studuji poslední rok VŠ a k pokeru jsem se dostal ve skole v době kdy poker v CR zazival svůj největší boom, tedy asi před sedmi lety. Spoluzaci o přestávkách hrali NL holdem a když byla nejaka volna hodina, tak i mensi turnaje. Nejdriv me to nijak nelakalo, videl jsem poker jako hru o stesti, ani jsem nevedel, jak se Holdem hraje. Casem mi ale zacalo vadit, ze jsem trochu vycleneny z kolektivu diky tomu, ze všichni kluci ze "zdravého jadra" tridy o veškerých volnych chvilich hrali a ja se tak o přestávkách mohl bavit akorát s babama (mělo to i sve vyhody, ale ty se casem preji ;-) ). No rozhodnul jsem se tedy, ze se naucim zakl. pravidla a vyzkousim si poker na netu. Vlozil jsem 10$ na PS, něco malo vyhral a pak jsem všechno projel. Kamos mi potom poradil zaregistrovat se tady, ze dostanu 50$ a muzu to zkusit znovu. Precetl jsem tady asi tri clanky, s kamosovou pomoci udelal kviz a s 50$ a tabulkou startovnich hand jsem se to vydal zkusit znovu. Diky tabulce a trose stesti jsem za nejakou dobu mel na ucte 70$, získal pocit, ze jsem mistr, odhodil jsem tabulku a za par dni byl zase na nule. Na poker jsem se na dlouho vykaslal.
      Nekdy ke konci cervence jsem mel tyden, kdy jsem nemel co delat, zacal jsem se nudit a buhvi proc me napadlo zkusit to ještě jednou s pokerem. Objevil jsem vlakno s Cornieho vyzvou a dost me to namotivovalo. Precetl jsem stejne clanky jako on před svou "první session", vlozil 10$ na PS a vydal se na NL2. I přes velmi nekomfortni BR jsem se diky Corniemu a dalším clankum, které jsem v prubehu hrani diky nemu precetl jsem za cca 50k hands odehranych do dnešního dne (dost jsem cestoval, takze nebylo tolik casu) dostal na soucasnych $41.82. Byl už jsem i na cca $67, ale chytil jsem hrozný downswing zapčíčiněný smůlou následovaný tiltem. Dále mám k dispozici $6.67, které jsem získal registrací na 888poker $10 bonus v S&G vstupenkách a ještě $20 dolarů, které jsem získal pro někoho možná ne úplně fér cestou - poprosil jsem kámoše, který o poker nemá zájem, ať si založí účet na PS, vložil tam $20 a vyclearoval $20 dolarů bonus. Nemám v plánu toto dělat běžně, ale chtěl jsem mít v počátcích alespoň trochu komfortní BR. Dohromady mám tedy nyní k dispozici $68.49 dolarů. Mám už načteno celkem dost článků, v Excelu jsem si "naprogramoval" výpočet pot odds a impllies odds a učím se a zkouším. Zatím pořád na NL2 FR zoom (mám v plánu striktně dodržovat BR management navrhovaný PS - 25BI).

Doted jsem na foru nebyl aktivni, ale nyní to chci zmenit a účastnit se diskuzi hlavne v HJ foru. Bohuzel se znam natolik, abych vedel, ze jsem prilis liny na to vest nejaky alespoň sporadicky aktualizovany blog.

Muj hlavni long-run cil je dostat se na stabilni zisk $5/h. Až/jestli se tam dostanu, rozhodnu se, jestli to tak ponechám a budu to mít jako zábavný přivýdělek k práci nebo začnu studovat o to víc, pokusím se na svou stranu získat nějakého couche a pomalinku si budu pohrávat s myšlenkou pro hráče. To jsem ale daleko, takže tady jsou short-run cíle:

:spade: do konce roku se konečně dostat na NL5
      :spade: odehrát denně 1000 hand (pro mě momentálně na 2 zoom stolech otázka necelých dvou hodin)
      :spade: nebýt líný a více studovat
      :spade: postovat a analyzovat handy v HJ foru
      :spade: nebýt egoistický blbec a foldovat v situacích, kdy mi tak zdravý rozum velí :f_mad:
      (s tím bohužel občas docela bojuju. Věty jako "to nemůže mít", "potřetí za sebou to není možné" apod. se objeví tak jednou, dvakrát za session. Dobrá zpráva je, že se to stává méně a méně :-) )
      ::spade: začít trochu experimentovat s klasickými (ne zoom) stoly
      (zoom mi velmi vyhovuje, protože odehraju spoustu hand bez toho, aby se stávalo, že se musím v jednu chvíli soustředit na více než 2 rozehrané handy. Když se mi na dvou zoom stolech stane, že na jednom stole jsem na složité situaci na turnu s regem a potřebuju kouknout na jeho staty a na druhém stole je třeba spočítat immplied odds, tak to ještě zvládnu, ale když hraju čtyři stoly a dostanu se do stejné situace, ale navíc mi chodí handy na další stoly, tak už to nezvládám a zmatkuju. Na druhou stranu na klasických stolech se dají najít stoly s VPIP přes 50 a Plrs/také tak, zatímco u zoom je průměr VPIP=17 a Plrs/flop=14%. A to už je pádný argument.)

Takže tak, to kdyby někoho zajímalo, s kým že to analyzuje v HJ foru handy :-)

P.S.: Z nějakého důvodu nemám na PS tracknutý účet , takže jsem pořád bronz. Zatím to neřeším, ale až budu potřebovat něco ze silver a výš sekce, něco s tím udělám (nová herna/nick ...)
  • 7 odpovědí