Ako si chranite svoje pokrove ucty?

• revo933
      revo933
      Bronz
      Registrace: 26.05.2011 Příspěvky: 1,113
      Zdravim,

nazov temy hovori za vsetko. Zaujimalo by ma ako si chranite svoje pokrove ucty. Z coho som sklamany je, ze nie kazda herna poskytuje bezpecnost ako pokerstars. Ked som raz pisal na support s prosbou, ci by mi mohli poslat mail, ked sa zaloguje niekto z ineho pocitaca, tak ma len odbili tym, ze staci, ak si heslo bezpecne ulozim a ziadne riziko nehrozi... To by bolo sice fajn, keby dnes nebolo milion virusov a keyloggerov.

Takze by ma zaujimalo ci pouzivate nejake opatrenia, na ochranu svojich uctov. Pripadne ake antivirusy pouzivate a pod.
  • 9 odpovědí
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,356
      Nějaké herny mají bezpečností klíče, ale zase jak píšeš to zdaleka nejsou všechny.

Univerzální rada odemne: Drž na herně minimální množství prostředků, třeba jen 10% bankrollu, zbytek měj na Skrillu nebo netteleru, ze kterých můžeš v případě potřeby ihned depositnout. Skrill poskytuje bezpečnostní klíč také. (netteler nevím)
    • Sanny123
      Sanny123
      Bronz
      Registrace: 23.02.2012 Příspěvky: 513
      Docela obmielané tema, no nie každého to trápi, čo by v dnešnej dobe určite malo. Moja rada znie : využiť maximálne zabezpečenie od herni, tzn logging kontrola prostredníctvom mailu, mobilu prípadne zabezpečovacieho kodu akonahle herný SW detekuje pripojenie z ineho pc než štandartne. Ďalšia vec je heslo samotné, nutho ho mať v tejto dobe nakombinované s "m" "V" písmen s kombinované s číslicami a špecialnymi znakmy ako #,@,§ atd... s minimálnou dlžkou hesla 10 znakov. U tohoto hesla trvý keyloggerom prelomenie cca 120 rokov v kuse, čiže kombinatorika stráca význam.. Ďalšia vec je NIKDY sa neprihlasovať k svojmu hernému účtu z iných pc nedajbože z pc pripojených k nejakéej FREE wifi, prípadne mimoštátne... A dalsiu ochranu ako už zminoval Ic3, drž svoje $$$ na viacerých účtoch a na hernom SW drž okolo 100B max, zbytok hned vyberaj, SKRILL ti určite bude napomocný kedže vyber aj vklad je v podstate okamžite! A taktiež nedrž celu hotovost prípadne väčší obnsot financií na 1 účte prípadne LEN na SKRILLE, odporuča sa mať bankový účet aj v iných štátoch, kde presuvaš $... Možno taká základná vec je mať v PC idealne platenu licenciu overeného AV (k najlepsím patria G-DATA, ESET,...) ... a nenechávaj pc spiustené ked pri nom nesedís. Snád ti to pomôže... :gl:
    • dreamer14
      dreamer14
      Bronz
      Registrace: 29.08.2011 Příspěvky: 473
      stars a skrill security tokeny .
      nekdo dokonce pouziva jiny pc (popr instalaci) windowsu kde ma JEN poker/hem a nic. neotvira ani www stranky . coz neni uplne spatne, jelikoz to aspon nerozptyluje
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,320
      pre registracie do skrillu/netelleru pouzivat emaily, ktore maju viac faktorove autorizacie (napriklad google). niektori ludia preferuju ku kazdej sluzbe samostatny neuhadnutelny email (nieco ako jhjhTTD653hsg@gmail.com), ale imo je praktickejsi jeden ucet a tam nastavena autorizacia napriklad pomocou aplikacie na telefone ;)

ako uz bolo povedane, tak pouzivat silne hesla. ja generujem nahodne silne hesla cez Keepass.

kde to dovoli roll, tak pouzivat security tokeny. na vsetkych sluzbach nastavit najvyssi stupen zabezpecenia (sms, pin kody a podobne).

z bezpecnostnych softwarov na pc rozhodne odporucam Malwarebytes Antimalware.
    • mrklk55
      mrklk55
      Bronz
      Registrace: 08.09.2014 Příspěvky: 9
      a už se to někomu stalo, že by mu vybílili poker účet? a jak se k tomu postavila herna?
    • Machinator
      Machinator
      Bronz
      Registrace: 21.11.2010 Příspěvky: 899
      ked uz je na to vytvarena tema, tak sa rovno spytam, pouzivate kazdy na PS ten RSA Security token ? alebo od akej sumy ho doporucujete? a ako vlastne funguje ? :D Dakujem
    • revo933
      revo933
      Bronz
      Registrace: 26.05.2011 Příspěvky: 1,113
      mrklk55 původně napsal
      a už se to někomu stalo, že by mu vybílili poker účet? a jak se k tomu postavila herna?
      osobne nepoznam, ale cital som tuna par pripadov, ked sa to stalo. Herna sa k tomu vecsinou postavila tak, ze oni za to nemozu, cize peniaze ti nevratia.
    • mic223
      mic223
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 152
      Když mám ten security token, můžu ho použít na ps.com i na ps.fr? Nebo na každou z nich musím mit jiný token?
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,208
      tokeny maju zvlast