Poker a daňové přiznání

• Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      Vím, že ohledně legálnosti pokeru u nás a o tom jak to kdo má, tu už je několik vláken, ale často mi příjde, že poker pro se o tom moc nebaví a většina lidí, co jsou studenti tak to prostě neřeší a vlastně si jedou v šedé zóně a nic nepřiznávají nic nedaní.

Ale co dělat v případě, že jsem podnikatel, podávám daňové přiznání a v budoucnu plánuji poker dostat do stavu částečné nebo plnohodnotné obživy. Zatím necashoutuji, ale předpokládám, že kolem přelomu letošního roku to bude v řešení a proto se už teď chci zeptat: S čím mám počítat?

Aktuálně mám živnost, vlastně většinu příjmu fakturováno pro jednu instituci a jsem na 60% paušálu a spokojenost. DP mi trvá hodinu jednou za rok a vše je ok. Kontrola by případně byla v pohodě.

Ale co s pokerem? Co kdyby se mi na účtě (prý by případně kontrola z finančáku mohla klidně kontrolovat i nepodnikatelský účet) začaly objevovat peníze z pokeru. Co pak s tím?

Řešil tu někdy někdo podobné věci? Jak? Jakákoliv rada či odkazy na zajímavé linky atd. jsou vřele vítány.

Děkuji za jakoukoluv odpoveď k tématu.
  • 4 odpovědí
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      čau ahareene,

koukám že tě poker opět chytil, tak v první řadě přeju ať se tam ten profit podaří ulovit =)

Když už ho v tom podběráku budeš mít, tak si ten profit přeliješ na osobní účet a upřímně řečeno tím by to pro mě ve tvojí situaci skončilo. Od doby kdy jsem se k tomuhle tématu vyjadřoval (viz video na konci článku) tak se to nijak neposunulo, pořád je to šedá zóna a jako poplatník nemůžeš vědět jak to pořádně vykázat a zdanit.

Kdybys byl velká ryba jako někteří z poker pros, tak bys to patrně řešil víc do detailu.

Ale v menších částkách to nemá příliš smysl se tím zabývat. V praxi ti nikdo kvuli pár tisícům (nebo desítkám tisíc) Kč nebude kontrolovat soukromý učet. A i kdyby kontroloval, tak jsi nevěděl jak to pořádně zdanit.

Navíc existuje i možnost, že to je všechno osvobozené od daně v rámci ustanovení o hernách licencovaných v rámci EU.

Poker a daně je teď mrtvý téma. Počkej, jak se to vyvine a bud v klidu. Nikdo teď pořádně neví včetně finančáku.

čau
      Cornie
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      Zdar Cornie,

díky moc za odpověď a ještě skoro radši jsem za to, že jsi napsal ty. Jsem o tobě nikde dlouho neslyšel, neviděl, ani tady už jsi nebyl aktivní. Jsem si říkal, jestli ještě žiješ.

Tak jsem rád, že ses ozval. :s_thumbsup:
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,202
      jemu sa to hovori ked zije v danovom raji :coolface: :coolface:
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      Ahareen původně napsal
      Jsem o tobě nikde dlouho neslyšel, neviděl, ani tady už jsi nebyl aktivní. Jsem si říkal, jestli ještě žiješ.

to víš čekal jsem na dobrou otázku :f_biggrin:

russo777 původně napsal
      jemu sa to hovori ked zije v danovom raji :coolface: :coolface:

z pohledu pokeru jo, no... ale jinak tady normálně musíme vytopit daně z příjmu fyziků, zaměstnavatel (pokerstrategy.com) nám pěkně strhává ze mzdy a odvádí na místní finančák, dokonce se nám to i počítá na důchod :banana: