Mobilný (alebo iný, alternatívny) internet

• Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,605
      Čaute. Prišiel som dnes na kolej a som ubytovaný na takom mieste na koleji, kde je signál Wi-Fi koleje veľmi zlý a nedostačujúci. Dosť často vypadáva a je aj slabý. Myslím si, že je teda rozumné sa trochu rozhliadnuť po nejakých mobilných internetoch. Dnes som ešte nehral poker a dokázal som bez väčších problémov (asi tak za ~3h) spotrebovať 1GB dátového pripojenia. Vedeli by ste mi v tejto oblasti poradiť? Alebo akými parametrami sa pri výbere "toho správneho" mobilného internetu riadiť (cena, dáta...?) ? Pravdepodobne by som chcel siahnuť po mobilnom pripojení s veľkým objemom dát (50GB+) .
  • 8 odpovědí
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,182
      predpokladam ze sa pripajas notasom .. nestacilo by ti kupit router a prepnut ho do Access point client modu a potom to pripojit kablom ?

nevravim ze presne tento ale nieco co ma silnejsie anteny ..
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      predpokladam ze sa pripajas notasom ..

jo

Vedel by si mi vysvetliť, ako to celé funguje? Ten router mi zosilní signál a potom si tam len niečo nastavím (ten access point client mode) a pripojím ho káblom ako drôtový internet? Resp v čom mi pomôže ten router? alebo...prečo práve router a nie mobilný internet?
    • russo777
      russo777
      Black Member
      AP client mod chyti internet ako tvoj notas. ale do tvojho notasu ho privedies kablom a nie cez wifi. (jak je to na obrazku).

na otazku preco nie mobilny internet je odpoved tvoja poziadavka na 50gb+ mesacne dat. mobilny internet by som riesil len ako zalozny ked uz ..

este stale mozes ist skusit za nejakym IT clovekom co ma na starosti net na koleji a povedat ze mas na chuja signal ze ti to vypada a potrebujes net z akademickych dovodov :D
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      a prečo práve káblom? resp prečo nestačí samotný router? Sorry, ak sa pýtam debiliny, ale chcem v tom mať jasno, keď to budem vysvetlovať mojim sponzorom :D

Znie to ako fajn nápad. Budem nad tým rozmýšľať. Ako záložný si asi kúpim ufónov internet. Pichnem USB, kliknem a frčí. Nič extra, ale stačí na zachránenie pár stolov/spotov imo.
    • russo777
      russo777
      Black Member
      lebo nie som si isty ci zvladne router sa napojit na iny router cez wifi a este popri tom zdielat pripojenie takistou cez wifi. nemam s tym skusenosti :)

jak tvojim sponzorom? to budes v chate vypisovat na stoloch ? :coolface:

najschodnejsie riesenie je najst technika na koleji urcite nebudes mat s tym problem sam ..
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      protože ten router funguje jako prijmac, a z jedne anteny nemuzes prijmat i vysilat
    • russo777
      russo777
      Black Member
      svbrdk původně napsal
      protože ten router funguje jako prijmac, a z jedne anteny nemuzes prijmat i vysilat
      otazka je ze ak bude router prijimat na 2.4ghz ci dokaze vysielat na 5ghz a tym padom notas prijimat na 5ghz (za predpokladu ze ma taku sietovku) :) ale ako som pisal vyssie nemam s tym skusenosti :)
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      zalezi jak drahe to ma byt reseni, myslim ze to co popisujes nebude za 500,-