BLOG: Semifish chce být žralok

• Charlessston
      Charlessston
      Bronz
      Registrace: 14.03.2013 Příspěvky: 36
      Napsáno v Červnu
      [SPOILER] Zdravím,
      mé jméno je Karel, je mi 19 a v říjnu nastupuju na FIT na ČVUT. Rozhodl jsem se připojit k vám na pokerstrategy především ze studijních důvodů.

Hraju zoom/speed/fast NL10. Nyní jsem se přesunul na WilliamHill, protože na něm jde asi nejlépe sbírat SP. Hand už jsem nahrál poměrně hodně (cca 300k), videí a článků také pár zhlédnul, ale moje hra je v podstatě breakeven a bez RB na NL10 minusová. :f_confused:

Graf
      [SPOILER]

Staty

Jak můžete vidět, moje hra není ideální a já vůbec netuším proč... Všechny staty sou jakž takž v pohodě a nevím, kde mám hledat své leaky. Proto chci teď masivně najíždět videa, hrát jenom dva stoly a soustředit se na handy. (vždycky se aspoň pokusit určit range soupeře, říct si proč call proč fold atd.)

V podstatě se potřebuju naučit, jak se učit, protože jsem samozřejmě dříve koukat na videa zkoušel, ale příliš mi to nedávalo, protože byly buď moc začátečnické anebo naopak moc pokročilé a já si nikdy nemohl najít například nějakou pořádnou sérii, která by mi doopravdy něco dala. Proto jsem byl spíš takový samouk a jak je vidět, nedopadalo to moc dobře.

Tak kdyby jste měli nějaké typy na videa mojí úrovně (nebo třeba měli náladu okomentovat moje staty...), byl bych za ně rád :)

Dávám sem i odkaz na záznam jedné mojí hry (kdyžtak se aspoň koukněte na 01:03:30... asi nejvíc funny handa mojí pokerový kariéry :D )

-------------------------------------------------------------------------------------------
      Graf za prázdniny, co jsem se začal poctivě učit:

Jak je vidět, moc se toho nezměnilo, nicméně toho vim asi 150x víc než předtim, takže nevim, proč mě to pořád crushuje :s_o:
      Až budu mít přístup k netu, dám sem graf z Pokerstars, který ale vypadá pop 35k handách úplně stejně, neli hůř.
  • 15 odpovědí
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Registrace: 13.02.2013 Příspěvky: 154
      Čau! :welcome:
      koukl jsem na staty, projel pár minut videa, tady jsou moje postřehy:

- rozhodně hraj jen dva stoly, jinak dřív bustneš, než se něco stihneš naučit

- na NL10 hraješ moc aggro preflop a dostáváš se často do postflop situací, kde nevíš, co dělat, rozhodně 3betuj/4betuj/squeezuj/ víc pro value a míň jako bluff, když už se rozhodneme pro nějaký 3bet bluff, tak spíš proti regům, kteří hrajou víc abc hru a i když nás callnou, tak jim můžeme přiřadit range a víme, jak si stojíme, což mě přivádí k další poznámce

- určitě si znač soupeře barvičkama a piš si poznámky, ať bez důkladnýho zkoumání statů hned víš, jestli hraješ proti regovi, fishi nebo maniakovi a můžeš rychleji dělat správná rozhodnutí

- málo bluffuješ, resp. bluffneš jednu streetu a pak giveupuješ s odůvodněním, že ten top pár nevyfolduješ. pak tě v showdownu porazí 4. pár nebo A-high po misnutý draw. Nepřisuzuj villainům konkrétní handy, ale range a podle toho bluffuj.

-edit: ještě jsem zapomněl: při hře BBvsSBvsBTN jsi moc pasivní, tady maj všichni širokou range a málokdy někdo parádně trefí board, takže musíme raisovat svoje draws, druhé páry atd. velmi často, prostě checkováním ten třetí pár nevyfolduješ ;)

Máš sestavené preflop range? Rozhodně doporučuju inspirovat se twinnovou video sérii o preflop hře a kouknout na twinn zoomuje NL5 a pozorně sledovat jeho myšlenkový pochody při hře, to tě určitě namíří správným směrem!

Jinak GL, jsem zvědavej na budoucí progress! :)
    • Charlessston
      Charlessston
      Bronz
      Zdravím, díky za "analýzu". :) To video je dost starý, natočený ještě předtím, než sem aktivně začal působit na pokerstrategy. Koukni na můj topic ve stats review. NL5-10 - 96k hand už čekám na odpověď měsíc.. :D
    • Charlessston
      Charlessston
      Bronz
      Takže sem dávám graf za posledních 10 dnů.

Fakt mě to dost štve musím pravdu říct... :D
      Koukejte na tu blue linu, vůbec neblufuju, nevim co to má znamenat
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,161
      Čau,
      aké VPIP/PFR máš na tej sample?

Počkať, ty si dal 30k za 10 dní?
    • Charlessston
      Charlessston
      Bronz
      tak hraju 4 stoly zoomu, to je cca 1000 hand/h, sem zavřenej na bytě, vejška na mě neklade velký nároky... Kdybych pořád netiltoval z toho jak prohrávám, dal bych i 2x, 3x víc :D .

VPIP/PFR 23/18 mám. Tu svojí modrou linu absolutně nechápu. Znamená to, že buď hodně bluffuju (což v podstatě nedělám) nebo calldownuju často s horšíma handama , ale to se mi s W$SD 52% taky nějak moc nezdá. Tudíž asi jediná možnost je, že malý poty vyhrávám častějc a velký prohrávám. Jediný co jsem si našel, že jsem šel asi 5x s overpairem v 3bet potu all-in do setu, na tom se teď snažim zapracovat. Taky když jsem si vyfiltroval All-in preflop, tak sem taky v mínusu (i EV).
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,442
      Čau. Hrát 4 stoly zoomu není pro "začátečníka" určitě správný :s_thumbsup:

Nezlepšuješ se, autopilotuješ a projevuje se to hlavně na redline, která ti teda solidně sviští dolů.Pokud se chceš zlepšovat, začni hrát dva stoly zoomu, víc přemýšlej nad každým spotem a pracuj na své hře.

Podle mě musíš mít šíleně abc/nitty staty, šílený overfoldy na cbety a podobně. Prostě hraješ fit/fold nitty styl a s tím ani NL10 nebudeš porážet.

Zkus napostovat i jiný staty, třeba fold to 3bet, fold to 4bet, fold to cbet flop/turn/river, cbet flop/turn/river ... fold cbet to raise flop/turn/river, fold SB to steal, fold BB to steal a podobně.
    • Charlessston
      Charlessston
      Bronz
      Jak jsem psal, postoval jsem svoje staty na Stats Review forum a zatim nikdo neodpověděl Tak to teda dám i sem:

Tenhle graf je od doby mého aktivního působení na Pokerstrategy a jak můžete vidět, není to nic moc :f_frown: Moc nízká red lina i blue lina... Něco asi bude špatně. Když se ale dívám na staty, nepřijde mi, že by tam byl nějaký obrovský leak, tak snad tam něco najdete :f_grin:

Staty z pozic

můžete si všimnout, že z EP a MPmám o dost míň hand... je to kvůli trafficu, kde IPoker dělá stole po čtyřech, když je malej. Asi tam mám malej fold na Cbet (v 3betovanejch potech obv)

HUD

hands || BTN steal | SBsteal | FtBTN steal | FtSB steal
      VPIP | PFR | 3bet| Ft3bet || 4bet range | Ft4bet
      Cbet flop | turn | river || FtCbet flop | turn | river
      dokbet || agg% flop | turn | river || Cbet 3bet pot | FtCbet 3bet pot
      missed Cbet flop + fold | bet vs. flop missed Cbet || raise flop Cbet || WWSF | W$SD%

VPIP pop-up

cbet srp pop-up

steal pop-up

Showdown

jestli si myslíš, že sem něco podstatnýho vynechal, rád sem ještě něco přidám ;)
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,161
      Súhlas s Pinnym. Určite by som ubral stoly, handreadoval poctivo každú streetu a maximálne sa focusoval na spoty. Aký máš managment pri session? Ako dlho hrávaš denne, robíš prestávky?

Postni ešte to isté ako cbet srp pop-up pre turn a river.

Môj dojem z tvojej hry je, že hráš strašne široké ranges ako agresor. Na micros je veľký rake, takže možno aj malinkú edge, ktorú generuješ v marginálnych spotoch, ti zoberie herňa. K tom zoom je imo čistý nitfest, neber si to v zlom, ale na LAG štýl hry by bolo treba mať už nejaké tie skúsenosti, ktoré asi nebudeš mať také výrazné, keďže hráš NL10.

Overfolduješ na 3bet, čo sa s takým PFR dá čakať. Možno, že by bolo vhodné trošku viac foldovať na cbety, pokiaľ nemáš plán, ako súpera exploitovať, čo ako default pochybujem, že nastane. Ak viac foldneš ako caller (fold to cbet by si mal okolo 40), budeš mať silnejšiu range na ďalších streets a možno, že to bude mať pozitívny vplyv na blueline. Inak naozaj nevidím dôvod mať tak nízky fold to cbet turn, skôr by som floatoval flopy ako turny; frekvencie na flope budú podstatne vyššie ako pri 2nd barrele.

Mnohé staty mi pripadajú ok. Moja rada je (ale ber ju na vlastné riziko!) znížiť počet stolov, ubrať na default RFI ranges (obv môžeš rozšíriť, ak máš ready, vieš ako exploitovať daný spot), viac foldovať na cbety (hlavne na turne imo defenduješ extrémne moc) a zapracovať na hre zo BB, vytvoriť si gameplan vs 3bet (čo calluješ, 4betuješ, folduješ).
    • Charlessston
      Charlessston
      Bronz
      Dneska jsem hrál jeden stůl, maximální fokus... a po 200 handách jsem byl mínus 3BI, takže se s pokorně přesouvám na NL5 s nějakými a nějak to tam budu pinkat, dokud tenhle "swing neskončí". Na NL10 přestoupim až budu mít alespoň 3bb/100 po 30k handách. Dost se těď zaměřim na mindset, přečetl jsem Pinniho blog, tak to jdu vyzoušet :D

Jelikož jsou staty z WilliamHillu trochu zkreslený tím, že jsem dost často hrál jenom 4handed, dávám sem staty ze svojich 37k hand ze Starů

Staty z pozic

HUD

hands || BTN steal | SBsteal | FtBTN steal | FtSB steal
      VPIP | PFR | 3bet | Ft3bet || 4bet range | Ft4bet
      Cbet flop | turn | river || FtCbet flop | turn | river
      dokbet || agg% flop | turn | river || Cbet 3bet pot | FtCbet 3bet pot
      missed Cbet flop + fold | bet vs. flop missed Cbet || raise flop Cbet || WWSF | W$SD%

VPIP pop-up

Cbet srp Flop, turn river

Steal pop-up

Showdown pop-up

Jinak ještě mě dost zaujalo, že All-in preflop mám break-even EV (V plusu mám jenom AA. QQ, AK a KK jsou loosing) , to asi nebude úplně standartní ne?
    • Charlessston
      Charlessston
      Bronz
      Double post...
    • Charlessston
      Charlessston
      Bronz
      Zdravím ve spolek. Ani nevim proč, ale mám potřebu se s vámi podělit o svoje preflop range. Dávat sem 1000 tabulek mi přijde zbytečný, tak sem dám rovnou i videjko, kde jsou i nějaký moje myšlenkový pochody a tak. Snad se na to někdo koukne a zkritizuje mi to... :D

• Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Čau, ještě k těm statům a hře na míň stolech. Hrát jeden stůl mi přijde zas trošku kontraproduktivní - zaprvé slabé volume a zadruhé (platí aspoň pro mě) se člověk často leveluje do nesmyslů, protože mu přijde, že přišel na super skvělou lajnu, která je ale většinou dementní :D Prostě z nudy vymýšlíš nesmysly.

Na video jsem mrknul jen v rychlosti.

UTG: Klidně bych otevíral i KTs, QTs, jinak budiž, není třeba to přehánět.

Na 3bety ale dost overfolduješ, pokud dobře koukám, tak tam budeš mít

OOP = 64,4% fold to 3bet (když bys otevíral navíc i KTs, QTs, tak ten overfold bude ještě vyšší)
      IP = 65,8% fold to 3bet

Paradox je, že IP tam chceš mít vyšší fold než OOP, což nedává tolik smysl. Nevidím třeba důvod, proč nemáš 4bet bluffing range IP - proč OOP AQ bluffuješ a IP to chceš foldovat? Nebudu tě hnát do nějakých velkých calling plánů, pokud si v těch spotech nepřipadáš komfortně, ono záleží hlavně na tom, jakou range má ten, kdo tě 3betuje, takže hrát tight bude často na místě, ale když bych u tebe viděl takovej fold na 3bet, tak do tebe dost buším.

MP: Může být relativně, často bych otevíral i ATo a všechny suited esa a otevírám i víc suited one gapperů, ale to nemusíš. (máš napsanou 13,27% range)

OOP: fold to 3bet 67,1% - autoprofit 3bet s any2 proti takové range. Nechápu moc proč máš najednou ve 4bet bluffing range KQo a AQo folduješ, když na UTG si to měl obráceně (obě ty handy jsou dobrý na light 4bet btw, ale nechápu ten důvod proč to tak máš)

3bet vs. UTG - určitě calluju preflop i KQs a mám širší 3betting range, ale zas tě do ničeho nebudu nutit, nicméně foldovat handy jako AQo, KQo mi přijde až moc nitty teda :megusta:

Další range na tom budou nejspíš ještě hůř, tam už jsem nekoukal tolik, nicméně na CO je ta opening range dost úzká, mělo by to být víc, jen tak namátkou, otevírám mnohem víc suited hand, otevírám všechny broadways vč. offsuit a neotevírám A8o, otevírám všechny suited kingy. Zase tam budeš šíleně overfoldovat vs. BTN 3bet, což prostě nemůžeš, tam jsou range už docela široký a na to jak nitty si tu CO range postavil, tak prostě folduješ moc. Zase platí to stejný co jsem psal i předtím, necallovat KQs vůči UTG a MP je hřích. 3bet vs. MP je docela nitty.

BTN otevírám zase širší range by default, lidi blindy overfoldují. No a jak už bylo řečeno, overfolduješ na 3bet, folduješ 66%, to na BTN prostě nemůžeš :coolface:

Dál jsem to video už nekoukal.

Ony ty foldy nebudou žádná tragédie, i tak se dají microlimity porážet, spousta regů overfolduje na 3bety a hraje BE i na stovce, ale do budoucna to budeš chtít tak či tak napravit, tak proč nezačít rovnou.
    • Charlessston
      Charlessston
      Bronz
      Díky! :fdrink:, Já to právě sestavoval tak, abych měl +- těch 65% mám si to teda nastavit nějak na 60%?.

Na UTG teda ještě dám 4bet AQo as a bluff IP.

Ta AQo mi asi nějak vypadla na MP, tu bych určitě standartně calloval a 4betoval...Na tom MP bych ještě 4betoval OOP AQs. To sem tam říkal, asi sis toho nevšiml, potom by to bylo 64,8.

Ono já taky počítám s tím, že když budu mít fold 67%, tak autoprofit bude mít jenom BB, protože už za ním nikdo není... Každej hráč za 3betorem dává +- 4% navíc, že... proto logicky proti blindům musim defendovat víc.

Ono když si tu range rozšířím, tak bych overfoldoval ještě víc, že. Já jsem to dělal tak, že jsem si řekl, jaký handy bych chtěl hrát v 3betnutých potech v těch pozicích a potom jsem si spočítal, kolik musim otevírat
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Já třeba folduju na 3bet +- 50% ... Vzhledem k tomu že moc dobrých agresivních hráčů na NL10 nepotkáš, můžeš foldovat k těm 60%, něco mezi 55-60 nebude špatný, ale jak to bude 65+, tak je to blbý. On je fold 66% fakt autoprofit, protože soupeř má vždycky nějakou equity. Já valím agresivně do každýho kdo má 60%+ a u spousty soupeřů v závislosti na jejich postflop statech i když mají 55%+.
    • Efi210
      Efi210
      Stříbro
      Registrace: 22.02.2012 Příspěvky: 41
      Pěkný názor.