FL blog: naposledy a snad pořádně

• irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      A je to tady...

jak už jsem avizoval v nyní již uzamčeném a brzy odstraněném blogu, změnil se mi poměrně radikálně život. Od nynějška jsem opět sólo a sám za sebe a s tím přichází i poměrně dost volného času (aspoň prozatím). Ten čas bych chtěl z 90% věnovat právě pokeru a dát mu tak poslední šanci.

Aktuálně tedy bydlím v Praze a kromě práce a občasné "zábavy" nemám moc do čeho píchnout. Jelikož tvrdohlavě už poměrně dlouho gamblím fixed limit a to bez většího úspěchu, chci mu dát poslední šanci a dokázat hlavně sám sobě, že nejsem taková lemra. Zároveň s tímto mám šanci se postavit své lenosti (moderně se tomu prý teď říká prokrastinace :D ). Vzhledem k tomu, že se chci zapojit do projektu pod vedením Ahareena tak tento úvodní post využiju ke splnění jeho prvního úkolu. Docela jsem přemýšlel, zda to sepsat a poslat pouze jemu do mailu, ale když už s něčím začínám, tak si říkám, že to bude aspoň takovej veřejnej závazek a nebudu to někde tutlat :)

Jak už sem tedy naznačil, fixed limitu se věnuju už nějaký ten rok a vzhledem k tomu, že jsem nikdy nedal moc studiu tak se pořád plácám cca na stejném místě. Aktuálně je to FL50 s těmito výsledky:

komplet všechno

rok 2013

rok 2014

Když na ten souhrn teď tak koukám, tak jsem i příjemně překvapenej, že vlastně nejsem tak úplně ztrátovej :)

Myslím, že mým největším problémem vždy byl nedostatek studia a k tomu i nedostatek času a s tím spojené volume. Chyb ve hře mám určitě dost, ale na druhou stranu si nemyslím, že jsem úplnej hlupák, kterej to nedá. Pokud se zamyslím tak jsem docela vytrvalej a zvídavej člověk, kterého brzdí jen vlastní lenost. Samozřejmě, že je jednodušší si lehnout doma na gauč nebo bezúčelně kontrolovat facebook a jiné blbosti, ale sednout si místo toho třeba k angličtině nebo čemukoliv prospěšnému je pro mě děsnej problém. Tohle bych chtěl konečně změnit. Dostat ze sebe to nejlepší co tam někde je zakutaný. Využívat hlavu a nemít ji jenom na čepici. Další věcí co na sobě pozoruju a s čím bych asi potřeboval trošku pomoct je moje paměť. Všimnul jsem si, že pokud si chci něco zapamatovat tak vždy jen na čas, že si neumím věci uložit do dlouhodobé paměti a neustále jen přepisuju krátkodobou. Nevím jestli je to jen výmluva či s tím mám problém, ale snad se podaří zjistit jak na tom jsem :fouet:

V současnosti je to se mnou tedy tak, že jsem normálně pracující člověk a každý den od cca 18 hod do 23 hod budu mít čas jen pro sebe. Jelikož pracuji ve zdravotnictví tak mám občas služby a i volné dny, takže je to vše jen hrubý odhad. Zároveň mám v práci prostor i pro sebevzdělávání (klidně nějaký offtable analýzy, videa, články..prostě cokoliv od čeho se dá občas odběhnout). Pokud to tedy shrnu mohu a chci do pokeru dát momentálně min 100 hodin měsíčně (ideálně až 130), ale vše bude teď v testovací fázi co zvládnu.

Jelikož budu zřejmě v budoucnu potřebovat zvýšit příjmy, chtěl bych aby poker byl takovým mým solidním přivýdělkem. Nemám ambice stát se fulltime poker pro, protože nejsem typ člověka, který by chtěl od rána do večera trávit čas doma u počítače. Co by se mi ale mohlo i líbit by byl takový semi pro, kdy bych si zachoval aspoň částečný úvazek v práci a byl tak neustále v kontaktu s lidma a zároveň měl dost času hrát. Chtěl bych se vypracovat na nějaké rozumné stakes (FL200-FL400) a tam se natrvalo usadit. Snad se to vydaří. Pokud by to šlo, chtěl bych si vydělat nějaké peníze jako základ pro bydlení. Mým snem je domek se zahradou někde na menší vesnici :s_love: a občas vyrazit na nějakou zajímavou poznávací dovču. Pokud by se mi v aktuální situaci podařilo dosahovat měsíčních výdělku okolo 1k $ budu ten nejspokojenější člověk :)

Abych to tedy shrnul:
      slabé stránky:
      :spade: lenost
      :spade: nervák
      :spade: zapomnětlivost

silné stránky:
      :heart: vytrvalost
      :heart: zvídavost

Myslím, že pro začátek by to mohlo stačit. Do příště se pokusím dát do kupy představu, jak bych chtěl v učení se pokračovat, aby to opět a zas nebyly jen prázdný slova.
  • 111 odpovědí
    • bigfishXXL
      bigfishXXL
      Bronz
      Registrace: 07.07.2011 Příspěvky: 1,240
      GL at ti to vyjde :s_thumbsup:

btw na anglictinu bude od 5.10. kurz na duolingo.com (https://www.duolingo.com/course/en/cs/Learn-English-Online)

na mozek - lumosity.com
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      Registrace: 06.12.2012 Příspěvky: 2,028
      silné stránky:
      Heart vytrvalost
      Heart zvídavost

:-D dosla inspirace jo :welcome: :gl: :banana:
    • irik83
      irik83
      Bronz
      je to nový a už mi to tak trošku zapadá prachem....hanba mi!!!

Takže popořádku. Od toho prvního postu se nic moc nezměnilo, ale od pondělí už by to snad mělo být v cajku. Všechno to zatím bylo způsobeno tím, že jsem se ještě pořádně nevybalil :f_confused: ale to už jsem napravil, takže už to vypadá trošku, že bydlím :D

Nicméně pořád tak nějak přemýšlím jak to co nejlépe udělat, abych teď ten čas využil a bylo konečně vidět nějaké zlepšení a stal se ze mě konečně ten pokerový :s_cool:

Řekl jsem si tedy, že nejlepší bude začít od naprostýho začátku a postupně se vypracovat. Tím od začátku myslím začít od rangí, přes naučení se konečně počítat odds a následně postflop vědět co a proč vlastně dělám. Současná situace je taková, že odds nevyužívám a po flopu mám nějaké povědomí co a jak hrát, ale není to ideální. Spoustu hand přehrávám, další zase nedohrávám a tohle bych rád změnil. Budu neskromný a řeknu, že si myslím, že mám na to, abych do konce roku porážel FL50 a FL100.

Za tímhle účelem jsem si pořídil sešit na poznámky především z videí. Udělal jsem soupis všech dosud vydaných videí tady na PokerStrategy a postupně bych je chtěl všechny zkouknout a udělat si výpisky. Zatím jich mám pár a čeká mě ještě hodně práce. Jedu je hezky popořadě od preflop hry až po hru na riveru. Každopádně jen to zhlédnutí a vypsání poznámek mi ani trošku stačit nebude. Vymyslel jsem to tedy tak, že si vždycky před sešnou pročtu poznámky z jednoho až dvou videí (dle délky a složitosti) a tohle budu dělat do té doby, než se mi to všecky hezky v hlavě usadí. Další věcí bude to, že pokud to bude vhodné, tak si nově naučené poznatky zrovna projedu i v hemu, abych zjistil jak to dělám špatně či dobře :f_cool:

Snad se mi to tedy podaří a do konce roku se usadím na zmíněném FL100.

Nehodlám zde vypisovat co a kdy přesně budu dělat, protože už to tu párkrát bylo a bez úspěchu. Takže mi přijde lepší varianta si dopředu týdne stanovit vždy jen hodinový rozpočet a následně se jej držet.

Na příští týden to vypadá tedy následovně:

celkem volných hodin: 22 hod
      cvičení a běh: 3,5 hod
      poker: 14 hod
      zbytek: 4,5 hod

Sešny by se tedy měly nést v duchu krátkého procvičení a zkoncentrování se a následné odehrání asi 3 hodin denně. Zatím to nemám nijak odpozorované, ale chtěl bych odehrát cca 1000 hand/den

Kromě pokeru bych se chtěl zlepšit i v angličtině a začít opět s pravidelným pohybem.

Co se pohybu týká tak už celý týden jedu T25 (mám tentokrát i parťačku, takže se navzájem hlídáme a hecujeme) a kromě toho jsem si zase byl i zaběhat :)

Kvůli angličtině jsem opět zabrousil díky tipu bigfishe na Duolingo, které jsem sice znal, ale kvůli absenci češtiny nevyužíval. To se teď tedy změnilo a snad se to projeví na mých znalostech.

Jak už bylo naznačeno, nebudu zatím stanovovat konkrétní cíle na týden/měsíc, ale budu na konci týdne hodnotit co vše jsem udělal a jestli to mělo nějaký význam. Konkrétní cíle si povedu pouze soukromě pro sebe ;)

Tak doufám, že to všechno klapne a není to zase prázdný tlachání, chci jít pěkně krůček po krůčku a dojít do cíle. Ten je nyní nastaven na FL100 :fouet:
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Do konce roku zbývají dva měsíce a kousek. Nedokážu si představit, jak by ses za tu dobu mohl usadit na FL100...nestihneš se naučit vše co chceš, zvlášť když jedeš od začátku. A nestihneš nahrát dostatečné volume, aby sis vybudoval silný bankroll a aby si přehrál svoje začátky na FL100.

:sorry:
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      Registrace: 06.12.2012 Příspěvky: 2,028
      pokud porazis padesatku tak na kilo se da prejit celkem easy za 2mesice.. jenom u tebe je problem ze si nedoakzu predstavit ze tam nebudes moneyscared
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Karisek: dík ;)

Gersil: teď sem přes všechno svý přesvědčení hrával chvíli stovku (nic velkýho, pár set hand) i přes nedostatecny roll a docela jsem se až divil, že to na mě tak moc nepůsobilo, ale je pravda, že ty poty už jsou zajímavější. Takže příště už tam půjdu až s dostatečným rollem :s_cool:
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Konečně jsem se včera dokopal k přečtení si na 2+2 ty odpovědi od Tpiranhy a docela mě překvapilo, jak vyzvedává důležitost preflop hry. Zejména zažití si rangí, aby jsme byly schopní určit s čím soupeř může hrát a podle postflop vývoje tuto range zůžovat a přizpůsobit hru.

Tohle je pro mě právě zatím španělská vesnice, jsem rád, že mám před sebou OPR tabulky, ale když někde vidím range třeba 18% tak si nejsem schopnej vizualizovat, co v této rangi soupeř může mít. No jestli je to opravdu tak důležitý, tak na tom asi budu muset časem zamakat.
    • irik83
      irik83
      Bronz
      ŘÍJEN

tak první celej měsíc v novým blogu, novým bytě a dá se říct i novým životě se překotil a skončil.

Pokerově mám tak trošku smíšené pocity. Sice jsem se udržel v docela slušném plusu (u mě cokoliv nad nulou bude dycky slušný :D ), ale na druhou stranu jsem byl nějakej celej rozlítanej a tudíž tomu odpovídá i volume, které nedosáhlo ani na 10k :s_confused:

více viz graf:

co se studia týče, tak jsem postnul....a teď pozor.....celou jednu handu do HJ fóra :s_ugly: , takže opět osobní fail.

Z videí mám prozatím poznámky pouze z těchto:
      - Renesance FLH 2. část
      - check-raise s iniciativou
      - check-raise na dry flopu
      - steal ze SB
      - Strixsr na BB
      - cbet flopu FLH
      - teorie čtení mikrostakes regulárů
      - hra s maniaky
      - strixsr na rybách
      - FL konstrukce 3bet rangí

zbytek mě zaím ještě čeká, není toho moc tak bych to chtěl tenhle měsíc dokončit, abych si to mohl už jen opakovat.

Na listopad tedy zůstává jak teorie tak zlepšení volume, které bych chtěl zvládnout aspoň okolo těch 15k hand. Časově na to prostor mám, víceméně většina věcí už se usadila, tak se tomu prostě musím více věnovat!!!
    • irik83
      irik83
      Bronz
      tak novej mesic zacal luxusne....odpalil jsem skoro pulku rollu a verim, ze kdybych hral dal, tak dneska bustnu!!!! to co chodilo za rivery a predevsim ve velkych potech, nemelo obdoby. ja si s takovou muzu jit za chvilu zase pinkat FL20 :f_confused: :f_confused: :f_confused:

• irik83
      irik83
      Bronz
      díky včerejšku jsem pořád eště rozhořčenej, tak jsem se rozhodl, že dnešek využiju k review té včerejší katastrofy.

Zatím jsem prošel jen to co jsem otvíral a porovnal s tabulkama (každá pozice UTG-BU zvlášť) a výsledkem je to, že pokud bych se držel dle nich tak bych cca 22$ ušetřil. Do toho jsem některý špatně otevřený handy vyhrál, takže by ta suma taky mohla být o něco vyšší. Není to nic směrodatnýho, ale chtěl jsem se podívat jak se toho držím nebo nedržím.

Dalším krokem bude postflop analýza abych se kouknul který situace nejvíce přehrávám.
    • irik83
      irik83
      Bronz
      tak to vypadá, že název blogu nelže...na účtě svítí posledních cca 60$ a já se tak po pár dnech v listopadu řítím k bustnutí :f_confused: :f_confused: :f_confused: :f_confused:
    • bigfishXXL
      bigfishXXL
      Bronz
      relax, furt ses na tom lip jak ja :f_cool:
    • irik83
      irik83
      Bronz
      no já ti nevím, pokud započítám i T$ tak dám dokupy cca 100$ což prostě pro pohodlný hraní FL50 není a na 20 už se vracet nehodlám....karty chodí dobrý, ale buď sem dobrej do turnu a river posere vše co může být nebo netrefím už ani flop...prostě děsnej pech

a takhle to vypadá v listopadu:

• bigfishXXL
      bigfishXXL
      Bronz
      200BB na dva dny hrani v poho :D jako ja uz taky hraju jenom FL20 a to sem si rikal ze uz to nebudu nikdy hrat :] resp. furt doufam ze to za tyden porazim ale furt nic :f_cool:

• irik83
      irik83
      Bronz
      no ono je to skoro 300BB, ale to uz je vcelku jedno, spise problem je v tom, ze jsem ve fazi budovani rollu a tohle mi s nim zamavalo tak, ze v podstate uz bych tu padesatku ani nemel hrat. Pokud bych mel safe bankroll, tak ten vykyv tak nebudu pocitovat jako s cca 400BB a takovymhle swingem :( takze popravde ani nevim co ma ted delat.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Zaujímavý blog! Nech to točí!

:gl:
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Já si myslím, že máš tři možnosti:
      1) Vložit prachy, aby si měl solidní bankroll minimálně na FL50, nejlépe rovnou na FL100 a obout se do toho pořádně. Pak by teoreticky i bylo reálné, aby ses do konce roku usadil na tom FL100 jak sis plánoval.

2) Nic nevkládat, jít hrát pokorně FL20 a upustit od přehnaných nároků na sebe, aby si do určité doby porážel určité stakes atp.

3) Už se na to vykašlat.
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Zjistil jsem, že analýza hand není zas až taková nuda..kolik mám na každýho hráče statů je prostě super..méně super je to, že si zatím nejsem schopnej jednotlivý staty správně interpretovat. Zaseknul jsem se třeba na turnu a vůbec si nejsu jistej co je vysoká hodnota, co tak nějak vyvážená nebo zase nízká..

příkladem může být následující hráč a jeho staty na turnu:

kdyz vezmu třeba "turn cbet vs raise", co si můžu představit třeba pod tím, když reraisuje 16% nebo folduje 25%? budu to muset asi postupně vzít hráč po hráči a vyfiltrovat si handy abych viděl s jakou kombinací jak hraje a pak si z toho udelat nějaký závěry zřejmě...no bde to estě docela sranda, ale začíná mě to bavit :fouet:
    • irik83
      irik83
      Bronz
      tak já nevím jestli jsem úplně vymaštěnej nebo co to se mnou je, ale podle toho nač jsem koukal v HJ foru ve svých handách tak prostě nemám šanci porážet zatím ani FL10 :f_frown: momentálně jedu dolů něco přes 600BB a o bankrollu ani nemluvím. Momentálně mám vloženo cca 400$ ze svého, ale je to proti mému přesvědčení, kdy jsem si říkal, že pokerové a nepokerové peníze chci držet od sebe. No pokud by mě někdo chtěl staknout tak jsem nakloněn :D (i když taková riziková investice jako jsem já ehmm..to by asi muselo být i s pravidelným koučingem :D )

napadlo mě ještě trošku změnit přístup, když pouze teoretický videa nikam nevedou a to tak, že začnu koukat na záznamy koučingů a snažit se aktivně predikovat co Štěpán s danou handou udělá. Pokud se objeví handa, kde se bude naše myšlení rozcházet tak si ji hned zapsat a následně se zeptat tady na fóru. Možná to bude mnohem efektivnější způsob jak se učit myslet přímo při hře, aktivně se přizpůsobovat protihráčům a využívat staty k jejich poražení.

pokud už ani tohle nepomůže tak jsem asi naprosto nekompatibilní s pokerem a najdu si nějakou brigádu na večery :f_eek: :f_eek:

začínám být docela zoufalej a nevím co už jinýho dělat