BLOG: greenone1 Challange 10K

• greenone1
      greenone1
      Bronz
      Registrace: 24.09.2014 Příspěvky: 39
      Zdravim, :welcome:

tak na uvod predstavenie!:
      Moje meno je Samuel, mam 20 rokov, pochadzam z vychodneho Slovenska a poker hrajem aktivne asi 1 a pol mesiaca. Moja prva herna bola kde 888poker som cez jednu nemenovanu poker stranku regol, vlozil som nieco malo penazi, nahral som asi 200 bodov za ktore som si kupil HM2 SS. Skoro vsetko som prehral....

V utorok t.j. 4.11.2014 som vlozil svojich prvych 50$ (presnejsie nieco okolo 44 evri).
      Takze tymto by som sa chcel oficialne zapojit do Cornieho vyzvy.

Prvy den, nic moc, zbytocne cally na riveri, niekedy som hral prilis loose a dostaval som sa do pozicii kde som nevedel co robit :facepalm: + zbytocne som hral vela stolov (6 SH + 2 FR), nebol som zvyknuty na prostredie....nakoniec to dopadlo takto:

Druhy den, o nieco lepsie, ale myslim si ze aj tak sa moja hra velmi nezlepsila:

Tak a po dnesnej session som sa rozhodol ze si zalozim blog, lebo pocas toho casu co ten poker hrajem, si myslim ze som nedospel nikam a moja hra sa nezlepsuje...

Momentalne na tom stojim takto:
      Typ hry: NL 2 SH/FR
      Bankroll: 43.99$
      Profit: -6.01$
      Hands celkom: 3885

Plany na November:
      :club: Prejst si bronze strategicke clanky a videa na PS (aspon 1 denne)
      :club: Pozriet celu seriu Verneerovych videii
      :club: Volume 20K - 30K
      :club: Aktivita v HJ fore
      :club: Analyza po session, aspon 30min

Najdolezitejsie pre mna su asi prve 2 body. Hlavne sa chcem sustredit na aplikovanie vedomosti ktore nadobudnem do praxe (aj na ukor volume), t.j. znacenie hracov, preco som spravil dane rozhodnutie v danej situacii atd...

“Quality is much better than quantity. One home run is much better than two doubles.”

Takze tolko na zaciatok, updatovat blog by som chcel aspon raz tyzdenne....si ju sun :f_grin:

• 7 odpovědí
    • PepinoCZ
      PepinoCZ
      Bronz
      Registrace: 23.12.2006 Příspěvky: 311
      Drzim palecky :f_thumbsup:
    • greenone1
      greenone1
      Bronz
      Taakze zajtra bude tyzden co som vo vyzve, tak prinasam update

Co k tomu dodat...Hra uplne sux, tiltovanie, hranie mimo ranges a kopec inych veci.
      Boli sice aj dobre session, jedna dokonca +5,5BI (so awesome)

Najhorsi na tom je asi moj pristup k tomu, hlavne k studiu ktore uplne zanedbavam. Ak to takto pojde dalej tak sa vidim na nule :fouet:

Cize tento tyzden Studium 3:1 Hra

Celkovo hranim som sice skoro -20$, ale odblkoval som bonus 3 libry + dalsie 2 som dostal dnes cez Monday Cashback, dalsie 4 eura vcera v 20K depositor freerolle (co planujem hrat kazdy vikend... malo hracov, vyhrava kazdy druhy) a cakam este 5 eur z rookie raked hand race, takze sa da povedat ze som break even.

BTW dneska najhorsia session jednoznacne, raz si poviem ze necallujem villianov raise na riveri ze tam urcite bude mat monstra i tak to callnem a spravim to este 2x, well played.. :facepalm:
      Som to vypol po tejto hande:

IPoker, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

Hero (BB): $2.07 (103.5 bb)
      UTG: $2.55 (127.5 bb)
      MP: $2 (100 bb)
      CO: $1.87 (93.5 bb)
      BTN: $2.68 (134 bb)
      SB: $0.82 (41 bb)

Preflop: Hero is BB with J :club: A :club:
      UTG raises to $0.08, 4 folds, Hero calls $0.06

Flop: ($0.17) 5 :diamond: A :diamond: A :heart: (2 players)
      Hero checks, UTG bets $0.17, Hero calls $0.17

Turn: ($0.51) 5 :spade: (2 players)
      Hero bets $0.25, UTG calls $0.25

River: ($1.01) 7 :club: (2 players)
      Hero bets $1.02, UTG raises to $2.05 and is all-in, Hero calls $0.55

Results: $4.15 pot ($0.27 rake)
      Final Board: 5 :diamond: A :diamond: A :heart: 5 :spade: 7 :club:
      Hero mucked J :club: A :club: and lost (-$2.07 net)
      UTG showed 5 :heart: 5 :club: and won $3.88 ($1.81 net)

• greenone1
      greenone1
      Bronz
      Je tu koniec týždňa, tentokrát o niečo pozitívnejší update :)

Splnil som podmienku Štúdium:Hra z minulého postu, čo sa neskôr odrazilo aj na hre. Takže ak to takto pôjde ďalej, tak za pár týždňov by som teoreticky mohol hrať NL4. Vyclearoval som ďalšiu časť z bonusu a v pondelok ešte príde nejaké euro z Rookie Race a Mondays Cashback. Zatiaľ som cca +15$
      Dneska hrajem opäť 20K Depositors FR a nejake ďalšie FR k tomu tak možno niečo hitnem :s_cool: .

[SPOILER]IPoker, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 5 Players

Pekný read z mojej strany, na SB sedí "reg" 18/14. Za posledné minúty prehral asi 2AI, hraje dosť tight, teraz však tiltovacky otváral na všetkých stoloch. Keď raisol turn, vedel som že som v pohode :)

BTN: $2.16 (108 bb)
      SB: $2.02 (101 bb)
      Hero (BB): $3.58 (179 bb)
      MP: $2.05 (102.5 bb)
      CO: $1.86 (93 bb)

Preflop: Hero is BB with 8 A
      3 folds, SB raises to $0.08, Hero calls $0.06

Flop: ($0.16) T 2 A (2 players)
      SB bets $0.14, Hero calls $0.14

Turn: ($0.44) 2 (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.30, SB raises to $0.72, Hero calls $0.42

River: ($1.88) 4 (2 players)
      SB bets $1.08 and is all-in, Hero calls $1.08

Results: $4.04 pot ($0.26 rake)
      Final Board: T 2 A 2 4
      SB showed K 9 and lost (-$2.02 net)
      Hero mucked 8 A and won $3.78 ($1.76 net)
      [/spoiler]

Ešte upgrade plánov do konca mesiaca.

:club: Bronze/silver videa a články 0/15
      :club: Volume 12944/20000
      :club: HJ 0/15
      :club: Analýza pred/po session

• rogue34
      rogue34
      Bronz
      Registrace: 15.02.2010 Příspěvky: 142
      Gratuluju k ziskovému týdnu a k dodržení studijního plánu! ;)
    • greenone1
      greenone1
      Bronz
      Zdravím po dlhšej dobe...

3. týždeň vo výzve mi nevyšiel podľa mojich predstáv, opäť som nehral svoju A-game, zapínal viac stolov mysliac si, že to dám jak pán ale nedal som to. Menej je niekedy viac v mojom prípade to platí dvojnásobne. Mal som síce aj nejaký bad beat, cooler a podobne ale na to sa nebudem vyhovárať tie sú vždy, boli aj budú. Niektoré ruky zahraté fakt otrasne :f_mad: .

Čo sa týka štúdia tak celkom ok, hlavne zo začiatku týždňa. Do konca mesiaca by som chcel dopozerať Cornieho videa a nejake twinnove leakfindery.
      Analýzu som dosť zanedbával, pridávanie hand do HJ fóra detto, takže tento týždeň je analýza hlavná priorita.

Volume takisto bieda, spôsobené aj tým že celý víkend, kedy som doma a zvyknem najviac hrávať, som bol v BA (2 dni v liehu, netreba komentár :f_drink: ).

:club: Bronze/silver videa a články 8/15
      :club: Volume 17591/20000
      :club: HJ 3/15
      :club: Analýza pred/po session - zlepšiť !!!

Profit za tento týždeň -1,57$ (opať raz zachránili moj bankroll bonusy)

@rogue34 - diki :)
    • greenone1
      greenone1
      Bronz
      4.týždeň

Začiatkom týždňa som veľmi nehral, mal som nejakú robotu do školy + nejaké osobné veci.

V utorok som mal v pláne večer hrať čo som aj nakoniec splnil ale značne bez nálady, pretože sa mi stala nepríjemnosť na ktorú doplatil hlavne môj "súkromný" bankroll.
      Išiel som z plavárne, nastupujem do mhd, zamyslený sadám (). 10 sekúnd na to dojde revízor, že kontrola cestovných lístkov :coolface: . Hovorím si, toto není pravda. Rok chodím mhd, poctivo si kupujem lístky a raz boha keď zabudnem(lístok som mal len som ho zabudol štiknúť :facepalm:) tak j*b revizor a ešte na tej istej zástavke kde som nastupoval :rage: . Ja viem moja chyba, ale ta náhoda proste...to nevymysliš to je život... Jak som došiel nasratý, som samozrejme ešte pustil session. Nemusím ani písať ako dopadla.
      Na druhý deň som bol zaplatiť pokutu, 60,60 €...
      Takže challange sa mení na 10k + 60 evri.

Na druhú stranu som od stredy mal celkom pekný run, skončil som niečo cez +15$.

SPOILER: Crypost
      Avšak dneska som si zapol ssn k 10K freerollu. 4 stoly, na 2 bol jeden maniak. Brutalne často 3betoval. Samozrejme som mu častejšie calloval...Ale čo tomu chlapcovi chodilo dneska, som nechapal. Po 1,5 hod čo som proti nemu hral, sedel na dvoch stoloch 600BB deep. Tento týpek ma vytiltoval polku stola (naneštastie aj mňa). Proste 3betoval fakt moc a keď som otváral AQ tak mal QQ, otvorim JJ on AA, posledná ruka môj set 33 proti jeho setu 88...Ta tak no, asi aj také session treba, aby ma donutili si nastaviť stoploss a nehrať kraviny.

Pomaly nám konči mesiac, takže zajtra alebo v utorok sem postnem rekapituláciu a zhodnotenie mesiaca.
      Zatím GL a čus :f_grin: , MAKAME DALEJ !!!

:club: Bronze/silver videa a články 10/15 - ešte dnes dopozerať Cornieho posledné video o AK
      :club: Volume 22902/20000
      :club: HJ 7/15 - FAIL
      :club: Analýza pred/po session - Dalo sa aj lepšie

BTW: keď som dopísal tento post som normálné chytil náladu aj po tej nepríjemnej ssn...niečo na tých blogoch bude :f_wink:
    • greenone1
      greenone1
      Bronz
      1.Mesiac - November

Mám prvý mesiac v challange za sebou. Dalo by sa povedať že v celku pozitívny, i keď som stále break-even.
      Zhrnul by som to takto:
      Prvý týždeň bol taký oťukávaci, kde som totálne netušil čo robím :D
      Druhý bol pre mňa asi najpozítivnejší z pohľadu štúdia, kde som prevažne študoval a analyzoval handy.
      Tretí a štvrtý boli také trochu zanedbané, ale tak hral som a snažil som sa, i keď dalo sa viac samozrejme (lenivosť overpower)

Graf 4.11.2014 - 4-12.2014
      kód:
      http://i.imgur.com/CYNY8sy.png

Asi do polky grafu to bol ten prvý týždeň resp. týždeň a pol. Potom som sa vyšvihol ale vždy to bolo take nemasné, neslané. Škoda ešte toho tiltu nakonci :f_cry:

Aj napriek tomu že som trošku v mínuse, tak môj bankroll som zdvojnásobil vďaka bonusom a freerollom.

Plány na december:
      :club: Videa - prejsť ešte raz všetky videa podľa Cornie CL
      :club: HJ fórum 0/20
      :club: Volume 0/25000
      :club: Depositor Freerolls 0/4

Prvé 2 týždne to bude asi bieda, pretože mám toho dosť do školy ktorá je pre mňa priorita č.1. Chcem to dohnať potom cez sviatky, hlavne volume.

GL