Crushing zoom (NL200-NL500)

• Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Registrace: 16.08.2014 Příspěvky: 480
      Ahoj všem! Je mi 18 let a jsem z Prahy. Poker hraju už 2 roky a zatím jsem nedosáhl žádných velkých úspěchů. Bankroll mám kolem $4,5k a většina z něj pochází z crushování NL10 SH zoom a zbytek z různých shotů na NL50, NL16 deep apod. Zato jsem například hodně v mínusu(aspoň 80BI) na NL25 SH zoom, protože soupeři proti mě drží vždycky nuts :f_mad:
      Bohužel nemám žádné statistiky a grafy, protože teprve teď si hodlám zakoupit HUD.

Posledních několik dní se věnuji NL50 FR zoom, kde už jsem měl minulý rok jednu pamětihodnou $700+ session a celkem to porážím. Přesto mám tendenci dělat spoustu blbostí, hrát zbytečně hyperaggro proti rybám, a proto se často sám potápím.
      Blog si zakládám z toho důvodu, že samotným hraním jsem se nezlepšoval tak rychle jako s pomocí pravidelné diskuze o handách a strategii.

Zatím nemám plán, jak často to tu budu updatovat, ale jelikož hrávám často sick sessions a handy, o kterých se vám nikdy nesnilo, rád bych se o ně s vámi podělil(až si koupím PT)
      Kdyžtak omluvte moji stylistiku. Ještě se budu učit, jak to tu zpřehlednit, aby se vám to líp četlo.

Díky za čtení a hezký den! :)
  • 288 odpovědí
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Registrace: 31.01.2011 Příspěvky: 179
      Ahoj. Ty výsledky jsou na dané okolnosti dost impozantní. V 18ti, bez HUDu a takový profit na NL10SH. S kolika $ jsi začínal? A na jakých stakes?

Dávám do oblíbených a těším se na updaty s grafy atd. :f_thumbsup:
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 3,000
      gl :welcome:
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Díky moc! :f_love: Ono je to taky díky tomu, že jsem často hrál dost dlouhé sessions a už jsem na tom zoomu seděl dost deep, takže při dobrém runu jsem na NL10 občas vyhrál i 40BI za dva dny(nekecám)
      Začínal jsem s 30$ na NL2 a rychle jsem spadl na 8$, což mě donutilo rebuildovat na FLH4, pak už mi v podstatě nikdy busto nehrozilo.
      Na svoje grafy a staty se upřímně taky dost těším, protože vůbec netuším, jak budou vypadat :f_biggrin: Nicméně už hraju čím dál víc solid a tak nebudou tak bláznivé jako by byly třeba minulý rok.
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Tak po týdnu a půl jsem se konečně znovu dostal k pokeru(po přestěhování jsem neměl připojení), což je ideální pro další příspěvek. Dneska jsem na NL50FR díky shitrunu celkem rychle odpálil $170, nicméně nemám ve zvyku chodit spát v mínusu, tak jsem to musel napravit :f_biggrin: Krátkej upswing mi zajistil $130+ den, za což jsem rád, a zároveň je to můj asi pátej plusovej den v řadě, což je super. Navíc mi to moje NL50 výhry za listopad posunulo přes $1000, což je fajn vzhledem k tomu, že zatím bez HUDu hraju nepřetržitou guessing game a rozhoduju se podle víceméně podle nicku, timingu a národnosti protihráče. :f_biggrin:
      Ikdyž už nemám velké sklony k tiltu, přišlo mi zajímavé zjištění, že kvůli prohře $200 za session na NL50 se cítím hůr, než když těch samých $200 odpálím někde na NL10 nebo PLO10. Přitom by asi mělo být naopak...

Jelikož ještě postrádám stálou fanouškovskou základnu, pokusím se to urychlit s nákupem Pokertrackeru, aby byly grafy. Akorát řeším různé převody měn, Neteller apod., abych platil co nejmíň na poplatcích.

Stay tuned :f_cool:
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,202
      pri 450 usd BR by som chapal to vahanie nad PT/HM. ale pri 4.5k je to pre mna nepochopitelne :why:

gl
    • maxtere
      maxtere
      Bronz
      Registrace: 23.03.2009 Příspěvky: 1,899
      Fandim ti hudy jsou precenovany....geeee el
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,202
      mozno je HUD precenovany ale moznost si kuknut svoje stats a filtrovat nejake spoty uz nebude na zahodenie :f_pleased:
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Právě jsem odehrál tuhle handu. Byla trochu oříšek, ale nakonec jsem se rozhodl pro call, protože jsem na flopu schválně vsadil míň a vydal falešnej time-tell... Pak šlo jenom o to, jestli to bral jako slabost nebo si toho vůbec nevšímal. River snap potbet.
      Byl to 4-tabler, a zvlášť u rega/semirega mi tahle line pro value přišla ještě divnější než u fishe.

Edit: Dnešní skóre $200+, jde se hrát Battlefield :f_cool:

Poker Stars $0.25/$0.50 No Limit Hold'em - 9 players
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $18.69
      SB: $64.99
      BB: $36.78
      UTG: $50.25
      UTG+1: $50.00
      UTG+2: $84.10
      MP1: $204.51
      MP2: $46.59
      Hero (CO): $57.26

Pre Flop: ($0.75) Hero is CO with T :spade: K :spade:
      3 folds, MP1 raises to $1.50, 1 fold, Hero raises to $4.50, 3 folds, MP1 calls $3

Flop: ($9.75) K :heart: K :diamond: 9 :club: (2 players)
      MP1 checks, Hero bets $5, MP1 raises to $14.66, Hero calls $9.66

Turn: ($39.07) 5 :spade: (2 players)
      MP1 checks, Hero checks

River: ($39.07) J :heart: (2 players)
      MP1 bets $37.31, Hero calls $37.31

Final Pot: $113.69
      MP1 shows A :spade: 8 :spade: (a pair of Kings)
      Hero shows T :spade: K :spade: (three of a kind, Kings)
      Hero wins $111.19
      (Rake: $2.50)
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 831
      Ahoj pěkné výsledky :)

K handě jsem se chtěl zeptat jaký jsi měl plán na T a R ?

Já tyto spoty hraju check back na F + call T a R. Standardní regůlár má v rangi AK a pockety takže mám max dvě streety. Tak mě zajímá alternativní line :f_biggrin:

Jinak s tím callem na R souhlasím AK,KK každý slowplayne na FR a JJ nebude nikdy raisovat na F. Jeho play nemá vůbec žádný smysl.
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Ahoj, díky :-)

Pravděpodobně bet turn, check river, případně na riveru nějaký gaybet, kdybych měl z timingu pocit, že má PP a neraisne mě. Důvod betu je ten, že jsem relativně barrel happy a když checknu turn a vsadím river(blank), tak může s dobrým readem třeba TT, JJ zahodit, páč po checku na turnu ode mě nikdy nečeká bluff(ikdyž semtam toho využívám a bluffnu to)
      A ten flop cbetuju, páč jsem celkem cbet-happy a myslím si, že spíš ty 2 streety získám na F+T než na T+R. Ale můžu se mýlit, hraju to instinktivně...

Ta tvoje line je taky fajn a taky jí používám, ikdyž o něco míň často. Střídám to podle nálady :f_biggrin:

Edit: Btw. pokud hraješ NL25, máš můj obdiv :f_biggrin: páč z nějakého důvodu jsem tam v SH i FR v obrovském mínusu. Nevím, jak to máš ty, ale pokud se ti tam třeba nedaří a chceš výš, tak si to jako já nahrabej na NL10. :f_cool: Ale možná je to jenom psychologickej problém v tom, že BB a všechny násobky jsou ošklivý čísla bez nuly na konci a tak z toho hraju blbě :f_biggrin:
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Na NL25 používám starshelper - soft co nahrazuje $ blindy. Jinak řekl bych že NL25 "docela" porážím a už se chystám na NL50. Pokud by jsi měl zájem tak můžeme nějaké handy prodiskutovat - hráčů FR je tu jako šafránu. Poslal jsem ti "žádost o přátelství".
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Jojo určitě :-)

Akorát nejsem žádnej zkušenej FR hráč a ještě nemám úplně jasno v rangích apod., věnoval jsem se tomu chvilku minulej rok a pak až teď. Až na vyšších stakes vymře FR akce(NL100+), vrátím se nejspíš od NL200 výš zpátky na SH zoom nebo nějaký HU. Non-zoom FR stoly asi hrát nebudu kvůli pomalosti...(ledaže by byly easy i na midstakes)
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Registrace: 31.01.2011 Příspěvky: 179
      Tightfold původně napsal
      Bohužel nemám žádné statistiky a grafy, protože teprve teď si hodlám zakoupit HUD.
      Nevím jestli o té možnosti víš, ale když napíšeš na support pokerstars, tak ti pošlou tvou hand history za jakékoliv období, třeba i lifetime. Sám jsem to zrovna včera zkoušel - je to zajímavé sledovat ten graf z doby, kdy jsi ještě vůbec nevěděl :D

rozhoduju se podle víceméně podle nicku, timingu a národnosti protihráče. :f_biggrin:
      Mám to teď stejně, páč mi zase nejede HM2 na zoomu a nemám chuť to řešit. Ještě se teda orientuju podle stacku hráče a sizingu a jsem překvapený, že to bez toho HUDu jde docela dobře :f_biggrin:

hráčů FR je tu jako šafránu
      :f_thumbsup: To jste mi udělali radost, že hrajete oba FR, snad se co nejdřív dostanu na vaše limity a budem moct handy diskutovat společně :f_pleased:

P.S.: Zrovna jsem se dostal s BR přes $280 a začínám se tak připravovat na přesun z NL5 FR zoom na NL10 FR zoom - měl by jsi pro mě nějaké tipy na co se zaměřit? Jakože nějaké hlavní rozdíly mezi těmi limity? Hádám, že hlavně prostudovat 3bety a nastavit si na ně nějaké ranges?
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Tightfold: V tom případě se na FR vykašli na FR ZOOM NL100 není traffic. Pokud budeš chtít zůstat na FR tak je nutný přesun na regulár stoly - Ty se prý dají hrát do NL200/NL400.

90polly90: Já hraju regular stoly, takže ti nedokážu říct jaké tam jsou rozdíly. :sorry:
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      90polly90: Hlavně si bez toho HUDu hrozně dobře procvičíš pozornost k detailům a třeba si všimneš něčeho na timingu a třeba instinktivně foldneš silnou handu jenom protože, cítíš, že to tam prostě má. Fuck GTO! :f_biggrin: To s tou hand history určitě zkusím :f_thumbsup:

Řekl bych, že při přechodu výš je hlavní prostě se nestresovat a hrát svoji hru. NL5 FR jsem nehrál, ale rozdíly tam podle mě nebudou skoro žádný. Všechno je to ten samej donkfest.
      Třeba já to porážel hrozně loose aggro, protože už jsem věděl, kdy si jít pro 2 streety value se třetím párem a potom check/callnout proti missed draw :f_biggrin:
      Ale normální TAG hrou to v pohodě porazíš :f_wink:
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Dneska už asi hrát nebudu, tak tu mám další update. Pokud postuju moc často nebo vám to přijde nezajímavý, tak mi prosím řekněte. :-)
      Nicméně můj upswing pokračuje 8. plusovým dnem a je jen otázkou času, kdy mě to zařízne :f_biggrin: O tom ale nemá smysl přemýšlet a moji hru to nijak neovlivní.

Skončil jsem $120+ po 1200 handách, ale řekl bych, že EV-wise jsem si zasloužil být přinejlepším BE. Naštěstí už jsem si na NL50 za těch 8 dnů nahrabal kolem $1500, což by mi mělo stačit k tomu, abych už nemusel slízt nikam níž v případě downswingu.

Mám tu 3 handy, z toho 2 z nich byly trochu nepříjemný a třetí jsem zahrál aggro, aby ostatní konečně pocítili můj hněv a přestali valuebetovat capped range do dvou hráčů :f_biggrin:

V těhle spotech jsem trochu bezradnej a považuju je za svoji největší slabinu. Dost tu chybí ten HUD, ale i tak celkem nechápu, proč neshovne, když už teda 3betuje...
      Co se týče rangí tak v tomhle spotu 4betuju hlavně pro value, protoře to byl rus :f_cool: 4bet/bluffuju tu semtam s KJo, ATo, AJo apod. podle nálady :f_grin:
      Ale protože jsem většinou silnej, rozhodl jsem se to vzdát a na riveru jsem byl celkem pozitivní, že jsem lepší/chopuju... Cbet mi přijde zbytečnej.

Poker Stars $0.25/$0.50 No Limit Hold'em - 9 players - View hand 2614509

BTN: $62.68
      Hero (SB): $53.48
      BB: $56.35
      UTG: $51.57
      UTG+1: $113.37
      UTG+2: $64.43
      MP1: $55.05
      MP2: $30.82
      CO: $84.84

Pre Flop: ($0.75) Hero is SB with K :spade: A :club:
      7 folds, Hero raises to $1.50, BB raises to $4.50, Hero raises to $11.50, BB calls $7

Flop: ($23.00) 3 :spade: Q :club: 9 :heart: (2 players)
      Hero checks, BB checks

Turn: ($23.00) 9 :diamond: (2 players)
      Hero checks, BB checks

River: ($23.00) 5 :club: (2 players)
      Hero checks, BB checks

Final Pot: $23.00
      Hero shows K :spade: A :club: (a pair of Nines)
      BB shows 7 :club: 7 :heart: (two pair, Nines and Sevens)
      BB wins $21.96
      (Rake: $1.04)

Tady na flopu fish 3betem prozradila, že má str8 a vzhledem k dobrým odds jsem měl profitabilní call na turnu a samozřejmě mi to dochcalo :f_love: Jde tedy o to, zda mám na flopu profitabilní raise nebo ne... Ale asi je to jenom standartní cooler.

Poker Stars $0.25/$0.50 No Limit Hold'em - 9 players - View hand 2614510

BTN: $111.49
      SB: $62.16
      BB: $58.11
      UTG: $44.53
      UTG+1: $60.92
      UTG+2: $54.87
      MP1: $23.22
      MP2: $61.57
      Hero (CO): $79.23

Pre Flop: ($0.75) Hero is CO with T :spade: T :heart:
      5 folds, Hero raises to $1.50, 1 fold, SB calls $1.25, 1 fold

Flop: ($3.50) K :spade: T :diamond: J :spade: (2 players)
      SB bets $2.50, Hero raises to $8.50, SB raises to $14.50, Hero calls $6

Turn: ($32.50) 2 :spade: (2 players)
      SB bets $15.50, Hero calls $15.50

River: ($63.50) 2 :heart: (2 players)
      SB checks, Hero bets $47.73 all in, SB calls $30.66 all in

Final Pot: $124.82
      Hero shows T :spade: T :heart: (a full house, Tens full of Deuces)
      Hero wins $122.32
      (Rake: $2.50)

Tady se mi přijde nitty foldnout na flopu a místo raisu jsem se rozhodl callnout a na turnu c/r bezpečnou kartu. Řekl bych, že raise na turnu po overcallu bude vypadat silněji a že na flopu mě můžou callnout s OP, protože to vypadá víc jako squeeze. Eso je celkem dobrá karta, protože set mi u obou přišel nepravděpodobný vzhledem k pozicím a timingu a aggressor měl nejspíš AK, což je proti většině hráčů fajn vbet. Podle plánu raisuju...

Poker Stars $0.25/$0.50 No Limit Hold'em - 9 players - View hand 2614511

BTN: $34.50
      SB: $50.26
      Hero (BB): $66.71
      UTG: $104.30
      UTG+1: $37.54
      UTG+2: $60.92
      MP1: $38.28
      MP2: $51.59
      CO: $50.20

Pre Flop: ($0.75) Hero is BB with 9 :diamond: T :diamond:
      2 folds, UTG+2 raises to $1.50, 1 fold, MP2 calls $1.50, 3 folds, Hero calls $1

Flop: ($4.75) 6 :heart: 2 :club: 7 :diamond: (3 players)
      Hero checks, UTG+2 bets $2.50, MP2 calls $2.50, Hero calls $2.50

Turn: ($12.25) A :heart: (3 players)
      Hero checks, UTG+2 bets $5.85, MP2 folds, Hero raises to $18.50, UTG+2 folds

Final Pot: $23.95
      Hero mucks 9 :diamond: T :diamond:
      Hero wins $22.87
      (Rake: $1.08)
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      1) Hrál bych stejně

2) Shipuju F když přijde spade tak to zbrzdí na T akci. Fish se stackne s JT,JQ,KT,KQ,KJ a s FD + AQ máme equity.

3) Já teda folduju na flopu. As played on tam AK nebude cbetovat na F. Vyfoldoval jsi ho podle mne z 88-QQ. Dost regularů je betne i na T, protože si ulehčí život na R + ty si často řekneš, že A je super karta na barrel a callneš na T širší range. Jinak ten jeho sizing na T je dost weak a to i na takto suchý board, ale neměl bych koule ho takhle raisnout :f_thumbsup: :f_thumbsup:
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Jedna zajímavá handa z právě probíhající session. Je to solidní reg a za tohle si zaslouží moje uznání, ikdyž je to proti mojí range celkem standart, protože tam můžu mít kromě AA i AhXh. I tak by tam ale většina lidí pushla pro value :f_thumbsup: Měl KQhh

Poker Stars $0.25/$0.50 No Limit Hold'em - 9 players - View hand 2618033

BTN: $32.77
      SB: $49.50
      BB: $40.43
      UTG: $67.96
      UTG+1: $50.00
      UTG+2: $51.61
      Hero (MP1): $68.27
      MP2: $59.09
      CO: $39.48

Pre Flop: ($0.75) Hero is MP1 with A :diamond: A :spade:
      3 folds, Hero raises to $1.50, MP2 calls $1.50, 4 folds

Flop: ($3.75) 4 :diamond: 4 :heart: 6 :heart: (2 players)
      Hero checks, MP2 bets $2.36, Hero raises to $8, MP2 calls $5.64

Turn: ($19.75) A :club: (2 players)
      Hero checks, MP2 bets $11.50, Hero calls $11.50

River: ($42.75) 9 :heart: (2 players)
      Hero checks, MP2 checks

Final Pot: $42.75
      Hero shows A :diamond: A :spade: (a full house, Aces full of Fours)
      Hero wins $40.83
      (Rake: $1.92)
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 3,000
      úplně nwm proč tu chceš mít c/r range? (i když pravděpodobné vysvětlení je že to klikáš úplně náhodně a nějaké range neřešíš :f_biggrin: ), board je výrazně lepší pro tebe (máš tu všechny overpairy a sety, soupeř je capnutý), šel bych stnd. cbet