BLOG: 90polly90 Challenge: z $10 na $10.000!

• 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Registrace: 31.01.2011 Příspěvky: 179
      Ahoj,

zdravím československou komunitu Pokerstrategy. Už delší dobu jsem neoficiálně účastníkem Cornie Challenge. Neoficiálně proto, protože jsem tady nechtěl zakládat blog s tím, že za pár dní bustnu a vyzvu nedokončím. Začal jsem totiž 11.7.2014 s pouhými $10. Ne snad proto, že bych byl tak sebevědomý, ale jednoduše proto, že jsem více do pokeru investovat nechtěl. Teď už jsem cca na $288 dolarech a myslím, že se začínám ubírat správným směrem, takže už se nebojím nějaké mega ostudy =) .

Moje představení na fóru najdete zde, ale pokud jste jenom ze třetiny líní jako já, tak si to nerozkliknete a proto to tady shrnu:
      je mi 24, jsem z Ostravy, studuju poslední ročník ekonomky a před začátkem této výzvy byly mé vědomosti, stejně jako zkušenosti, s pokrem téměř nulové.

Tady měl přijít dosavadní vývoj mé pokerové "kariéry", ale bylo to nečekaně dlouhé, takže to najdete v dalším příspěvku.

Každopádně úspěšně jsem prošel přes NL2 a momentálně hraju NL4, NL5 a NL5 Zoom a můj BR je $288. Na založení blogu jsem si vybral docela špatnou dobu. Vlastně nejhorší, protože následující měsíc na poker nebudu mít moc čas. Začíná mi teď nejdrsnější zkouškové, co jsem kdy měl. Už jsem říkal, že jsem v posledním roku studia. Když k tomu přičtu pár předmětů, které si tahám ze čtvrťáku (z části kvůli tohu, že jsem celý čtvrťák studoval v zahraničí), tak z toho máme krásných 60 kreditů, které musím získat jenom tento semestr! Obvykle je na to celý rok. Ale někdy s tím blogem začít musím :D .
      Teď v prosinci budu mít jen výjimečně volnou chvilku a proto budu hrát NL5 Zoom a na regular speed stoly na chvíli zanevřu. Navíc mi teď vypršela trial doba HEM2 a na těch pár hodin v prosinci si to kupovat nechci, takže prosinec pojedu bez HUDu. Po Novém roce by se to pak mělo rozjet :f_cool: .

Od blogu si především slibuju, že proniknu do zdejší komunity, seznámím se s novými lidmi, utřídím si myšlenky a svůj vývoj budu moct zpětně sledovat.

Můj hlavní cíl je obv dokončit tuto výzvu. Rád bych to stihnul do konce roku 2017 (to vypadá děsivě, ale uvědomte si, že nás dělí pouhý měsíc od roku 2015 =) ). Potom se uvidí co dál.

dílčí cíle do konce dubna jsou:
      :spade: Stabilizovat se na NL10 FR, tzn.:
      :spade: odehrát na NL10 FR 50.000+ hand
      :spade: mít na tomto vzorku winrate 3bb/100 + (raději vyšší, ale nemám moc představu, kolik je reálné a nechci to přestřelit)
      :spade: dohrát těch 50 VPP nebo kolik mi to chybí, abych si mohl objednat PS tričko :f_love: :f_biggrin:

Věci jako studium apod. sem psát zatím nebudu. Na tom začnu pracovat až po Novém roce, kdy budu mít více času. Do té doby si jen sem tam pinknu NL5 Zoom, abych to nezapomněl.

To je v tomhle příspěvku všechno. Díky všem, kteří si udělali čas si to přečíst a good luck!

EDIT:
      Overall graf v bb z 1.12.2014
  • 33 odpovědí
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Tady slibovaný prozatímní vývoj. Fakt jsem nečekal, že z toho bude taková wall of text, no mazat už to nebudu. Kdo chce, ať si rozklikne, kdo ne - v předchozím příspěvku má superstručné shrnutí =) .

Momentálně nemám k dispozici PT4 a proto bohužel bez grafů a přesných čísel. Do měsíce dodám podrobnější vývoj i s grafy.
      Po přečtení základních basic a bronzových článků jsem začal na Pokerstars na NL2 FR Zoom. Zoom mi vyhovuje pro svou pohodlnost. Odehrál jsem tam cca 50k hand s WR okolo 2,5bb/100. Prvních 25k hand bylo divokých, lítalo to nahoru a dolů, neměl jsem HUD, dvakrát mi hrozilo busto (což v obou případech vyřešil úspěšný shot na NL10 s posledními $10 :f_biggrin: ). Druhých 25k se začala má hra stabilizovat a já už relativně dobře věděl, co dělám. Navíc jsem měl k dispozici trial verzi PT4. Po 50k hand na Zoomu jsem si řekl, že vyzkouším regular speed stoly, protože všichni tady psali o 80/10 rybách a já za celou dobu na Zoomu neviděl snad ani jednu takovou. Vzal jsem to ale za špatný konec a zvyklý na dynamiku ze Zoomu jsem začal se 6 stoly, za chvíli přidal další 2 no a pořád jsem si říkal, že to stíhám, tak jsem skončil na 12ti :f_rolleyes: . Potom mi vypršela trial verze PT4 a já si dal chvíli pauzu. Na regular stolech jsem nahrál jen pár tisíc hand a skončil pár dolarů v minusu. A moc těch velryb tam stejně nebylo.
      Jelikož bohužel nemám PS tracknutý, tak jsem si založil účet na NBP, stáhnul trial verzi HEM2 a rozhodnul jsem se, že budu hrát poctivě 4 regular stoly. Vybral jsem svůj bankroll (tou dobou $75) z PS, vložil na NBP, získal sign up a first deposit bonus. Podle plánu jsem tedy začal hrát 4 stoly NL2 FR. A teprve tady jsem pochopil, o jakých rybách to pořád všichni mluví. Podlě mě je tady pole mnohem víc soft než na PS (nebo spíš nemám páru, jak na PS na table selekci - na to bych se chtěl v budoucnu zaměřit). I regové jsou horší. 4 tabling mě bavil - konečně jsem se naučil pořádně vnímat hru, lépe využívat HUD, učil jsem se izolovat fish, okrádat TAGy o blindy, hrát mírně odlišně v závislosti na tom, s kým jsem seděl u stolu atd. Po pár tisících handách jsem měl BR na NL4 a tak jsem zkusil pár shotů. Dopadly velmi dobře a já oproti NL2 nezpozoroval téměř žádný rozdíl. Dokonce bych řekl, že tam bylo více velryb než na NL2. A měl jsem i dobrý run, takže BR šel rychle nahoru.

Před několika týdny jsem se dočasně přesunul zpět na PS, protože byla promo akce pro opakované vkladatele s bonusem 25%. Samotná akce by mě nezlákala, ale chybělo mi 200VPP na první steelar reward ($10), takže dohromady za 200VPP $20. Takže jsem vložil část BR zpět na PS a protože jsem chtěl mít těch 200VPP rychle, hrál jsem 2 stoly NL5 Zoom. Využil jsem zde veškeré zkušenosti nabyté rozvážným 4-tablingem na NBP a hrál jsem mnohem lépe než předtím na NL2 Zoom. Navíc jsem chytil svůj první opravdový hotrun a za týden jsem nasbíral 200VPP a hlavně se můj BR zvýšil o $106. Je už v tom započítaný i vyclearovaný $20 bonus, ale i tak je to na cca 8k handách nádherných zhruba 18bb/100. Dokonce jsem to celé nahrál bez HUDu, protože mi HEM2 na Zoom stolech nefungoval a nechtělo se mi to řešit. Nedělám si iluze, že by má WR zůstala někde byť jen poblíž tohoto čísla, měl jsem opravdu nádherný hotrun. Dokonce mi i dvakrát došel král při AI s mými KK do soupeřových es.
      No a tím se dostávám do současnosti. Když sečtu dohromady winnings z PS a NBP, různé FDB, sign-up bonusy, dokonce i $10 Skrill bonus, tak mám na poker k dispozici $288. Z toho čistá winrate bez jakýchkoliv bonusů či jiné formy rakebacku je cca $165. Bohužel jsem teď byl donucen udělat cashout, protože tento semestr nemám čas na žádnou brigádu a objevily se nečekané výdaje. Reálně mi tedy zbylo $96.16 na PS a €6.53 ($8) na NBP. Slíbil jsem si ale, že vybraných $185 z (již tradiční) prosincové brigády (prodej kaprů :f_biggrin: ) hned vložím zpátky na poker. Proto to beru tak, že můj BR je pořád $288 a proto budu i nadále hrát NL5.

Takže tak. Já si teď jdu ještě alespoň na půl hodinku zahrát =) . Mějte se!
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      Registrace: 20.11.2009 Příspěvky: 188
      Zdarec,
      budu drzet palce. Pokud nechces zatim investovat do placeneho softwaru, rozhodne bych doporucil zkusit HM Cloud, je to naprosto free a HUD mi v klidu jede i na ZOOMu.
      Preji hodne stesti na stolech
      Himbus
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      Registrace: 20.11.2009 Příspěvky: 188
      Zdarec,
      budu drzet palce. Pokud nechces zatim investovat do placeneho softwaru, rozhodne bych doporucil zkusit HM Cloud, je to naprosto free a HUD mi v klidu jede i na ZOOMu.
      Preji hodne stesti na stolech
      Himbus
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      @Himbus
      Dík moc za tip, vůbec jsem o té možnosti nevěděl. Vypadá to moc dobře, ale nebyl by to HEM, kdyby tam něco nefungovalo. V mém případě je to bohužel HUD. Pořád "waiting for hands". Jinak mi všechno ostatní funguje - zaregistruje otevřený stůl, načítá handy, můžu si procházet statistiky i zobrazovat HUD v replayeru ... Psal jsem do toho jejich fóra, tak uvidíme. Stejně bych si ale chtěl koupit někdy začátkem příštího roku PT4, protože i když imo není tak uživatelsky přívětívý jako HEM, tak je prostě rychlý a hlavně funguje. Bez nějakého nastavování a přenastavování každý týden.

Jelikož se zítra budu učit na zkoušku, tak info do Cornieho Challenge sem hodím už dneska:

*******************************************************************************
      Začátek výzvy: 11.7.2014
      Týdnů ve výzvě: 20
      Herna: PokerStars, NetBet Poker
      Typ hry: NL4 FR, NL5 FR, NL5 FR Zoom
      Hand poslední týden: 2710
      Profit poslední týden: + $40.42
      Hand celkem: cca 70 000 (dodám příští týden, nedaří se mi z HEMu vydolovat statistiky z NBP)
      Profit celkem: 318. 42$
      Počáteční bankroll: $10
      Aktuální bankroll: $328.42

Zdá se, že můj hotrun pokračuje. Po 11.5k hand na NL5 mám winrate 21.5bb/100. Začíná mě to trošičku strašit, jsem teď 8.5BI nad EV. Sranda je, že EV Adjusted winnings jsou taky vysoké - 14.7bb/100. Prostě mi to chodí a ještě navíc mám štěstí při all inech. Nikdy jsem takový run neměl. Je to super, ale jak říkám - trochu mě straší, co mě čeká. No a to volume je způsobeno učením na zápočty, hrál jsem jenom cca 5 hodin přes víkend.

Dokonce jsem si dneska ze zvědavosti zkusil 60 hand na NL10. Dopadlo to dobře, skončil jsem $6.32 v plusu, ale nakolik to byl skill a nakolik štěstí, to posuďte sami:

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BU:
      $10.00
      SB:
      $10.00
      BB:
      $10.00
      UTG1:
      $3.09
      UTG2:
      $10.00
      MP1 (Hero):
      $11.32
      MP2:
      $10.15
      MP3:
      $7.90
      CO:
      $11.60

Preflop: Hero is MP1 with K, K.
      2 folds, Hero raises to $0.30, 3 folds, BU calls $0.30, SB folds, BB calls $0.20.

Flop: ($0.95) Q, 3, 9 (3 players)
      BB checks, Hero bets $0.60, BU calls $0.60, BB folds.

Turn: ($2.15) T (2 players)
      Hero bets $1.53, BU calls $1.53.

River: ($5.21) K (2 players)
      Hero checks, BU bets $3.65, Hero calls $3.65.

Final Pot: $12.51.
      Results follow:

BU shows a pair of tens(T A).
      Hero shows three of a kind, kings(K K).

Hero wins with three of a kind, kings(K K).

Nevím no. Měl jsem pot odds cca 1:2.5 a říkal jsem si, že může buď blafovat s missnutou draw. Sice jsem spíš čekal že otočí AsJs nebo JJ, tomu by ta lajna odpovídala, ale zkusil jsem to. Teď když se na to zpětně dívám, tak vůbec nevím, co si o té handě myslet. Když to dám do equilabu, tak mi na riveru vyjede něco takového:

Board: 9:spade: 3:spade: Q:club:  T:heart:  K:heart:
             Equity     Win     Tie
      UTG    62.50%  62.50%   0.00% { KsKc }
      UTG+1  37.50%  37.50%   0.00% { QQ-99, AQs, KQs, AsKs, AsJs, QsJs, JsTs, Ts9s, KQo }

Řekl bych, že je to takový call na hraně, ale fakt nevím. Rád si poslechnu nějaké názory. Případně to dám později do HJ.

Teď minimálně do čtvrtku nebudu hrát kvůli zápočtům vůbec, tak se to moc nepohne.

To je dneska všechno, mějte se!
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Jenom rychlý minireport:

včera jsem přišel ze školu po zkoušce. Měl jsem naspáno možná tak dvě hodiny max, ale stejně jsem si chtěl dát session. Tak jsem zapnul NL5. Nechodily mi moc karty a tak jsem za cca hodinu byl pár centů v minusu. Nic zvláštního, ale jsem si jistý, že kdybych nebyl tak unavený, byla by to plusová session. Pak jsem session ukončil a pročítal si nějaké blogy a pak jsem bůh ví proč dostal hroznou chuť zahrát si NL10, tak jsem to zapnul. Fakt hloupý nápad, měl bych to shotovat, když jsem v nejlepší formě a ne když jsem nevyspaný a po ne zrovna úspěšné session na NL5. Po cca 250 handách jsem byl $4 v minusu. Nevím, jestli jim to tak chodilo nebo co, ale téměř každý můj raise dostal 3bet, ať už nějaký light nebo rovnou 3x výši mého 3betu. Řekkl jsem si, že ještě chvíli budu hrát, že jim to fakt třeba jenom tak chodí. No a potom přišla tato handa :f_mad:

Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 9 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $12.01 (120.1 bb)
      SB: $9.86 (98.6 bb)
      Hero (BB): $10 (100 bb)
      UTG+1: $22.73 (227.3 bb)
      UTG+2: $10 (100 bb)
      MP1: $9.31 (93.1 bb)
      MP2: $10.25 (102.5 bb)
      MP3: $3.96 (39.6 bb)
      CO: $25.85 (258.5 bb)

Preflop: Hero is BB with Q 8
      5 folds, CO raises to $0.20, BTN calls $0.20, SB calls $0.15, Hero calls $0.10

na minraisy jsem nefoldoval ani na NL5 a (zatím) to nemám v plánu ani na NL10

Flop: ($0.80) J 9 7 (4 players)
      SB bets $0.30, Hero calls $0.30, CO folds, BTN calls $0.30

Turn: ($1.70) T (3 players)
      SB checks, Hero bets $0.40, BTN raises to $0.80, SB calls $0.80, Hero raises to $2.10, BTN raises to $11.51, SB folds, Hero calls $7.40 and is all-in

River: ($21.50) J (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $21.50 pot ($0.97 rake)
      Final Board: J 9 7 T J
      BTN showed K Q and won $20.53 ($10.53 net)
      SB mucked and lost (-$1.30 net)
      Hero showed Q 8 and lost (-$10 net)

Nevím, co jsem to udělal. Vůbec mi nedošlo, že tam může mít vyšší postupku. A ne že bych to na R instacallnul. Je to $10, takže jsem se na pár vteřin zamyslel, řekl si "ok, zpárované to není, takže FH mít nemůže a vyšší postupku taky ne, chybí mu tam osmička :f_rolleyes: . Přičítám to té únavě, byl jsem ten den fakt docela zničený.

Takže poučení:
      :spade: shotovat vyšší limity jenom tehdy, když jsem v nejlepší kondici

Taky mě ty neustálé 3bety + HJ mojí handy Katrisonem z minulého shotu NL10 (viz minulý post) přesvědčily o tom, že na NL10 ještě nemám. Takže:
      :spade: Další shot NL10 udělám až po Novém roce, kdy budu mít čas na studium.
      :spade: Před shotem na NL10 potřebuju nastudovat obvyklé ranges soupeřů na tomto limitě a hlavně 3bety a 4bety

Dneska jsem si dal dvě NL5 session po cca 40 minutách a dostal jsem zpátky 1 BI. Kdybych tu ztrátu z NL10 do konce týdne nahrál zpět, tak by to bylo fajn. Jinak už jsem si docela jistý, že NL5 porážím a nebylo to jen štěstí.

To je zatím vše, mějte se!
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Ahoj,

dostal jsem dneska z ničeho nic email od HM2 supportu, že mi zdarma prodlouží vyprčenou trial o 14 dní, když napíšu email. Tak jsem napsal a mám to dokonce na měsíc, takže můžu postnout slíbené grafy:

Graf z NL2 zoom

Není to zrovna nejhezčí graf, ale řekl jsem, si, že ho tady taky hodím. Je tam vidět, jak jsem hledal správný styl hry. Od cca 20k hands už jde vidět, že červená jde dolů a modrá nahoru, tak jak by měly. Myslím, že i kolem té 20k handy jsem začal používat HUD. Taky jde vidět, že jsem měl ze začátku štěstí, což je super, protože mě to tenkrát určitě povzbudilo :-).

Graf z NL5 zoom

Tenhle graf už je o poznání lepší a mám z toho radost, i když to je zatím docela malý vzorek. Jde vidět, že mám zase štěstí a tentokrát ještě větší. Ale i ta EV adjusted winrate je super. Ono vlastně jediné období, kdy jsem měl vyloženě smůlu bylo na NL2 regular stolech na NBP, kde jsem za cca 5k hand runoval 10BI pod EV.

Overall graf (NL2 PS + NL2 zoom + NL2 NTB + NL4 NBP + NL5 PS + NL5 zoom + pár hand NL10 zoom)

Asi moc nemusím vysvětlovat, kde je přechod na NL5 :-)

Overall graf v bb

V bb to má asi větší vypovídací hodnotu. Ty exponencionálně zvýšené winnings po přechodu mají původ v (kromě toho, že to jsou prostě vyšší stakes) hotrunu po přechodu a taky trochu skillu, který jsem nabral na regulár stolech na NBP.

Mé staty ze všech stakes

To je všechno, hezký víkend!
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Jenom taková vsuvka - dneska jsem hrál na dvou NL5 zoom stolech a ke konci session jsem se dostal docela deep. Byl to zvláštní pocit, mít dohromady přes $40 ve hře (cca 900Kč!), zatímco nemám za co jít na pivo :f_biggrin:
      Jinak jsem se dneska za 1200 hand dokázal dostal -$20 (vlastní chybou :-/ ) a pak to vytáhnout nahoru až na +$5, ty víkendové večery jsou šílené...
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Funny handa ze včerejší session :coolface:
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Týdenní report do Cornieho Challenge:

Týdnů ve výzvě: 21
      Hand poslední týden: 9456
      Profit poslední týden: + $13.18
      Hand celkem: 69356 (číslo z minulého týdne byl odhad, teď už je to přesné podle HM2)
      Profit celkem: 331.6$
      Aktuální bankroll: $341.6

týdenní graf:
      tento týden to bylo jak na kolotoči - nahoru, dolů ... Co mě štve je, že za většinu skoků dolů si můžu sám :-/. Nedokážu teď říct, kde přesně je problém - až skončí zkouškové, tak to zanalyzuju v hemu a uvidím.
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Report do Challenge:

Týdnů ve výzvě: 22
      Hand poslední týden: 10304
      Profit poslední týden: - $32.82
      Hand celkem: 79660
      Profit celkem: 298.78$
      Aktuální bankroll: $308.18
      týdenní graf

Podle EV jsem měl tenhle týden docela štěstí. Je fakt, že když už vlítnu do AI jako favorit, tak to vetsinou vyhraju. Jenomže zaprvé ta křivka nepočítá s tím, že já jsem PF, F, T favorit a na R villainovi dojde gutshot a za čárou mu zbývá 20c, tak to tam hodí - potom to je podle AIEV ok, protože v momentě, kdy jsem šel AI, tak už měl villain 100% na výhru. No ok. Další věc je, že mi strašně špatně chodí karty na board a s tím ta křivka taky nepočítá. Několikrát jsem musel na T nebo R zahazovat KK nebo AA, když už jsem do potu investoval >40bb. Subjektivně si teda myslím, že jsem tento týden měl naopak smůlu.
      Na druhou stranu jsem nehrál moc dobře. Dost spewuju, chvilku jsem i tiltoval. Odspewoval jsem tak 2 BI. Když jsem byl v tiltu, tak jsem odpálil asi další dva. A další dva mě stály různé chyby, které jsem si poznačil a po zkouškovém na nich budu pracovat. Taky mám poznačených pár hand, které hodím do HJ fóra, protože fakt nevím, co s nima.
      Další týden toho moc nenahraju, protože mám nějakou zkoušku a potom jedu do Rakovníku prodávat kapry. Do konce roku bych chtěl ale nahrát těch 200VPP, co mi chybí do další Steelar Reward.
      Mějte se a nezapomeňtě kdo hrajete zoom, že tento týden je akce, kdy když vyhrajete s AhAd postflop a sharenete to přes BOOM!, tak dostanete 50bb - super akce, já bych za ní měl dostat $2.5!

Každopádně dneska mi přišel tenhle balíček, takže co nevidět končím se školou a začíná moje poker pro kariéra :f_cool:
    • symat100
      symat100
      Bronz
      Registrace: 31.03.2013 Příspěvky: 270
      GL . Je to zaujimavy blog ,len tak dalej :f_biggrin:
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      @symat100
      Díky za podporu. Koukal jsem na tvůj blog - pěkné grafy :-). Tak ať se co nejdřív vymotáš z nl2.

Report do Challenge:

Týdnů ve výzvě: 23
      Hand poslední týden: 7434
      Profit poslední týden: $29.98
      Hand celkem: 87094
      Profit celkem: $328,16
      Aktuální bankroll: $338.16

Týdenní graf

Myslel jsem, že tento týden nahraju sotva 2000 hand, ale nakonec se mi povedlo na dané okolnosti celkem slušné volume, za což jsem rád, protože chci do konce roku vyclearovat ještě jednu steelar reward a teď už mi zbývá posledních 61VPP, což v pohodě zvládnu. Co se týče profitu, tak jsem celý týden osciloval kolem nuly, až v sobotu jsem zase vydělal na víkendových rybkách. A výrazně mi pomohlo Zoom&Boom, kde jsem vydělal dalších $10. To byla mimochodem docela sranda, díky té jejich promo jsem poprvé v životě limpoval s esama :f_biggrin: .
      Nemůžu se dočkat, až mi skončí zkouškové a začnu pracovat na svoji hře - cítím, že mám dost leaků. V červnu potom jedu cca na čtyři měsíce do USA, tak jsem si tam chtěl přečíst Mental game, ale zjišťuji, že mám v téhle oblasti dost velké nedostatky, tak zvažuji, že si tu knížku přečtu ještě někdy teď. Uvidíme.
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Report do Challenge:

Týdnů ve výzvě: 24
      Hand poslední týden: 3672
      Profit poslední týden: $23.91
      Hand celkem: 90766
      Profit celkem: $352.07
      Aktuální bankroll: $362.07

Týdenní graf

Jak vidno z obrázku, pre-rakeback jsem tento týden skončil skoro -$10. Naštěstí ztrátu vymazala Cash Machine a poslední $10 Steelar Reward tohoto roku. Celkově tedy v plusu skoro $24. Zároveň to byl snad na delší dobu poslední týden, kdy jsem jen slepě grindil bez jakéhokoliv studia.
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Shrnutí roku 2014

Ok, máme poslední den v roce, takže jdu sepsat menší resumé a udělat nějaké plány na následující rok. Někdy v půlce července jsem si na Pokerstars vložil $10 a teď mám dohromady skoro $400 (měl jsem dneska moc hezkou session :-) ). To je profit přes 8500 CZK. To mě ani nenapadlo když jsem těch $10 vkládal. Chtěl jsem to spíš jen zkusit, protože jsem se po večerech nudil (pracoval jsem o prázdninách na stavbě a vstával před pátou ráno, takže žádné akce s kámošema nepřipadaly v úvahu). Odhadem jsem čistým hraním strávil 200h a spoustu času potom procházením různých článků a fóra.
      Zpočátku jsem mixoval NL2 regular speed, NL2 zoom a nějaké nízké 9man S&G. Za chvíli jsem se ale usídlil na NL2 zoom. Poker mě baví, ale jsem celkově hrozně líný, takže studiu jsem moc nedal. Ze začátku jsem měl k dispozici jen tabulku startovních kombinací. Dělal jsem hrozné blbosti. Naštěstí se mi v mých počátcích relativně dařilo, což mě motivovalo a já si nakonec k tomu studiu přeci jen sednul. Přečetl jsem si jen první ze článků, které doporučuje Cornie. Myslím, že cca 95% z nich jsou bronzové články a to ještě ne všechny. Například článek Po flopu: Nikdo nemá iniciativu jsem pořád ještě ani neviděl a to je Corniem doporučován jako jeden z prvních. Hand judgingu jsem taky moc nedal. Napostoval jsem jen pár hand. Teď ke konci roku jsem se alespoň zlepšil v tom, že pravidelně koukám na handy, které nasdíleli ostatní (hodně v tom pomohlo to, že se nyní povinně musí označovat, zda je handa z FR nebo SH - předtím se mi to nechtělo všechno rozklikávat a zjišťovat, jestli zrovna tohle není ta vzácná výjimka sehraná na FR). Ani session review jsem se moc nevěnoval. Tím se nechlubím, jen tady sám sobě shrnuju, jak velký potenciál se tady ještě skrývá, když se pustím poctivě do studia (což mám od Nového roku v plánu).
      Každopádně po NL2zoom následoval přesun na NBP, jelikož PS nemám tracknutý a chtěl jsem sbírat SP jednak proto, abych mohl přispívat do HJ fóra, jednak proto, abych se mohl zúčastnit Cornie Challenge. Na NBP se mi dost dařilo na NL2. Hrál jsem poctivě 4 stoly a cítil jsem, že mám nad soupeři dost navrch. Na NBP je na NL2FR jen pár regů a když jsem se na ně zaměřil, tak jsem u některých dkonce dokázal najít pár leaků, kterých jsem využíval. Rychle jsem se dostal na NL4, kde se mi dařilo ještě více. Prakticky jsem nepoznal rozdíl mezi NL2 a NL4. Dokonce se mi zdálo, že na NBP na NL4 jsou větší ryby než a NL2. Ke konci roku PS přišel se zajímavou promoakcí pro stávající hráče a navíc mi chybělo necelých 200VPP na další Steelar reward, tak jsem se na chvíli přesunul zpět. Jelikož mě regular speed hra, kdy jsem si vytvářel dynamiku s regy, vytvářel si image u stolů apod. bavila a šla mi, začal jsem na PS taky na regular stolech. Vůbec se mi tam ale nedařilo. Přikládám to na vrub tomu, že na PS prostě vůbec neumím tableselectovat. Jediné stoly, které stojí za to, mají dlouhé waiting listy. Takže jsem asi většinu času hrál s regama. Přestalo mě to bavit a vrátil jsem se k zoomu. Na NL5zoom jsem chytil hezký hotrun a za chvíli jsem měl více než komfortní bankroll na NL10. Zkusil jsem to, ale po pár set handách jsem uznal, že na to ještě nemám. Naštěstí to nijak nepoznamenalo můj bankroll. V téhle chvíli zbýval necelý měsíc do konce roku. Mi začaly zápočty a zkoušky a jediný čas, který jsem strávil u pokeru bylo hraním. Na studium jsem se vykašlal úplně. To se teď změní. Jako velké plus vnímám to, že jsem se zapojil do Cornie Challenge.

Plány na rok 2015

Celkově bych tento rok chtěl, co se týče pokeru, vzít zodpovědněji než ten předcházející.Hlavně bych chtěl konečně začít doopravdy se studiem, na které jsem doteď úspěšně kašlal. Zároveň bych v tom chtěl mít i nějaou strukturu tak, jak to vidím na blozích svých úspěšnějších kolegů. Tzn. každý týden si stanovím podrobné cíle, které se budu snažit splnit a každý týden udělám report, jak se mi to dařilo. Cíle budou rozděleny na studium, hraní a ostatní věci, které se netýkají pokeru (to abych měl všechno na jednom místě). Mé long-term cíle na rok 2015 tedy jsou:

:spade: Nahrát v průměru minimálně 50h měsíčně.
      :spade: Strávit v průměru alespoň 20h měsíčně studiem.
      :spade: Do konce dubna se usadit na NL10 zoom.
      :spade: Do konce roku shotovat NL25 zoom (strávím asi 4 měsíce v USA, kde nebudu moct hrát - proto tento na první pohled nízký cíl).
      :spade: Zabývat se i psychologickou stránkou pokeru a života vůbec, tzn. Mental game (vždy jsem k těmto věcem měl spíše odmítavý postoj, ale blogy Luccika a Aharena mě přesvědčily o hodnotě, která se v tom skrývá).

Celkově se na nadcházející rok moc těším. Těším se, až začnu pracovat na své hře a těším se, až uvidím výsledky :) . To je všechno, v dalším postu už si stanovím cíle na leden a na tento týden.

Ještě grafy a statistiky za uplynulý rok:

Graf v bb:

Graf v $:

Statistiky:

V grafech a statech není zahrnut dnešek, kdy jsem si přišel na dalších skoro $30.
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Cíle na leden 2015

:spade: Odehrát alespoň 25000 hand, ideálně více (záleží na škole)
      :spade: Pracovat na svoji hře.
      :spade: Nahrát silver status na Pokerstars
      :spade: Nahrát stříbrný status na Pokerstrategy (nejspíš na NL4 na NBP)
      :spade: Začít zase chodit do fitka.
      :spade: Udělat ve škole všechny tři zkoušky, které mám na leden naplánovány.

Hmm, je toho nějak málo, ale nic víc mě teď nenapadá. Možná sem později něco přidám.
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Cíle na 1. týden (1.1. - 4.1.2015)

Přestože jsem doteď reportoval do Cornie challenge v úterý, tak od teď budu reportovat v neděli, aby v tom byl pořádek. Proto bude tento týden asi hand méně.

:spade: Odehrát 6500 hand.
      :spade: Přečíst a zanalyzovat všechny FR posty v NL5 HJ fóru.
      :spade: Nahrát přes NBP alespoň 100 SP a získat tak stříbrný status.
      :spade: Přečíst si článek Pokročilý open-raising (FR)
      :spade: Podívat se na první video z Hasenbratové série Porážáme NL50
      :spade: Alespoň jednu hodinu věnovat analýze hry v hemu.
      :spade: Udělat menší úpravy hudu (přidat do statistik 3bet, turn c-bet a možná nějaké další).
      :diamond: Každý den alespoň tři (koncentrované!) hodiny věnovat učení se na zkoušku!
      :diamond: Vstávat jako normální člověk (tzn. před devátou)
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Report za 1. týden (1.1. - 4.1.2015)

Report do Challenge:
      Týdnů ve výzvě: 25
      Hand poslední týden: 10061
      Profit poslední týden: $28.19
      Hand celkem: 100827
      Profit celkem: $380.26
      Aktuální bankroll: $390.26
      Týdenní graf:

Určitě to mohlo být lepší, ale dost jsem spewoval. Každopádně s výsledkem jsem spokojený. Konečně jsem přesáhnul hranici 100k hand odehraných lifetime. A pomalu se blížím k psychologické hranici profitu 10k CZK :)
      Report cílů:
      :spade: Odehrát 6500 hand. SPLNĚNO (s tímhle asi problém mít nebudu, hraní mě prostě baví)
      :spade: Přečíst a zanalyzovat všechny FR posty v NL5 HJ fóru. SPLNĚNO (bohužel není na co být pyšný, hand z FR je v NL5 sekci poskrovnu)
      :spade: Nahrát přes NBP alespoň 100 SP a získat tak stříbrný status. SPLNĚNO? (nemám ještě připsané body za poslední dva dny, ale mělo by to být. Když ne, tak bude zbývat pár bodíků, co lehce dohraju za pár minut)
      [b]:spade: Přečíst si článek Pokročilý open-raising (FR) [/b] NESPLNĚNO (nějak mi nedošlo, že článek je přístupný pouze pro silver status :f_rolleyes: )
      :spade: Podívat se na první video z Hasenbratové série Porážáme NL50 NESPLNĚNO (stejný důvod jako výše)
      :spade: Alespoň jednu hodinu věnovat analýze hry v hemu. ČÁSTEČNĚ SPLNĚNO (neměřil jsem čas strávený u hemu, ale myslím, že to bude v průměru tak půl hodinka denně)
      :spade: Udělat menší úpravy hudu (přidat do statistik 3bet, turn c-bet a možná nějaké další). NESPLNĚNO (úplně jsem na to zapomněl. Myslel jsem, že cíle na dnešní týden znám zpaměti, ale ukázalo se že ne, takže od teď - kontrolovat průběžně cíle na blogu!
      :diamond: Každý den alespoň tři (koncentrované!) hodiny věnovat učení se na zkoušku! NESPLNĚNO (totální průser, pozítří mám zkoušku a dohromady jsem tomu věnoval možná dvě hodiny. Hrozně mě to nebaví, mám k tomu doslova odpor, prostě na to nemám sílu. Ale musím to hecnout, ať dám letos konečně toho Ing. a mám od školy na věky pokoj)
      :diamond: Vstávat jako normální člověk (tzn. před devátou) ČÁSTEČNĚ SPLNĚNO (2/4, což pro začátek není špatné :f_biggrin: )
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Cíle na 2. týden (5.1. - 11.1.2015)

:spade: Odehrát 5000 hand. (je to málo, ale z jistých důvodů nemůžu až do pátku hrát, takže na to budu mít jen cca dva dny)
      :spade: Přečíst a zanalyzovat všechny FR posty v NL5 + NL10 HJ fóru. (v NL5 jich je málo, tak jsem přidal i ty z NL10)
      :spade: Koupit si notes, kam si budu zapisovat poznatky z videí a článků, které přečtu / shlédnu
      :spade: Přečíst si článek Pokročilý open-raising (FR)
      :spade: Podívat se na první video z Hasenbratové série Porážáme NL50
      :spade: Podívat se na druhé video z Hasenbratové série Porážáme NL50
      :spade: Zopakovat si Cornieho video o hře s QQ
      :spade: Zopakovat si Cornieho video o hře s AK
      :spade: Alespoň jednu hodinu věnovat analýze hry v hemu.
      :spade: Udělat menší úpravy hudu (přidat do statistik 3bet, turn c-bet a možná nějaké další).
      :diamond: Každý den alespoň tři (koncentrované!) hodiny věnovat učení se na zkoušku!
      :diamond: Vstávat jako normální člověk (tzn. před devátou)

Jak už jsem psal, nemůžu první 4-5 dní tohoto týdne grindit, takže jsem stáhnul počet hand a teto týden a nahradil ho větší objemem studia.Co se týče sledování videí, chtěl bych si je projít opravdu důkladně a dělat si z nich výpisky. Totéž samozřejmě u článků, ale tam je to víceméně přirozené na rozdíl od videí, u kterých mě to svádí jen pasivně koukat.
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Crying post!
      Za tech >100k odehranych hand jsem se dost zklidnil. Zpocatku jsem byl za stolem dost nervni, porad jsem nadaval, triskal do stolu... Ted uz jen velice vyjimecne. Ale obcas me jeste ten poker dokaze poradne nasrat. Nemohl jsem pres tyden hrat, tak jsem chtel dohnat volume pres tyden. Dneska mam teda za sebou pres 2500 hand. Za tech 2500 hand pokazde kdyz jsem dostal QQ+, tak jsem akorat posbiral blindy, max jeden raise. Sety mi prichazely zasadne v situacich, kdy mi je nikdo nezaplatil. Mel jsem i par pitomych suckoutu. I pres to jsem velmi dobrou hrou byl cca +6$. Na jednom stole jsem v tu chvili deep, skoro $10. Prijde mi KK. Typek prede mnou s 3betem 7% a stackem $12 raisuje, ja 3bet, on 4bet. Radeji jsem to callnul s planem foldnout, pokud na F prijde Q nebo A, kdyz jsme tak deep. Neprislo. On to poslal, tak jswm to se zavrenyma ocima callnul. No samozrejme mel AA. Skoro 5 hodin vyborne hry v hajzlu a jeste jsem $3 v minusu. No... Asi jsem mel na ten jeho 4bet na zoomu takhle deep foldnout...
    • 1
    • 2