BLOG: 90polly90 Challenge: z $10 na $10.000!

• Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Registrace: 25.12.2013 Příspěvky: 991
      To se děje no. Já si vždycky říkám, že je potřeba tyhle období vydržet a dál hrát svou hru. Hlavně nezačít zkoušet blbosti a naopak o to víc být opatrný, však ono to zase přejde a na nějakém hotrunu si člověk spraví chuť :)
      Cornie říká winning by folding, nebo taky důležité je co neprohrajeme (při downswingu).
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Registrace: 31.01.2011 Příspěvky: 179
      Je to tak. Ale v ten moment, alespon na par vterin, me to nezajima a mam proste jenom vztek :D Dneska jsem si po dlouhe dobe musel i na chvilku odsednout od stolu. Ale nakonec jsem to myslim (snazim se nove nekontrolovat cashier) srovnal a navic jsem nahral 4000 hand, coz je rekl bych muj novy denni rekord :)
      Jinak s tim AK jsi mel pravdu, bylo to v tom Cornieho videu o QQ. Jsem rad, zes na to upozornil.
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Už se těším až projdeš pokročilou hru preflop a postflop + hasenbraten videa. Pak budeme mít stejné info a myslím, že by byla dost přínosná nějaká sweatka :)
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Muze byt :) Ja jsem se prave do te sweatky s tebou moc nehrnul, protoze v HJ foru jsem videl, ze mas po analyticke strance nastudovano o dost vic nez ja, tak bych ti asi nebyl moc platny. Ale az si to vsechno prostuduju, tak dam sweatku rad :)
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Já mám teď v podstatě prostudovány materály pro NL2 a NL4 tady z toho vlákna v odrážce "Cornie - Co studovat? Krok za krokem v ideálním pořadí". Tak se na to koukni, jestli už to neznáš :)
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      @Ggnore0
      O tom studijním průvodci vím. Z NL2 mi chybí už jen Hasenbratové videa (docela se na ně těším, když jsem si teď u tebe na blogu přečetl, že jsou tvé nejoblíbenější - ja viděl jen první díl a tam jsem nenašel nic moc nového, co už bych nevěděl/netušil). No a twinových videí jsem viděl jenom pár - nelíbí se mi, že to má na 6max, tam je to prostě o dost jiné.

Jinak tady mám menší update.Začnu dobrýma zprávama. I přesto, že jsem Po-Čt nemohl hrát, tak jsem se do toho včera a dneska zahryznul a už mám nahráno >11k hand. Viz :
      7009 hand za jeden den!!!

Horší zpráva je, že za poslední dva dny jsem $40 dolarů v minusu! Resp. $50 na PS a zachraňuje to NTB, kde jsem za 250 hand nahrál $10 (občas když vidím svou WR právě z NBP, tak mám chuť tam přesunout roll a hrát tam. Ale je to hrozný soft, nebaví mě to tam a hlavně tam je mizerný traffic. Plus zoom je fakt super, vyhovuje mi ta pohodlnost s tím spojená). Procházel jsem si ty handy v PT4 a samozřejmě, že tam byly nějaké chyby, hlavně tradičně několik spewů, ale měl jsem teď ty dva dny fakt neskutečnou smůlu. Zaprvé to rybkám neskutečně chodilo a to zásadně až na riveru, kdy už jsem do nich na F a T nasypal několik $, zadruhé jsem prohrál všechny točky s KK i QQ, za třetí za těch >11k hand se mi ani jednou nepovedlo jít s AA all-in PF. Cca v 80% případů jsem jen posbíral blindy, několikrát jsem s esama prohrál postflop. A už ani ty točky mi netočí. Na to jsem si, co jsem přešel na NL5, nemohl stěžovat - většinou točky, kde jsem byl favorti dopadly tak měly, občas mi dokonce štěstí přálo a vyhrál jsem pár unfavour coolerů. Ne tak včera a dnes. Skončil jsem cca $22 pod EV. No ale i to je poker. Ono se to zase obrátí.
      Navíc někdy na přelomu měsíce bych měl nahrát první Stelar Reward ($10) a pak už mi bude chybět jen cca 250 FPP na zakoupení $25 bonusu, takže to mě trochu zahojí. I když možná si místo bonusu koupím tu fešáckou mikinu z VIP storu :f_biggrin:

Jo jinak zkusil jsem hrát 4 zoom stoly (doteď jsem hrával většinou 3, někdy 2) a nespatřuju nějak zásadní rozdíl. Za celých 11k hand se mi akorát dvakrát stalo, že jsem nestihl včas kliknout a utekly mi karty (shodou okolností v obou případech to bylo AKs a přede mnou už byl openraise :D ). A dvakrát se mi stalo, že jsem měl těžké rozhodnutí na riveru a na dalších stolech mi blikaly další akce, tak jsem raději volil fold. Ale ono to byly stejně takové ty moje klasické spewy situace, takže možná je to dobře. Super je, že takhle stihnu 1000 hand odehrát za nějakých 70 minut. Plus s tím souvisejících 20VPP/30FPP (mám silver). Takže to tak asi zatím nechám, případně budu střídat 3 a 4 stoly.

Další postřeh je, že jsem dneska odehrál >6 hodin, což mi s pauzama zabralo v podstatě celý den, takže teď vím, jak vypadá takový den poker pro :D A musím říct, že je to lepší než jakákoliv jiná práce, kterou jsem prozatím vyzkoušel :D
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Report za 2. týden (5.1. - 11.1.2015)

Report do Challenge:
      *******************************************************************************
      Začátek výzvy: 11.7.2014
      Týdnů ve výzvě: 26
      Herna: PokerStars, NetBet Poker
      Typ hry: NL4 FR, NL5 FR, NL5 FR Zoom
      Hand poslední týden: 12560
      Profit poslední týden: -$43.47
      Hand celkem: 113387
      Profit celkem: $346.27
      Počáteční bankroll: $10
      Aktuální bankroll: $356.27
      *******************************************************************************
      Týdenní graf:

První čtyři dny týdne jsem nemohl hrát na PS, tak jsem v pondělí hrál alespoň na NBP, kde jsem za hodinu udělal $10. Těšil jsem se, že v reportu konečně překonám hranici $400, ale jakmile jsem o víkendu zapnul PS, tak se spustila hrozná žumpa. Vůbec se mi nedařilo, viz přechozí posty.
      Report cílů:
      :spade: Odehrát 5000 hand. SPLNĚNO (nahráno >12k)
      :spade: Přečíst a zanalyzovat všechny FR posty v NL5 + NL10 HJ fóru. SPLNĚNO
      :spade: Koupit si notes, kam si budu zapisovat poznatky z videí a článků, které přečtu / shlédnu SPLNĚNO
      :spade: Přečíst si článek Pokročilý open-raising (FR) NESPLNĚNO
      :spade: Podívat se na první video z Hasenbratové série Porážáme NL50 SPLNĚNO (ale chci si to projít ještě jednou pozorněji)
      :spade: Podívat se na druhé video z Hasenbratové série Porážáme NL50 NESPLNĚNO
      :spade: Zopakovat si Cornieho video o hře s QQ SPLNĚNO
      :spade: Zopakovat si Cornieho video o hře s AK SPLNĚNO
      :spade: Alespoň jednu hodinu věnovat analýze hry v hemu.
      :spade: Udělat menší úpravy hudu (přidat do statistik 3bet, turn c-bet a možná nějaké další). SPLNĚNO (přidal jsem 3bet, WTSD, T C-bet a fold to T C-bet
      :diamond: Každý den alespoň tři (koncentrované!) hodiny věnovat učení se na zkoušku! NESPLNĚNO
      :diamond: Vstávat jako normální člověk (tzn. před devátou) ČÁSTEČNĚ SPLNĚNO (tuším že cca 5/7, lepší se to :-) )
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Jenom rychlý update:
      I přesto, že sem teď nepíšu a nereportuju ani do challenge, tak to neznamená, že bych to vzdal. Jen je toho poslední dobou fakt ultra hodně do školy. Když nedám všechny zkoušky, tak nebudu připustěný ke státnicím, což už je dobrá motivace na to, abych poker odsunul stranou, než se to uklidní. Ne že bych si sem tam nenašel hodinku, ale jde o to, že mě poker fakt baví a když začnu, tak se mi nechce končit. Řeknu si, že si dám hodinovou session, ale pak mě to chytne a zahraju si další atd. Takže raději jsem vysadil úplně.
      Dneska jsem si teda udělil výjimku, protože jsem včera úspěšně zvládnul těžkou zkoušku, tak jsem si chtěl dát za odměnu dvě hodinky pokeru. No po hodině mě to tak nasralo, že jsem session ukončil a jak jsem byl nasraný, tak jsem si zapnul $1.5 turbo HU. Nejdřív jsem tam viděl sedět na registraci nějakého bronzestar Taiwance, ale než jsem se usadil, tak mi to místo někdo vzal, tak jsem kliknul na tu možnost, ať mě tu usadí na jakýkoliv podobný stůl. A najednou koukám, že sedím vedle portugalské Supernovy :D Byla to docela sranda. Hrál jsem HU víceméně poprvé (kromě nějakých finále v 9man S$G kdyyž jsem začínal s pokerem), ale myslím, že jsem hrál celkem obstojně. Nemám samozřejmě na HU ani nastavený HUD, tak jsem se snažil nějak základní tendence zapamatovat. Po cca 15 minutách se mi to podařilo vyhrát a neřekl bych, že bych měl nějaké velké štěstí. To mě potěšilo a zvedlo mi to náladu po té hrozné předešlé session. Dokonce i odmítnul rematch, takže jsem asi nehrál jako úplná fish :D Když jsem PS vypnul, tak jsem si zjišťoval o koho jde a zjistil jsem že duarteriezas má life time winnings pre RB někde u $70k (mj. výhra 1. místo v The Big $11 za $13.6k) a natočil i nějaké videa o HU pro portugalskou komunitu PSGY. Jakože vím, že jedna výhru nad ním hovno znamená, ale potěšilo mě to :f_biggrin:
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Ok, jakože chápu že variance a statistika a longrun a bla bla bla, ale kur*a to co se děje poslední dobou to fakt není možné. Už si ani nepamatuju, kdy mi naposledy došl straight nebo flush draw. Když už mi došla, tak jsem samozřejmě nedostal zaplaceno, nebo měl soupeř vyšší postupku nebo jsem se dostal do AI s nitem kdy on set, já flush a na riveru ho zachránil FH. A podobně. Za posledních 20k hand jsem vytočil esa preflop jenom dvakrát, z toho jednou jsem s nima prohrál (tohle jsem si ověřoval v PT4, protože se mi tomu fakt nechtělo věřit, takže to není žádný feeling). Cca z 80% případů s AA posbírám blindy, v 10% blindy plus nějaký open raise přede mnou. Občas mě někdo callne a pak občs složí na flopu, ale spíš mu většinou dojde set nebo něco podobného a musím skládat. Když tuším, že mám na flopu lepší eso než soupeř a rozhodnu se callovat T a R pro value z jeho slabšího kickeru, tak mu ten jeho zasraný kicker samozřejmě dojde. Když s QQ v pozici jenom callnu raise, tak na flop přijde K nebo A nebo nejlépe obojí najednou. Když naopak QQ 3betnu, dostanu insta 4bet nebo rovnou shove. Když se jednou za čas rozhodnu bluffovat, tak to soupeř zrovna samozřejmě má. Už mě to do prdele fakt nebaví. Navíc většina z těch ztrát jsou fakt ty výsery na riveru, takže ani nejsem moc pod EV. Jsem teď z pokeru totálně zhnusený a vůbec to už nemám chuť zapínat. Naštěstí zítra jedu do Varšavy a vracím se až v úterý, takže budu mít od pokeru pauzu i kdybych nechtěl.
      Taky snad poprvé od doby co jsem přešel na NL5 začínám pochybovat o tom, jestli to vůbec porážím. Do teď jsem si říkal, že je to jen downswing, ale už to trvá moc dlouho. Procházel jsem si zpětně handy a jo, jasně že se najdou chyby, ale pořád si myslím, že hraju dost solidně, rozhodně lépe než většina ostatních, co na svém limitu potkávám. Ale nevím no, ten graf mluví jinak. Nejhorší je, že nemám žádnou možnost, jak si to ověřit, jestli to je moje chyba nebo ne. Můžu postovat handy do HJ, jenomže to jsou vždycky akorát handy, u kterých tuším/vím, že jsem to zahrál špatně a potřebuju poradit, jak je zahrát správně. Pokud ten limit neporážím a dělám chyby, tak to jsou takové, o kterých nevím. Jediná možnost by byla nějaký leakfinder či session review od někoho zkušenějšího, jenomže platit za to nehodlám, když na mém limitu bych za takovou věc zaplatil nějakých 10BI a jelikož nemám tracklý stáry, tak ani nemám možnost nahrát zlato, abych se mohl zapojit do soutěže a session review od Katrisoneho. No nic, ještě nějakou chvíli to pojedu tak jako doteď a pak se uvidí - jestliže se přiblížím k limitu pro sestoupení na NL2, tak vážně budu uvažovat o tom, že se na poker vykašlu, protože na NL2 už fakt nemám nervy a navíc jestli nejsem schopný za nějakých 110k hand porazit NL2 a NL5, když to spousta lidí zvládne za méně než polovinu, tak se na poker asi nehodím.
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      :f_biggrin: :f_biggrin: :f_biggrin:
      Sorry, ale nemohl jsem jinak, je to výstižné.
      Přesně vím o čem mluvíš, děje se mi na PS už delší dobu něco podobného, ale jelikož už jsem to kdysi zažil na Fulltiltu, tak mám takovou doměnku, proč by to mohlo být. Podle mě je to v tom zoomu, je to dost nebezpečný formát. Stačí chvíle swingu, troška pochybností a člověk se začne nenápadně odchylovat od A-game až sklouzne někam k B až C-game a mechanicky se to snaží narovnat větším volume a akorát to pořád nejde a nejde. Začne se litovat, srovnávat s ostatními a pořád koukat na peníze. To už je totálně pokažený mindset a dost těžko se z toho dostává.

Já to řeším tím, že jsem si sedl ke studiu, pořádně zopakoval základní články, ujistil se, že chápu ty principy a potom teprve sedl opatrně za stoly. Tam se vrátil k přesnému dodržování teorie, základním osvědčeným ABC věcem a nic víc není potřeba.
      A to nejdůležitější je soustředit se při hře na to, jestli hraju handu správně a nesklouznout k nějakým ego válkám ve stylu "to přece už nemůže být možný, aby to to ten rybí zmrd zase měl" :D Když hraju z radosti ze správné hry, ani mě skoro nevytáčí, že mu to došlo a jsem s hrou o dost spokojenější.

Ještě zrovna teď čtu tohle. Je to blog jednoho úspěšného pokořitele Cornie challenge a je tam vidět, jak už to chtěl na začátku taky zabalit, takže tyhle věci se dějí.

Jinak ty taky jedeš do Varšavy? Já tam byl před 14ti dny :f_biggrin:
    • Maestro1309
      Maestro1309
      Basic
      Registrace: 24.01.2015 Příspěvky: 196
      Gl man. Za 6 měsíců udělat z 10 skoro 400 usd je super.:)
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Díky chlapi, docela mi to i zvedlo náladu v tu středu :-)
      @Ggnore0
      Jo, to je dobrý postup s tím studiem v době, kdy se nedaří. Taky to tak dělávám, ale teď zrovna chci dohrát tu Ultimate Challenge, dostanu za to $40 bonus, tak chci hrát ... Navíc sakra to co jsem přečetl/viděl/zažil musí na NL5 stačit - vždyť polovina těch lidí tam ani nemá ponětí o nějakých pot odds a podobně. Fakt mě to štve.
      A do Varšavy jezdím víceméně každý měsíc. Mám tam takovou jakože přítelkyni :f_biggrin: Koukal jsem u tebe na blogu, že jsi tam byl o dva dny dříve - škoda, mohli jsme zajít na jednoho Cziechiena :D

Jinak takhle já poslední dobou ranuju:
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BU:
      $11.57
      SB:
      $3.04
      BB:
      $5.74
      UTG1:
      $3.31
      UTG2:
      $5.20
      MP1:
      $2.73
      MP2 (Hero):
      $5.00
      MP3:
      $5.27
      CO:
      $5.13

Preflop: Hero is MP2 with 9, 9.
      2 folds, MP1 raises to $0.15, Hero calls $0.15, MP3 calls $0.15, CO folds, BU calls $0.15, SB folds, BB calls $0.10.

Flop: ($0.77) 9, 2, 6 (5 players)
      BB checks, MP1 bets $0.25, Hero calls $0.25, MP3 folds, BU calls $0.25, BB folds.

Turn: ($1.52) 3 (3 players)
      MP1 bets $0.40, Hero raises to $1.20, BU folds, MP1 calls $0.80.

River: ($3.92) K (2 players)
      MP1 bets $1.13, Hero calls $1.13.

Final Pot: $6.18.
      Results follow:

MP1 shows three of a kind, kings(K K).
      Hero shows three of a kind, nines(9 9).

MP1 wins with three of a kind, kings(K K).

Člověk se hodinu pachtí, aby si tam vyškrábal těch pár dolarů, potom mu jednou za sto let přijde set ve vhodnou chvíli a skončí to takhle. Pak jsem se naštval a řekl si, že to nahraju zpátky, tak jsem nahrál asi tři dolary a pak jsem si s esama nalítnul do qeen a prohrál. A takhle to teď já mám každej den :f_drink:

EDIT:
      Tak jsem to zase zapnul a přišel tenhle spot. Já už na to fakt nemám nervy.
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BU:
      $4.68
      SB:
      $5.79
      BB:
      $5.00
      UTG1:
      $5.00
      UTG2:
      $6.35
      MP1 (Hero):
      $5.14
      MP2:
      $5.76
      MP3:
      $5.00
      CO:
      $25.55

Preflop: Hero is MP1 with K, A.
      2 folds, Hero raises to $0.15, 3 folds, BU raises to $0.45, SB calls $0.43, BB folds, Hero calls $0.30.

Flop: ($1.4) A, 6, A (3 players)
      SB checks, Hero checks, BU checks.

Turn: ($1.4) 3 (3 players)
      SB bets $0.50, Hero raises to $1.00, BU folds, SB raises to $5.34, Hero calls $3.69.

River: ($11.43) 8 (2 players)

Final Pot: $11.43.
      Results follow:

SB shows a full-house, aces full of threes(3 A).
      Hero shows three of a kind, aces(K A).

SB wins with a full-house, aces full of threes(3 A).

Tohle je prostě naprosto špičkový příklad, toho, co se mi teď pořád děje. Tohle samozřejmě AI křivka ignoruje. Mimochodem může mi někdo vysvětlit, podle jaké logiky někdo na zanitovaném NL5 zoom, kde se 3betuje AK+,, někdy ani to ne insta callne 3bet 3way s A3????

Tuhle neděli už zase udělám report a nějak to tam všechno shrnu tu hrůzu za předchozí týdny. Moc jsem toho nenahrál, tak mě přišlo zbytečné dávat to do reportu a navíc mám teď nějaké problémy s trackerem ...
    • Maestro1309
      Maestro1309
      Basic
      Registrace: 24.01.2015 Příspěvky: 196
      Soustřeď se na dobrou hru. Ono se to otočí. Tohle se děje každýmu a ať si myslíš, že už si zažil všechno v pokeru, že už tě nic nepřekvapí, tak tě vždycky poker překvapí.
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Zdarec,
      nechces se k nam pridat do studijni skupiny FR? Kdyztak tady
    • 1
    • 2