Kámen mudrců

• pikinzr
      pikinzr
      Bronz
      Registrace: 09.08.2009 Příspěvky: 37
      Ani nevím od čeho začít, tak začnu tím co mě přimělo tohle sepsat

Kdo z vás se kdy zamyslel kým chce z životě být ? Opravdu hodně hluboce s tím, že kýmkoliv jde být, bez žádných hranic.
      Já to beru podle toho co mě baví - numOne je fotbal - to je to co mě na světě opravdu baví nejvíc, kdybych se tím živil, byl bych na špici pomyslné pyramidy. Poker je číslo dvě, od doby co sem se se hrou poprvé setkal sem si řekl, jo super pravidla jsou easy, baví mě to víc jak žolík nebo sedma with buddies ve škole pod lavicí. Potom sem si ale uvědomil, že čím víc hraju, tím víc se projevuje to kouzlo a rozmanitost hry. Začal sem sledovat na netu různé live high turnaje a byl nadšený z toho když nějaký mladý týpek projde přes kvalifikaci a podaří se mu dostat na final table. Ve špicu to celé vyhraje z vyrázem this is how it plays. K těmto dvoum věcem se rozepíšu víc... Další věci, které mě baví ale už nejsou tak v popředí je posilování,běhaní and all sports (sem velmi soutěživý tip), investování(trading - věnuju se tomu už nějaký čas a jelikož mám nedustodovanou střední školu informačních technologií, tak sem byl vždycky blázen do věcí přes pc, anyway už mám něco odbacktestováno,nasimulováno etc, bohužel není roll něco rozjet, ale do budoucna se tomu určitě věnovat budu) Tolik asi k první myšlence.

1.FOTBAL
      jak už sem psal víš, hrát fotbal pro by pro mě bylo best of the world what can i do. Bohužel ve svých 24letech už to v úvahu moc vzít nejde, mladí a talentovaní začínají už od ranného věku. Obv jsem v tomto odvědví dokázat něco mohl, měl sem talent,kontakty,mládí. Byl sem s partou 3 kamarádů "draftován" do největší mládežnické základny na Hodonínsku(tehdy mi bylo 11). Změna jako prase, všechno víc profesionální, kluci co tam byly byly skillově v dribblingu,fyzičce daleko přede mnou, ale díky skoro každodenním treninkum (autobus na trenink a z něho byl samozřejmostí) jsem je brzo dohnal, navíc moje play byla podle trenérů hodně dobrý (proto si mě asi vybrali =) ). Každopádně po roce a půl přišel zlom, nevím proč, ale začalo mě bavit chodit s kamarádama ven,stavět bunkry a rýpat klackama do země - fotbal šel stranou i když sem mi dařilo, hrál sem v základní sestavě central midfielder. Přestal sem jezdit na tréninky, rodičům sem řekl že jedu, ale místo abych šel na autobus, který nás svážel, sem si to štrádovál někde do bunkru a dělat kraviny. Rodiče to samozřejmě po pár dnech zjistili když se ozval trenér jestli něco se mnou je když nejezdím. Šéf klubu se nabídl že pro nás s kamarádma bude jezdit autem, že to má po cestě a bude na nás dohlížet když budeme mít trénink.. ok, vzal sem to, po každém treninku sem navíc dostal od šéfa dvacku na kofolu do baru než si vyřídí ještě věci a hodí mě domů. Až takové pocty se mi dostalo, ale opět sem se na to po čase vykašlal, neptejte se mě proč, I dont know :facepalm: . Obv sem v klubu z nás 4 kamarádů vydržel nejdéle a skončil z vlastní vůle. Začal sem hrát fotbal zase u nás "doma". No a tak asi nějak skončila moje slibně se vyvíjející fotbalová kariéra. A tohle mě vážně moc sere, od 15 si to vyčítám že sem udělal mega fail. Zkoušel sem se několikrát dostat zpátky, ale pokaždé mi v tom zabránilo zranění v 16 zlomená klíční kost, v 21 noha. Přesto všechno vím že fotbal je pro mě největší vášeň a už se vždycky těším na jakkýkoliv zápas, treénink až je všechny budu moct drtit. Nikdy ho nepřestanu hrát, zastaví mě už jedině invalidní vozík.
      I když bych fakt moc chtěl být profesionálním fotbalistou, tenhle sen se mi už s 99% nesplní. GG

2.POKER
      poker je po fotbale druhá fakt naplňující činnost kterou dělám a baví mě. Když se zamyslím kým bych chtěl být tak mě napadá jen jedno, chci se zúčastnit a umístit ITM v nějakém velkém LIVE eventu like PCA,WPT,WSOP. Už jen účastí v takovém turnaji by se mi splnil sen. Poker hraju protože mě baví, a hrát ho pro profit z něho by bylo to čeho sem ve fotbale nedosáhl, ale tady je to stále možné. 7 roků zpátky jsem začal hrávat o peníze, online sem ještě moc neznal, byl sem regnutý na starech ale jen z důvodu play for free. Začal sem hrávat live turnaje s BI od 200-500kč, ze startu nic moc, spíš sem byl v mínusu, byl sem tak nějak vystrašený, že hraju za prachy a ne jen tak pro prdel. Hrál sem cirka 10her do roka, o rok později sem začal hrát trochu víc a za jeden měsíc před Vánocama jsem byl winnings okolo 20tis kč v tu chvíli sem se utvrdil v tom že jsem dobrý a mám snad i nějaký ten talent. V tu dobu jsem byl reglý i tady na psgy ale nějak sem to tady nenavštěvoval a neučil se - Poker sem pořád bral jako zábavu a hrál sem ho pro potěšení ze hry, za fin. odměnu sem si kupoval hovadiny.
      Nějakou dobu jsem poker zkoušel rozjet online, ale vždy jen nějaké malé trefy, nedodržoval jsem žádný bankroll managemant, range, pozice atd. Hrál jsem jen podle toho co sem se sám naučil - hrát s dobrýma kartama, snažit se přečíst soupeře - live mi to šlo dobře, online už ne. Tady nutno dodat že jsem poslední 2 roky jezdil kamionem(řízení mě baví- udělal sem si papíry a tralalá do světa zkusit zase něco nového), tudíž sem hrál jen o víkendu a opravdu za rok jen málo. Po letošním létě jsem dal výpověď když sem si uvědomil že nemám čas na věci které mě opravdu baví, které dělám strašně rád(fotbal - stíhal jsem absolutně treninky,poker nehrál skoro vůbec - všechno čas - 5,6 dnů ze 7 v prdeli).Poslední měsíce sem se snažil rozjet cash game z časových důvodů, mohl sem si ke stolům sednout kdykoliv sem měl čas. Začal sem na nl2 ale motal sem se kolem nuly, poslední měsíc sem měl trail HM2 a za tu dobu jsem ze 60$ spadl na 10 a skončil s vypršením licence. Za tady ty 3 měsíce sem se toho vážně moc naučil ,dělal sem si poznámky z videí, vytištěné range, etc etc. Fakt jsem sem se toho za poslední 3 měsíce naučil tolik co nikdy ve škole za stejné období :f_biggrin: . Ale výsledky nikde, když se na to dívám zpětně tak to byla moje špatná play proč sem skoro bustnul, hodně sem se odstackovavál s hodně širokou range - asi frustrace a špatná disciplína. PŘ: Prohrál jsem 1-2 BI většinou bad beat a pak už sem se stackoval s tím samým hráčem s hodně loose range. Určitě bych tady ty limity měl porážet, tak sem to radši seknul a popřemýšlel co dál.

So, když je můj sen dostat se na high live event nebude lepší začít s SNG + přidávat MTT ? Přece my šli live turnaje hodně dobře, proč by to nešlo online. Navíc budu hrát formát který je bližší live tunajům než je CG. Hmm, ale není CG komplexnější hra ? Měla by mě o pokeru samotném víc naučit než SNG/MTT ? Navíc nevím jestli na sng/mtt odehraju takové volume jako na CG. A ano živit se tím čím se bavím je můj sen, tudíž bych chtěl být poker pro a kvalifikovat se na nějakou velkou akci. Říkám si dej tomu aspoň rok max usilí a uvidíš jestli to někam vede. Pokud uvidím trochu šance že by to mohlo vyjít tak se jí nepustím.

RESULT ? Rozum mě říká hrej to co ti půjde líp, v čem se budeš cítit doma. Nechci ni vzdát, vím co chci a vím že to můžu dokázat když se pořádně hryznu. Prostě vím že na to mám, budu se držet pravidel o kterých se zmiňuje Arny. Ty by mou lenivost a disciplínu mohli někam ukočírovát - potom už je to jen na nás, jak moc chceme.

Napdlo mě po novém roku založit blog a zkusit porovnat CG vs SNG/MTT do té doby se učit.

např.
      délka: 2 měsíce
      bankroll: 100 $
      herny: PS(netracknuté), Netbet,888 - CG na tracknutých určitě k vůli vzddělání tady na psgy. SNG/MTT nevím jestli bude někde krom PS dobrý traffic, vzdělání beru za důležité tudíž tady chci mít status minimálně gold - ideálně platina.

Co si myslíte vy ? Zkoušeli jste se taky zamyslet kým byste v životě chtěli být ? Co byste vy zkušenější poradili ohledně té CG vs SNG/MTT.

Nevěděl sem kam to téma zařadit, jestli to patří do midset fóra tak prosím admina o přesunutí. Dík za přečtení a rady, článek sem po sobě nečetl tak sorry za chyby. see ya later
  • 5 odpovědí
    • Llord717
      Llord717
      Stříbro
      Registrace: 11.11.2011 Příspěvky: 2,075
      V prvom rade pekny clanok a toho futbalu je skoda.

Ja si myslim, ze bude lepsie, ak si vyberies len jednu variantu a v tej sa budes zdokonalovat. Nikde nieje napisane, ze cg hrac nemoze hitnut nejaky turnaj. Ako je mi jasne, ze MTT/Sng hrac ma urcite lepsie predpoklady na vyhru v turnaji, ale ja by som si nevyberal podla toho. Vybral by som si iba to, co ma viac bavi...
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,434
      So, když je můj sen dostat se na high live event nebude lepší začít s SNG + přidávat MTT ? Přece my šli live turnaje hodně dobře, proč by to nešlo online. Navíc budu hrát formát který je bližší live tunajům než je CG. Hmm, ale není CG komplexnější hra ? Měla by mě o pokeru samotném víc naučit než SNG/MTT ? Navíc nevím jestli na sng/mtt odehraju takové volume jako na CG. A ano živit se tím čím se bavím je můj sen, tudíž bych chtěl být poker pro a kvalifikovat se na nějakou velkou akci. Říkám si dej tomu aspoň rok max usilí a uvidíš jestli to někam vede. Pokud uvidím trochu šance že by to mohlo vyjít tak se jí nepustím.

RESULT ? Rozum mě říká hrej to co ti půjde líp, v čem se budeš cítit doma.
      čau, jen tak btw možná bych jeste zkusil si sám sobě odpovědět na otázku proč to je můj sen se dostat na high live event. No to je jedno,

mě osobně říká rozum nebo zkušenosti že hraj to co tě baví hlavně, to je podle mě celkem důležitý aby si u toho vydržel dlouho, nepřestalo tě to bavit a dál se zlepšoval. CG dle mého názorů komplexnější hra je, takže ano myslím že CG tě naučí víc. Co se týče tich MTT a CG, tak jsem jednou někde četl že, dobrému hráči v CG jde mnohem lepší přejít nebo vyhrávat v MTT, než opačně. na MTT musíš mít hlavně trpělivost, tzn že by si se měl smířit s tím že třeba půl roku nebo i víc klidně rok etc, můžeš prohrávat/nic nevydělat i když budeš hrát dobře a to i kdyz budeš mít slušný volume (IMO).

jinak pěkný text, doporučuju založit si blog/todle tam přesunout :)
    • pikinzr
      pikinzr
      Bronz
      Registrace: 09.08.2009 Příspěvky: 37
      to Llord717:
      To už sem si vybral dřív, byla to CG. Teď si právě nejsu tak jistý jestli to byla dobrá volba, nějak sem se tam plácal,bez nějakého progresu, ale jak sem psal, spíš si myslím že se hrál špatně, proto to tak dopadlo. Nechci CG odsoudit, proto chci zkusit to porovnání. Fakt naplno se věnovat 2 měsíce jednomu formátu, potom si do hlavy najet ten druhý a to samé.

to HHHuBi:
      Protože kdybych mohl sednout za ten final table já, tak bych se cítil like a GOD, věděl bych že sem něco dokázal, že sem tu zálibu povýšil na něco víc, něco extra. Seznámit se byť jen s jedním z těch TOP hráčů. Druhá věc je tam ta, že ten turnaj můžeš vyhrát. To si nedokážu ani představit. Proto je to můj sen.
      Anyway MTT bych nehrál single, spíš bych začínal s turbo SnG + k tomu otvíral nějaký ti big 2/3/4$ co jsou na stárech, nějaký takový tip MTTček. Jinak taky si myslím že CG je komplexnější hra a asi je potřeba většího skillu se dostat na určitý lvl než na SnG/mtt,ale to je jen můj názor a proto sem rád za každou radu.
    • Llord717
      Llord717
      Stříbro
      Registrace: 11.11.2011 Příspěvky: 2,075
      pikinzr původně napsal
      to Llord717:
      To už sem si vybral dřív, byla to CG. Teď si právě nejsu tak jistý jestli to byla dobrá volba, nějak sem se tam plácal,bez nějakého progresu, ale jak sem psal, spíš si myslím že se hrál špatně, proto to tak dopadlo. Nechci CG odsoudit, proto chci zkusit to porovnání. Fakt naplno se věnovat 2 měsíce jednomu formátu, potom si do hlavy najet ten druhý a to samé.
      Myslim, ze je zbytocne sa taku dlhu dobu zdrziavat na jednej variante. Ja by som skusil tak na 1-2 tyzdne a podla toho by som sa rozhodol.
    • sruapcekr
      sruapcekr
      Bronz
      Registrace: 12.07.2008 Příspěvky: 487
      .