BLOG: marty93 a $10,000 výzva

• marty93
      marty93
      Stříbro
      Registrace: 29.12.2012 Příspěvky: 115
      Ahoj,

zřejmě není nejvhodnější začínat blog tímto sdělením, ale: Nemám moc času ani příliš energie k dlouhému úvodu, takže ve zkratce.

Počínaje dneškem jsem se po zralé úvaze rozhodl pustit do dvou věcí:
      1) Založit si blog
      2) Přihlásit se do výzvy, na jejímž konci je zdolání částky $10,000 (Cornie challenge)

Moje aktuální situace

V těchto dnech hraju CG FR zoom na Pokerstars (NL5). Velmi jsem se přiblížil k hranici potřebné pro přechod na další limit (NL10 -> $250). Na desítce jsem už asi před 14 dny krátce působil, ale protože jsem se na něm necítil vůbec dobře, vrátil jsem se zpět na můj současný limit. Očekávám, že se v příštích dnech budu hodně věnovat studiu, protože právě v nedostatku studia vidím největší problém mé nejistoty a strachu z vyššího limitu. Zvýšená míra studia je také jedním z hlavních důvodů, proč zakládám tento blog. Možná je představa, že mě vedení blogu přinutí k pečlivějšímu studiu, naivní, ale chci to aspoň vyzkoušet.

Prozatím je to všechno.
  • 8 odpovědí
    • marty93
      marty93
      Stříbro
      Po včerejším dnu bez pokeru jsem dneska odehrál 2000 hand se ziskem 2 BI. Dělá mi to radost, protože to je už asi šestý nebo sedmý den po sobě, který skončil v kladných číslech. Tato série dobrých dnů mi dává pocit, že jsem po několika útrapách na NL5 konečně získal herní i psychickou výhodu nad hráčským polem a budu teď mít otevřené dveře k definitivnímu poražení tohoto limitu a posunutí se výš.

Jak jsem psal už ve včerejším příspěvku, rád bych se v těchto dnech věnoval studiu ve zvýšené míře. Momentálně to vidím tak, že i kdyby se mi podařilo pokořit hranici $250 (přechod na NL10), nešel bych ještě na další limit, dokud nebudu mít přečtené a důkladně zpracované některé články. Jde o články, které jsem přečetl buď pouze jednou nebo vůbec a podle mého názoru bych si je měl zpracovat ještě na současném limitu.

Za nejdůležitější teď ale považuju dát do pořádku svůj time management, k čemuž mně velice pomáhá kniha Konec prokrastinace. Tuto knihu právě dočítám a hned nato plánuju projít si ji znovu a tentokrát už si z ní vypsat poznámky a aplikovat různé nástroje, které kniha doporučuje. Takže tohle teď bude moje hlavní priorita a až si ve svém time managementu udělám pořádek, pustím se do potřebného studia, aby byl můj přechod na NL10 co nejpříjemnější.
    • arzimar
      arzimar
      Bronz
      Registrace: 24.03.2011 Příspěvky: 902
      Za nejdůležitější teď ale považuju dát do pořádku svůj time management, k čemuž mně velice pomáhá kniha Konec prokrastinace.
      ...tak tuhle knihu nosím do práce už asi rok a pořád nejsem schopen ji dočíst:fouet: :D
      jinak mě teď v poslední době pomohla debata s ahareenem,prostě a jednoduše plánuju si každý den dopředu a řídím se podle časového rozvrhu.Někdy je samozřejmě potřeba to trochu upravit,ale jinak mi to sedí a udělám mnohem víc věcí než když nemám žádný plán.
    • marty93
      marty93
      Stříbro
      Nejseš schopen ji dočíst, protože tě nezaujala nebo protože v případě jejího dočtení prokrastinuješ? :D Ohledně toho plánování každého dne, to je taky jeden z nástrojů v té knize, kterej plánuju aplikovat.

Co se týká blogu, poslední dva dny jsem neodehrál ani handu. Nejsem z toho vůbec nadšenej, ale o to víc se těším na zítřejší a víkendový grind. Důvody mé dvoudenní pauzy: Práce, Oslavy narozenin a z toho pramenící nedostatek energie.
    • arzimar
      arzimar
      Bronz
      Registrace: 24.03.2011 Příspěvky: 902
      protože v případě jejího dočtení prokrastinuješ?
      :f_thumbsup: ...to je ono,teď mám rozečtené dvě knihy a potom do jdu na to......doufám;)
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      Já v tomhle funguji tak, že se snažím vždycky knihu shltnout relativně rychle, abych si o ní udělal obrázek a zjistil přínos či věděl, co mne zaujalo. A pak jí ještě jednou jedu celou pomalu, dělám si poznámky a rovnou je začínám aplikovat. S tím, že když mne něco zaujalo nesmírně hned, zkouším to hned při prvním čtení. Po zkušenostech z téhle oblasti získaných ale zároveň vím, že se to nesmí přehnat. Tzn. klidně si najděte deset věcí, které vas zaujmou, ale v začátku stirktně dodržujte a hlídejte si max. dvě, po třech týdnech až měsíci třeba další jednu přidejte do "vážného režimu" atd. Začít měnit život podle jedné knížky hned v 99,9% případech vede k tomu, že po čtvrt roce je vše při starém a člověk ztrácí víru v to, že je schopen se změnit případně v to, že podobné rady a metody fungují..

I příliš mnoho kyslíku může ostraváka otrávit... Myslete na to i při aplikování nových věcí ;)
    • marty93
      marty93
      Stříbro
      Dnes mám za sebou více než 3000 odehraných hand, celkově za pátek a sobotu okolo 5500 hand. Výsledkově jsem sice lehce v mínusu (ani ne 1BI), ale pocit ze hry mám dobrý. Zítra plánuju hrát ze všech tří dnů nejvíc, ideálně bych se při dobrém runu mohl dostat k hranici $250 a v pondělí, které bude bez hraní, se začít připravovat na shot na NL10.

Mimo hraní jsem se dnes věnoval poznámkování knihy Konec prokrastinace, v čemž bych rád pokračoval i zítra. Vypsat si to nejdůležitější z knihy a následně tyto poznatky a nástroje aplikovat považuju za prioritu číslo jedna, protože nechci skončit jako většina lidí, kteří si podobnou knihu přečtou, a to tak, že ji odloží a žijí si svůj život dál jako předtím. Nechci, aby to vypadalo, že dělám z této knihy něco víc než doopravdy je, ale myslím si (a mám od několika lidí potvrzeno), že používání nástrojů vysvětlených v knize může vést k velké životní změně a díky nim se mně může podařit porazit prokrastinaci. Jen je začít využívat.

Ahareen: Díky za příspěvek. Mimochodem pravidelně a s velkým zájmem sleduju tvůj blog, ve kterém nacházím spoustu inspirace.
    • marty93
      marty93
      Stříbro
      Obnovuji blog.

Chci tomu dát ještě šanci a zjistit, jestli mi blog v něčem pomůže. Začal bych vypsáním cílů na tento týden a měsíc březen.

Týdenní:

Pokerové cíle
      - 10 hodin hraní (asi 10 000 hand)
      - 10 hodin studia (články, videa, koučingy, analýza hry, práce s HEM 2)

Nepokerové cíle
      - každý den lehké cvičení (aspoň 15 minut)
      - poznámkování Konec prokrastinace (min. 2 hodiny)
      - studium angličtiny (min. 2 hodiny)

Měsíční:

- porazit NL2 a přesunout se na další limit (můj BR je 127$, o tom, proč stále hraju nl2, se rozepíšu později)
      - odehrát 40 000 hand
      - min. 25 hodin studia

- cvičení, pohyb alespoň 20 dní
      - zpracovat knihu Konec prokrastinace a začít ji aktivně využívat
      - přečíst 2 knihy

Cornie challenge za minulý týden:

Týdnů ve výzvě: 13 (začátek 1.12.2014)

Startovní bankroll: $168
      Současný bankroll: $119
      Týdenní profit: - $44
      Týdenní počet hand: 7 003
      Celkový profit: - $49
      Celkový počet hand: 114 216
    • marty93
      marty93
      Stříbro
      Blog:
      Říkal jsem si, že bych blog zkusil aktualizovat dvakrát týdně (středa, neděle). Ve středu bych napsal průběžné výsledky a jak daleko jsem v plnění cílů, no a v neděli bych udělal kompletní souhrn minulého týdne, přidal výsledky z cornie challenge, rozepsal se o svých poznatcích ze hry, studia a vypsal cíle na další týden. Dřív bych věděl, že pro mě nemá cenu určovat si takhle dny, kdy budu něco konkrétního dělat, protože bych to stejně nedodržel. Ale v rámci změny ve využívání mého volného času si myslím, že to bude ku prospěchu.

Poker:
      V minulém příspěvku jsem psal o tom, že hraju NL2 (FR zoom), přestože mám BR (momentálně 145) na NL5. Rozhodl jsem se tak kvůli tomu, že na NL5 jsem zatím dlouhodobě prohrávající hráč a uvědomil jsem si, že bez dalšího studia a zlepšování své hry a mindsetu se to určitě samo neobrátí. (to brzo :f_thumbsup: ) Proto ten sestup na limit, který bezpečně porážím a kde mám výhodu nad hráčským polem. Chtěl bych tu zůstat přibližně do půlky března a do té doby nashromáždit ještě komfortnější bankroll na NL5, ujistit se, že mám zpracované a detailně prostudované články a videa doporučené k poražení NL2 a nakonec udělat si rozpis studia potřebného k poražení dalšího limitu a pustit se do něj. Teprve potom (pokud budu psychicky připraven) bych zkusil návrat na NL5. Toť můj plán na následující týden.

Jinak, co se týče cílů na předchozí týden: 10 hodin hraní jsem splnil, ale deset hodin studia samozřejmě ne. Studiu jsem se věnoval asi jenom 2 hodiny. V tomto vidím velký problém, ale budu na něm pracovat. Není to tak, že by se mně něchtělo studovat nebo by mě to nebavilo, ale mám široký okruh zájmů a když už se věnuju pokeru, tak většinou spíš zapnu pokerové stoly než video.

Cíle na příští týden:
      - odehrát 10 hodin
      - studovat min. 7 hodin
      - udělat rozpis studia na NL5
      - věnovat se osobnímu rozvoji
      - pokračovat ve studiu angličtiny

Cornie challenge: (k 8.3.)
      Týdnů ve výzvě: 14 (začátek 1.12.2014)
      Startovní bankroll: $168
      Současný bankroll: $145
      Týdenní profit: + $26
      Týdenní počet hand: 10 784