Blog: Cesta z nl2 na nl100+ (NL10)

• Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Registrace: 07.11.2011 Příspěvky: 384
      Čau

Moje současná situace:

Na FR jsem porážel nl10, přehrál jsem i nl25, a chvíli hrál nl50, ale nešlo to dobře a po návratu na nl25 jsem pořád padal dolu, potom jsem měl problémy s kolenem a nemohl se pokeru věnovat. Teď jsem po menší pauze zpět na nl10 a chtěl by jsem začít hrát SH. Chtěl bych se zeptat zda je dobrý začít hrát SH taky na nl10 nebo začít hrát vyloženě od píky?

Můj cíl a jak ho chci splnit:

Chtěl by jsem udělat pokrok ve hře a opravdu pro to začít konečně něco dělat. Mám teď hodně volného času přes týden a rád bych ho využil pro zlepšení mé hry. Mám opravdu chuť se zlepšovat, ale nevím jak nejlépe, s nejlepší efektivitou toho docílit. Začnu pracovat na hře sám a dělat co bude v mých silách, aby jsem se zlepšil, ale nejlepší by bylo spolupracovat s nějakým šikovným koučem.

Kouč pro micro, low stakes?

Chtěl by jsem se zeptat zda by se nenašel nějaký kouč, který by mi pomohl s mojí hrou na SH stolech na micro limitech a položili by jsme spolu základ hry na vyšší stakes.

Děkuju za přečtení, hodně štěstí u stolů
  • 61 odpovědí
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Registrace: 25.09.2011 Příspěvky: 2,620
      Nový blog, super, jen tak dál. :gl:

K tomu přechodu na SH, osahal bych si to na NL2-5, otestoval bych si vlastní ranges a když to pojede, tak proč ne NL10.

Doporučuju videa od Twinna a Katrisone a článek od w34z3l, je tam i odkaz na stažení ranges na SH.

Ať se daří.
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Týdenní plán:

Herna: PS
      Limit: NL10 SH zoom
      BR: 332$

Cíle:

:spade: Shlédnutí alespoň jednoho strategického videa denně
      :spade: Hrát krátké losing sessions a prodlužovat winning sessions
      :spade: Dělat si pravidelné pauzy mezi sessions
      :spade: Nehrát jestliže se budu cítit v tiltu
      :spade: Nahrát alespoň 2,5K hand denně
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Hodnocení momentální situace:

Odehrál jsem pár tisíc hand na SH stolech NL10, ze začátku jsem byl taková aggro fish, nevěděl jsem kdy být agresivní, kdy na to netlačit a nabíhal jsem si do top kombinací. Na FR tu není dostatek studijního materiálu, ale to co tu je pro SH, to je nádhera. Rovrhnul, jsem si hru:studium na polovinu a hrál hodinovou session a potom jsem hodinu koukal na videa nebo četl článek. Leakfindery od Katrisoneho jsou skvělý! Taktéž video kde Katri hraje NL 10 zoom, tam jsem chytl správný tempo hry, jak být selektivně agresivní a jakou bych měl mít hand selekci. Leakfindery jsou výborný, vždycky jsem byl málo agresivní, ale to je už minulost, jak tam Katri vysvětluje, kde a jak být agro mi hodně pomohlo a redlajna je pomalu BE. Teď jsem zkouknul 1.část Leakfindru od Yegona a to bude taky epesní trilogie. Vždycky jsem jsem chtěl přestoupit z FR na SH z důvodů většího množství studijních materiálů na PSgy, ale že to bude až taková bomba jako to je, to jsem nečekal. Kdo váhá s tím přejít na SH, tak za sebe vám radím jděte do toho, zkoukněte videa co jsem tu zmiňoval a uvidíte na sobě taky takový posun jako já. Mám z toho dobrý pocit a cítím, že jsem udělal krok správným směrem.

Díky PSgy, GL u stolů všem
    • Iminka23
      Iminka23
      Bronz
      Registrace: 30.04.2012 Příspěvky: 186
      :f_drink:
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Cíle pro minulý týden:

:spade: Shlédnutí alespoň jednoho strategického videa denně (4/7) nesplněno
      :spade: Hrát krátké losing sessions a prodlužovat winning sessions splněno
      :spade: Dělat si pravidelné pauzy mezi sessions splněno
      :spade: Nehrát jestliže se budu cítit v tiltu splněno
      :spade: Nahrát alespoň 2,5K hand denně nesplňeno

Cíle pro tento týden:

:club: Shlédnutí a zařazení do hry alespoň tři videa na téma "Hra na riveru"
      :club: Hrát krátké losing sessions a prodlužovat winning sessions
      :club: Dělat si pravidelné pauzy mezi sessions
      :club: Nehrát jestliže se budu cítit v tiltu
      :club: Odehrát přes tento Vánoční týden alespoň hodinu denně
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Dnes jsem začal číst článek Průvodce pro raketové vystřelení Vaší (pokerové) produktivity a začnu se jím řídit

Krok 1. Kam mířím?

1.1. Moje vize

Jsem dobrý manžel a rodič, mám spokojenou manželku, se kterou si rozumím a máme si vždy co říct, máme spolu krásné a zdravé děti, které obklopujeme láskou a vyrůstají v dobrém, hodnotném prostředí. Rodina je u mě na prvním místě, plně mě podporuje mých aktivitách, respektuje poker jako moji práci a při práci mě neruší, máme stanovený plán, který vyhovuje všem.

V pokeru jsem se vypracoval v uznávaného a vydělávajícího hráče, který se účastní výukových hodin, pracuji neustále na své hře a zároveň pomáhám rozvíjet kariéry dalším hráčům. Poker je mé povolání a dělám ho poctivě, nenechám nic na náhodě a neustále jdu dopředu. Výkyvy v profitu se mnou neotřásají, věřím své hře a baví mě to. Mám kvalitní bankroll management a striktně se jím řídím, nechci ohrožovat rodinné finance nějakým nerozvážným hraním. Mám přesně stanovený pracovní plán, nechci aby rodina trpěla nedostatečným časem, který jí věnuji.

Přes pracovní a rodinné vytížení stále ve volném čase hraji fotbal a golf, ve kterých se také neustále zlepšuji a věnuji jim plnou pozornost. Rodina je spokojená, když věnuji dostatek času jí, můžu věnovat čas i sportu a zcela mě v tom podporuje.

1.2. Cíle

Dlouhodobé cíle:

Pokerové cíle: Chci se dostat na vyšší stakes, aby jsem pokryl své výdaje a měl poker jako prioritní zdroj příjmu.

Rodinné cíle: Věnovat se své partnerce, udělat vše pro to aby byla šťastná a měla krásný život.

Sportovní cíle: Zotavit se po plastice předního zkříženého vazu a znovu začít hrát fotbal. Po zimě se začít připravovat také na golfovou sezónu.

Krátkodobé(týdenní) cíle:

Pokerové cíle:
      :club: Shlédnutí a zařazení do hry alespoň tři videa na téma "Hra na riveru"
      :club: Odehrát přes tento Vánoční týden alespoň hodinu denně
      :club: Každý den číst a pokračovat v aplikaci myšlenek z "Průvodce pro raketové vystřelení Vaší (pokerové) produktivity"
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Krátkodobé(týdenní) cíle pro minulý týden:

Pokerové cíle:
      :club: Shlédnutí a zařazení do hry alespoň tři videa na téma "Hra na riveru" částečně splněno (2/3)
      :club: Hrát krátké losing sessions a prodlužovat winning sessions splněno
      :club: Dělat si pravidelné pauzy mezi sessions splněno
      :club: Nehrát jestliže se budu cítit v tiltu splněno
      :club: Odehrát přes tento Vánoční týden alespoň hodinu denně splněno
      :club: Každý den číst a pokračovat v aplikaci myšlenek z "Průvodce pro raketové vystřelení Vaší (pokerové) produktivity" splněno

Krátkodobé(týdenní) cíle pro tento týden:

Pokerové cíle:
      :club: Shlédnutí a zařazení do hry alespoň tři videa na téma "Hra na riveru" - pokračovat a dokončit
      :club: Odehrát alespoň 3 hodiny za den
      :club: Každý den číst a pokračovat v aplikaci myšlenek z "Průvodce pro raketové vystřelení Vaší (pokerové) produktivity"
      :club: Číst a aplikovat věci z "Mental game, aneb příručka pro zocelení mysli"
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Herna: PokerStars
      Limit: NL10 SH zoom
      BR: 451$
    • Fiftage588
      Fiftage588
      Global
      Registrace: 01.04.2014 Příspěvky: 1,726
      cau ktere konkretni videa o river hre myslis? das link?
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Katrisoneho koučingy v červenci 2014 byly o hře na R - c/c vs b/f. Teorie, rozbor hand, live play.
    • Příspěvek smazán

• Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Krátkodobé(týdenní) cíle pro minulý týden:

Pokerové cíle:
      :club: Shlédnutí a zařazení do hry alespoň tři videa na téma "Hra na riveru" - pokračovat a dokončit splněno
      :club: Hrát krátké losing sessions a prodlužovat winning sessions nesplněno
      :club: Dělat si pravidelné pauzy mezi sessions nesplněno
      :club: Nehrát jestliže se budu cítit v tiltu nesplněno
      :club: Odehrát alespoň 3 hodiny za den splněno
      :club: Každý den číst a pokračovat v aplikaci myšlenek z "Průvodce pro raketové vystřelení Vaší (pokerové) produktivity" nesplněno
      :club: Číst a aplikovat věci z "Mental game, aneb příručka pro zocelení mysli" splněno

K shitrunu a k tiltu: Proběhnuvší týden rozhodně nebyl dobrý, nebyl dostatečne dobrý skrz mindset i skrz nějaký run, který ale nechci hodnotit, protože ho stejně neovlivním. To, že ho žádným způsobem nemůžu ovlivnit ovšem u stolu z nějakýho důvodu ignoruju, přehrávám handy, kde můžu ušetřit, myslím si že to nějakým způsobem musím zlomit, tak overblafuju, myslím si že mě každej chce vyblafovat a láme to spíš mě, což mě štve. Neumím se povznést nad špatným vývojem sessions, hrát si svojí hru a nějaký shitrun prostě ignorovat. Nejdůležitější pro mě musí být chtít se zlepšovat a ne nějaký bad beaty - to prostě neovlivním. Rád bych se dostal na takovou mentální úroveň, že si ze špatnýho runu vezmu jen to nejlepší, nebude mě to štvát a tiltovat, nebudu dělat fishy spewy a budu hrát solid a pořád se selektivní agresí, nechci být overagro a nechci být pasiv.

Ke studiu: Tento týden nechci zapracovávat nové koncepty do hry, budu se soustředit na odstranění leaků, ať už se jedná o leaky ve hře, či leaky v mém mindsetu, které jsou obrovské a musím na nich začít tvrdě pracovat, od toho se odrazím, nechci všechnu práci a tvrdě vydřené BB odspewovat, při TRAPNÝCH blafech a v TRAPNÝCH tricky zahraných handách. JSEM FISH A CHCI PRACOVAT NA SVÉ HŘE, NEBUDU RESULT ORIENTED A BUDU SE SOUSTŘEDIT NA SPRÁVNÉ ZAHRÁNÍ V KAŽDÉ HANDĚ!!

Takže cíle:

:spade: Hrát solid poker a nespewovat!!
      :spade: Nehrát tricky!! Hrát jen na co mám, NEJSEM ŽÁDNEJ TOP PLAYER, JSEM FISH, KTERÁ NA SOBĚ MUSÍ PRACOVAT!!
      :spade: Nehrát ani minutu víc jak 2 stoly zoom pokeru!! - soustředit se na zlepšení skillu a ne na nafukování BR, to přijde časem, budu-li na sobě tvrdě pracovat!!
      :spade: Zlepšovat mindset!! Zlepšovat mindset!! Zlepšovat mindset!!
      :spade: Hrát NL10, ani 1handu na vyšším limitu!!
      :spade: Zlepšovat se v mnou již používaných konceptech (squeeze, expl. 3bety, expl. stealy, izolace limperů, expl. cbet, check beh,..), ani jeden neumím na 100%, tak makej!
      :spade: Užívat si poker, chci si užívat hru, ne mlátit hlavou o stůl, NECHCI!! Proč tomu jinak věnovat tolik času když mě to sere?! Užívej si to! Makej na sobě!!
      :spade: Handreadovat, pracovat s rangema, přizpůsobovat se stylům hry soupeřů, dělat a používat notes na ready!!
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Cíle z minulého týdne:

:spade: Hrát solid poker a nespewovat!! celkem se daří
      :spade: Nehrát tricky!! Hrát jen na co mám, NEJSEM ŽÁDNEJ TOP PLAYER, JSEM FISH, KTERÁ NA SOBĚ MUSÍ PRACOVAT!! ok
      :spade: Nehrát ani minutu víc jak 2 stoly zoom pokeru!! - soustředit se na zlepšení skillu a ne na nafukování BR, to přijde časem, budu-li na sobě tvrdě pracovat!! ok
      :spade: Zlepšovat mindset!! Zlepšovat mindset!! Zlepšovat mindset!! ok
      :spade: Hrát NL10, ani 1handu na vyšším limitu!! ok
      :spade: Zlepšovat se v mnou již používaných konceptech (squeeze, expl. 3bety, expl. stealy, izolace limperů, expl. cbet, check beh,..), ani jeden neumím na 100%, tak makej! ok
      :spade: Užívat si poker, chci si užívat hru, ne mlátit hlavou o stůl, NECHCI!! Proč tomu jinak věnovat tolik času když mě to sere?! Užívej si to! Makej na sobě!! ok
      :spade: Handreadovat, pracovat s rangema, přizpůsobovat se stylům hry soupeřů, dělat a používat notes na ready!! ok

Cíle na tento týden:

:club: Pokračovat v nastoleném trendu z minulého týdne a plnit dál úkoly, které jsem si v něm zadal
      :club: Na tento týden jsem si zajistil private coaching(y) s Katrisone, tak musim co nejvíc vnímat a využít šance na zlepšení svých herních schopností.
      :club: Zúčastnit se free coachingů tady na PSgy
      :club: Projít a popřípadě okomentovat každou novou handu v HJ fóru
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Po dlouhý době, kdy jsem Cornie Challenge úspěšně ignoroval, jsem se rozhodl zúžit svůj bankroll na 50$ a přijmout výzvu z 50$-->>10000$.

2.3.2015 Challenge Accepted!!
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Bankroll management:

NL2: 50$-125$
      NL4: 100$-250$
      NL10: 250$-625$
      NL25: 625$-2500$
      NL50: 2500$-10000$

Při postupu na vyšší limit se po prohře 2stacků vracím na limit předchozí.
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      mít 2bi na shot je málo, věř mě.
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Je mi jasný, že 2BI jsou pryč hned, ale nechci tam odpálit 5 stacků a pak to dohánět na nižším limitu, to radši budu budu shotovat xkrát a pokaždý se disciplinovaně vrátím na předchozí limit, než se vytiltovat z toho, že musím dohánět to co jsem prohrál při shotu. Doufám v to, že jednou z několika pokusů chytím lepší run a bude to pro mě snad lepší. Každopádně díky za radu, zkusím to s těma 2BI a uvidim, třeba dojde na tvá slova a tu hranici rozšířim :f_drink: .
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      NL2 is DONE!
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      tak místo toho abys byl frustrovanej že prohraješ pár stacků, tak si na starym limitu nahrej 10+bi na shot a pokud nejseš špatnej hráč a nemá super bad run, tak to neprohraješ. Já jsem shotoval s 3ma bis, nahrál jsem už 7, myslel sem že je vše za vodou, pak přišlo asi 1,5k hands, kdy jsem těch 7bis prohrál jen díky variaci a špatné hře. Od tě doby už nikdy nechci shotovat s mín, než 5ti bis