Blog: Kamiho pokerová cesta od $50

• tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Registrace: 02.10.2014 Příspěvky: 364
      Ahoj,
      jmenuju se Petr, je mi 28 a zakládám tenhle blog, protože právě začínám s Cornieho challenge. Co jsem zač, jak jsem se dostal k pokeru a jaký byl můj úplný pokerový začátek je k přečtení v mém představení tady na fóru.
      Do doby, než mě k pokeru před pár měsíci přivedl kamarád jsem ho v podstatě nikdy nehrál. Viděl jsem nějaké video life hry a vypadalo to zajímavě, ale abych s tím sám začal, to ne. No a pak mi kamarád řekl, jestli se tu hru nechci naučit. Že nemusím dávat žádnou počáteční investici. Řekl mi o PokerStrategy, že dávají počáteční kapitál. Tak jsem si řekl proč ne, vždyť není co ztratit. Začal jsem s těmi $10 hrát NL2 SH CG a fakt mě to chytlo.

Proč poker vlastně hraju
      Fakt moc mě baví! :-D
      Další věc je, že nechci žít celej život na jednom místě a tam chodit ráno do práce a večer z práce. Chci procestovat svět. Vždycky někam přijet, nějakou dobu tam žít, poznat to tam a pak zas pokračovat dál. Třeba se mi někde zalíbí tak, že už tam zůstanu. Ale tahle planeta je dost velká a než se někde rozhodnu zakotvit, tak toho chci co nejvíc poznat. No a poker vypadá jako způsob, kterým se člověk může uživit skoro kdekoliv, když se ho naučí hrát.
      To s tím nebydlením na jednom místě a zmizením do světa myslím tak vážně, že jsem dal v práci výpověď. Končím 31.3.2015. Takže mám tři měsíce na to, abych se naučil hrát tak dobře, aby mě to někde venku uživilo. Což je docela slušná motivace. :roto2: Když to nestihnu, tak se holt tam venku budu muset uživit jinak a karty se dál učit při práci, tak jako teď.

Od psaní tohohle blogu si slibuju, že mi pomůže dostat se co nejrychleji nahoru.

Co jsou mé pokerové cíle
      Dlouhodobé: Být co nejlepší. Nepřestat se učit až mě hraní uživí.
      Střednědobé: Naučit se co nejrychleji hrát tak, abych se hraním uživil. (Ideálně do 31.3.2015)

Cíle na první týden ve výzvě:
      • Věnovat pokeru v průměru minimálně tři hodiny denně. (To je fakt naprostý minimum, míň nedopustím!)
      • Odehrát alespoň 5000 hand.
      • Naučit se už konečně nazpaměť svoje základní openraising, calling a 3beting ranges.
      • Začít už konečně foldovat top pár i overpár na riveru, když mě tam někdo raisne. Na NL2 lidi na riveru jen tak neraisujou!
      • Podívat se na všechny handy v HJ sekci do NL5 a poučit se z nich.
      • Sám dávat do HJ sekce handy, se kterýma si nevím rady.

Jak se mi zatím daří:
      Na hernu William Hill jsem dostal 23.12.2014 základ $10. Začal jsem s nima hrát a můj momentální bankroll je $59,51. Je v tom i $20 bonus za prvních $5 raku, $3 bonus z akce Mondays Cashback, a $4 bonus nevím za co ?( . Co se mého hraní týče, tak tam mám profit $22,50, jak je vidět v grafu ve spoileru. (drobný rozdíl daný převodem euro -> dolar v HM2)

Ještě jsem se na William Hill zapojil do akce Rookie Races. Je to akce pro nováčky do 90 dní od registrace a pouze pro NL2. Jsou tam bonusy za počet hand, ve kterých dal člověk peníze do potu (ať už dobrovolně, nebo SB, BB). Odměňují prvních 200 míst a tam se člověk dostane, i kdyby nechtěl. :tongue:

To by snad mohlo být pro začátek všechno.

Takže... Držte mi palce!
  • 22 odpovědí
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Zhodnocení dosavadního hraní ve stylu Cornieho Challenge:

Dnů hraní: 13 (začátek 23.12.2014)
      Herna: William Hill
      Typ hry: NL2 SH CG
      Hand od začátku: 9.128
      Hand celkem: 9.128
      Profit: +$22.51 + bonusy $20 + $4 + $3
      Profit celkem: +$49.51
      Počáteční bankroll: $10
      Aktuální bankroll: $59.51
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Tak jsem se zas konečně dostal k blogu. Byly to zajímavé dva týdny od toho 5. ledna.

První týden strašlivej downswing, -$20. Prohry v all-inech typu set do vyššího setu, fullhouse do vyššího fullhouse, queen-high flush do ace-high flush (king byl na boardu) a tak podobně. Byl jsem z toho dost špatnej a tímto bych se rád omluvil všem, které jsem otravoval svým nářkem. :sorry:

Týdnů ve výzvě: 1 (5.1.2015)
      Hand poslední týden: 6.029
      Hand celkem: 6.029
      Profit poslední týden: -$19.15
      Profit celkem: -$19.15
      Počáteční bankroll: $59.51
      Aktuální bankroll: $40.36

Druhý týden zase úplně obráceně, +$24 (jsou v tom i nějaké bonusy na William Hill). To co první týden nevycházelo, teď zase chodilo samo, takže :-D

Týdnů ve výzvě: 2 (5.1.2015)
      Hand poslední týden: 5230
      Hand celkem: 11259
      Profit poslední týden: $24,42
      Profit celkem: $5,27
      Počáteční bankroll: $59,51
      Aktuální bankroll: $64,78

Průběh těch dvou týdnů je v grafu ve spoileru.

Co se týče týdenních cílů, tak ty se splnit podařilo. Už konečně umím nazpaměť svoje ranges, takže nemusím furt koukat do tabulek a stihnu konečně pár stolů.

Cíle na tento týden
      • Ještě se zdokonalit ve svých ranges. (občas vzpomínám moc dlouho)
      • Naučit se něco o statech.
      • Hrát jen stoly, kde jsou alespoň dva hráči s VPIP 38+, nebo jeden s 65+.
      • Do konce týdne zvládat aspoň 5 stolů.
      • Na konci týdne sem napsat zhodnocení a cíle na další týden.

To je pro dnešek všechno. Ahoj
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Zhodnocení třetího týdne v challenge:

Nejdřív v číslech:
      Týdnů ve výzvě: 3 (5.1.2015)
      Hand poslední týden: 5268
      Hand celkem: 16527
      Profit poslední týden: $26,01
      Profit celkem: $31,28
      Aktuální bankroll: $90,79

A teď pocitově:
      Myslím, že už jsem se trochu naučil odhadnout, kdy zůstat ve hře a kdy dodržet Cornieho winning by folding. Asi dvakrát se mi podařilo správně foldnout set v multiway spotu už na turnu, když soupeři přišla flush.
      Většinou už dokážu odolat tomu nutkání, podívat se na riveru, jestli to soupeř fakt má (bluffcatch). Bohužel jen většinou. Hraješ NL2! Samozřejmě že to má! Vždycky to má! :facepalm:
      A dvakrát jsem měl taky štěstí, když jsem vyhrál preflop all-in s AK proti QQ. Na druhou stranu jsem měl i jednou dost pech, když jsem prohrál preflop all-in s AA proti A3s. Na flopu měl villain backdoor flushdraw, která mu na turnu a riveru přišla. :censored: Takže vlastně normálka. =)

Splnění cílů:

Cíle na tento týden
      • Ještě se zdokonalit ve svých ranges. (občas vzpomínám moc dlouho)
      • Naučit se něco o statech.
      • Hrát jen stoly, kde jsou alespoň dva hráči s VPIP 38+, nebo jeden s 65+.
      • Do konce týdne zvládat aspoň 5 stolů.
      • Na konci týdne sem napsat zhodnocení a cíle na další týden.

Splnit cíle, to by mi šlo. Dávám 5 stolů, jupí! Pořád mi ale přijde, že mi moc trvá dát z hlavy calling range. To chce ale asi prostě jen nahrát větší volume a ono si to sedne. No a hraní stolů s hráči s takhle větším VPIP se zdá být silně profitabilní. :s_drink:

Cíle na tento týden
      • Zůstává zrychlit znalost svých svých ranges, bez toho to na více stolech těžko půjde.
      • Nezkoušet bluffcatch, na NL2 to fakt nemá smysl!
      • Nezblbnout a hrát svojí hru. $100 a NL4 je blízko, tak to teď nezmršit.
      • No a nakonec... Hrát, hrát, hrát. Vydělat těch posledních pár šupů a hurá na NL4! :s_thumbsup:

Takže let's go and keep up the good work!
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      NL2 CRUSHED

Tak a je to tady, první posun výš. Trvalo to (podle trackeru) jen hezky kulatých 28500 hand a doklikal jsem se z počátečních $10 na $105 (aktuální bankroll ve spoileru). :s_drink:

Přidám rovnou i graf.

Jak je vidět z grafu, na začátku jsem moc nevěděl co dělám. Netvrdím, že teď to vím. Ale šlo to. Pak jsem potkal downswing a taky tilt (asi v půlce grafu). Ale to mě poučilo, přestal jsem vymýšlet blbosti a začal hrát rozumně. No a od té doby je to krásná lajna nahoru. Jinak stále platí to, co tu před pár lety psal Cornie. Winning by folding a počkat si na ty nejlepší spoty (AA, KK stackoff preflop, trefený set na flopu, trefená flush). Ještě pořád mi úplně nejde foldovat river. Když na NL2 někdo betne (nedej bože raisne) na riveru, tak to má. Tady lidi nebluffujou. Kromě mě teda. :s_biggrin:

Asi k tomu není moc co dodat.

Let's keep up the good work.
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      První session na NL4
      Tak mám za sebou první session na NL4. A byla to teda síla, viz graf.

Myslím, že jsem hrál solid game. Když jsem neměl nic pořádného, tak jsem se snažil moc neprohrát. To šlo dobře. Ale jakmile přišel jeden z těch nejlepších scénářů (set na flopu, flush, straight), tak soupeři přišla na riveru flush, nebo měl vyšší flush, nebo fullhouse atd., takže výsledek je takový, jaký je. 800 hand a výsledek -60BB/100.
      Takže ze $105 jsem se dostal na $83 a jdu se zpátky na NL2 doklikat na $100. Škoda, že takovýhle downswing hned při první session. Ale aspoň vím, že NL4 je v pohodě, nebudu tam potřebovat štěstí a stačí nemít smůlu.

Takže zdar, já jdu dřít zpátky na NL2.
    • obscenestorm
      obscenestorm
      Bronz
      Registrace: 20.10.2014 Příspěvky: 117
      ahoj, super blog. možná jen poradím stanovit si stop loss limit.Tzn já mám třeba že když prohraju 3BI tak ihned končím session. Je naprd když je variance proti tobě :f_confused: A já mám pak většinou tilt a ještě tu varianci podpořím prohraju třeba setupy apod :f_tongue:
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Ahoj,
      děkuju. Jinak stop-loss mám 5BI, takže jakmile to kleslo pod -$20, tak jsem to vypnul. Netiltoval jsem, věděl jsem že hraju správně. Ale jakmile se se mnou v poslední handě villain stackul na flopu s gutshotem, tak už jsem si připravoval myš nad tlačítko sit-out, protože bylo jasný, jak to dopadne. :wtf: Dal jsem si večeři. Zapnul jsem NL2 a 5 dolarů je zpátky, tak aspoň něco pozitivního :)
    • obscenestorm
      obscenestorm
      Bronz
      Registrace: 20.10.2014 Příspěvky: 117
      Tak alespoň ze tak :-D já to měl s těma bad beatama podobně ;-) ten stop loss je důležitej.já už po 3 BI tiltuju :-D
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Zhodnocení čtvrtého týdne v challenge

Nejdřív v číslech:
      Týdnů ve výzvě: 4 (5.1.2015)
      Typ hry: NL2, NL4 SH CG
      Hand poslední týden: 4899
      Hand celkem: 21426
      Profit poslední týden: $23,51
      Profit celkem: $54,79
      Aktuální bankroll: $114,30

A jak to bylo doopravdy:
      Hrál jsem to svoje, neblbnul, no a v sobotu jsem mohl s bankrollem $105 dát první session na NL4. :s_drink: A byla to teda jízda, -$22 za 800 hand, viz o pár příspěvků výš. -5,5BI, stop-loss, večeře. :f_cry: Netiltoval jsem, věděl jsem, že jsem hrál až na výjimky správně. Po večeři jsem tedy s bankrollem $83 začal pěkně zpátky na NL2 a ještě ten večer jsem tam naklikal $5. No a když jsem v neděli zapnul hernu, tak mi píšou, že za nevím kolik vyhraných hand v lednu mi dávají bonus $17. Čímž jsem se dostal zpátky na $105 a mohl začít jako kdyby sobota nebyla. (A pak že spravedlnost neexistuje :roto2: ) Hraní v neděli na NL4 už bylo v pořádku, všechno fungovalo normálně (možná i trochu lépe) a týden jsem nakonec zakončil na $114.

První postřehy z NL4
      Nemám pocit, že by se tu hrálo jinak než na NL2

Cíle na další týden (týdny)
      V zásadě jen hrát, hrát, hrát. Potřebuju nahrát volume, aby si všechno sedlo a hlava se zrychlila.
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Teda... Koukám, že už jsem dlouho nepřispěl. Ono není moc co. Grindim na NL4 a minulý týden byl ve znamení zdokonalování psychické odolnosti v průběhu downswingu. Což bylo při týdenním průměru -50BB/100 docela obtížný. Ale tak to k tomu patří.

Takže teď prostě hrát hrát hrát a co se studia týče, tak určování range soupeřů.
    • shokovic
      shokovic
      Bronz
      Registrace: 27.07.2012 Příspěvky: 6
      Jak tak čítam tak sa mi blog pači..ciele rovnake aj ked som o rok mladší a aj s tou pracou a životom a asi sa inšpirujem tou vypovedou v praci lebo ma dosť nudí vstavať do prace ktora ma nebaví ako si dopadol ty ? :P
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Ahoj, díky za feedback.
      No v práci jsem skončil. Zítra se jdu přihlásit na pracák, aby mně chvíli posílali zpátky něco z těch daní co jsem cáloval když jsem byl zaměstnán. :)
      Jinak pokerově jsem to zatím dotáhnul na NL10. Bankrol se motá kolem hranice 400 bucks, nějak se nad ní nemůžu udržet.
      Z mého pohledu zatím pocitově velký rozdíl v tom, že když na NL4 člověk udělal chybu, tak mu to ty lidi tam za chvíli vrátili. Tady mám zatím za ten týden pocit, že když spewnu, tak pak musim hodinu poctivě klikat, aby se to vrátilo.
      Takže po grindu na NL4 téměř bez studia mám pocit, že se budu muset začít zase trochu víc snažit a učit se.
      Jinak co se volume týče, tak se snažím nejít pod 15k hands za týden. Teď se k tomu přidá i pořádné studium. Ale už je na to konečně čas :)
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Tak minulý týden byl můj první celý na NL10. Výsledek je krásných -130$. Což je jen -13 BI, to najednou nezní tak tragicky, ale stejně jsem si radši dal víkend bez pokeru.
      Byl to takovej dost shitrun. Prošel jsem si handy a jen bad beaty byly za -14 BI. K tomu jsem poslal soupeřům dva BI v tiltu, což mi přijde jako docela úspěch, protože příležitostí k tiltu byla spousta.

Nicméně jsem se trochu zamyslel a říkám si, že by nebylo od věci začít zase trochu víc studovat. Na porážení mého limitu to asi zatím stačí, ale o to nejde, že jo. :s_cool:
      Takže sem asi začnu trochu víc přispívat a spamovat to tady výpiskama z toho, co jsem nastudoval. A zřejmě k těm spamům přidám i nějaké RL záležitosti, na kterých bych chtěl zapracovat.

Co se studia týče, tak jsem dneska dal:
      Cornieho video jak hrát QQ: Je to sice pro fullring, ale myslím, že hlavní myšlenka je použitelná i pro 6max. Cornie to heazky vysvětluje a ukazuje spoustu příkladů. Zasádní na tom je, že hrajem podle toho co je soupeř zač. Nity a rocky ne3betujem a jen callneme preflop a tím udržíme jejich range relativně širokou.
      Na turnu - teorie
      Na turnu - praxe

Tak to by pro dnešek stačilo. Myslím, že si zasloužím večerní session.
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Tak večerní session pokračovala ve stejném duchu jako minulý týden. Ale myslím, že jsem uhrál krásných -$18. Já to považuju za velký úspěch.
      Oproti minulému týdnu jsem teda i občas trefil set na flopu. Třeba na jednobarevném flopu, kde na riveru přišla čtvrtá karta té barvy.
      No a pak asi čtyřikrát situace, kdy rybka callne 3bet preflop s naprostým nesmyslem, když mám overpár (QQ+). Callne flop s bottom párem nebo i když vůbec netrefila (wtf?), to neni stížnost, to chceme, že jo. :) No a pak rybce na T a R přijdou dva páry, když už jsem to sizingově rozvrhnul na shove river. Ale jak říkám, nakonec jsem to uhrál na necelé dva BI v mínusu, takže myslím good job Péťo. :)

Studium dnes: Hasenbraten video třetí díl
      • Přemýšlíme nad soupeřovou range. Čtení soupeřovy range.
        :spade: Preflop podle statů a pozice. (I blázni mají nějakou svojí zvrácenou logiku.) Vyřazujeme handy z range podle akce. Co jsme jednou vyřadili už se tam nemůže vrátit!
        :spade: Když začne být pasivní hráč agresivní -> Úzká a silná range.
        :spade: Rychlý check, snap call -> rozmyslet a zjistit co to znmená. Nemusel o akci skoro přemýšlet -> podle toho upravit range.
      • Way ahead & way behind
        :spade: Proti polovině soupeřovo range jsme velký favorit, proti druhé polovině jsme hodně pozadu.
        :spade: Hrajeme pasivně a snažíme se o levný showdown, aby nám soupeř něco zaplatil i s hořšíma handama a aby jsme prohráli co nejmíň do jeho lepších.
      • Pot control, protection & value
        :spade: Pot control - máme dobrou handu, ale není to jasný vítěz -> snažíme se udržet pot malý. (Odpovídá to: Slabá ruka, malý pot. Silná ruka, velký pot.)
        :spade: Protection - Hrajeme agresivně abychom se chránili před draws.
        :spade: Value - myslíme si, že máme nejlepší handu a že soupeř zaplatí -> hrneme peníze do potu. :)
        Ty tři věci jdou často proti sobě, takže se budem rozhodovat podle toho, jak jsme odhadli soupeřovu range a co je soupeř zač.

Tak a já jdu zkusit, jak to půjde dneska.
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Stala se neuvěřitelná věc, v průběhu večerní session jsem se dostal do plusu. Krásný pocit, za poslední dva týdny už jsem skoro zapomněl, jaké to je. :) Nakonec jsem teda skončil -1BI (Weak flush na monoboardu. Fakt mono, bylo tam pět karet v clubech. :roto2: Byl jsem behind od začátku, měl jsem foldovat turn. Po tom, co mě 3betnul preflop nemohl mít horší flush. Velké poučení.) Jinak už docela normálka.

Studium dnes: Hasenbraten video čtvrtý díl
      • Izolace limperů (mělo by to jít aplikovat i na 2BB open z UTG) -> Izolujeme s rukama, které ho budou dominovat!
        :spade: Když limpuje slabá esa, izolujeme ho se silnými esy.
        :spade: Když limpuje se SC nebo slabými PP, izolujeme ho s broadways.
        :spade: Když limpuje s broadways, izolujeme ho se SC a chceme trefit nízký board nebo draw.
        :spade: Podívat se, jak často zahazuje na izolační raise. Když moc, můžeme ho exploitovat prakticky s any two.
      • Cbet -> Jsou jen dva důvody pro Cbet!
        :spade: Callne nás horší ruka.
        :spade: Zahodí lepší ruka
        It is that simple!!!
      • Jsme mimo pozici, Cbetnem flop jako bluff, procheckuje se turn a na riveru nám přijde top pár. -> Je lepší zahrát bet/fold než check/call.
        :spade: Kdybychom checknuli, on by si horší handy se showdown value checknul behind. Betne si lepší pro value. -> často bychom dorvnali lepší.
        :spade: Když betneme, tak trash zahodí, něco se showdown value nás dorovná (často horší), raisne nuts (na mikros se river raise nebluffuje :) ). -> často nás dorovná horší.
      • Jsme v pozici, na flopu máme overpár, dostaneme x/c, na turnu přijde A a zkompletuje se alespoň jedna draw.
        :spade: Turn checkneme behind, pokračoval by už jen s lepšími.
        :spade: Když betne river nějak rozumně, můžeme callnout, protože jsme Cbeh na turnu mohli vyprovokovat bluff.
        :spade: Když river checkne, můžeme betnout slabým sizingem, protože lepší handy by si betnul on pro value a náš slabý sizing může callnout s něčím slabším.
      • Jsme v pozici, ale nemáme handu na tři streety value.
        :spade: b-b-Cbeh: Jedna možnost jak to zahrát. Hodí se na boardy s draws. Missnutá draw nám už na riveru nezaplatí.
        :spade: b-Cbeh-b nebo b-Cbeh-call: Můžeme zahrát, když board není nebezpečný. Soupeři raději callnou bet na riveru, protože ví, že uvidí showdown. Taky tím můžeme vyprovokovat bluff na riveru a v pohodě si callnout down.
      • Máme KK na T22 rainbow flopu. Dostaneme x/r na flopu.
        :spade: Můžeme callnout down, když nepřijde A. Poráží nás jen 22, TT, AA (10 komb, :2x: by mít neměl). My porážíme JJ, QQ a AT co takhle může zahrát (12 - 24 komb)

Tak já jdu zas zkusit hrát.
        A večer si půjdu zasportovat na fotbálek. Chtěl bych sportovat alespoň třikrát týdně.
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Tak 1000 hand session na NL4. -5BI. Já už nemůžu, pomoc!!! :fouet:
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Tak dneska to bylo složitější. Pomalejší rozjezd do dne zapříčiněný včerejší zapíjením kamarádovo synka.
      No a dneska stoploss už po 800 handách. Dvakrát QQ < KK, 2páry < 2páry, pak docela dost tahání value z draws, který na riveru přišly a vrchol všeho, tahání value z velryby, která je schopná vycallovat tři streety s A-high (tomu odpovídající sizingy) a na riveru, surprise surprise, eso. Takže -5BI za 800 hand. A ještě ke všemu mám pocit, že líp to zahrát nešlo. (ok, z těch -$23 byly $3 chyby)

Studium odkládám na zítra, jsem ještě furt dost mrtvej.
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Dneska mi na stoploss stačilo 740 hand. Zítra to vidím tak na 650, přecejen chci se zlepšovat v každém směru. :)

Jinak klasika posledních dní. Když mám nuts a je všechno v pořádku, tak je to proti shortovi. Když mám nuts a posere se board, tak je to proti fullstackovi. Pak už to jen korunují situace, kdy dostanu ve dvou handách po sobě pocket KK. V první handě z toho je 1,5BB, když všichni zahodí, ve druhé opět všichni zahodí, ale to jsem na BB, takže je z toho 0,5BB. Celkový zisk ze dvou KK jsou krásné 2BB, slovy dva big blindy!!! :mdr:

Jinak se hrou jsem spokojený, stále se mi zlepšují ready na hráče. Zapojuju do hry věci z coachingů (Katrisone knows things). Zkusil jsem párkrát i tři streety bluff. Dvakrát vyšel, potřetí jsem dostal na riveru nepochopitelnej call. To bylo SBvsBB. Přišel nízkej board, týpek kterej sází když něco má šel jako preflop agresor x/c F i T, tak jsem ho putnul na netrefený overkarty, a protože neni uplně station, tak jsem na riveru poslal třetí barrel za 3/4 potu a dostal jsem call od AK. Já měl K-high :) Tak jsem si připomněl, jak se na NL4 lidi neradi vzdávají AK a jak je to normálně strašně príma, ale ne když je člověk na downswingu.

Kromě toho se mi dneska podařilo si zacvičit, takže aspoň v RL se mi daří.

A protože už si dneska nezahraju, tak skočím nakoupit a pak studium. Hasenbraten No. 5 čeká.
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Studium dnes: Hasenbraten video pátý díl

Teorie
      • Statistiky -> dát pozor jak velký máme vzorek, obzvlášť na postflop staty
        :spade: VPIP - Když někdo calluje loose, otevírat tighter. Když calluje tight, otevírat looser. (zvlášť kradení blindů)
        :spade: AF - když má hráč moc velký, můžeme to využít proti němu, když máme silnou ruku -> necháme ho se vyblbnout.
        :spade: Open Raise Late, ORL (Attempt to Steal, ATS) - <25 tight, 25 - 35 normální, >35 loose. Podle toho si chráníme blindy.
        :spade: Fold Blind to Steal - jak moc si chrání blindy. Podle toho můžeme upravovat range pro steal.
        :spade: Cbet a Fold to Cbet - Když někdo Cbetuje moc často, můžeme jeho Cbety napadat. Když někdo moc folduje, můžeme častěji Cbetovat. Platí pro všechny streets.
        :spade: 3bet - jak často 3betuje preflop - když si moc chrání blindy (např 30% 3bet vs BTN), dá se to využít (slowplay monsters preflop, bluff 4bet)
        :spade: On 3bet Call - když soupeř calluje hodně na 3bety, tak proti němu 3betujeme jen pro value a žádné bluffy
        :spade: On 3bet Fold - když ho má soupeř moc velký, můžem víc 3betovat jako bluff
        :spade: 4bet - jak často hráč raisne 3bet. Když hodně, budem ho 3betovet s monsters a jinak callovat jeho open raise.
        :spade: Squeeze - podobný jako 3bet -> malý pro value, velký s bluffama
        :spade: Checkraise "street" - když ho má soupeř moc velký, má tam hodně bluffů
      • Openraise tabulka - mám svoje, nic pro mě
      • Preflop
        :spade: ColdCall vs 3bet - podle soupeře, pozice, dalších hráčů
        :spade: Ochrana blindů - různě proti různým soupeřům (nit, tag, lag, maniak). Nita a taga můžem vybluffovat, s lagem a maniakem hrát pro value. Nebát se jít all-in s maniakem postflop s TPTK i TPGK.
        :spade: Pozice - hraje se víc ruk relativně slabších -> využívámeme pozici
      • Postflop - platí stejné pricipy jako ve fullringu, ale jsou širší range
        :spade: Čtení soupeřů - je důležitější číst co jak hraje
        :spade: Leaky - hrajeme se soupeřem častěji než ve fullringu -> víc využíváme jeho chyb
        :spade: Implied a Reverse implied odds - dát pozor na situace kde můžeme mít reverse implied odds.
      • Hra v 3bet spotech
        :spade: Bluffuje se tu víc než ve fullringu
        :spade: Můžeme shovenout na flopu se silnými draws, na klasický Cbet nemáme dost velkou FEq.

Handy
      • :9s: :9h: na BB, UTG open, BTN call - soupeři neznámí
        :spade: Proti neznámým soupeřům callneme preflop a po flopu hrajeme standard.
      • :9s: :9h: na BB, UTG open, BTN call - UTG tight 21/19, BTN loose fish 43/11
        :spade: Výborná situace pro squeeze -> tight UTG často zahodí a fish na BTN často callne s širokou range.
        :spade: Flop :8s: :2s: :6c: Samozřejmě Cbet. Shove callneme, potřebujeme kolem 30% equity a to bychom měli mít.
      • AJs na BB, UTG open, BTN call - UTG tight 21/19, BTN loose fish 43/11
        :spade: Taky fajn situace pro squeeze -> Tight UTG často zahodí a proti fishce na BTN s AJs hrát chceme.
        :spade: 3betovat s tím pouze UTG je hloupost, nikdy by nepokračoval s ničím horším, než máme my.
      • KTo na BB vs SB - SB je nit 16/14
        :spade: Můžeme tu buď 3betnout (zahodí spoustu ruk), nebo klidně foldnout. Na call to neni, byli bychom dominovaní.
      • :Kd: :Jd: na BB vs SB - SB je nit 16/14, AF 4
        :spade: To už je na call OK.
        :spade: Flop :9d: :Qs: :2h: - soupeř Cbetuje (AF 4 -> bude mít nejspíš Cbet kolem 70), máme gutshot a BD flushdraw.
        :spade: Na tomto boardu bychom jeho 70% Cbet neměli napadat raisem, protože reprezentujeme 22, Q9, někdy 99, jinak bluffy a bluffů je mnohem víc. Když je to někdo, kdo takhle nepřemýšlí, můžeme ho raisnout. Často půjde na turnu x/f a naše ruka se může dost vylepšit, takže stačí call.
        :spade: Turn :3d: - soupeř 2nd barrel -> je super tight, takže má TP nebo lepší. Lepší než TP na raise nezahodí, takže bude nejlepší zase call. Má něco hodně silného, takže se dá předpokládat, že betne nebo aspoň x/c river, takže máme implied odds.
        :spade: River :5d: - soupeř 3rd barrel -> pushneme. Co by nezahodil na menší raise, nezahodí ani na push.
      • :Kd: :Qd: na BB vs SB - SB je maniak 44/33, ORL 60, Fold to 3bet 17 (Call 3bet bude mít kolem 50, 4bet kolem 30)
        :spade: Můžeme v klidu 3betovat, když dostaneme call, tak lepší K ani Q nemá. Když hitneme, tak máme nuts.
        :spade: Flop :Kc: :2c: :5h: - Samozřejmě Cbet, na raise jdeme s maniakem all-in.
      • :As: :Jd: na BTN, CO open - CO je 19/18, ATS 36, tight agresivní s větším Cbetem. Bude hrát přímočaře
        :spade: Cold callneme preflop - dominujeme velkou část jeho range
        :spade: Flop :7d: :9h: :8c: - soupeř Cbet. Máme overkarty a gutshot. Se spoustou ruk x/f turn.
        :spade: Turn :6s: - tady budeme reprezentovat straight. Když ji má, tak ok, všechno ostatní tu zahodí.
      • :7s: :8s: na BTN, CO open - CO je 19/18, ATS 36, tight agresivní s větším Cbetem. Bude hrát přímočaře
        :spade: Můžem 3betnout preflop - Spoustu ruk zahodí a když trefíme, tak nás nebude dominovat.
      • :7s: :8s: na BTN, CO open - CO je 17/16, ATS 31, Cbet flop 86, Cbet turn 27. Je tight, agresivní, Cbetuje skoro všechno na flopu a jen málo ruk na turnu. Bude hrát přímočaře.
        :spade: Plán je callnout preflop, callnout flop i když nehitneme a betnout na turnu když soupeř checkne. Půjde strašně často x/f na turnu.
      • :3c: :3s: na SB vs CO open - CO je 19/16, ATS 31, trochu nity TAG
        :spade: Callovat na setmine tady moc ne, často by foldnul postflop. Takže 3bet.
        :spade: Flop :2c: :Kh: :7c: Cbetneme, AK by mít neměl a může tu zahodit spoustu lepších PPs.
        :spade: Turn :9c: Tady už se můžeme vzdát, handu s :club: nezahodí a nějaký vysoký PP taky nejspíš ne.
      • :As: :Qs: na BB, CO open, BTN cold call - CO je 21/17, ATS 46, BTN je 41/9
        :spade: Preflop squeeze a chceme aby callnul BTN. Callne tu ale CO
        :spade: Flop :Ts: :2c: :4h: Můžeme tu Cbetnout, QQ+ by mít neměl, hotší PP než TT by měl zahodit, netrefený overkarty taky.
        :spade: Turn :Ks: To nám zlepší FEq, navíc máme hodně silnou draw, jsme necelý pot behind -> takže shove.
      • :Ac: :As: na BTN vs MP open
        :spade: Preflop samozřejmě 3bet
        :spade: Flop :2c: :9s: :4h: Dry board tak nemusíme Cbetnout moc
        :spade: Turn :Qs: Turn nic nezměnil. Cbetneme tolik, abychom mohli pohodlně shovenout river.
        :spade: River :4d: Soupeř donknul all-in. Nebudeme tak často horší, :4x: by mít neměl, takže jedině slowplaynutý set. Easy call.
    • 1
    • 2