zivit sa pokrom, jak to funguje z pohladu statu?

• Fiftage588
      Fiftage588
      Global
      Registrace: 01.04.2014 Příspěvky: 1,726
      chcel som sa spytat nakych ludi co sa pokrom zivia, ze jak to vlastne funguje...

ze akoze skoncim so skolou , a zarobim si pokrom dostatok $$ aby som vyzil , tak nic nemusim riesit ?

Resp. ak skoncim skolu tak sa asi musim ist zapisat na urad prace ako nezamestnani ? a potom si mozem drtit poker a no problem?

a to co si pokrom zarobim nemusim nijak zdanovat? alebo jak to vlastne vsetko takto funguje pokrovy profi hrac vs. stat/krajina kde zije, konkretne napriklad ako to je na slovensku?
  • 40 odpovědí
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,442
      Musíš odevzdat 90% Ficovi. Se zbytkem si můžeš dělat co chceš.
    • Fiftage588
      Fiftage588
      Global
      Pinny1990 původně napsal
      Musíš odevzdat 90% Ficovi. Se zbytkem si můžeš dělat co chceš.
      a fico si pak za to pusti "PINNY n go"
    • Myhair
      Myhair
      Bronz
      Registrace: 21.03.2013 Příspěvky: 45
      Nezivim sa pokrom, ale trosku mam prehlad, lebo som riesil urad prace, zdravotnu poistovnu a tak. (nezarucujem 100% platnost informacii :f_cool: , zakony kazdu chvilu mozu menit). Na urad prace ked nechces chodit nemusis, chodia tam ludia len preto aby stat za nich platil zdravotne poistenie(ale musis zarobit menej ako ~140e mesacne), ktore je povinne. Ale ak budes zarabat pokrom dost penazi, tak dakych ~60e mesacne obetujes na zdravotne poistenie a nemusis kazdy mesiac si zhanat peciatku, ze si sa snazil si zohnat robotu a stat v rade na pracaku. Cize viac-menej oficialne budes dobrovolne nezamestnany. Co sa tyka socialnej poistovne, tak socialne poistenie je dobrovolne ked si nezamestnany, cize ty sam si mozes nejake dochodkove sporenie zalozit, ak by si chcel (toto presne neviem ako funguje).

tl;dr: Na urad prace musis chodit len ak mesacne oficialne zarobis menej ako 140e a chces aby stat za teba zaplatil zdravotne poistenie.
    • martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Registrace: 10.06.2012 Příspěvky: 559
      Myhair původně napsal
      Na urad prace musis chodit len ak mesacne oficialne zarobis menej ako 140e a chces aby stat za teba zaplatil zdravotne poistenie.
      Tak v podstatě můžeš být na úřadu práce ikdyž máš z pokeru třeba 10x více než je to minimum, protože "pokerový hráč" není oficiální profese, takže ty peníze nemusíš nikde přiznávat. Jasně, je to docela vyjebanost žít si jako "pán" z peněz z pokeru a být na pracáku a nechat stát za sebe platit zdravotní pojištění, ale tak co už :f_biggrin: Ono vlastně na tom pracáku člověk nemůže být asi celý život co? :f_biggrin:
    • Fiftage588
      Fiftage588
      Global
      martin89s původně napsal
      Myhair původně napsal
      Na urad prace musis chodit len ak mesacne oficialne zarobis menej ako 140e a chces aby stat za teba zaplatil zdravotne poistenie.
      Tak v podstatě můžeš být na úřadu práce ikdyž máš z pokeru třeba 10x více než je to minimum, protože "pokerový hráč" není oficiální profese, takže ty peníze nemusíš nikde přiznávat. Jasně, je to docela vyjebanost žít si jako "pán" z peněz z pokeru a být na pracáku a nechat stát za sebe platit zdravotní pojištění, ale tak co už :f_biggrin: Ono vlastně na tom pracáku člověk nemůže být asi celý život co? :f_biggrin:
      pokial sa da tak s radostou s tymto statom snap-vyjebem :f_cool:
    • DonRoberto91
      DonRoberto91
      Bronz
      Registrace: 19.06.2013 Příspěvky: 183
      martin89s původně napsal
      Myhair původně napsal
      ahoj, ja by som len chcel podotknúť, že pokiaľ si na úrade práce zaevidovaný, čo znamená že keď si sa prihlasoval vyplňaš tlačivo, kde uvedieš akú školu si ukončil, čo si robil atď a úrad ti bude ponúkať práce najviac blízke tvojmu vzdelaniu, schopnostiam a musíš tam ísť, kde ťa pošlú, v opačnom prípade sa to berie, že nechceš prácu a to je dôvod, aby ťa vyradili, čo na Slovensku veľmi radi robia ( takto sa umelo znižuje nezamestnanosť kvôli štatistikám). Ďalej ako píše Myhair, musíš sa hlásiť raz mesačne v určený dátum a priniesť pečiatku od neakej firmy, čo je ako "dôkaz", že sa snažíš zohnať prácu. Nedonesieš pečiatku, neprídeš na stanovený dátum= vyradenie z evidencie. Ak sa živíš čisto pokrom, najlepšie je byť dobrovoľne nezamestnaný a tam platí to čo už písal Myhair. (povinná platba do ZP a dobrovoľná do ostatných inštitúcii). Ako je to potom s priznávaním dane a podobných blbostí neviem úplne presne, ale pokiaľ mi je známe, tak ak budeš cashoutovať do svojej banky, tak nad 1000e má tvoja banka ohlasovaciu povinnosť voči NBS a určite bude otázka času, kedy ti zaklope neaký daňovák na dvere. Ak som tu napísal niečo, čo už nieje aktuálne, či sa zmenilo tak ma kľudne opravte, nemám patent na zákony :f_thumbsup:
    • Capolos
      Capolos
      Bronz
      Registrace: 28.08.2009 Příspěvky: 31
      veľa ľudí si už myslelo že sa bude živiť pokrom..
    • Llord717
      Llord717
      Stříbro
      Registrace: 11.11.2011 Příspěvky: 2,075
      Capolos původně napsal
      a vela sa nim skutocne aj zivi ;) inak velmi ispirativny 2. prispevok ;)
    • Fiftage588
      Fiftage588
      Global
      povinná platba do ZP a dobrovoľná do ostatných inštitúcii...

a preco je to do ZP povinne? btw kolko to cca je to ZP ? :f_rolleyes:

, tak ak budeš cashoutovať do svojej banky, tak nad 1000e má tvoja banka ohlasovaciu povinnosť voči NBS
      eh? aj ked urobim co i len jeden cashout nad 1000e tak mam sa uz strachovat? prave preto napriklad ten co vyhral milion na tom spinku by si ho nemal vybrat hned ale napr. po 900eur kazdy den?
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      tak ak budeš cashoutovať do svojej banky, tak nad 1000e má tvoja banka ohlasovaciu povinnosť voči NBS
      lol, to by mali tých reportov mega veľa
    • Příspěvek smazán

• Capolos
      Capolos
      Bronz
      Registrace: 28.08.2009 Příspěvky: 31
      Llord717 původně napsal
      Capolos původně napsal
      inšpiratívnych príspevkov má celú stránku tak čo.. ja len hovorím že to nie je len tak.. vedie k tomu dlhá cesta, a väčšina k tomu aj tak nemá predpoklady lebo sa psychicky zosype po pár prehrách
    • DonRoberto91
      DonRoberto91
      Bronz
      Fiftage588 původně napsal
      povinná platba do ZP a dobrovoľná do ostatných inštitúcii...

a preco je to do ZP povinne? btw kolko to cca je to ZP ? :f_rolleyes:

, tak ak budeš cashoutovať do svojej banky, tak nad 1000e má tvoja banka ohlasovaciu povinnosť voči NBS
      eh? aj ked urobim co i len jeden cashout nad 1000e tak mam sa uz strachovat? prave preto napriklad ten co vyhral milion na tom spinku by si ho nemal vybrat hned ale napr. po 900eur kazdy den?
      Do ZP je povinná, pretože to je tak nastavené štátom. Ale týka sa to očividne len bielych obyvateľov SR, pretože neverím, že istý druh, ktorý tu parazituje si to platí a ošetriť ich aj tak musia keď prídu napr.na pohotovosť.

Suma je myslím 42e mesačne, pokiaľ to platiť nebudeš, samozrejme asi po roku ťa vyzvú na uhradenie pozdlžností a budeš pridaný na listinu dlžníkov až kým to neuhradíš. Pokiaľ nemáš uhradené ZP, tak je možné, že ťa lekár, zubár, odmietnu vyšetriť na poisťovňu, všetko si uhradíš sám ( čo neni moc veľký rozdiel popravde :D ). Netýka sa to nutného ošetrenia, keby si odpadol a prevezú ťa do nemocnice a pod. ( všetko toto si treba zistiť najlepšie vo svojej poisťovni)

K tým reportom do NBS: Nieje mi známe, čo presne s tou informáciou NBS spraví. Toto mi povedal človek z banky, keď som potreboval cashoutovať 3500e. Bolo mi doporučené vybrať to po menších čiastkach ( bolo to pred 3 rokmi cca).

Xpravda: Určite ich majú veľa, neviem čo presne s nimi robia. Je možné, že keď ti príde viac krát z toho istého účtu napr.Pokerstars, tak upozornia DÚ, že sa deje niečo čudné, možno nie. Fakt neviem, nechcem písať niečo čo nemám overené. Ale keď žiješ v SR vieš, že toto je sk*rvený štát, kde sa ťa snažia všetky úrady zdrať z kože, nieže náhodou sa budeš mať dobre.
    • DonRoberto91
      DonRoberto91
      Bronz
      Capolos původně napsal
      Llord717 původně napsal
      Capolos původně napsal
      inšpiratívnych príspevkov má celú stránku tak čo.. ja len hovorím že to nie je len tak.. vedie k tomu dlhá cesta, a väčšina k tomu aj tak nemá predpoklady lebo sa psychicky zosype po pár prehrách
      Capolos no offence, ale chlapec sa tu pýta na niečo normálne, neviem prečo ho máš potrebu odpálkovať úplne zbytočným príspevkom. Ale s tým druhým súhlasím, aj keď je to off topic, lebo sa tu riešia dane a nie mindset, na to je iná časť fóra.
    • 14jaroslav14
      14jaroslav14
      Bronz
      Registrace: 18.11.2012 Příspěvky: 391
      Do ZP na sk sa platí momentálne minimálne 56,35€ niekedy pred rokom to zvyšovali
    • Fiftage588
      Fiftage588
      Global
      jn mindset tu nerieste, ja sa pokrom zivit chcem pokial sa to da , a som ochotny sa kvoli tomu i odstahovat i nakoniec sveta :f_love: :f_thumbsup:
      ale na tieto politicke a danove sracky aby mal clovek dve univerzity vystudovane , v kazdom state inak a stale sa menia :f_o: :f_ugly:
    • Fiftage588
      Fiftage588
      Global
      okolo 5tej minuty tam keca pravnik ohladom danenia pokru na Sr, ale nepochopil som ze ci sa to musi ci nie ci co :D
    • Maarteen
      Maarteen
      Bronz
      Registrace: 15.10.2012 Příspěvky: 880
      Tohle už se tady mnohokrát řešilo, odpovím ti v příslušném vlákně, viz Link Text...

Pozn.: moje odpověď je za ČR, takže nelze automaticky aplikovat na Slovensko (nechť se vyjádří Slováci), ale zřejmě to budete mít podobné.
    • Fiftage588
      Fiftage588
      Global
      zo slovakov sa do toho asi vyzna len yegon ktory to ako podnikatel obv asi casto riesi veci okolo dani / prijmov