Databaze vkladani dat a editovatelne prostredi ? :-O Help :D

• Dekaedr
      Dekaedr
      Zlato
      Registrace: 16.01.2012 Příspěvky: 3,737
      Ahoj,

Potřeboval bych pomoct s databazi :)
      Databazi mam .. + mam data co potrebuju do databaze vlozit. No a jeste potrebuju, aby bylo nake editovatelne prostredi, aby se do te databaze mohli pozdeji pridavat naky veci a tak :D ... Snad mi rozumite.. Ja totiz vubec nevim jak na to, nebo co stim, nebo pres co se to dela :D Tak snad se nekdo najde a pomuze mi :)
  • 7 odpovědí
    • Dekaedr
      Dekaedr
      Zlato
      Ahoj lidi najde se tu nekdo kdo o tom trosku vi a mohl by mi pomoct ?
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,406
      Ahoj, takze v podstate hledas program na to aby si mohl stou databazi pracovat jestli to dobre chapu. No tobe na to bych ti asi doporucil microsoft ACCESS
    • Dekaedr
      Dekaedr
      Zlato
      NO problem je v tom ze ja nevim jak to ani ucitel chce :D proste chce nastrkat data do databaze a pozdeji to chce nak editovat no .. :/ púry ze se to dela pres nake programy ci co.. Ja tomu moc nerozumim tak jeslti o tom neco vis tak pis :)
    • Horrigan1
      Horrigan1
      Bronz
      Registrace: 14.06.2014 Příspěvky: 349
      Zdar,
      co nějaká dotnetní appka, kterou si snadno napíšeš (byť jen konzolovka, pokud ti to stačí), nad kterou poběží nějaký ADO.NET modul nebo LINQ to SQL? Ta ADO.NET knihovna je na to super, do databáze vkládáš přes normální settery a dotazy provozuješ přes sadu getterů nad objektama "sloupců", resp. celých tabulek.

Zkusi si s tím pohrát, je to i docela slušně dokumentovaný :)
    • Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      Registrace: 24.01.2013 Příspěvky: 559
      Tohle je dost sirokej pojem. :D access se samozřejmě použit dá, ale maximálně ho nedoporučuji. ( pokud z nej nechceš chytnout ebolu ) :f_biggrin:

Chtělo by to asi specifikovat zadaní jestli to vás učitel chce v SQL, MYSQL, POSTGRES apod.. ( všechny jazyky se liší v malickostech a jsou na sebe prevoditelne )

Ja mam největší zkušenosti s SQL na to můžeš použit Oracle databaze napriklad.

Ale asi po vás nechce vytvořit celou databází, nejspíš ma nějakou vytvořenou a tvým úkolem je se na ni připojit a napsat pro to nakej INSERT script popřípadě editační skript. ( možná nakou proceduru - funkci, nebo jen UPDATE )
    • Dekaedr
      Dekaedr
      Zlato
      Necromadx:
      Myslim ze presne tohle chce :D proble je ze se v tom vubec nevyznam :)
    • Fiftage588
      Fiftage588
      Global
      Registrace: 01.04.2014 Příspěvky: 1,726
      napis mi na skype , a mozna ti za nejakou tu saunu pomuzu :f_p: sem ajtak a umim delat s databazma
      na profilofce je pikachu