Taktika nebo fail?

• backman91
      backman91
      Bronz
      Registrace: 06.01.2015 Příspěvky: 29
      čau!
      Dneska jsem už potřetí udělal stejnou věc, o který nevim jestli se úplně vyplatila. zkrátka má to svoje plusy i mínusy bych řek :D
      Zkrátka hraju poměrně krátkou dobu a na svym limitu SnG ještě nemám zdaleka označné všechny hráče. Proto občas nastane situace, kdy si potřebuju ověřit svojí teorii a proto zahraju spekulativní handu, abych si teorii potvrdil.
      Příklad - BB 150, 5 zbývajících hráčů, fold, CO raise 450, já BTN call AJo, fold, fold. Flop (nevim přesně ale něco jako) A 8 4 rainbow.
      No a ten CO je hráč, kterýho jsem sledoval. Typoval jsem ho na tight agressive (nezaregistoval jsem ho ani blufovat na vyšších blindech, jenže to málkdo callne). Dal raise all-in a já tušil, že bude mít lepší handu, ale stejně sem dal call a on měl AK.
      Takže jsem v podstatě schválně udělal chybu, ale mám dalšího hráče označenýho a vím, že je to tight agressive, kterej hraje hodně stolů a řikám si, že v dalších hrách mi to dost pomůže (vídám ho skoro na každym stolu).
      Nicméně na druhou stranu je možný, že kdybych ho jen sledoval, tak bych na to časem asi přišel taky, otázka je, za jak dlouho a kolik bych kvuli tomu prohrál :D
      Názory? :f_ugly:
  • 5 odpovědí
    • MiroslavZajic
      MiroslavZajic
      Bronz
      Registrace: 01.06.2012 Příspěvky: 85
      Ahoj, dáváš jenom část informací, jako např, kolik jste měli BB a pod. Ale sám píšeš, neviděl jsem ho ani blafovat. Proboha, proč dávat all-in, když mám nejvyšší pár s nejlepším kickerem? Naopak, přeci bude lepší z toho vytěžit a dát menší sázku, nebo na microlimitu (nenapsal jsi jaký limity hraješ) oblíbený slowplay. Možná jenom dal all-in, abys měl pocit, že blafuje a ty mu na to skočíš a dorovnáš. Což se mu pravděpodobně povedlo. Osobně nevím, co jsi z tohoto vyčetl. Ale otestuj to víckrát.
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      Jaký hraješ limit, jaké bylo rozložení stacků atd? Dals málo info. Navíc pokud to je jednostolové sitko a BB je 150 a jsou antes, tak samo o sobě už snad bude open raise za 450 nějakej divnej, ne? Jste už dost shallow a tak bych čekal pak i od tebe spíš fold či push, když otevře za 3x. Tyhle cally třeba za 1/3 či 1/4 stacku jsou dost zvláštní. A co se týče hry postflop, určitě je blbost toho hráče testovat tím, že jsi si skoro jistý, že jsi pozadu a zahodíš turnaj.. Máš HUD? Sbíráš staty? Přece proto nepotřebuješ vůbec obětovat stůl, aby ses dozvěděl něco, co vidíš ze statů, obzvláště u lidí, co potkáváš pravidelně. Pokud jsi někde na 0,5-1,5 limitech, tak stačí znát základy, mít dobře nastavený hud a staty na soupeře a pak víš, na čem jseš. Stačí ti mininum info, abys to tam roztrhal na kusy a šel dál.

Tudíž je otázka, zda ti odpovídat na dotaz, protože celé to je tak nějak mimo to, na co by ses měl zaměřit. Pokud hraješ bez Hudu, určitě je priorita si nějaký pořídit, než obětovávat stoly za to, abys něco zjistil na jednoho hráče a potvrzoval si teorie..
    • backman91
      backman91
      Bronz
      Registrace: 06.01.2015 Příspěvky: 29
      No v Poker Trackeru zatim krátce zkoušim 30ti denní trial, takže HUD sleduju, ale učim se.
      Byl to jednostolovej 3,5 SnG, BB sme měli stejně, kolem 12-15.
      Jinak na tomhle limitu mi přijde, že slowplay zas tak oblíbená neni, protože sou všichni připos... a moc to nefunguje. Občas samozřejmě jo, jen mi přijde, že to je hrozně očividný. když je to push fold fáze a najednou tam je jenom limp nebo právě raise 3BB, tak to skoro vždycky poukazuje na monster handu nebo vysokej pár. Tenhle týpek openraisoval vždycky 4BB nebo pozdějc 3BB, nikdy žádnej limp a push jen na placenejch pozicích (prostě ve třech hráčích). Takže relativně nečitelnej (nevíš jestli má pár, nebo moster handu, nebo třeba AQ, AJ....nebo spíš já to nevim, nějaký rady k tomuhle?)
      Každopádně dík, za radu na co se mám zaměřit. I když nevim, jestli zrovna v tomhle případě by ten HUD pomoh když má jeho VPIP a PFR stejnou hodnotu.
      A poslední věc.
      Ahareen - psal si, že moc nechápeš call za 1/3, 1/4 stacku. To mi vysvětli, protože mi přijde, že pokud by se jen z CO snažil ukrást blindy tak by na můj allin položil, takže jenom callnu. Na flopu se to snaží zachránit allinem a já s nejvyššim párem odcházim s mnohem větším stackem. Tahle situace se mi stala mnohem víckrát, než to, že by někdo rasinul 3BB s CO a měl AK. A právě to byl ten důvod, proč sem ho zkusil, i když sem měl podezření, že má lepší handu.
    • Lagett
      Lagett
      Bronz
      Registrace: 20.02.2012 Příspěvky: 921
      postni celou handu i se stackama, jinak tu vyřešíme velký ..... :) )
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,741
      Tak call 3BB s třeba 12BB stackem za určitých okolností nemusí bejt až tak špatná věc, když to umíš hrát a dostaneš z toho agresora třeba celej stack, pokud si trefenej. Protože ty to budeš umět hrát a on třeba ne.:f_cool: