Session review - rady, tipy, nápady

• Swarm23
      Swarm23
      Bronz
      Registrace: 06.02.2011 Příspěvky: 347
      Čau komunito,
      chtěl bych se pobavit na téma session review. Doufám, že už tu podobné téma není.

Jako začátečník-hráč-samouk SNG si myslím, že session review je velice důležitý prvek při vzdělávání. Jen nevím, jak na něj.

Proto bych byl moc šťastný za vaše rady, tipy, nápady, jak efektivně a správně review dělat. Třeba například, co všechno si k tomu připravit, jaké programy používat (zatím jen free/trial), jestli dělat review před hraním nebo po. Prostě všechno, co vás napadne.

Opravdu bych potřeboval začít na své hře pracovat a tohle si myslím, že je dobrý začátek.:f_wink:

Děkuji za případné reakce.:f_drink:
  • 15 odpovědí
    • Llord717
      Llord717
      Stříbro
      Registrace: 11.11.2011 Příspěvky: 2,077
      Cau, tak ja tiez v tom niesom nejak zbehly, ale robim to pravidelne (kazdy den po session). Prechadzam si oznacene handy, ked mi neco nesedi, tak si to naklikam do Equilabu a ked nepridem na to, ci som to hral dobre, alebo zle, tak to hodim do HJ fora :)
    • Swarm23
      Swarm23
      Bronz
      Registrace: 06.02.2011 Příspěvky: 347
      Díky za odpověď.
      Já budu muset projíždět handu po handě, protože mi nesedí žádná.:f_ugly:
      Ale stále nevím, jak na to. Nash tabulka? Sng wizard? Ale jak určit range? A co hra po flopu? Tolik otázek...:f_frown:

Kde jen začít, abych ty micros konečně porážel?...
    • Llord717
      Llord717
      Stříbro
      Na tie range by som ti poradil toto. Je tam aj demo verzia s rangeami od twinna.

Este by som ti odporucil toto video. (ked ste nemas skusenosti s Equilabom)

A ked nevies co a ako na flope, turne..., tak to na to casom prides. Jednoducho si naklikas do equilabu superovu range, s ktorou bude na takom a takom flope callovat tvoj cbet, alebo s akou range bude cbetovat (vsetko podla handy, ktoru analyzujes) a tak si budes podla Equity zistovat, ktora akcia je pre teba najvyhodnejsia.

Len nestresuj, casom do toho urcite prides :)

edit: az teraz pozeram, ze si sng hrac, takze ten moj prispevok asi nieje najlepsi. Neviem, ako analyzy pribiehaju v SnG, ale myslim, ze sa velmi lisit nebude. Tie ranges od twinna nestahuj. Je to na CG.
    • Artas252
      Artas252
      Bronz
      Registrace: 04.02.2012 Příspěvky: 470
      Tak pokud to bereš trošku jako progress, tak určitě máš PT 4 nebo HM2 či jiny tracker, v něm si označuj handy při hraní a po hraní a pak si jen projed bud v zabudovaném ICM systému, (pt4 má i Hm2 ho máú kde si i podle statu můžeš rovnou upravovat styl her soupeřů, ukaže ti to fold /push equity.

Nevýhodou je, že si nemůžeš nastavovat range sám(jen tím že označíš hrače na stupnicic jak moc je loose, tight apod, tam bych sáhl po SNG wizardu, který je až na ty range a par funkcí totožný.

Píšeš, že si nejsi jistý s žadnou handou co hraješ, tomu moc nerozumím.. pokud neumíš zaklady, tak studuj.. protože pokud nemaš jistotu v žadné handě, tak mi nepřipadá moc produktivní hrát, spíš bych studoval članky a videa.
    • krakrar
      krakrar
      Basic
      Registrace: 17.03.2015 Příspěvky: 13
      Ahoj, nevím zda píšu do správného fóra:
      Jsem začátečník, studuji a hraji freerol turnaje.
      Všiml jsem si jedné věci, že studium je k ničemu, když mi nechodí žádné zajímavé karty, prakticky jenom skládám, skoro nic jiného.
      Také jste měli tento pocit?
    • Artas252
      Artas252
      Bronz
      krakrar: Ani ne, protože bez studia nebudeš umět dobrou hru před a po flopu, kdy ještě není push fold fáze.
      Jak chceš bez studia hrát na flopu?? Musíš brát v uvahu hráče proti kterým hraješ, takže klidně se najdou situace kdy open raisuješ s J8 proti totalnímu rockovi apod, protože víš že hraje uzkou range a tedy je to easy steal.

To co jsi napsal je blbost a brát to tak jednoduše tak se nikam nepohneš a můžeš hrát freeroll celej život.
    • krakrar
      krakrar
      Basic
      Když mi před flopem přijdou karty o ničem třeba 2 a 4 tak je podle mě zbytečné se tím zabývat a hned skládám.
      Bohužel tohoto je hodně.
    • Artas252
      Artas252
      Bronz
      Já ti nerozumím, studium je o ničem když mi nechodí spravné karty ? Tak je jasné, že s uplnym trashem bez pozice apod nic nevymyslíš. Studium neznamená to, že budeš hrát s jakoukoliv kombinací a budeš to drtit. Studium tě má naučit jak hrát a jak se posouvat výše.
      Když ti dojde 2 a 4 a je to ICM any too push tak i to se dá all-inout.
      Zkus začít pořádně studovat a změn trošku uhel pohledu.
    • krakrar
      krakrar
      Basic
      Myslel jsme to tak, že když mám nastudováno a choděj my špatné karty - tak to studium vychází v niveč.....(samozřejmě do té doby než přijde dobrá karta).
      Jinak chození s ALL-IN je podle mě úplnej zabiják hry, nikdo přece nechce přijít o celej kapitál, to je přece hazard né hra.
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      No pokud ses v situaci, kdy už je all in výhodný tak o zadnej hazard nejde. Přece nebudeš bez karet sedět a čekat az te sežerou blindy...jsou na to tabulky, který vycházejí z matematickych modelu a dle nich se následně vicemene rozhoduje s co je +EV
    • krakrar
      krakrar
      Basic
      OK, to chápu.
      V těch freerolech, hraje all-in kde kdo, taky to podle toho vypadá.....
    • Artas252
      Artas252
      Bronz
      ALL-in se hraje v těch freerolech většinou kvuli velikosti BB, kdy mají hrači stack okolo 10 BB, pak nevidím důvod něco nacvičovat, když pak jsi stejně uvazanej do potu, tak je lepší EV+ ALL IN.
    • krakrar
      krakrar
      Basic
      Další věc, která mě překvapuje, je neuvěřitelné množství zkratek, které pokeru je. Je jich spousta.
    • Llord717
      Llord717
      Stříbro
      Prepacte chlapi, ale myslite si, ze tato konverzacia patri zrovna sem? Co to ma spolocne s analyzou?
    • krakrar
      krakrar
      Basic
      OK, omlouvám se.
      (nenašel jsem vhodnější vlákno)