Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

[NL25] FR AKs

• lukasek09
      lukasek09
      Platina
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 831
      PokerStars - $0.25 NL - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 4

MP+1: 109.04 BB (VPIP: 12.93, PFR: 10.31, 3Bet Preflop: 4.64, Hands: 2,971)
      MP+2: 40 BB (VPIP: 17.26, PFR: 15.38, 3Bet Preflop: 7.14, Hands: 488)
      CO: 110.04 BB (VPIP: 12.18, PFR: 11.17, 3Bet Preflop: 5.75, Hands: 400)
      BTN: 158.76 BB (VPIP: 26.92, PFR: 23.08, 3Bet Preflop: 14.29, Hands: 26)
      SB: 233.36 BB (VPIP: 16.89, PFR: 13.87, 3Bet Preflop: 5.95, Hands: 2,915)
      Hero (BB): 100 BB
      UTG: 151.48 BB (VPIP: 14.84, PFR: 10.99, 3Bet Preflop: 5.56, Hands: 184)
      UTG+1: 100 BB (VPIP: 16.03, PFR: 11.51, 3Bet Preflop: 1.79, Hands: 445)
      MP: 103.68 BB (VPIP: 12.84, PFR: 9.17, 3Bet Preflop: 4.65, Hands: 110)

SB posts SB 0.4 BB, Hero posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has A:club: K:club:

fold, fold, fold, fold, MP+2 raises to 3 BB, CO raises to 10.4 BB,fold, fold, hero ?

Preflop: MP+2 má docela rozumné staty, pravděpodobně hraje nějakou MSS . Fold to 3bet má zatím 73% (8/11). CO tedy může mít v rangi 3bet bluffy.

Hero 4betne: + vyhnu se fit or fold spotu OOP
      - brutálně izolační (věřím, že ten CO bude občas schopný zahodit i KK) a navíc nedám možnost MP+2 to tam light poslat

Hero callne: + dám možnost MP+2 to tam light poslat skrze dead money v potu. Pokud callne i CO tak foldnu.
      - dotuju dost dead money bez pozice a iniciativy. Nadruhou stranu měl bych dominovat Ax a Kx bluffy od CO.

Ale sizing od CO se mi zdá hrozně vysoký s ohledem na stack od MP+2 nemůže to být tell ?

In game jsem to kvůli tomu sizingu foldnul, MP+2 to tam shipnul a CO zahodil :f_ugly:

Díky za názory
  • 4 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj lukasek09,

Fold to 3bet má zatím 73% (8/11). CO tedy může mít v rangi 3bet bluffy.
      1) Sample je malý - villain velmi jednoduše může mít jinak velký sample, na kterém nemá tak vysoký fto3b.
      2) Nevím, jak často toho bude 12/11/5 hráč využívat COvsMP.

Za mě OOP buď fold (pokud je hodně nitty) nebo clickback4b s tím, že CO bude často pokračovat s celou rangí (a KK+ stále může shovovat PF), takže ho můžeme i dominovat + budeme častěji v HU + budeme mít iniciativu. Myslím si, že call OOP je dost nehratelný (těžko se realizuje eq pokud nehitneme, těžko se dostává value když hitneme).
    • lukasek09
      lukasek09
      Platina
      To je pravda že na něj může mít jiné staty :f_thumbsup:

A když clickbackneme, tak jak to hraješ na Q72 bez FD ? Check fold nebo 1x check call ?

Jeho range je hrozně závislá na tom jaké má on staty na CO. Nedostaneme se tím clickbackem do spotu v kterém budeme jenom hádat na čem vlastně jsme ?

(Já bych na místě CO po min4bet akci od blinda calloval celou top range, jelikož máme pozici + KK tam stejně na hodně boardech nasype sám + necháme mu prostor dokončit spew postflop)
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Nedostaneme se tím clickbackem do spotu v kterém budeme jenom hádat na čem vlastně jsme ?
      Jakým způsobem je spot s iniciativou v HU víc guessing, než pokud coldcallneš 4b OOP a budeš bez iniciativy a často 3w?:)

(Já bych na místě CO po min4bet akci od blinda calloval celou top range, jelikož máme pozici + KK tam stejně na hodně boardech nasype sám + necháme mu prostor dokončit spew postflop)
      Ale vždyť tam nemáš jen KK+ :) . Jak jsem psal, většina hráčů si často callne celou range za celkem dobré odds a nesouhlasím, že by vždy slowplayovali KK+, naopak někteří to stále fastplayují a potom jdeme dokonce vůči slabší rangi, než pokud coldcallneme 3b. Jinak moje clickback range neobsahuje žádné spews, tak s čím bych měl dokončit spew, nechápu? Já takto hrávám linear range, něco jako AK/JJ+.

e: Jinak ten zmíněný board - imo pokud cbetuješ QQ+, tak můžeš cbetnout minimálně na F všechny comb.AK, aniž bys ten spot nějak overbluffoval, takže i cbet se mi zdá ok (i skrz relevantní blockery etc.). Akorát bys je z teoretického hlediska neměl všechny odbluffovat do R, takže je ideální zvolit si nějaký systém, jaké comb.chceš odbluffovat (např.ty 3, které měly BDFD a zbytek give-upovat někde). Pokud check, tak imo c/f F bude best.
    • lukasek09
      lukasek09
      Platina
      1) S tím, co je více guessing máš pravdu.

2) K tomu spew postflop - min 4bety vidím od agresivnějších hráčů na blindech vs agresivní BTN/CO co napadá hráče co overfolduje na 3bety. Cold4betor co jsem zatím viděl jde často bet F + shove T nebo přímo shove F i s air (Pořád mi přijde, že na FR hraje hodně lidí "power" poker, protože jsou všichni weak a overfoldují). Proto ta část o spew a o mojem uvažování callovat všechen top.

Edit: Ale je možné že většina pole bude top fastplayovat, nemůžu svoje myšlení aplikovat na všechny regy.