[NL10] NL10 - AA River fold

• vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      Registrace: 06.07.2013 Příspěvky: 245
      PokerStars - $0.10 NL - Holdem - 7 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $10.94 (VPIP: 12.28, PFR: 10.73, 3Bet Preflop: 7.41, Hands: 586)
      SB: $10.05 (VPIP: 17.24, PFR: 15.52, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 60)
      Hero (BB): $10.21
      UTG: $10.15 (VPIP: 8.09, PFR: 4.78, 3Bet Preflop: 2.22, Hands: 276)
      UTG+1: $11.02 (VPIP: 20.92, PFR: 11.76, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 157)
      MP: $8.59 (VPIP: 13.22, PFR: 10.02, 3Bet Preflop: 4.77, Hands: 1,200)
      CO: $1.24 (VPIP: 27.55, PFR: 6.12, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 99)

SB posts SB $0.05, Hero posts BB $0.10

Pre Flop: (pot: $0.15) Hero has A:diamond: A:club:

UTG raises to $0.30, fold, fold, CO calls $0.30, fold, fold, Hero raises to $1.20, UTG calls $0.90, fold

Flop: ($2.75, 2 players) Q:club: 3:diamond: 6:spade:
      Hero bets $1.31, UTG calls $1.31

Turn: ($5.37, 2 players) T:diamond:
      Hero checks, UTG bets $2.80, Hero calls $2.80

River: ($10.97, 2 players) 7:spade:
      Hero checks, UTG bets $4.84 and is all-in, fold

UTG wins $10.48

Ahoj, poslednu dobu mam problem dohravat AA a KK handy po flope. Bud vsetci idu fold alebo nejdu a maju SET, 2Pairs a pod. Neviem nejak najst rovnovahu kedy ostat postflop v hre a kedy nie. Mal som prosim ta hrat tuto handu inak?

Na Flope C betujem pre value. TT, JJ, KK, AQ a mozno aj AK ma pravedpodobne callnu. Sizing umyslene taky maly - nehrozi vobec ziadna draw a chcem udrzat aj AK a TT, JJ v hre.
      Turn hram chcek/call - 2.barell by mi uz dorovnal len s AQ, KK a mozno AKs s trafenou draw. Skor teda cakam float od tychto hand a zaroven aj bluff float od AK a JJ. Keby chceckol Turn behind tak River hram Bet/Fold.
      Na rivri si myslim, ze by uz TPTK a vsetko slabsie iba checkol behind po mojom 3bete preflop, cbete na flope, chceck/call na turne. Jedine co tu podla mna porazam je KK, ale to by asi 4betol preflop, takze ho tipujem na QQ, pripadne TT trafene na turne a foldujem.

Bolo to takto dobre zahrane? Dakujem.
  • 18 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj vilo1070,

hm dost zajímavý spot, dlouho se mi nestalo, že bych hrál vůči 8/4 hráči. Handy jako KQ/AQ skoro určitě nemá a jeho PF calling range by imo měla být jasně definovaná na nějaké TT-QQ/AK/max. AQs imo (spíš bych to ale nečekal). Asi bych úplně nevylučoval KK, přece jen - jak často se na FR stává, že by někdo sqz/shovenul do UTG horší range, než KK+? Ještě k tomu pokud si uvědomuje svoji tight image...Teda za mě calldown a doufat, že má KK alespoň občas.

C/c na T je imo špatný, pokud mu nedáváš do range KK, protože takový hráč bude mít nějakých floatů minimum/nula a JJ checkuje beh VŽDY. Teda linie b-c/c-c/f se mi opravdu nelíbí a když už tak hrál c/f přímo na T. Pokud mu nedáváme KK, tak bych uvažoval dokonce o checku na F, protože je opravdu těžké získat tady z něčeho 3str value a protektovat se nemusíme vůbec. Teda nechat ho stabnout AK bude určitě lepší, než se okamžitě izolovat do ještě víc tight range.
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      Ahoj, súhlasím, že na tom turne to malo byť c/f. Som sa trochu zle vyjadril - ten float na turne som nečakal, dúfal som, že bude hrať check behind, ale keď už floatol, tak som dúfal, že to urobil s handami ktoré porážam. AA sa ale ťažko skladajú. :f_grin:
      Akú line som teda podľa teba mal hrať?
      C/C-C/C-C/F alebo B/F-B/F-C/F Jednu z týchto dvoch?

Už som sa ťa na to pýtal v mojej minulej hande - čo prosím ťa znamená to stabnout? Niečo ako blufnuť ale s over kartami?
    • Heihachi1
      Heihachi1
      Bronz
      Registrace: 02.05.2008 Příspěvky: 24
      vilo1070 původně napsal
      Už som sa ťa na to pýtal v mojej minulej hande - čo prosím ťa znamená to stabnout? Niečo ako blufnuť ale s over kartami?
      Ahoj, limp / stab je situace pouze BvB, kdy SB limpne, BB check a SB vsází na flopu, v podstatě je to druh stealu blindů...
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      Aha. A v tej súvislosti ako to použil Katrisone na konci jeho príspevku to má aký význam? Lebo to bola teraz úplne iná situácia...
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Stab = bet vs missed cbet. S tím stealováním blindů - asi i tam se to dá použít, ale v těch spotech já používám klasicky "lead", stab spíš používám pro spoty, kde někdo měl iniciativu a nevyužil možnosti cbetnout, v limpovaném spotu nemá iniciativu nikdo, takže tam se spíš střetávám s tím leadem i u většiny ENG coachů...
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      A plati to iba na flope? Lebo inak je to to iste co float...
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      No ne tak docela. Pokud řekneš, že jsi někoho floatnul na F, tak to znamená, že jsi callnul jeho cbet s plánem STABNOUT T, pokud checkne. Nemůžeš říct, že jsi stabnul F, resp. můžeš, ale znamenalo by to něco jiného (to by missnul cbet na už na F). Jakože ano, souvisí to spolu, ale není to úplně to stejné.
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      Nemám.:f_grin:
      Podľa mňa floatnúť flop znamená betnúť na flope potom ako on necbetol flop. Takto to ráta aj defaultne nastavený pokertracker. Analogicky potom to isté na turne aj na rivri.
      Tak ako to hovoríš ty by potom nemal ako existovať stat float river. Možno sa termín float používa v 2 rôznych významoch, ale pokertracker ho definovaný takto :
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      Percentage of the time that a player bets in position on the flop after calling an open raise from the preflop aggressor and the aggressor fails to continuation bet on the flop.
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      A z tohoto mi vyplýva, že to je vlastne to isté ako stab.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Máš to tam černé na bílém -> float je v tomto případě call PF openraise + bet when PFA fail to continuatin bet. Jinými slovy call PF openraise + bet vs missed cbet, jinými slovy call PF openraise + stab F. Nevidíš v tom, že stab je jen část floatu?

Float ofc není jen F->T, ale i T->R, nebo PF->F. Případně dokonce existují doublefloaty, teda call F cbet, call 2nd barrel T + STAB R.

Podľa mňa floatnúť flop znamená betnúť na flope potom ako on necbetol flop
      Pokud někomu řekneš, že jsi někoho floatnul na F, tak to každý pochopí tak, že jsi callnul F s plánem stabnout T, tak to prostě je.
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      Katrisone původně napsal
      Stab = bet vs missed cbet.
      Asi som natvrdly, ale stale neviem kde vidis rozdiel medzi stab a float...
      Aby som mohol stabnut flop musi super nedat cbet. Super moze nedat cbet iba ak bol agresor pred flopom. A ja mozem ostat v hre iba ak dorovnam pred flopom. Takze stab brany ako samotna stavka na flope nema zmysel.
      Nemozes stabnut bez toho aby si pred tym necalloval. Aj v pripade stabu je to naslednost krokov cez 2 streets. Tak isto pri floate.

Ja ta rozumiem, ako to myslis s tym floatom na flope s planom stabnut turn. Ale ako potom nazves call pred flopom s planom stabnut flop? Float preflop? Lebo tak som ta pochopil. Ze ked callujem preflop s planom stabnut flop tak floatujem preflop. Taka statistika ale neexistuje. Teda pokial ja viem... Takze mozem volat call na flope s planom stabnut turn float flop, ale nebude sa to zhodovat so stats co rata pokertracker...

Btw.nejde mi tu o to mat silou mocou pravdu (aby si to natahovanie sa nebral nejak zle), ale ked nebudem mat v tej terminologii ktoru pouzivas jasno a budem chapat pojmy inak ako ich myslis, lebo ich inak definuje software tak sa mi bude tazko dobuducna komunikovat okolo dalsich hand.
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 831
      Ahoj,

lidi na pokerstrategy používají float ve smyslu callnu preflop agresora na flopu + betnut turn a urvu pot. (platí i na T + R)

PT4 používá float ve smyslu preflop agresor necbetnul a dal ti možnost betnout. V PT4 je float = bet vs miss cbet. Toto však HM2 označuje tuším jako stab. (tím si ale nejsem úplně jistý) proto to nedorozumění.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Už jsem k tomu řekl vše, co vím. Stab je prostě samotný bet vs miss cbet a float je call na předchozí streetě spolu s následným stabem. Nevím, co víc k tomu napsat, opravdu.
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      Aha! Tak tu je pes zakopany...
      Ja som chapal Karistona ako to mysli on, ale tak isto som chapal ako to mysli PT4 a tieto 2 definicie sa nezhodovali a to mi neslo do hlavy. Myslel som, ze je v pokri kladeny trochu vacsi doraz na exaktnost a ze sa vyklad pojmov nemoze lisit program od programu a clovek od cloveka... Zjavne moze... Hm. No dobre vediet... Kazdopadne sa pre ucely HJ fora budem drzat terminologie ktora sa tu pouziva, len som v tom chcel mat jasno.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Děláš z komára velblouda. Podle toho, co jsi popsal, na mě působí ta definice z PT4 úplně jasně/stejně - call openraisu od PFA s plánem stabnout F, pokud missne cbet, není tam žádný dramatický rozdíl.
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      Nerobim ani omylom. Je v tom obrovsky rozdiel a ludia ako ja co pouzivaju pt4 a netusia ze hm2, resp. toto forum pouzivaju float inak maju dost vyrazny problem pochopit co vlastne mas na mysli...
      Podla teba je float call.
      Podla pt4 je float bet.
      Bodka. To s akym umyslom, co bolo na predoslej street alebo bude na dalsej je teraz uplne jedno. Call vs. Bet. Ako mozes tvrdit ze je to to iste???
      Pochop, ze mi pracujeme so stats ktore vidime v softe a nimi sa riadime. Ja som si stats ktore pouzivam nastudoval v definiciach v softe, takze rozumiem tomu co mi ukazuje soft spravne (pre ucely hry) a preto mi aj doslo ze nehovorime o tom istom. Ale ked tu pouzivas vyraz v uplne inom zmysle tak brutalne mistifikujes ludii ktori si to nenastudovali priamo v softe, ale beru tvoju definiciu automaticky za spravnu (pre vsetky softy). Takze komara z velblouda rozhodne nerobim a mrzi ma ze to ze vdaka mojej neodbytnosti par ludom objasnim nieco co doteraz zrejme chapali zle beries takto. Myslel som, ze by si mal byt ako professional judge rad ked sa tu ludia nieco nove naucia... Obzvlast ked sa to prave tu naucili nespravne (plati samozrejme len pre pouzivatelov pt4).
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Super, tak buď rád že jako uživatel PT4 už tomu rozumíš, paráda:s_thumbsup: . A příště až napíšu stab nebo float, tak budeš vědět, co to znamená )nebo někdo jiný, protože to takto používají všichni).

E: Za mystifikaci se omlouvám, proto sem ještě vkládám původní koment tak, aby byl plně srozumitelný i pro PT4 uživatele:

hm dost zajímavý spot, dlouho se mi nestalo, že bych hrál vůči 8/4 hráči. Handy jako KQ/AQ skoro určitě nemá a jeho PF calling range by imo měla být jasně definovaná na nějaké TT-QQ/AK/max. AQs imo (spíš bych to ale nečekal). Asi bych úplně nevylučoval KK, přece jen - jak často se na FR stává, že by někdo sqz/shovenul do UTG horší range, než KK+? Ještě k tomu pokud si uvědomuje svoji tight image...Teda za mě calldown a doufat, že má KK alespoň občas.

C/c na T je imo špatný, pokud mu nedáváš do range KK, protože takový hráč bude mít nějakých floatů (oops, tady nevím, jak to přeložit? light callů?) minimum/nula a JJ checkuje beh VŽDY. Teda linie b-c/c-c/f se mi opravdu nelíbí a když už tak hrál c/f přímo na T. Pokud mu nedáváme KK, tak bych uvažoval dokonce o checku na F, protože je opravdu těžké získat tady z něčeho 3str value a protektovat se nemusíme vůbec. Teda nechat ho FLOATNOUT AK bude určitě lepší, než se okamžitě izolovat do ještě víc tight range.